Nebezpečnejšia než fronta Druhej svetovej vojny bola cesta naň. Riziko si uvedomuje aj kapitán amerického konvoja (Tom Hanks), ktorý má dopraviť nové posily a zásoby spojencom do Európy. Počas piatich dní plavby cez rozbúrený Atlantik bez vzdušnej podpory je však konvoj napadnutý nemeckými ponorkami. Kapitán a jeho flotila vedia, že jedinou šancou na dopravenie tisícok vojakov na front je vyhrať nepredvídateľný boj s nepriateľom. (Itafilm)

venison

Tak jako Tom Hanks je skvělej jako vždy, jenže.. Nejsem úplně fanda ponorek.. Nebo námořních bitev.. A tady klucí mi to nedokázali úplně prodat. Bylo zajímavé na to koukat jako třeba na dokument, ve kterém se člověk dozví spoustu věcí, ale jako dobrodružné drama mě to tedy moc neuchvátilo. Nenudila jsem se, ale ani jsem se nenechala unést příběhem, což je škoda. Zvuk "velryb", který podtrhoval scény s ponorkou mne dosti iritoval, i když šlo o originální umělecký záměr.. ()

_DAVE_

Na "televizní film" velice našlápnuté. Příznivci "ponorkových" a vůbec válečných filmů zklamaní nebudou. A podezřelá stopáž by klidně mohla být o 10minut natáhnutá, nicméně vše podstatné se do filmu dostalo a nedělají se tam zbytečné půlhodinové caviky před tím, než začne to podstatné. ()

fabecc1222

Takový mix Dunkerku (absence charakterů u postav) s Bitvou o Midway (dokumentární styl). Akční jízda od začátku do konce, kdy divák nemá čas vydechnout. Jedná se v podstatě o průběh jedné námořní bitvy. Nečekejte žádné velké osobní příběhy a tragédie jako v Ryanovi, tady se jede hlavně na efekt a na vizuálně-zvukové zpracování. Škoda všudypřitomného digibordelu, určitě to šlo natočit i v reálněji vypadající podobě. Ale když se od toho odprostíte, a necháte se unášet na vlnách spolu s Greyhoundem, dostanete dobrou akční jízdu z druhé světové. ()

VanTom

Válečná akční jednohubka ukazuje ponorkovou bitvu v Atlantiku z netradiční strany: hektické desítky hodin na torpédoborci Greyhound (jehož palubu a tvář rozhodného kapitána skvělého Toma Hankse pomalu ne(o)pustíme ze záběru) při vyčerpávající snaze ochránit početný konvoj spojeneckých lodí před útoky smečky německých ponorek. Film nedává vydechnout (posádce ani divákovi) od prvních minut a díky střídmé délce nestihne upadnout do stereotypu (i když má namále). ()

drackula

Nikdy necestujte s Tomom Hanksom. Či už letíte (Stroskotanec, Sully), plavíte sa loďou (Captain Phillips), alebo ste na letisku (The Terminal) prítomnosť Hanksa vždy predznamenáva komplikácie. Dokonca aj vo vesmíre mal problém s cestovaním (Apollo 13). A teraz si predstavte, že ste na lodi, ktorá je súčasťou konvoja, ktorý má preplávať Atlantik a chráni ho loď, ktorej velí Tom Hanks. Je viac ako jasné, že žiadna vyhliadková plavba nás nečaká. Nemecké ponorkové "vlčie svorky" boli pre spojencov a ich snahu cez Atlantik prepraviť potrebný materiál obrovským problémom. Za všetko hovorí fakt, že počas vojny bolo potopených viac ako 3500 lodí, zomrelo viac ako 70-tisíc ľudí a škody na náklade sa odhadujú na 14 miliónov ton. Greyhound túto miestami zúfalú snahu ilustruje skvele. Technicky je všetko uveriteľné a divák má naozaj pocit, že sa nachádza uprostred námorného konfliktu, respektíve priamo na lodi. Vzduchom lietajú rozkazy, vzdialenosti, kurzy a počuť je tiež jedinečný zvuk sonaru. Ktokoľvek má filmy tohto druhu rád si určite príde na svoje. Ostatní diváci však môžu mať problém. Greyhound sa primárne sústreďuje na Hanksa a vedľajšie postavy nie sú vôbec rozvíjané. Absentujú tu menšie príbehy a dianie môže občas vyzerať chaoticky. Z môjho pohľadu to ale ako chybu nevnímam. Film má veľmi sympatickú dĺžku (cca 80 minút) a ak by sme do neho chceli napratať všetky štandardné elementy, film by mal dve a pol hodiny a úplne by stratil svoju údernosť. Takto je to funkčné, dusné a dynamické. 80% ()

