Další film od Lynche s jeho typickou režií a jedním z nejoriginálnějším filmovým zpracováním. Stejně jako Mullholand Drive, tak i Lost Highway je hodně komplikovaný snímek, na který si myslím neexistuje jediné rozumné vysvětlení a o jeho konci se dají vést nekonečné dialogy. Pokud se vám ale Lynchův styl líbí a báví vás tajemno a hutná atmosféra typická pro jeho filmy, tak vám ho nelze něž doporučit. I když jsem ho asi jako každý přede mnou ne zcela pochopil, bavil mě a je jedním z nejzajímějších filmů, které lze vidět.(10.4.2008)

Haaaúúúúúú. Samozrejme som to nepochopil, ale to asi nikto, a vôbec ma to netrápi. Od Lyncha som videl zatiaľ len jeho "normálnejšie" filmy (Modrý zamat a Zbesilosť v srdci - ktoré sú skvelé), ale toto je NĚCO! Formálne naprosto dokonalý filmový zlepenec snáď všetkých existujúcich žánrov (obsahuje prvky krimi, thrillera, mysteriózneho filmu, komédie, romance... a dokonca aj gore hororu :-)) s famóznym soundtrackom, ktorý je minimálne tak rozmanitý a absolútne neuveriteľnou Patricou Arquette. Nechcem sa tu zbytočne utápať vo chválospevoch, ale je to fakt úžasný film. Kláňam sa pane Lynchi, you´re the MAN. 10/10(2.11.2005)

• mat.ilda

Proč tomu člověku někdo nepomůže? Třeba Barry Gifford? :-DDD No nic, já jen, je škoda, že se tak záhy zbláznil, ještě mohl dokázat velké věci, buďme rádi, že ač pozbyl většinu smyslů, zachoval si alespoň dobrý hudební vkus a cit pro vycizelované záběrové úhly, dokonalé jak ve své ohavnosti, tak v kráse. Fakt, že Lost Highway jsem nesla mnohem statečněji, než Mulholland Drive - jehož finále na mě dopadlo tíhou, srovnatelnou s bezmocí důchodce, dožadujícího se odstoupení od smlouvy po obchodní transakci na předváděcí akci s obědem zdarma - přičítám připravenosti rezignovat na své obvyklé nároky a tudíž i benevolentnímu přístupu, přesto, z důvodu vyššího principu mravního, nemohu dát víc, než 40%, nebylo by to fér k autorům, co se obtěžují své příběhy vypointovat. P.S. Hezké od Tomcata.C, že nám poskytnul interpretaci, nic to však nemění na tom, že o film, ke kterému potřebuji sáhodlouhý manuál, nestojím...(7.9.2013)

Lynch jakýmsi metaforickým způsobem vypráví o rozdpolcené osobnosti a předkládá její schizofrenní svět divákovi, jakoby byl naprosto normální, nic neobjasňuje, logiku ani nehledá a má to úžasné kouzlo. V atmosféře se vznáší něco zvláštního, tajemného až děsivého, ale i přes svou nepochopitelnost "to" neustále vzbouzí a udržuje divácký zájem. Narativní skok zhruba v polovině (ještě k tomu skok spíše do horší části, než do lepší) byl však pro mě až moc provokativní, navíc Lynch mi samozřejmě ani nedopřál srozumitelnou, spojovací, nebo vlastně jakoukoliv pointu. Není pak divu, že z takto ambivalentního filmu jsou i pocity poněkud... Zmatené. Stále však nezapomenutelný zážitek, který nemá daleko k pěti hvězdičkám. 8/10(2.5.2009)

Hypnotická do detailu vytvořená hra s divákem. David Lynch nepochází z našeho světa. Baví mě, že si určuje své linie jako malíř, nebo skladatel, pracuje se svou prací a pohrává si s námi jako s loutkami (voodoo) a jen čeká, kdy do nás bodne ostrý předmět. Rozštěpené související linie příběhu podkládající se v jeden celek je zdánlivě nemožné. Tolik tajemství neskrývá žádný jiný film.(25.3.2012)

• - Do scén, které se do finálního sestřihu nedostaly, patří rozšíření diskuze mezi Fredem (Bill Pullman), Reneé (Patricia Arquette) a dvěma policisty, scéna, ve které pan Eddy (Robert Loggia) bere dvě děvčata na pitvu Renee a baví se s nimi o její vraždě a více scén z vězení. Dále scéna, ve které stojí Pete (Balthazar Getty) před svými rodiči, kteří ho však nedokážou vidět, a scéna ve které ho nedokáže spatřit ani jeho přítelkyně Sheila (Natasha Gregson Wagner). (Othello)

• - David Lynch rád utápí v nechápavosti i své herce. Robert Blake (Mystery Man) prohlásil v jednom z rozhovorů: "Četl jsem ten scénář, do prdele, devětkrát, a nerozuměl jsem tam jedinýmu podělanýmu slovu." (hot_spot)

• - Časopis Entertainment Weekly film zařadil na 22. místo v seznamu pětadvaceti Nejstrašidelnějších filmů všech dob. (Partina)