Rambo: Poslední krev

• USA Rambo: Last Blood (více)

John Rambo se konečně vrátil domů. Usadil se na ranči v Arizoně a své běsy zabijácké minulosti se snaží vyhnat klidným životem kovboje v americkém zapadákově. Najde i pár lidí, které má rád a na kterých mu záleží. Má šanci dojít i smíření. A právě obyčejný pocit, že má konečně pro co žít, ho nelítostně vrátí tam, odkud se snaží utéct. Do světa zabíjení. Dcera jeho dávného přítele totiž nedbá na výstrahy a vydá se za hranice do Mexika, kde ji unese místní mafie. Únosy dívek pro nucenou prostituci provádí zločinci v Mexiku celkem běžně, v tomhle případě ale měli obrovskou smůlu. (Bontonfilm)

tlesk

Pokud si někdo přál finále kultovní série, pak rozhodně ne takovéto. Jde o drsný snímek, který započne zajímavě, načež se počne hlemýždím tempem ploužit k sice brutálnímu, přesto vyprázdněnému a generickému finále bez jakékoli invence nebo charismatických postav (kladných, záporných – jakýchkoliv). Vzdor krvi a brutalitě některých scén ve vás nezanechá ani smítko emocí. Působí tak jako docela zbytečný akčňák, který velmi rychle zapadne a jediný přínos, který ve vás po jeho zhlédnutí zanechá, bude možná touha pustit si z nostalgie některého z jeho předchůdců. Zrovna tahle akční ikona by si zasloužila poněkud důstojnější sbohem. Sly se na to dost možná tentokrát už měl vykašlat a nechat svou druhou nejpopulárnější roli spát… ()

RAFT

Fanoušci Ramba je to povinost jít na film do kina .Na nového ramba jsme čekaly dost dlouhých 11 let.Sice nám John zestárl ale nože vrhá jako zamlada.Zase film je jiný než předchozí rambo podle mě patří do džungle .Tu je zase sám ve svém domě,a čeká na pořádnou nálož krve a zloduchů.Co mi tu asi vadilo byly Slyovi dlouhé vlasy co má v každém díle.Možná za pár let se dočkáme pokračování a nebo že , by tenhle film bylo důstojné zakončení celé ságy .Uvidíme za mě 80% ()

oldy

Neni to sice tak akčni jak IV,ale pořád je to Rambo :) Zavěr byl pěkny masakr :D Zaverečne titulky jsou pro fandy :) Mohlo to byt lepši,ale i horši po Planu utěku 2 a 3. Za mě 75 % ()

Lilien

Nieje to taká priamočiara akcia ako 4.No napriek tomu všetko do seba pekne zapadá a Rambo skončí tam kde sa vždy chcel už tridsať rokov dosť "domov" ()

john.h

Dustojny posledni Rambuv masakr. Trosku me mrzi, ze tvurci otevreli uzavreny kruh, Rambo 4 skoncil naprosto krasne. V Rambovi 5 ale postava nedostane zaslouzeny klid a jeste ji pridelaji dalsi emocionalni i fyzicke rany. Pomerne zbytecne. Na druhou stranu jsem rad, ze jeste v roce 2019 muzu jit do kina na novinku se Stallonem, od ktere jsem dostal presne to, co jsem cekal. Zaverecna rezba mohla trvat klidne o deset minut dele. ()

Knor

Nemůžu jinak než plným počtem. Rambič je moje srdcovka, tuhle postavu zbožňuju od malička, protože John není jen obyčejnej kosič všeho živýho, má svůj příběh a především je to neustále bojující hrdina. Předešlý díl jsem měl za rozlučkový a že to byla kurva ta nejnostalgičtější a nejkrvavější tečka co si fanoušek Ramba mohl jenom přát. Ale ruzlučka přišla až tady. Rambo se naposledy ukáže už v sice ohraným příběhu, kdy banda zmrdů unese dívku pro svůj obchod s prostitucí a osamělý mstitel se jí bude snažit zachránit, ale tohle prostě funguje, tak proč to nevyužít. Díkybohu pro nás diváky a bohužel pro ty chudáky mexikánce, ta unesená dívka má strejdu Johna Ramba :-D No a ty naivní blázni si dokonce myslí, že když unesou Johnovi jeho holčičku a pak mu dají jednou do držky, že to nechá bejt a mají vyhráno. Zaručeně jednou z posledních věcí, co člověk ve svým životě udělá je, že nasere Ramba, válečnýho veterána a živý stroj na zabíjení :-D Ty chudáci mexikánci toho budou litovat, vlastně oni ani ničeho litovat nestačí, protože jim bude připraven pořádně prokrvenej program končící bolestivou smrtí. Tyhle příběhy o pomstě já miluju a vůbec mi nevadily ty 3/4 filmu, kde akce moc nebylo a spíš se rozhrával příběh, kterej připravoval hřiště pro závěrečnej masakr. Přišlo mi i rozumější nechat Rambíka vyřádit se na domácí půdě, nějakej věk už má a nechat ho pobíhat někde po džungli by už asi nešlo. 3/4 filmu sledujeme příběh a závěrečná část je něco jako odměna za věrnost pro každýho fandu. Rambo totiž ukáže naplno co umí jako nikdo jinej na světě - zabíjení, válku, partizánskej boj a s nikým nemá ani to nejmenší slitování, jednoduše brutální a nekompromisní vybíjená nakonec. Jestli někdo na tohle píčuje, tak ať jde do prdele, protože Rambo byl vždycky tak trochu béčková podívaná a jestli někdo čekal, že se bude jen ohlížet do minulosti a vyrovnávat se sebou samým a okolím, tak bude zklamán. Stallone moc dobře věděl, co od něj očekáváme a podle mého bylo splněno. Je to úplně jiný, než jsme byli zvyklí, ale opět si můžeme říct .... joojo, Rambo se s tím nesere. Díky Slyi a díky Johne ()

