kdo by čekal velkolepou sci-fi,bude zklamán...tohle je totíž fascinující komorní drama ve stylu Terrence Malicka,o touze bořit hranice a přesto pochybovat zda by nebylo lepší v nich zůstat uzavřen.Po technické stránce tu není co vytknout.Dobré a skvěle zahrané postavy tu navíc doplňují extrémně silně momenty,které by si měl člověk chuť pouštět opakovaně a v neposlední řadě je tu naprosto famózní soundtrack Colina Stetsona.Jak jsem zkraje koukal tak po očku se špetkou nedůvěry,byl jsem nakonec naplno pohlcen.Jedna z nejlepších a největších seriálových událostí letošního roku...90%(27.10.2018)

Ou, tak tady mě fakt mrzí to hodnocení! Naprosto jasných pět hvězd, bez výhrad. Jedná se vlastně o psychologické drama jedné rodiny, naroubované na první lidskou cestu na Mars. Tato linka je zde však spíš podružná. Komorní příběh několika až extrémně dobře propracovaných postav, na trochu jiném pozadí, než jsme zvyklí. Nádherné, silné! Vždycky je naděje. Naděje je motor.(4.12.2020)

Neskutečná pecka. Skoro po všech stránkách. Jak té herecké (výtečný Penn a ještě lepší McElhone), tak hlavně na straně příběhu. Žádná tak americky typicky klišovitá sračka, ale naprosto uvěřitelný děj o první, lidské cestě na Mars v hodně blízké budoucnosti. Vše, co tomu předcházelo, všechny vzestupy a pády, tragédie a naděje, tohle vše sledujeme v průběhu asi dvou let, až do dne D, po kterém zbyde už jen pětice hrdinů s mizejí, modrou planetou za zády. Až jsem měl z toho všeho mravenčení v zádech, jak to všechno v závěru klaplo. A vůbec si nedokážu představit, že by po tahle perfektním konci vzniklo nějaké pokračování, protože právě v něm byla podle mě největší síla. Ta nejistota, strach z kroku do neznáma, ale zároveň nesmírná touha a odhodlání, jedním slovem perfektní.(11.8.2019)

Po troch dieloch sa zatial vyjadrim iba k soundtracku. Je uzasny. Po dopozerani celej serie mozem dopisat akurat to, ze sa jedna o vybornu dramu z pohladu astronautov, kde vnimat hlavne rozpory v ich osobnych zivotoch a ich odusevnelym poslanim byt prvymi, co sa dostanu na planetu mars. Nie je to ani zdaleka sci-fi, na ktore su zvuknuty odchovanci hocakeho "Star-serialu". Herecky i technicky sa jedna o absolutne bezchybnu filmarcinu. Tiez vydobytky techniky blizkej buducnosti na mna posobili nenasilne. A hoci priznam, ze niektore casti som pocitoval miernu nudu, kedze drama nie je zrovna moja "salka kavy" :), zaverecny diel bol vynikajuci. A kvoli nemu tej pol-hviezdy pridavam. Serial urcite nesadne kazdemu. Nenesu sa v nom totiz jednoduche, naivne, ci skratkovite a jednoznacne riesenia. Divacke pocity v zavere vsak urcite stoja za to a osobne som mal dojem, akoby som v tom raketoplane sedel s nimi. Odporucam.(19.10.2018)

Hyperbola. První díl uchvácení. Další zklamání. Další umělecké dílo. Celé je to umělecké dílo. Jako Strom života. Jako sám Terrence Malick. Dokonalá úvodní znělka - okamžitě jsem si vzpomněla na Promethea - perfektně se tento zvuk hodí do scifi žánru. Poetické vsuvky byly únavné, utahané, a zároveň opojné. Zprvu se mi nechtělo tento seriál stahovat, říkala jsem si, jaký asi děj ve vesmíru zaujme diváka po dobu osmi dílů, ovšem katastrofa prvního dílu plus rodinné drama ztracené matky, dcery feťačky a otce hrdiny, co riskuje svůj život, mne dokonale zaujala, tak jako architektura, auta či vůbec technologie, která se ve filmu objevuje. Říkám si - je to vize budoucnosti? A pak mi dojde, že ne, vždyť 3D prostorový obraz dnes již není ničím novým, tak jako hlasové ovládání života kolem nás. Jen si takovou technologii ještě nemůže dovolit obyčejný smrtelník. Sean Penn je pořád samec, dokonce pěkně zamakal na těle a svou roli sehrál bravurně. Když brečel - bralo mne to taky. Když se vztekal - házela bych po něm Oscarama. Pátý, rodinný díl byl nejlepší a poslední zase nabudil diváka do další řady... která je odvolána 😭😭(10.5.2019)

• - Natočeno na kameru Panavision Millennium DXL. (Jas3)

• - Kvůli účinkování v seriálu Natascha McElhone opustila seriál Designated survivor (od r. 2016), kde hrála Alex Kirkman – manželku amerického prezidenta. [Zdroj: Edna.cz] (Narcis)