zigíš

Je to jen pár dní, co jsem si dával ´Action in the North Atlantic´ s Bogartem a ´Greyhound´ je takový ten hodně kvalitní upgrade, kde se na vteřinu nezastaví a jak Hanksův hrdina, nevydechne ani divák. Zběsilé tempo, parádně ozvučená akce -hlavně ten motiv vynořování německých ponorek je efektní- vlastně jsem až v šoku, jak jsem si to užil. ()

Jaro.Krafcik

Ak by Greyhound šiel do kín, bol by to trhák. Ale odkúpilo to Apple Tv a urobilo dobre. Ide o veľmi kvalitný film. Hanks ukázal že to stále vie, podobné úlohy už síce hral. Tá atmosféra bola neskutočná. Kto má rád vojny na mori odporúčam pozrieť. 4* ()

JohnSmith

Tohle se fakt povedlo, moc pěkný válečný film. Je to krátké, žádné zbytečné žvatlání, slušný spád a pěkně napínavé. A hlavně výborně natočené. ()

vyfuk

Trochu menší a nedávné historie. V ní je to pár let, kdy hvězda a skvělý herec Tom Hanks hrál v jiné filmu, který byl na lodi, byla to docela zakopaná a neznámá skutečná událost a dopadlo to... no perfektně. Ano, mluvím o Kapitánu Phillipsovi, který přes všechny své zvláštní proporce, které mohli ukazovat zkázu, nakonec vedli j jednomu z nejlepších filmů roku. Určitě i popředí dekády. O pár let později tu máme film, který mluví sice o taky lehce zapomenuté události, která je však na mnohem větší šachovnici druhé světové války, v hlavní roli je opět Tom Hanks a jsme opět na lodi. Zní to zajímavě. Už jenom protože i ten obraz vypadá hodně dobře. Jenže to není všechno. Rozhodně ne. Protože hned po pár minutách, kdy vidíte, že postavy nemají skoro žádný charakter a vy nemáte možnost s nimi soucítit a mít je rádi, poté co na vás padá nějaká námořnická hatmatilka, která je asi zajímavá jako samotná hlavní postava. O to více bolí zjištění, že scénář, tedy celý příběh má v rukách herec Tom Hanks samotný. Bolí to, protože upřímně je scénář hlavní negativní bod filmu, který stojí za nic. Za celý film jsem neměl sebemenší potřebu se zajímat o příběh a jeho hrdiny. Plácáte se od místa na místo, od vlny k vlně a ani nějak nevíte, o čem příběh vlastně byl, co bylo dokázáno, co postavy pohánělo dál. A tak dále. To je samo o sobě asi největším hříchem, který nejde moc tolerovat. Omlouvám se, ale tento film byl v podstatě ztráta času. Bezduché, nijaké, bez pointy, příběhu a podobně. A to i bez toho aniž bych to srovnával s Phillipsem. Srovnávám to spíše s jakýmkoliv filmem, který existuje a má alespoň trochu kvalitní příběh. ()

Herzeleid

Nebýt tam Hanks jako ústřední postava a nebýt pár velice dobře udělaných napínavých scén, tak by to zapadlo do podprůměru. Takto vcelku příjemná podívaná, ale hlubší stopu to nezanechá. ()

kklepkaa

Pokud jste fanoušci Toma Hankse, tak si film pravděpodobně užijete. Tohle je prostě jeho film. Nikdo jiný vám v paměti neutkví a vlastně ani nemůže, což je trochu škoda... ony ty minipříběhy vedlejších postav mají kolikrát něco do sebe. Takže celý film je o lodi a Hanksovi, což je ale trochu málo. ()

