The First

• Velká Británie The First
USA, 2018, 6 h (Minutáž: 45 min)

Tvůrci:

Beau Willimon

Kamera:

Adam Stone

Hudba:

Colin Stetson

Sean Penn, Natascha McElhone, LisaGay Hamilton, Hannah Ware, Keiko Agena, James Ransone, Anna Jacoby-Heron, Oded Fehr, Melissa George, Annie Parisse (více)

Epizody(8)

Drama z blízké budoucnosti o posádce astronautů, kteří se snaží stát prvními lidmi na Marsu. Pod vedením vizionářského magnáta Laze Ingrama (Natascha McElhone) posádka podstupuje nebezpečí a osobní oběti při největším průkopnickém činu v historii lidstva. (dogma97)

sethi

Ou, tak tady mě fakt mrzí to hodnocení! Naprosto jasných pět hvězd, bez výhrad. Jedná se vlastně o psychologické drama jedné rodiny, naroubované na první lidskou cestu na Mars. Tato linka je zde však spíš podružná. Komorní příběh několika až extrémně dobře propracovaných postav, na trochu jiném pozadí, než jsme zvyklí. Nádherné, silné! Vždycky je naděje. Naděje je motor. ()

Jas3

Skvělý obraz, ale nevydržel jsem to. Strašně negativistické postavy. Ještě tak první dva díly od Agnieszka Holland. Nedokoukáno.. Úmorné. ()

jjjerry

Příjmené drama. Prvek sci-fi jsem čekal trochu větší. Zatím mě zklamal jen jeden retrospektivní díl. Herecké obsazení je skvělé. Hudba dobrá ale moc kopíruje "Arrival" a někdy je až moc pronikavá a po chvíli otravná. Těším se na další sezonu =) ()

VLADEK

Slabé. Jen by mě zajímalo jak to funguje ohledně výběru režisérů, jakože si Agniezska řekla, že bere první dva díly..., protože tam bylo vyprávění v podstatě, z mého pohledu, nejkonzistentnější. ()

kotrlak

...and 'The Last' at the same time..".... the exec conceded that series creator Beau Willimon's decision to focus Season 1 on “people taking on the adventure of going to Mars but not the actual adventure” did not resonate with viewers.." takže asi tak...druhou season zařízli docela právem, protože 95% jedničky je akorát psychodrama...nebo spíš psychotrauma...slabá trojka... ()

Sidenius

začátek sliboval trochu vesmírnou a citovou fajn minisérii, kolem čtvrtého dílu se to přetavilo v neskutečnou nudu kdy otec a dcera trpící ztrátou matky řeší nesmyslný vztah mezi sebou a já na to musím koukat.. Ani poměrně nadřenej Sean Penn to nezachránil. ()

Rorschach_SK

"Čo je ďaleko ... je blízko. Tak blízko, že je to pod kožou ... dýcha ... pulzuje ... závodí ... čaká až to nájdeš." Začiatok je rozohraný zaujímavo - máme tu astronauta/veliteľa s rodinnými problémami, ženského Elona Muska a očakávaný vývoj udalostí v prvom diely. S hudby mám príjemný Interstellar feeling. Uvidíme čo z toho HULU vykreše. ()

Rathe

Seriál se tak strašně vleče v dějovém tempu, že si divák klidně může dát odpoledního šlofíka aniž by mu v dějové lince cokoliv uniklo. Nicméně je pravdou, že seriál je založen spíše na propracovaností charakterů, ale mě to bohužel k židli nepřivrtalo. Aspoň, že Sean Penn je pořád v parádní kondici. ()

Aklena

K tomuto seriálu nesmíte přistoupit jako k čistému sci-fi o cestě na Mars. Pokud se od této myšlenky odprostíte, čeká vás propracovaný artový seriál, s prvky dramatu, politického tlaku, psychologického vývoje a trochu sci-fi. ()

Unlikelyhero

Vztahová dramatická pecka, která není scifi, to je jen kolorit, aby záměr fungoval, nádherné scénaristicky, herecky, vizuálně i hudebně, chápu, že je v modrých, kdo čekal scifi byl tady špatně. ()