"Čo je ďaleko ... je blízko. Tak blízko, že je to pod kožou ... dýcha ... pulzuje ... závodí ... čaká až to nájdeš." Začiatok je rozohraný zaujímavo - máme tu astronauta/veliteľa s rodinnými problémami, ženského Elona Muska a očakávaný vývoj udalostí v prvom diely. S hudby mám príjemný Interstellar feeling. Uvidíme čo z toho HULU vykreše.(18.9.2018)

Z mého pohledu výtečná záležitost, která je spíše pro náročnějšího diváka, který dokáže ocenit propracovanost postav a zajímavý pohled na přípravy na nebezpečnou misi. Hodně to připomíná některé filmy Terrence Malicka a je fakt, že tenhle umělecký styl prostě neskousne každý divák. 1. série - 80%(21.9.2018)

První dva díly od Agnieszky jsou jiná liga. Pak se pokus o multižánrový přesah sci-fi a vztahového dramatu zlomí do portrétu nesympatické smažky a zoufalých flashbacků...(14.10.2018)

The First téměř nepotřebuje Mars ani dramatickou zápletku, přitom z něj srší čisté nadšení z lámání hranic a zkoumání nepoznaného, podobně jako z oceňovaného Marťana. A na tomto nadšení jsem se vezl od prvních tónů. Technicky je totiž na naprosté špičce seriálové tvorby a to v roce 2018 není zrovna malé tvrzení. A přestože je to celé tak "o ničem" jako tento trailer, je to bezmála geniální, málem civilní sonda do života všech E. Musků, Armstrongů a Charlesworthů, kterou by byl hřích minout. A přestože (protože?) mám i několik dní po dokoukání první série husí kůži při libovolné vzpomínce, strašně rád bych viděl i její pokračování, ačkoli by pocitově musela přeřadit na úplně jinou kolej. Tito průzkmníci už jsou totiž jako rodina.(6.10.2018)

Cesta na Mars je jedním z mých oblíbených témat, ale tady nemůžu jinak než vyjádřit zklamání. Děj je utahaný a nikam se neposouvá. Např. jeden z dílů je jen dlouhý zbytečný flashback. Snad bude potenciál využitý třeba v dalších sériích.(17.9.2018)