Marfab

konec filmu byl docela přehnaný. jinak za mě dobrý, nechybí samozřejmě nástrahy a slepé uličky, které k tomuhle filmu patří. ()

celticek

Posledních 15 minut je John jak urvaný z řetězu. Já jsem věděl, že ty tunely tam nejsou jen tak:) Ikdyž už je Stallone ve věku, tak mu to vždy s přehledem sežeru radši než Reevsovi ve Wickovi. ()

Emafera

Začínám s Rambem od konce, ale rozhodně s ním nekončím. Přímočarý příběh, ve kterém je chuť po pomstě a mrtvol, že ani Kill Bill by se za to stydět nemusel. U romantických dojáků nebrečím, ale Rambo a Terminátor se se suchým okem dokoukat nedají. ()

vozralec

Rambo začíná brutálně úřadovat po příjezdu do Mexika. Na své farmě pak předvede postupnou totální likvidaci protivníků. Rambo forever! ()

Don82

Upřímně, moc jsem od toho sice nečekal, ale přeci jen jsem doufal v trochu důstojnější pojetí filmu, ve kterém se loučíme s Legendou. Tuctový příběh bohužel nezachraňuje ani samotný Rambo. První polovina je o tom, že se John snaží vyrovnat s minulostí tím, že se vrátil domů. Motiv hledání sebe sama byl v každém díle, ale tady to tedy tvůrci odflákli, není co dodat. Druhá půlka se nese v akčnějším duchu, ale pořád to není to pro co byly filmy s Rambem "něco víc". Třetí hvězdu dávám za závěrečnou bitvu, ta má něco do sebe a skutečně mě bavila. A na úplný závěr se John konečně našel svůj klid a mohl odejít. A nebo ne? ()

Skratik odpad!

A já si myslel, že nejhorší film roku je Hobbs and Shaw. Nené. Todle je horší, znatelně. Nejvíce zarážející na celém filmu jsou naprosto odporné a neposlouchatelné dialogy. Divák, který má trošku zkušenosti se psaním a nedej bože se scenáristikou musí trpět. Jednorozměrné dialogy, které nepřekvapí svým vyvrcholením ani smyslem jsou vlastně napříč celým filmem. K tomu se pojí postavy. Práce s postavami je strašná. Postava novinářky je těžká Deus ex Machina, Maria je postava, jejíž přítomnost ve filmu neměla snad žádný význam a Gabrielle je snad nejotravnější postava ever, jejíž osud je jasný od té doby, co se dozvíme, že odjíždí na vysokou. Nemluvě o šílené černobílosti a charakterní rozmanitosti jako v pořadu na Disney channelu. -Ok, dialogy a postavy jsou špatné. O to ale v akčních filmech nejde ne?- Ne, nejde. Neočekávám kinematografickou přesnou řemeslnost jako u Temného rytíře, Matrixu nebo Vetřelce, ale nějaké nároky mám. Při porovnání s minulým dílem musím hned konstatovat, že vše, co bylo na něm dobré, zde není. Do pekla a zpět měl skvělou atmosféru, práci s napětím (divákovi záleželo na vedlejších postavách), akci a cool momenty. I po skoro třech letech si pamatuju, jak jsme s tátou byly odvaření ze scény, kdy Rambo začal dunivými projektily kosit Číňany kulometem. Jsem si ale jist, že za měsíc si nebudu pamatovat zápletku Poslední krve. Celkově působí film šíleně pitomě. Kamera je bída. Mimo asi tak pět, šest velkých celků se mi tam žádný záběr vyloženě nelíbil. Krev, střely a výbuchy (vlastně celkově všechny efekty) vypadají strašně nereálně. Videa Petra Brunnera (evilbender) vypadají v kontrastu s tímto snímkem často i lépe. Nechce se mi věřit, že toto stále 50 milionů. Nevěřím tomu. Za co to proboha utratili? Za ty mizerné no name herce? (Silvestra nepočítám samosebou) Za hnusné efekty? Za divnou kameru? Za režiséra, co natočil předtím jen jeden film? Poslední krev je strašná odpornost, na kterou se už snad nikdy nepodívám. Je to hodina a půl šílené nudy, špatné práce s postavami, nedobré akce, neposlouchatelných dialogů a wtf kamery. Už nikdy víc! Dejte partě studentů z filmařské školy tisícinásobně menší budget a stejný čas a vsadím se, že vám natočí lepší film. ()

