Reklama

Reklama

The First

(seriál)
  • Velká Británie The First
Trailer 1
USA, 2018, 6 h (Minutáž: 45 min)

Tvůrci:

Beau Willimon

Kamera:

Adam Stone

Hudba:

Colin Stetson

Hrají:

Sean Penn, Natascha McElhone, LisaGay Hamilton, Hannah Ware, Keiko Agena, James Ransone, Anna Jacoby-Heron, Oded Fehr, Melissa George, Annie Parisse (více)
(další profese)

Epizody(8)

Obsahy(1)

Drama z blízké budoucnosti o posádce astronautů, kteří se snaží stát prvními lidmi na Marsu. Pod vedením vizionářského magnáta Laze Ingrama (Natascha McElhone) posádka podstupuje nebezpečí a osobní oběti při největším průkopnickém činu v historii lidstva. (dogma97)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (32)

Petike 

všechny recenze uživatele

Dramatický seriál nemusí sa rovnať vleklá nuda. Tobôž nie dramatický seriál o vesmírnom programe. Product placement väčší než v bondovkách. Ledva uveriteľné postavy, ubíjajúco otrepaný telenovelovitý dej, ktorý by vysmiali aj scenáristi Rosalindy. Celé to pôsobí ako líbesbríf Seana Penna Seanovi Pennovi, robený ako nadšenecky nekvalitná napodobenina filmov Terrenca Mallicka. Má toto Agnieszka Holland zapotreby ? Mohla režírovať aj lepšie seriály. Radšej si pozrite From the Earth to the Moon alebo hoci aj Space Odyssey: Voyage to the Planets. ()

zsn 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hyperbola. První díl uchvácení. Další zklamání. Další umělecké dílo. Celé je to umělecké dílo. Jako Strom života. Jako sám Terrence Malick. Dokonalá úvodní znělka - okamžitě jsem si vzpomněla na Promethea - perfektně se tento zvuk hodí do scifi žánru. Poetické vsuvky byly únavné, utahané, a zároveň opojné. Zprvu se mi nechtělo tento seriál stahovat, říkala jsem si, jaký asi děj ve vesmíru zaujme diváka po dobu osmi dílů, ovšem katastrofa prvního dílu plus rodinné drama ztracené matky, dcery feťačky a otce hrdiny, co riskuje svůj život, mne dokonale zaujala, tak jako architektura, auta či vůbec technologie, která se ve filmu objevuje. Říkám si - je to vize budoucnosti? A pak mi dojde, že ne, vždyť 3D prostorový obraz dnes již není ničím novým, tak jako hlasové ovládání života kolem nás. Jen si takovou technologii ještě nemůže dovolit obyčejný smrtelník. Sean Penn je pořád samec, dokonce pěkně zamakal na těle a svou roli sehrál bravurně. Když brečel - bralo mne to taky. Když se vztekal - házela bych po něm Oscarama. Pátý, rodinný díl byl nejlepší a poslední zase nabudil diváka do další řady... která je odvolána 😭😭 ()

Reklama

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

kdo by čekal velkolepou sci-fi,bude zklamán...tohle je totíž fascinující komorní drama ve stylu Terrence Malicka,o touze bořit hranice a přesto pochybovat zda by nebylo lepší v nich zůstat uzavřen.Po technické stránce tu není co vytknout.Dobré a skvěle zahrané postavy tu navíc doplňují extrémně silně momenty,které by si měl člověk chuť pouštět opakovaně a v neposlední řadě je tu naprosto famózní soundtrack Colina Stetsona.Jak jsem zkraje koukal tak po očku se špetkou nedůvěry,byl jsem nakonec naplno pohlcen.Jedna z nejlepších a největších seriálových událostí letošního roku...90% ()

erased 

všechny recenze uživatele

The First téměř nepotřebuje Mars ani dramatickou zápletku, přitom z něj srší čisté nadšení z lámání hranic a zkoumání nepoznaného, podobně jako z oceňovaného Marťana. A na tomto nadšení jsem se vezl od prvních tónů. Technicky je totiž na naprosté špičce seriálové tvorby a to v roce 2018 není zrovna malé tvrzení. A přestože je to celé tak "o ničem" jako tento trailer, je to bezmála geniální, málem civilní sonda do života všech E. Musků, Armstrongů a Charlesworthů, kterou by byl hřích minout. A přestože (protože?) mám i několik dní po dokoukání první série husí kůži při libovolné vzpomínce, strašně rád bych viděl i její pokračování, ačkoli by pocitově musela přeřadit na úplně jinou kolej. Tito průzkmníci už jsou totiž jako rodina. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Docela bych si troufnul říct, že co je Tenká červená linie pro válečné filmy, to je The First pro sci-fi o dobývání vesmíru. Divák tady výjimečně musí vědět, do čeho jde, protože pokud čeká akční sci-fi, dost možná se dostaví zklamání. The First je především o drama o lidech a touze dosáhnout něčeho nepředstavitelného a to za jakoukoli cenu. Každý milovník hard sci-fi, potažmo kvalitní filmařiny, muže našpicovat uši. Osobně mám totiž dojem, že jsem právě viděl jeden z vrcholů mezi současnými vysokorozpočtovými dramatickými seriály. V The First funguje naprosto všechno. Vizuál, hudba, kamera, CGI, scénář, režie a v neposlední špičkové herecké výkony. Po prvotním rozkoukávání jsem začal hltat každý záběr, postavy i dialogy a musím uznat, že takhle silné vtažení do děje způsobené kamerou a precizní výstavbou každé scény jsem už dlouhou dobu nezažil. A i když je tempo pomalé a vykreslování postav komplexní, je to potřeba. Právě díky důkladnému build-upu je finále tak odzbrojující podívanou, která by ani nemusela být nutně podívanou poslední, ale vzhledem k tomu, že tohle je ne zcela tradiční dílo určené pro vnímavého diváka, je potřeba se smířit jak se zrušením, tak s dehonestující modrou barvou. Je to škoda, The First by si zasloužili určitě daleko větší pozornost. ()

Galerie (105)

Zajímavosti (2)

  • Natočeno na kameru Panavision Millennium DXL. (Jas3)

Reklama

Reklama