Hollohlaway

Dramatičnost to buduje velice dobře a celý film mě děsil bezůtěšností širého oceánu a pocitem bezmoci v případě srážek s ponorkami. Místy mě skutečně mrazilo a potvrdil jsem si, že jsem založením bigoš jak poleno. Hanksovi bych asi přeci jen vytkl tu náboženskou stránku jeho charakteru, která je dle mého zbytečná. Ale jinak mu jako vždy věříte toho chlápka co čtyřicet hodin nejedl a nespal. Zbytek postav je ale naprosto beztvaré stádo které jen vyplňuje prostor a plní jeho rozkazy, ovšem na poměrně krátké stopáži asi nemělo moc smysl něco víc vymýšlet. Delší dobu jsem neviděl nic válečného a tohle je solidní přírůstek. ()

Daddko odpad!

Pobavila Holywoodska CIPOVINA. Konvoj XH-25 a v jeho zostave kocábka Greyhound nikdy neexistovali. V 02/1942 boli reálne potopené 2 nemecké U-booty, aj to neviem či v Atlantiku. V tejto chobotine ich Ernest &Co dostali až 4 ks. Neuveriteľné chyby posádok U-boot. Všetko naopak, v 1942 Atlantik patril Vlčím svorkám a Briti s Enigmou boli v plienkach (U-boot 559 zajali až v 30/9/1942). Očakávam že nabudúce si v produkcii Holywood pozriem útok US army na Berlín v 04-05/1945. Rádioaktívny odpad. A 39 ročný U-boot je iná trieda, motáci. https://www.csfd.cz/film/7222-ponorka/prehled/ ()

blackkocour

Když se teda někdy rozhodnete sledovat válečný film a už po 13 minutách si v hlavě řeknete: A sakra, že já jsem nevypnul troubu? Radši to pujdu zkontrolovat. No, a po těch 15 minutách, co jste zkontrolovali vyplou troubu, ale pro tu bezpečnost a pro váš duševní klid si to radši ještě dvakrát zkontrolujete. Jak se říká, bezpečnost především. Tak dobrá, trouba vypnutá, sporák vypnutý, konvice taky vypnutá, no doprdele už není co v domě vypnout, takže to nejhorší máte před sebou, koukat se na ten válečný film, kvůli kterému jste si museli předplatit Appletv+ na vaši Samsung televizi. Ty vole, odbyla půl hodina a pořád nejste ani v polovině, ale mě se zdá že odbyla už ta pěkná hodina a čtvrt. Nikdy jsem nepochopil odtok času, a už vůbec ne film Stroj času. Když tak procházím nastavení, napadá mě myšlenka, že bych film nejradši v té nejlepší minutě vypnul, přeci jenom proč si tenhle skvost pokazit tím, že na to budu koukat a udělám si zbytečné spoilery. Ještě, že jsem neriskoval, a šel se radši drbat na rozkroku, což mi přišlo zábavnější.. ()

kenkaku

Obrovská deviza filmu je délka. Díky stopáži hodina a půl není prostor pro vatu, trapné artové prostoje a konverzační cvičení. Nebýt otravné scény “předávání dárků” se prakticky ve 100% času něco děje a i když jsem z principu ten, co fandí ponorkám, film udržel pozornost i bez jediného záběru z pohledu “Grey wolfa”. Film se až patologicky vyhýbá zobrazení jakéhokoliv explicitního násilí (na vše se dívá z dálky) a celé to působí sterilně a dokumentárně. To je smad jediné co se dá filmu vytknout. ()

Maynard.

