Schopnost utíkat nejrychleji ze všech na světě (na jakémkoliv světě, v němž se právě vyskytuje) by ježek Sonic bez mrknutí oka vyměnil za opravdového kamaráda. Ze svého lesního útočiště sice chodí navštěvovat dobráckého maloměstského šerifa Toma (James Marsden), ale ten se tak úplně nepočítá, protože si Sonica při jeho rychlosti ještě nestačil všimnout. A Sonic se snaží nezanechávat stopy své přítomnosti, protože ví, že by pak po něm šli. Kdo? Všichni! Jenže i ten nejopatrnější ježek může udělat malou chybu, kterou bylo v jeho případě dočasné vypnutí elektřiny v polovině Ameriky. Bezradná a znepokojená vláda na odhalení příčin kolosálního výpadku najme toho vůbec nejschopnějšího génia, lehounce šíleného Doktora Robotnika (Jim Carrey). A ten velmi brzy zavětří Sonicovu stopu. A Sonic rázem zjistí, že ani nejrychlejší nohy nemusí k úspěšnému útěku stačit, zvlášť když ztratil magické kroužky, které mu umožňovaly rychle cestovat mezi různými světy. Jediný, kdo zná jejich aktuální polohu, je jeho „kámoš“, šerif Tom, a ten se do záchrany mimozemského ježka před neúnavným a vynalézavým Doktorem Robotnikem zrovna nežene. Pak si však jako správný ochránce zákona uvědomí, že slabší je třeba bránit, a začnou se dít věci… (CinemArt)

tein

Docela příjemná oddechovka. Klasickej rodinnej film se zaměřením na děti. Dal bych o hvězdu víc ale strhávám za Jima Carreyho, jež opět předvádí to stejné jako vždy. Chápu, že si zachovává "styl" hraní ale už je prostě ohranej a nudnej. Aneb opakovanej vtip přestává být vtipem. ()

mety6

Ono by to bolo dobre tak 10-15 rokov dozadu, ked este ludia hrali SONIC hry. Teraz je to priemerna, meistami az podpriemerna rodinna komedia, pri ktorej nezaspis, lebo cely film ide tak rychlo ako Sonic-ove nohy. Som rad, ze sa to netahalo ako sople z nosa Pinocchia ale na druhej strane sa tam takmer nic neudialo. Jedna hviezda za scenu alá QUICKSILVER z X-menov a druha hviezda za opat raz genialne herectvo Jima Carreyho. Ale mozno to je vsetko aj preto, ze k Sonicovi som nikdy nemal nejaky vztah a aj tie hry na Sege ma moc nebavili. ()

Vlad

Sonic je film pre deti. Nie pre celu rodinu - pre deti! Ja by som mu dal s prizmurenzmi ocami max. 2 hviezdicky, kedze dej je predvidatelny, plytky, bez nejakeho moralneho ponaucenia, bez velkych emocii. Obycajne pozlatko. Den predtym sme si pozreli Onward a to sa neda vobec porovnat, nebo a zem. Ale kedze mojmu synovy sa velmi pacil (zrejme aj viac ako Onward, kedze sa jedna o vskutku jednoduchu podivanu), musim tomu kompromisne udelit 3*, kedze pustit to samym detom niekedy pocas dna, mas od nich pokoj a oni sa pobavia. Na spolocny rodinny vecer sa ale nehodi! ()

Yeloumen

4* za film, -2* za Dr. Robotnika, ktery ve filmu pusobi jako pest na oko. Hlasky jsou trapne, humor nijaky. Skoda Jima Carreyho. ()

r3musko

Veľmi prijemný filmík pre všetky vekové kategórie, najviac si ho ale užijú tí najmenší. Jim Carey je výborný zloduch. 9/10 ()

ArcticFoxX

Po několika dlouhých letech čekání, kdy jsem si říkal jestli se takový snímek vůbec do kin dostane, jsem byl (17.2 2020) svědkem kdy jeden z mých největších snů ožil na filmové plátna. A po zhlédnutí, jsem mohl říct "Nežil jsem nadarmo!". Já jakožto jeden z největších fanoušků Sonica a vůbec studia SEGA, jsem byl doslova nadšený když na plátna přišel snímek Ježek Sonic, i poté co předvedli v předešlém roce v původním traileru z roku 2019. Scénárista, se vážně snažil při vývoji děje pro film, kde předvedl vynikající práci, film měl smysluplný děj, komediální nádech a roztomilé scény právě se Sonicem. A měl super obsazení které čítá hned 3 mé oblíbené herce. Pokud mám mít závěrečný pocit z celého filmu, tak to že: Podle mě osobně nemám JEDINOU věc kterou bych filmu vytkl a Sonic se tak na mém seznamu nachází jako první film Bez Chyb. ()