pushover

Tak nám děda Sly ještě na starý kolena naordinoval trochu toho brutal masakříčka. Místo Beethovena si k tomu pouští The Doors. ()

Alojs

Rád bych dal více, rád bych nadhodnotil, ale ono to vážně nejde. Poslední Rambo je snímkem, kterému chybí koncept. Nemám problém s pomalým rozjezdem, nemám problém s komorním finále, ale když nejsou pevné otěže a přesvědčivá taktovka, tak je všechna snaha jalová. Průměr. ()

Shitonit

Rambo v důchodu, si podhrabal chalupu jako krtek. Normální důchodec by to kopal asi třistapadesát let, ale ne John. John Rambo.. A tak si v klidu žije, do chvíle, kdy mu moc moc špatný mexicanos sprzněj jediný smysl života. Takže John jde jde, najde ty špatňáky a oni mu nakopou prdel, a vymóděj ten hezkej Silvestrovskej xift. To Johna dožere, a dožene ke vzteku, který dělá zlom. Zlom, předěl, tenkou hranici, která končí poněkud fádní první polovinu filmu, která mi vnukávala pocit, že Poslední krev bude stát za vyliž prdel.... naštěstí konečně začíná ten pravej, nefalšovanej, John Rambo. Sekaj se hlavy, trhaj nohy, srdce, vybuchuje celej svět, a John si jede svou malou soukromou brutální válku !!!!!! PARÁDA! ()

DaveSmith

Johny Rambo se konečně rozhodl vydat do filmovýho důchodu a to se vší parádou. Sice je otázka, jak dlouho to v tom důchodě vydrží, ale na tom až tak nesejde. Sly si i ve svým věku udržuje celkem slušnou formu a mlčenlivej drsňák, kterej jen sem tam něco zavrčí, mu jde taky pořád dobře. Takže po uvodních 96ti hodinách (jen s trochu jiným koncem) přichází na řadu stará dobrá pomsta ve stylu Sám doma. Jó, Kevin se má ještě hodně co učit. A takhle kulervoucí, drsnej závěr alá osmdesátky mile překvapil i mě. Pátýho Ramba tak doporučuje 9 z 10ti milovníků akčních béček. ()

Clark_Kent

Chvílema jsem měl pocit, že sleduju nějakej nově nadejchanej reboot Saw, zvláště ke konci ty scénky ve stodole. Bylo to svižný a dost extrémní, ovšem John Rambo a ten jeho klasickej charakter, jsem postrádal. Abych se přiznal, koukal jsem na to se smutnýma očima. Sám Rambo v tom vlastně poznat není a hlavní hrdina by se mohl vesměs jmenovat jakkoli. ()

Zlaté maliny 2020 – nominace

Zlaté maliny 2020 – nominace

09.02.2020

Tradičně se Zlaté maliny aka ceny pro nejhorší filmy roku udílí noc před Oscary. Letos tomu tak není, pořadatelé se dosud ani nerozhodli, kdy ceremoniál vlastně proběhne, místo toho však dnešek… (více)

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

08.05.2019

Produkční společnost Sylvestera Stallonea (Rambo, Rocky) Balboa Productions získala práva na remake jihokorejského thrilleru The Gangster, the Cop, the Devil, jenž bude debutovat letos na filmovém… (více)

Opuštěný Rambo projekt stále žije

Opuštěný Rambo projekt stále žije

19.10.2018

Sylvester Stallone (Plán útěku, Creed) momentálně natáčí pátého Ramba, který se bude odehrávat v Americe a stárnoucí hrdina John Rambo ve filmu bude válčit s mexickým kartelem. Kdybychom se ale… (více)