Jako, od velikána jako je Hanks už asi nikdo neočekává, že zahraje srágoru... Tady zahrál jako dycky famózně, jen co je pravda. Bohužel to zdaleka nestačilo k tomu, aby to výrazně vylepšilo tenhle film. Jako je to jednoduchej příběh, to se ani od válečnejch filmů nic jinýho nečeká, ale celou dobu sledovat Hankse jak velí lodi, která se snaží sejmout pár ponorek, to mě po půl hoďce začalo celkem nebavit. Na druhou stranu je to po dlouhý korona pauze, co se dal sosnout nějakej novej film, což je taková první vlaštovka. No, snad jedna vlaštovka jaro nedělá :o)) ()

JADIM

Muži poslúchajú rozkazy kapitána, ktorý sa snaží ochrániť čo najviac lodí a veľa sa strieľa a sú tam veľké vlny a výbuch! Nič iné tam nebolo! Žiadna atmosféra, napätie, alebo príbeh. Netreba pozerať viac, ako polhodinku, keďže za ten čas uvidíte všetko, čo sa vidieť dá. Tom Hanks je známy tým, že je kresťan a snažil sa to okoreniť nejakými modlitbami a Amenovaním, čo sa mi zdalo skôr divné, ako zaujímavé a kapitána to vykreslovalo človeka, ktorý vo svojom živote potrebuje autority a jeho autoritou je Boh, ktorý má akože rozhodnúť, či pomôže Nemcom alebo Američanom?!? Jednoducho sklamanie všetkých sklamaní. 2,5/10 (Videné 14.7.2020, Originálne znenie) ()

James87

Já byl přímo vcucnut do děje. Strach nahánějící temný Atlantik a 90 minut nepřetržité akce se skvělou hudbou. Spokojenost na všech frontách. ()

sedm.1

V případě Greyhound musím uznat, že ačkoliv většině dialogů mezi posádkou a kapitánem nemohl normální smrtelník většinou porozumět, a celá ta bitva je zpracována, respektive zfilmována spíš po technické a taktické stránce, tak jsem se i přesto překvapivě dost bavil, či spíše přesněji řečeno nenudil, ba dokonce jsem tu při nejedné scéně i pocítil jemné nádechy fungujícího napětí, a vlastně ani atmosféra nebyla vůbec špatná, jelikož působila poměrně potemněle a nekompromisně, což je v podobných typech  filmů jen ku prospěchu věci, válka přeci není prdel, že? Jednotlivé postavy pak nelze nějak hlouběji rozebírat, na jejich vykreslení se tu hned od začátku tvůrci vyprdli a soustředili se primárně jen na danou námořní bitvu, což mě ovšem upřímně v tomto filmu ani nějak vyloženě nevadilo, jen prostě o to větší tíha pak padla na herce, a ti to svou výrazností zařídili na jedničku, samozřejmě v čele s opět bezchybným Tomem Hanksem, jenž by jistě více než přesvědčivým a strhujícím způsobem zahrál i přistání mouchy na hovně. Co se pak týče akce v podobě námořních bitev, tak ty jsou zpracovány též napínavě, a i když tedy nevím jak moc odpovídali skutečnosti, tak na mě zapůsobili věrohodným a chvílemi vážně až dech beroucím dojmem. Celé je to pak naštěstí až nevšedně krátké, tím pádem ale dostatečně svižné, a zkrátka i když tento typ filmu není ani trochu mým oblíbeným šálkem kávy, tak mi to kupodivu docela sedlo a zaujalo mě to. Pro příznivce podobných témat a filmů si pak dovolím dokonce tvrdit, že se jedná snad až o povinnost. ()

Tom Hanks plánuje pokračování Greyhound

Tom Hanks plánuje pokračování Greyhound

13.04.2022

Herec Tom Hanks (Most špiónů, Sully: Zázrak na řece Hudson) a jeho produkční partner Gary Goetzman (Zprávy ze světa, Soukromá válka pana Wilsona) si zřejmě našli nový domov na streamovací službě od… (více)

Greyhound nejúspěšnějším filmem na Apple TV+

Greyhound nejúspěšnějším filmem na Apple TV+

16.07.2020

Válečný snímek Greyhound s Tomem Hanksem se stal nejúspěšnějším titulem na streamovací službě Apple TV+. Film režiséra Aarona Schneidera, k němuž Hanks napsal i scénář, zaznamenal rekordní čísla… (více)

Sony vše odsouvá na rok 2021

Sony vše odsouvá na rok 2021

31.03.2020

Ačkoliv se americký prezident nechal slyšet, že by rád měl koronavirus za sebou už do Velikonoc, realita se zatím zdá být poněkud jiná, a ve studiu Sony si to uvědomili v podstatě jako první. Místo… (více)