poster

Ponorka

 • německý

  Das Boot

 • slovenský

  Ponorka

 • anglický

  The Boat

Drama / Válečný

Západní Německo, 1981, 149 min (SE: 293 min, Director's cut: 209 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kaka
  ****

  Každá postava ve scénáři má svojí hloubku a každá hraje ve filmu menší či větší, avšak podobně klíčovou roli. Vynikajícímu výsledku také dopomáhají skvělí herci. V hlavní roli kapitána exceluje Jürgen Prochnow, který bohužel svojí tak slibně rozjetou kariéru utopil v béčkových vodách. Petersen natočil atmosferický film, který je v rámci žánru zřejmě dodnes nepřekonán.(13.3.2005)

 • Divočák

  ***Věděli jste, že: Německou válečnou ponorku, která se v několika záběrech objeví v závěru filmu Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy, si filmaři vypújčili právě ze souběžně vznikajícího filmu "Ponorka". Scény ze Spielbergova filmu Petersenův štáb natolik přesvědčily, že jejich model ponorky snese cokoliv, že jej vystavili drsným vlnám. Ponorka šla ale okamžitě ke dnu.***(15.3.2007)

 • Aky
  *****

  Výtečný, pomalu se rozbíhající, zato však skvěle gradující seriál o vojenské hrdosti nezávislé na ideologii, drsnosti a neúprosnosti války, její nesmyslnosti, strachu, obětavosti, nepatetické statečnosti... o všem dohromady. Přitom nic nepřevažuje, nic nepřekáží, všechno plyne jako harmonický celek.(24.3.2018)

 • maxi6
  *****

  .......Film, jenž se určitě stal pro Petersena přelomovým v jeho filmové kariéře. Na svoji dobu celkem drahý, přesto už více jak 20 let přináší milovníkům válečné a psycho tématiky potěchu a hodně radosti. O to více potěší v r. 2004 vydání DVD 208 min. v nezkrácené verzi, lépe řečeno přidaním nepoužitého materiálu a vyčištěným zvukem. Je to opravdový bonbonek na smlsnutí......(27.11.2004)

 • H34D
  ****

  Syrová a nepředžvýkaná exkurze do uzamknutých prostor ztísněné a depresivní ponorky, která poukazuje především na to, že nehledě na to, na které straně, či na kterém místě se člověk nachází, ve válce bude vždycky její obětí. Ponorka je velmi realistická, nekompromisní, nesoustředí se na jednotlivé postavy, ale spíše situaci jako celek, což může znesnadňovat prožívání filmu, zvlášť v kombinaci s pozvolným tempem a nevyrovnanou dynamikou (napínavé a hutné pasáže se střídají s místama bez děje), ale jako chybu bych to neoznačoval, je to prostě realistické v pravém slova smyslu, nějak takhle může válečná výprava v ponorce skutečně vypadat... Formálně takřka bezchybné a za to respekt. 7/10(3.3.2010)

 • - Herec Klaus Wenneman sa dostal k filmovej role na základe kamarátskeho vzťahu s Jürgenom Prochnowom. Dovtedy hral iba v divadle a Ponorka bola jeho prvá skúsenosť s kamerou. (pravo)

 • - Voda, ktorou boli počas nakrúcania oblievaní herci, bola naozaj veľmi studená. (pravo)

 • - Väčšina predstaviteľov hlavných postáv dabovala svoje postavy aj do anglickej verzie. (pravo)