Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Žena saxofonisty Freda Madisona nalezne na schodech jeho luxusní vily videokazetu, na které kdosi zaznamenal zločin spáchaný v ložnici jeho domu. Zkrvavená oběť vypadá jako Fredova žena Renee a vrah - jako on sám. Přivolaná policie muže zatkne, avšak po několika dnech zjistí, že v cele je uvězněn - místo Freda - neznámý mladý muž... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Diskuze

Silas

Silas (hodnocení, recenze)

Tomcat.C: Vysvětli mi smysl přepisování tvýho příspěvku pořád dokola... Víš vůbec, co sem chceš napsat?

Tomcat.C

Tomcat.C (hodnocení, recenze)

Hmm, jednoduchý jako facka... Všiml sis vůbec toho zrcadlení scén? Například...V Andyho domě jde Pete po schodech nahoru, schodiště se změní, oslňující světla, Peteovi teče krev z nosu, Pete mine pokoj č. 25 a jde do pokoje č.26, vidí divně, ale uvnitř je Alice (evidentně se miluje) a říká mu "Chtěl jsi se mnou mluvit, he? Chtěl jsi se mě zeptat proč?"... oproti... Fred jede na konci filmu do hotelu "Lost Highway", ubytuje se v pokoji č.25, čeká až odejde Renée a pak napadne Laurenta v č.26... nebo... Fred s Renée se vracejí autem z večírku domů a Fred se ji zeptá, odkud zná "vidláka" Andyho. Renée mu odpoví, že ho potkala v podniku "Moke's" a že jí dohodil nějakou práci. Na otázku jakou práci neodpoví... oproti... Alice vykládá Petemu, že ji Andy, kterého poznala v "Moke's" dohodil práci u Laurenta a ona nevěděla jakou... nebo...Tajemný muž vede s Fredem řeč na večírku... oproti... Stejnou řeč vede tajemný muž s Petem po telefonu... nebo ... Fred se doma neúspěšně miluje s Renée... oproti... Pete se neúspěšně miluje s Alice v poušti atd.... V těch scénách hraje i stejná hudba. Víš, proč jsou si ty scény podobné?... Protože sen je iluzí vycházející z předchozí reality, protože Pete je snový obraz Freda a protože Alice je snový obraz Renée. Nevím, kdo tady tápe :-)

mcleod

mcleod (hodnocení, recenze)

Docela mě překvapuje diskuze k tomuto filmu. Já ho považuji za jeden z jednodušších Lychových filmů. Už při prvním sledování jsem pochopil o co jde, na podruhé jsem vysvětlení už jen doladil. Pro tápající: je to o chlapíkovi co zavraždil svoji ženu, protože ji podezříval z nevěry. Ve vězení se s tím vyrovnává, nejdřív si to nechce přiznat, potom přemýšlí, jestli si to zasloužila nebo jestli se jaksi spletl. Nakonec přijde na to, že byl blbec a neměl ji vraždit. Jednoduchý jak facka... Postavy jsou parádně vykreslený, myslím, že musí být docela zřejmé, co která postava představuje (další rada pro tápající: všechny postavy až na vraha, černovlasou oběť a možná pár bachařů a pár dalších postav na začátku filmu jsou postavy pouze ve vrahově hlavě - pouze ukazují jeho představy, charakter, procesy v mysli atd.). A ještě jedna věc... neřekl bych, že by se jednalo o film o schizofrenii, ta "přeměna" v jinou osobu má také své opodstatnění... U Lynchových filmů se prostě nesmí přemýšlet o tom, co se děje, ale o tom, co představují jednotlivé obrazy a postavy...

Tomcat.C

Tomcat.C (hodnocení, recenze)

Dick Laurent existoval. Zmiňoval se o něm Andy na večírku. Ještě jedna věc. Fred byl odsouzen pouze za zabití své ženy, ne za vraždu Laurenta. Jeho sen ve vězení prozrazuje, že Laurenta zastřelil v poušti, takže ten je pro policii a ostatní pouze nezvěstný, protože jeho tělo se nenašlo.