DJ.FiNCh

Film je na tři hvězdy, další za připomínku mého dětství se Sega Master System, poslední za přístup studia, které po hatu kompletně předělalo Sonicovo vizuál. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "To jste ještě neviděli bitvu vesmírného ježka s robotem s doktorátem?" Pokud jste dítě devadesátek, rozhodně znáte tuto klasickou skákačku od společnosti SEGA, kde ovládáte extrémně rychlého ježeka Sonica, který sbírá zlaté prsteny. Tady se snaží utéct šílenému doktoru Robotnikovi a najít svoje ztracené magické prsteny. Doktora Robotnika, který hýří energií a zápalem pro svou věc si zahrál Jim Carrey. Ten předvedl svůj standard a u jeho výkonu šlo zavzpomínat na filmy jako Maska, Batman navždy či Ace Ventura. Jim Carrey totiž vdechl zlému doktorovi podobný nádech jako svým minulým postavám, ve zmiňovaných filmech. Jinak je Ježek Sonic průměrná rodinná podívaná, kde se díky zvláštním efektům a povedeným dialogům nezačnete příliš nudit. - 60%. ()

xray0045

Desna kravina, ale Sonic je cool a Carrey je bozi, jeho knir by mel prijit do muzea. Tanecni kreace prekonavaji i jeho ksichty. Pribeh je blbina, ale tezko neco vyzdimat z pocitacove hry z minuleho stoleti. Cely film je prakticky pred zelenym platnem nicmene na jedno shlednuti to je. ()

machopoltar

nechcelo sa mi do toho, ale jeden podvecer nazhavil projektor ,zvuk a dal spolu s 5 rocnou dcerkou,,,,,,,,,krasny obraz, jim ako vzdy paradny, technicky top, aj zaujalo, smiali sme sa obaja, nemam co dodat splnilo ucel lepsie ako som cakal, kebyze vsetky dospelacko - decke filmiky su taketo ,,, zabava ()

rostsoft

Bože, to byla zase šílenost! Proč vůbec takové filmy vznikají? Chvílemi to sice bylo humorné, ale daleko častěji to bylo velmi trapné. Kdyby tento film byl animovaný, tak by se to dalo snést, ale hlavně bych se na to potom vůbec nepodíval. Tu chybu jsem udělal pouze pro to, že tam hraje Jim Carrey, ale i jeho herecký výkon byl divný, hold jeho sláva je tu tam. ()

Andrew88cz

Po poměrně úspěšném snímku Detektiva Pikachu tu máme konkurenci v podobě další herní adaptace Sonica. A je třeba říct, že tak jak Pikachu nastavil laťku poměrně vysoko, Sonic tuto výzvu dává taky... Graficky a vizuelně naprosto parádní podívaná, samozřejmě se zde objeví spousta očekávaných a lehce odhadnutelných scén, dialogů, nějaký ten happiending, ale jelikož je to film spíše pro mladší spektrum lidí, dá se to tolerovat. Jim je v roli záporáka naprosto fantastickej včetně jeho grimas a vtipných hlášek tak, jak ho známe. Dobrá, příjemná odpočinkovka, u který člověk nemusí přemýšlet a ještě se u toho pobaví. (7/10) ()

Flammarion

Modrá je dobrá, naděje, láska...jooo už je to tak. Gamesa bez většího příběhu a jeden by se lekl, že něco takového leze na plátno. Hmm jenže Jim Carey a abraka dabraka kolečka tohleto a fuuu zábava překvapivá. A to odpustím i tu strašnou Tiky taku Šrupfovou. Ještě jednu věc chválím a to fidlání, alá tančí celá rodina. Junkie XL k tomu sedl jak prdel na prkýnko. ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Nový Star Trek, Tiché místo i Sonic

Nový Star Trek, Tiché místo i Sonic

16.02.2022

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

21.03.2021

Žádná jiná role neproslavila Jima Carreyho víc než prakticky jedna z jeho prvních. V roli Ace Ventury, prapodivného zvířecího detektiva s bizarními metodami, divákům vůbec poprvé na velkém plátně… (více)

Růžový panter se vrátí

Růžový panter se vrátí

21.11.2020

Režisér Jeff Fowler, jehož Ježek Sonic byl jedním z nemnoha filmů, které jsme v letošním roce mohli ještě vidět v kinech, a Chris Bremner, scenárista úspěšného letošního akčňáku Mizerové navždy,… (více)