Reklama

Reklama

„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“

  • angličtina Four Murders Are Enough, Darling
TV spot

Učitel Georg Camel ze Springtownu marně usiluje nejen o pozornost žáků k veršům Shakespeara, ale také o pozornost šéfredaktora místního časopisu k básním, které píše. Rád by upoutal i redaktorku společenské rubriky Sabrinu. Vše se změní, když u dveří do bytu najde mrtvolu doktora Portera, otráveného lupiči kvůli šeku na milion dolarů. Nechápající učitel se nečekaně ocitá uprostřed bláznivého boje o peníze, který svádějí gangsterská banda ze San Boniga, v čele s Josém Antoniem a michiganská banda, kterou vede mladá Kate Draixová. Obě jsou přesvědčeny, že George má šek a snaží se ho získat. Obě za něj zaplatí kauci, když ho policejní komisař Brooks zatkne a obviní z vraždy. Muž je sice na svobodě, jeho trable však teprve začínají. V domě, ve kterém bydlí, se totiž ubytují členové obou gangů. Učitel si zatím užívá nečekanou popularitu vraha. Všichni ho znají, někteří se ho bojí, někteří si ho začali vážit a Sabrina, která ho dosud přehlížela, je jím okouzlena. Jenže praktiky padouchů jsou značně nevybíravé, a tak téměř kdykoli otevře dveře, vypadne z nich nějaká mrtvola. Do městečka se mezitím sjíždějí policejní posily a zabijáci. Ti se postarají o dostatek mrtvol, které mohou být připsány na vrub nic netušícího učitele. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (496)

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

"Studoval jsem dálkově." "Jo, a na jakou vzdálenost?" Další z legendárních starých ztřeštěných komedií se spoustou nezapomenutelných a stále používaných hlášek s fiflajícím Josefem Kemrem v čele (před nějakými patnácti lety vycházel punkový časopis který se jmenoval FAFOFIF - že to je podle fiflajícího Kemra a nefiflavě se ten časopis jmenuje ČASOPIS, mi došlo až tak před třemi lety), na které se však asi podepsal už čas, protože mi dneska připadá strašně zdlouhavá, místy nudná a některý vtípky až trapný. Dobrý je každý Kemrův výstup, Rosůlková, Filipovský závěrečná přestřelka a několik dalších vtípků (role Bohdalky mi naopak připadá dost trapná) ale mezi desítku nejlepších starých českých komedií bych to asi nezařadil. Ručník končí, ručník končí. ()

joehot 

všechny recenze uživatele

"Jo holka, Beethoven, to není Strauss, ten má nějakou váhu." Pobavily i cigarety značky Morituri, nebo souboj negližované Bohdalky s negližovanou Janžurkou v pěně. Všeobecně má drahoušek mnoho vtipů a skvělých scén, ale rozhodně nedosahuje kvalit těch nejlepších parodií své doby, Kdo chce zabít Jessii, Adéla ještě nevečeřela a Limondový Joe (můj nejmilovanější triumvirát). ()

Reklama

Martin741 

všechny recenze uživatele

Nadcasova klasika, ktora bavila ludi v roku 1971 a bude aj v roku 2011 a urcite aj neskor : to je film Ctyri Vrazdy Staci Drahousku. Spusta skvelych hercov a hereciek, vyborny scenar, strih a to vsetko pod taktovkou rezisera Lipskeho. K tomu si treba pripocitat spustu hlasok. Skvela oddychovka, 95 % ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Nejen pan Vorlíček, ale i Oldřich Lipský točil výborné a nezapomenutelné komedie, které určitě patří ke skvostům československého filmového průmyslu. Tahle patří k těm bláznivějším a opravdu hodně povedeným. Je to výborná parodie na kriminální filmy. Nezapomenutelnou figurkou byl pan Kemr, který se neustále sháněl po ztraceném šeku. Velká porce filmové zábavy, která nenechá v klidu vaši bránici. ()

Trainspotter 

všechny recenze uživatele

-"PANÍ, NEŠLO BY NĚJAK ZAŘÍDIT, ABY MĚ TADY NIKDO NEVIDĚL?" -"A PROČ? VČERA JSI LÍBAL KDEKOHO V BARÁKU." -"JÉŽIŠMARJÁ." Taková kadence hlášek, vtipů a narážek na americký komiksy a gangsterky se jen tak nevidí a vůbec se divím, že takový film s ryzí americkou tématikou vznikl na začátku samotné normalizace. Nejlepší komediální role Lubomíra Lipského a Marie Rosůlkové. A kde jinde můžete vidět Stellu Zázvorkovou jako šlapku, Josefa Kemra bez zubů, Karla Effu jako majitele baru Kochba (nebo tak nějak), Františka Peterku jako mafiánského majitele nožířství a Jiřinu Bohdalovou na vrcholu své filmové půvabnosti. "JÁ KDYŽ VIDÍM TY VAŠE OBRÁZKY, TAK MÁM CHUŤ NĚKOMU DÁT HERDU." "A BYLO TO BONG!" ()

Galerie (17)

Zajímavosti (19)

  • Honorár pre juhoslovanského autora námetu Nenada Brixyho mohol byť vyplácaný len pod podmienkou, že peniaze bude míňať len v Československu. (Raccoon.city)
  • Meno hlavného hrdinu je Georg Camel (Lubomír Lipský). Pri scéne, kde hrá na Suzafon, sa na malú chvíľu objaví obal známych cigariet značky Camel. (Raccoon.city)

Související novinky

Retro biják 60. – 90. let

Retro biják 60. – 90. let

16.06.2018

Fanoušci retro filmů, zbystřete! Jáchyme, hoď ho do stroje!, Postřižiny, Limonádový Joe, Marečku, podejte mi pero!, Starci na chmelu, Adéla ještě nevečeřela, Noc na Karlštejně, Čtyři vraždy stačí,… (více)

Reklama

Reklama