Nastala chyba při přehrávání videa.
 • warrenur
  ****

  Po troch dieloch sa zatial vyjadrim iba k soundtracku. Je uzasny. Po dopozerani celej serie mozem dopisat akurat to, ze sa jedna o vybornu dramu z pohladu astronautov, kde vnimat hlavne rozpory v ich osobnych zivotoch a ich odusevnelym poslanim byt prvymi, co sa dostanu na planetu mars. Nie je to ani zdaleka sci-fi, na ktore su zvuknuty odchovanci hocakeho "Star-serialu". Herecky i technicky sa jedna o absolutne bezchybnu filmarcinu. Tiez vydobytky techniky blizkej buducnosti na mna posobili nenasilne. A hoci priznam, ze niektore casti som pocitoval miernu nudu, kedze drama nie je zrovna moja "salka kavy" :), zaverecny diel bol vynikajuci. A kvoli nemu tej pol-hviezdy pridavam. Serial urcite nesadne kazdemu. Nenesu sa v nom totiz jednoduche, naivne, ci skratkovite a jednoznacne riesenia. Divacke pocity v zavere vsak urcite stoja za to a osobne som mal dojem, akoby som v tom raketoplane sedel s nimi. Odporucam.(19.10.2018)

 • JohnCZ
  *****

  Docela bych si troufnul říct, že co je Tenká červená linie pro válečné filmy, to je The First pro sci-fi o dobývání vesmíru. Divák tady výjimečně musí vědět, do čeho jde, protože pokud čeká akční sci-fi, dost možná se dostaví zklamání. The First je především o drama o lidech a touze dosáhnout něčeho nepředstavitelného a to za jakoukoli cenu. Každý milovník hard sci-fi, potažmo kvalitní filmařiny, muže našpicovat uši. Osobně mám totiž dojem, že jsem právě viděl jeden z vrcholů mezi současnými vysokorozpočtovými dramatickými seriály. V The First funguje naprosto všechno. Vizuál, hudba, kamera, CGI, scénář, režie a v neposlední špičkové herecké výkony. Po prvotním rozkoukávání jsem začal hltat každý záběr, postavy i dialogy a musím uznat, že takhle silné vtažení do děje způsobené kamerou a precizní výstavbou každé scény jsem už dlouhou dobu nezažil. A i když je tempo pomalé a vykreslování postav komplexní, je to potřeba. Právě díky důkladnému build-upu je finále tak odzbrojující podívanou, která by ani nemusela být nutně podívanou poslední, ale vzhledem k tomu, že tohle je ne zcela tradiční dílo určené pro vnímavého diváka, je potřeba se smířit jak se zrušením, tak s dehonestující modrou barvou. Je to škoda, The First by si zasloužili určitě daleko větší pozornost.(23.8.2019)

 • Petike
  *

  Dramatický seriál nemusí sa rovnať vleklá nuda. Tobôž nie dramatický seriál o vesmírnom programe. Product placement väčší než v bondovkách. Ledva uveriteľné postavy, ubíjajúco otrepaný telenovelovitý dej, ktorý by vysmiali aj scenáristi Rosalindy. Celé to pôsobí ako líbesbríf Seana Penna Seanovi Pennovi, robený ako nadšenecky nekvalitná napodobenina filmov Terrenca Mallicka. Má toto Agnieszka Holland zapotreby ? Mohla režírovať aj lepšie seriály. Radšej si pozrite From the Earth to the Moon alebo hoci aj Space Odyssey: Voyage to the Planets.(15.11.2018)

 • KevSpa
  ****

  Z mého pohledu výtečná záležitost, která je spíše pro náročnějšího diváka, který dokáže ocenit propracovanost postav a zajímavý pohled na přípravy na nebezpečnou misi. Hodně to připomíná některé filmy Terrence Malicka a je fakt, že tenhle umělecký styl prostě neskousne každý divák. 1. série - 80%(21.9.2018)

 • zsn
  ****

  Hyperbola. První díl uchvácení. Další zklamání. Další umělecké dílo. Celé je to umělecké dílo. Jako Strom života. Jako sám Terrence Malick. Dokonalá úvodní znělka - okamžitě jsem si vzpomněla na Promethea - perfektně se tento zvuk hodí do scifi žánru. Poetické vsuvky byly únavné, utahané, a zároveň opojné. Zprvu se mi nechtělo tento seriál stahovat, říkala jsem si, jaký asi děj ve vesmíru zaujme diváka po dobu osmi dílů, ovšem katastrofa prvního dílu plus rodinné drama ztracené matky, dcery feťačky a otce hrdiny, co riskuje svůj život, mne dokonale zaujala, tak jako architektura, auta či vůbec technologie, která se ve filmu objevuje. Říkám si - je to vize budoucnosti? A pak mi dojde, že ne, vždyť 3D prostorový obraz dnes již není ničím novým, tak jako hlasové ovládání života kolem nás. Jen si takovou technologii ještě nemůže dovolit obyčejný smrtelník. Sean Penn je pořád samec, dokonce pěkně zamakal na těle a svou roli sehrál bravurně. Když brečel - bralo mne to taky. Když se vztekal - házela bych po něm Oscarama. Pátý, rodinný díl byl nejlepší a poslední zase nabudil diváka do další řady... která je odvolána 😭😭(10.5.2019)

 • - Natočeno na kameru Panavision Millennium DXL. (Jas3)

 • - Kvůli účinkování v seriálu Natascha McElhone opustila seriál Designated survivor (od r. 2016), kde hrála Alex Kirkman – manželku amerického prezidenta. [Zdroj: Edna.cz] (Narcis)