Pose

USA, (2018–2021), 24 h 50 min (Minutáž: 43–79 min)

Hudba:

Mac Quayle

Michaela Jaé Rodriguez, Ryan Jamaal Swain, Indya Moore, Evan Peters, Kate Mara, Dominique Jackson, Billy Porter, Angelica Ross, Angel Bismark Curiel (více)

Série(3) / Epizody(26)

Seriál odehrávající se na přelomu 80. a 90. let sleduje afroamerickou a latinskoamerickou subkulturu bálů. Večírků, na nichž se zavrhovaní LGBTQ lidé, žijící na okraji společnosti, promenádují po imaginárním molu a předvádějí si mezi sebou extravagantní oblečení a styl, který v roce 1990 inspiroval samotnou Madonnu k natočení singlu Vogue. (playboxguest)

Mr.Ward

Komu tohle doporučit? Snad jen někomu, kdo má rád lidský příběhy. Kontroverzní prostředí transexualní komunity v 80. letech určitě většině nesedne, a zbytek to přejde a bude hateovat aniž by se na to podíval. To ale nevadí, ten seriál se nesnaží být masovou záležitostí pro ovce. Kdo si všechno srovná v hlavě a podívá se na to, ten litovat nebude. Emocionální jízda - od začátku do konce jsem koukal s otevřenou pusou. Takhle museli žít? Tohle podstupovat? Smutek, lítost a snaha něco změnit, to jsem při sledování cítil já... Prvotřídní drama od tvůrce American Horror Story, které se nebojí kromě šokujícího života ukázat i svoji zábavnou a vtipnou stránku. Ano, objektivně jeden z nejlepších seriálů co jsem kdy viděl ()

Víteček

Opravdu stylové. Musím přiznat, že jsem o ballroom kultuře neměl sebemenší ponětí a tohle byl skvělý způsob jak se přiučit. Kostýmy vypadají výtečně, i když je to často jen pozlátko, umožňující postavám uniknout z jejich šedivé reality. Bály mají obvykle výtečnou energii a člověka nabijí tak, jak asi dokázaly nabít i účastníky. Postavy byly zajímavé a dostatečně rozmanité, i když na Elektru neměl asi nikdo. Herecky to nebyl ten nejdokonalejší výkon, co jsem kdy viděl, ale ta postava je prostě boží.  Na můj vkus tam bylo trochu moc Blančiných sentimentálních proslovů a obecně to někdy příliš tlačilo na pilu, co se srdceryvnosti týče, ale to mi nezkazilo celkový dojem. Chápu proč to tam bylo a i když mi konec přišel trošku moc přeslazený, tak zároveň rozumím, proč tomu tak bylo a nevadí mi to. Měl to být pozitivní seriál, kde šlo o to se nevzdat, protože na konci, všem útrapám navzdory, čeká lepší budoucnost. Proč ne? Tahle komunita nemá příliš svých vlastních seriálů, tak proč by ten existující neměl být pozitivní? Sice je to takové sluníčkové, ale proč pro jednou ne? 85 %. ()

chozze008

Po True Detective (což ladí s mím takovým světovým pohledem), je todle number 2. v TOP, přestože tahle subkultra jde uplne mimo mne. Je to nové, žádné další mystic nebo detective drama. Pro nezasvěcence je to double nové pokud se o toto téma nikdy nezajímal. Herci jsou sakra uvěřitelní i v těch nejtrapnějších výrocích pro které mám na jiné seriály pro jistou u gauče kýbl na zvracení (miluju te, jsme rodina, navždy spolu, etc bs). Je to zábavné a je to skvělá podívaná. And dont forget to STRIKE THE POSE. ()

Frameline

Zajímavé, dojemné, vtipné a poutavě natočené příběhy newyorských transsexuálů a gayů poloviny 80. let. Výborný soundtrack a taneční čísla vycházející ze skutečných bálů, z nichž později čerpala inspiraci Madonna pro klip Vogue. POSE nemá hloubku Andělů v Americe ani naléhavost Rent, se kterými se potkává v námětu. Přesto určitě stojí za vidění, postavy Blanky, Angel, Pray Tell nebo Elektry vám utkví v paměti, jak jsou originální. Herecké výkony nejsou úplně vyrovnané (pro mě byl nejlepší Evan Peters), pohled do subkultury je ale autentický a na mnohých místech až edukativně bojuje s předsudky i uvnitř LGBT komunity. Viděl jsem na Netflixu zatím 1. řadu a dal bych 80%. V každém případě nadprůměrná a nezaměnitelná produkce. ()

Metastazina

Popíči dobrý a zajímavý seriál. Po první sérii začalo mé nadšení lehce upadat, avšak stejně se jedná o hodně kvalitní seriál. Rozhodně to není seriál pro každého, seš-li homofobní piča, nebude se ti to líbit. Krásná kvalitka, výborní herci, skvělý soundtrack, jebička ❤️ ()

Nataraja

První řada veliké překvápko s odvahou. Druhá veliké zklamání a třetí už vyloženě znechucení, jak někdo dokáže patosem zabít svoje vlastní dítě... smutné... ()

Filip_Inari

Interpretácia nočného života v subkultúre afroamerických homosexuálov ukazuje históriu prvkov, ktoré sa prepracovali do mainstream kultúry. Je to menej dokumentárne a ukazuje to viac stránku osobného života ako Paris is burning (1990), ale z diaľky by som ich priradil do jednej kategórie pokiaľ ide o prostredie nakrúcania ()

stuj

První díl stačil, abych poznal, že já nejsem cílová skupina. Módní show a tanečky nejsou mým zájmem. Ale uznávám, že to nepůsobilo špatně, jen to prostě není moje téma. ()

Emmy ovládla Hra o trůny, Fleabag a Černobyl

Emmy ovládla Hra o trůny, Fleabag a Černobyl

23.09.2019

Ceny Emmy 2019 byly rozdány a ani letos se to neobešlo bez pár překvapení. Velkým vítězem se stala závěrečná řada Hry o trůny, která z rekordního počtu 32 nominací proměnila 10 už v části Creative… (více)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz