Jumanji: Vítejte v džungli!

Jumanji 2

• Kanada

• Nový Zéland

Dobrodružný / Akční / Komedie / Fantasy

USA, 2017, 119 min

Po utahaném úvodu přichází džungle. A džungle si zaslouží nejméně 4*, páč je skvostná, aniž bych řešil, co je realita a co pixely. Stromy s nekonečnými provazci kořenů, bujný podrost a vodopád. Dobrodružná jízda krajinou, šílenci na motorkách, masožraví nosorožci, hroch, slon, jaguár? Ale ten žije v Americe...dobře, je to hra. Inspirace Indiana Jonesem nevadí, byť třeba hadi byli až moc digitální. A když jsem si říkal, že konečně žádné retro, objeví se zčistajasna kazeťák a Big Mountain spustí svoji Baby I Love Your Way. Tak jo, Welcome To The Jungle od Guns N´Roses jsem ale uvítal. Odpolední oddechovka rychle uteče a je fajn, že se tvůrci neuchýlili k trapné řachandě, nýbrž jen občas utrousili vtípek pro zasmání. Počítám však, že drobotina v kině legrácku s erekcí neodhalila...(31.3.2018)

Pokračování úspěšného Jumanji se nesnaží bavit trikovými atrakcemi, jako jeho předchůdce, ale vtipem díky sympatickému hereckému obsazení. A to je právě tím nejlepším, co film nabízí, protože vybraná herecká parta je výborná a skvěle se doplňují. Bohužel však tempo filmu nevydrží po celou dobu a v poslední třetině, kdy by se měl nejvíce rozjet, začne trochu nudit a nepřinese nic, čím by diváka zaujal.(2.4.2018)

Ideální dobrodružná kinozábava v čase, kdy si chcete odpočinout od cukroví a příbuzných. Barbína v tělesné schránce Jacka Blacka dokázala pobavit, Johnson odvádí svůj standard roztomilé almary a Hartovi jsem výjimečně nepřál, aby se jeho život co nejdříve uzavřel pohledem na spodek těl rozzuřených nosorožců. Škoda jen, že si ve formátu, kde je dovoleno vše, nedovolili víc a konec mimo hru nepřinesl otevřenost a eleganci. P.S.: Vzhledem k povaze filmu mělo od Guns N´ Roses na konci hrát spíš Sweet Child O´ Mine..(28.12.2017)

Uvolněná dobrodružná komedie, která si na nic nehraje. Ví přesně, čím chce být a dělá to dobře - a právě té nadsázky a toho, že postavy jsou prezentované jako figurky, ale sám film se do toho faktu laskavým způsobem naváží, si vážím nejvíc. Na rozdíl od spousty jiných soudobých dobrodružných filmů Jumanji chápe důvod, proč se diváci rozhodli jít právě na tenhle druh filmu. Výlet do džungle, který si stejně jako u prvního Jumanji nebudu mít problém zopakovat.(22.3.2018)

Vlastně na tom filmu není nic extra špatně. Herci jsou docela v pohodě, prostředí to má taky docela slušné, sem tam jsou v akci i nápady, což je v rámci Hollywoodu taky už snad zázrak. Jenom nevím, jestli už nezačínám stárnout a nemám radši starší filmy, které jsou tak nějak opravdovější, zábavnější a herci jsou o několik řádů lepší. Dwayne Jackson, Jack Black a Kevin Hart to tady táhnou po humorné stránce seč jim síly stačí. Nápad tu pro novou verzi Jumanji také příjemně otočili a tak se nedočkáme toho samého v bledě modrém. Jen se prostě nemůžu zbavit dojmu, že dřív to prostě s podobnými filmy bylo lepší. A ne, nechci si stěžovat, že dřív byla i tráva zelenější, ale nevím, jestli na tom něco bude a jestli s filmy nestárnu už i já.(20.9.2018)

• - Sochy v džungli byly navrženy tak, aby vypadaly jako hrací figurky z původní hry. (Reesam)

• - Scéna, kdy jsou 4 hrdinové na oteřené scéně obklopeni motorkáři, byla natočena na Havaji stejně jako Jurský svět (2015). Kamera byla prakticky ve stejném úhlu a na stejném místě jako v jedné z scén Jurského světa. (Reesam)

• - Ve scéně, kdy 4 studenti čekají na ředitele kvůli tomu, že byli po škole, si můžeme všimnout, že mezi nimi je jedno volné místo. Jde o odkaz na chybějícího člena, který je pohřešovaný. (Reesam)