Rimsy

Rimsy (hodnocení, recenze)

Tak jsem konečně dokoukal jednoho z posledních Lynchů, co mi chybí, a je to paráda. Jenom mi teda to místní vysvětlení přijde dost polopatické. Asi má Tomcat v zásadě pravdu, JENŽE - stejně jako u MD nebo TP, kde taky byl základní příběh, resp. odlišení realita/sny jakžtakž jasný, i tady je možný najít spousty scén, který do toho vnášej pořádnej zmatek. Takové ty detaily, které jsou dost matoucí, a myslim, že Lynch neni takovej žabař, aby to všechno šlo shodit ze stolu se slovy "hlavní hrdina je prostě magor, tak se tam může dít cokoli." Chápete? Je mi jasný, že po prvním shlédnutí mi toho spousta unikla, ale třeba si nejsem vůbec jistej, jestli takovej Dick Laurent vůbec existuje... Byla o něm nějaká zmínka v těch nevyvratitelně reálnejch pasážích? Nevšim jsem si. Tak co s tim, že... A takhle by šlo uvažovat dál a dál a dál.... Každopádně zase sázim 5*, protože už jenom za tohle hledání, za tu hozenou rukavici od Lynche a dlouhotrvající zábavu i po skončení filmu díky přemýšlení nad různými hypotézami, si to jistě zaslouží. Prostě zase další typický lynč divákovy hlavy:) aneb důstojný bratříček MD, TP, Eraserhead a dalších.

makule

makule (hodnocení, recenze)

Je jen málo filmů, na které můžu koukat zas a znovu a pokaždé pochopit jinak. Nehledě na mrazení vyvolávající Bowieho I'm deranged. Lost Highway je pro mě prostě KULT.

Croma

Croma (hodnocení, recenze)

Jedna z nejlepších Lynchovek, po Mulholland Drive, Twin Peaks a Inland Empire

skocan

skocan (hodnocení, recenze)

Toz toto je opravdu pekna uvaha,jenze podle me snovou halucinaci a schyzofrenii muzete vysvetlit jakkykoliv lynchuv gulas.Ja myslim ze ani Lynch sam proste nevi,jak to vlastne bylo.Navic prvni a posledni scena filmu(Dick Laurent is dead) je skutecnou chybou v matrixu.to se fakt neda.

na příspěvěk reagoval lindyhop

Philoun1

Philoun1 (hodnocení, recenze)

Tak tohle sem fakt vubec nepobral, a že toho poberu dost. Ale jinak dobry.

Eddie003

Eddie003 (hodnocení, recenze)

Phat K: Díky moc. Teď se mi jenom dere na mysl otázka, jak ta márnice, ve které hrál David uklízeče, asi mohla vypadat. Asi hodně ulítle. Vážně lituji, že byla vystřižená:))

Phat K

Phat K (hodnocení, recenze)

Eddie003: David Lynch - Morgue Attendant (scenes deleted) - zdroj IMDB

Eddie003

Eddie003 (hodnocení, recenze)

Jo mimochodem, nevíte někdo, koho nebo co si tam střihnul David? Já ten film viděl třikrát po sobě (nepopírám, že to o něčem nevypovídá a že to mohlo zanechat jisté následky) a přesto oko mé jej nespatřilo...Zato Guy Singer byl skvostný:))

na příspěvěk reagoval lindyhop

Eddie003

Eddie003 (hodnocení, recenze)

Myslím si, že tohle může natočit jedině člověk, co si zapisuje své vlastní sny.;) Davida Lynche hluboce uznávám a doufám, že mi promine úvodní žert na jeho účet, ale radši bych byl, kdyby se vrátil do nějakého malého městečka a natočil film o jeho ne úplně normálních obyvatelích. Bohužel, vypadá to tak, že Modrým sametům a Twin Peaksům již nadobro odzvonilo...

sinner01

sinner01 (hodnocení, recenze)

Nevím co si mám myslet... Napíšu to tak: Nechápu.... A Když to někdo z Vás opravdu chápe, tak mu prostě nevěřím... Na netu jsem našel 6 slovy šest dovysvětlení... Nechci si hrát na světového znalce... Film je to zajímavý, dokonce dobře natočený... jenže nevím o čem je...

Silas

Silas (hodnocení, recenze)

Renton: Film nepotřebuje gradovat, protože už není kam - je furt na vrcholu a nezvolňuje!! ... Chápu, pro racionální lidi Lynch není :-P

Renton

Renton (hodnocení, recenze)

Tento film je sled velmi zajímavého děje, který ale postrádá gradaci a vyvrcholení. Kdyby děj byl dán do smyčky a začal v jiném místě, bylo by to v podstatě jedno

Eluin

Eluin (hodnocení, recenze)

Tož je to moc hezké, ale neuchopitelné..., to však nevadí! Lynch je prostě Lynch, s tím se nic neudělá.

KryplXxX

KryplXxX (hodnocení, recenze)

Tohle je to pravé čisté filmové umění postmodernistického filmu se všemi jeho znaky. Výborné pane Lynchi.

xklarax

xklarax (hodnocení, recenze)

Tenhle film jsem viděla několikrát a pokaždé mi naháněl husí kůži. Tajuplná a děsivá atmosféra, kterou jen dokresluje výborná hudba. Titulní píseň od Davida Bowieho se naprosto hodí k filmu a pomůže vám představit si, co asi můžete od filmu očekávat. Je to výborný nápad a David Lynch opět nezklamal. Škoda jen že zůstal kritiky tak nedoceněn... Jinak si myslím, že oproti Mulholland Drive je snáze pochopitelný a alespoň podle mého názoru méně děsivý. Tak, že by mohl oslovit i diváky, kteří režisérovi D.Lynchovi přímo neholdují.

swoshik

swoshik (hodnocení, recenze)

Tenhle film mě pěkně zLynchoval. Během filmu jsem se ztrácel a zas nacházel ..... na konci mi v hlavě zůstalo dost otazníků. Smysl přeměny sem fakt nepobral (byl?). Každopádně to byl děsivej úlet. Děj byl strhující a ani chvilku mi nedopřál odpočinku. Furt sem musel šrotovat. Po zhlídnutí jsem byl fakt omráčenej a to se mi už dlouho nestalo. Emoce hudba napětí nejistota......skvělej zážitek

 (hodnocení, recenze)

Tak bylo to opět velice náročné...Je třeba si ale najít kořen filmu(což netvrdím že je lehké ale ne nezvladatelné)Podobně jako Mulholland a Mazací hlava je to vcelku normální příběh ale je tam mnoho záseků z toho co se odehrává jistému člověku v hlavě zkrátka je to psicho ale krásný.Každý kdo uvidí něco od lynche poprvý s toho vždycky bude nesvůj pamatuji si že jsem od něho viděl první film mulholland drive s kamošem a pamatuji si ten první pohled po konci filmu "co to má doprdele být" nedá vám to ale spát a to je na lynchovi nejkrásnější nikdy na něho nezapomenete když vám někdo bude o nějakým jeho filmu povídat za 5 10 15 let nikdy se vám nestane že byste na něho zapoměli.Ale zkrátka já jsem jeho fanda.Dal jsem si tu práci a přečetl jsem si všechny komentáře k tomuto filmu a musím se tedy přiznat že např.Mulholland se mi líbil o něco víc nicméně to nic nemění na tom že 5 z 5.Potěšilo mě že valná většina ohodnotila tento film velice dobře. Na druhou stranu se najdou tací kteří to nazvou absolutní slátaninou a blbostí diskutabilní ovšem je že tito lidé mají ve svých hodnoceních filmy jako maska 5 z 5 nebo slepičí úlet také 5 z 5 a podobně.Mrzí mě že tito lidé alspoň neohodnotí úžasně vychytanou hudbu k filmu která je opravdu jak zde psal v komentáři Bourňák cituji(Co se hudby týče, absolutorium nepamatuji si film, kde by hudba tak skvěle dotvářela atmosféru samotného děje).zcela s tímto člověkem souhlasím.Takže jestli nepatříte k lidem kteří vyloženě preferují filmy kde znáte scénář po 5 minutách a nedej bože kde konec je takový že lidé tleskají a poplácávají se po rameni a nebo komedie (protože u lynche se rozhodně smát nebudete).Vzhůru do něho

Související novinky

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Svět filmové hudby přišel o jeden ze svých významných hlasů, ve věku pětaosmdesáti let totiž v neděli v New Jersey zemřel americký hudební skladatel Angelo Badalamenti. Informaci o úmrtí zveřejnili… (více)

Spielberg obsadil Davida Lynche

Spielberg obsadil Davida Lynche

05.02.2022

Režisér Steven Spielberg (Ready Player One, West Side Story, Čelisti) už je pilně v procesu příprav svého dalšího filmu. Ten ponese název The Fabelmans a měl by do velké míry být režisérovou… (více)

Pullman Recall

Pullman Recall

01.08.2006

I tak by mohl laik nazvat odvážné rozhodnutí, ke kterému se odhodlal Bill Pullman. Herec, kterého v minulosti bizarní záležitosti nemíjely zrovna na každém kroku, si od dob Lynchova Lost Highway opět… (více)

Reklama

Reklama