Jumanji: Vítejte v džungli!

Jumanji 2

• Nizozemsko

• Nový Zéland

Dobrodružný / Akční / Komedie / Fantasy

USA, 2017, 119 min

Skvela jizda, ale slo z toho vytezit o tolik vic, ze bych skoro rek promarnena sance, kdybych se tak dobre nebavil. Pribeh dava prostor pro spoustu blbnuti, hlavni hrdinove tu vlastne hrajou uplne opacny postavy, Rock je za ustrasenyho poseru, Black za sexy blondynu, jakkoliv uchylne to zni. Gillan je mega sexy a vypada, jak kdyby vypadla z nejakyho Street fightera pripadne anime. Jen ten Hart dela vicemene stejny hovado, jako vzdycky. Jedinej nezajimavej je patej clen party, kterej se ale nastesti pripoji az ke konci. Co se tyce zaporaka, ten neni buhvijakej, ale je to vlastne fuk. Film sice nikde nedrhne, ale z jednotlivejch charakteru se dalo vytriskat vic a rozhodne sem slo nacpat vic akce, protoze Kasdan s ni evidentne nema problem, ta co tu je, je super. Jako komedie to funguje taky bez prpoblemu, hlasky super, jen se tu trosku narazi na herecky limity hlavnich hrdinu, proste ne vzdy jim ty opacny charaktery verite. Ale bavil jsem se od zacatku do konce, o nic vic asi neslo, takze spokojenost.(17.9.2018)

Na úvod chci říct, že na původní Jumanji z roku 1995 to určitě nemá. Tohle už je trochu jinší šálek kávy, z klasického prvního dílu to nemá skoro nic (nazval bych to moderní Jumanji - modernizace). Příběh se odehrává dvacet jedna let po úvodním filmu. Jde tu o čtyřech teenagerů, kteří po trestu ve škole najdou starou hru a z nudy si ji chtějí zahrát. Hrají a všichni sou transportováni do džungle, nikoliv ve svých tělech ale vypadají jako postavy, za které se rozhodly hrát. Pak je to taková snaha se dostat z džungle zpátky domů. Chvílemi lehce podprůměrné, chvílemi zase lehce nadprůměrné - žádný převrat se nekoná. Koukat se na to dá, občas se i zasmějete, ale jinak vážně nic moc. Tohle se klasikou nestane.(23.5.2018)

Za mě nahodile působící děj a banální dobrodružství, u kterého nicméně potěší tři čtvrtiny hráčů/spolužáků, kteří se sešli za trest po škole, a objevili hru Jumanji. A díky ní se dostanou do herního světa, který má podobu džungle plné nástrah. Docela se podařilo právě to, jak se hrdinové vyrovnávají s převrácením rolí. Takže potěší plachý loser s bicáky Dwayne Johnson, sexy puťka Karen Gillan v upnutém tílku i přesný Jack Black. Naopak Kevin Hart se znovu snaží dokázat, že je vtipný. Není. Ostatně komediální rovina filmu je docela řídká, pár chytrých nápadů tady máme, ovšem leckdy je snižují rozdílně povedené triky. Akce nemá rytmus, rozhodně není zapamatovatelná. Takže Jake Kasdan se nějak invenčně zavelet nesnaží. A to je vždycky škoda. Ty „šílené“ tržby mu ovšem už nikdo neodpáře.(12.3.2018)

Panečku! Já myslel, že tomuhle filmu namastím vodpad a začnu se tu rozčilovat nad tím, jak nějakej debil zmrvil moji oblíbenou jedničku. Oops! Tak ne. Protože Jumanji Vol. 2 je přes moje sejčkování docela zábavná věc a to i přes to, že tu hrají Hart s Blackem! Tuhle hru bych si rád zahrál a ve výběru postav se chci stát Madison Isemanovou. Taky by mi ale trvalo, než bych si osvojil techniku čůrání.(10.3.2018)

Kdo by to byl řekl, že se nové Jumanji takhle povede. Začátek je sice silně laděný na americké diváctvo zejména pubertálního věku a část zážitku mi stopro vyrušil dabing, ovšem jakmile se poprvé objeví the Rock na neznámém území a s partou začnou objevovat tajemství oné nebezpečné džungle, je to zábava, je to vtipné a skvěle to šlape. Hlavní čtveřice (Jack Black fakt válí!) si své role skutečně užívá a v našem malém okresním kině jsem byl svědkem toho, že se stejný efekt dokázal přenést i na diváky (v leckterých případech možná až moc). Zkrátka a dobře, moc jsem tomu nevěřil, ale polo-remake Jumanji se i díky neopakování zápletky původního filmu velmi povedl a rád si ho dám po nějaké době znovu v anglickém znění a možná to mé dojmy ještě vylepší. PS : Dabing není vyloženě "do-uší-bijící," ale řekl bych, že se v něm mnoho fórků úplně bezpečně ztratilo.(29.12.2017)

• - Ruby Roundhouse outfit byl inspirován outfitem Lary Croft z video her „Tomb Raider“. Jako vtip Martha (Karen Gillan) komentuje oděv tím, že je opravdu praktické mít tento outfit uprostřed džungle. (Reesam)

• - Při natáčení scény s helikoptérou bylo Kevinu Hartovi zle. (Reesam)

• - Sochy v džungli byly navrženy tak, aby vypadaly jako hrací figurky z původní hry. (Reesam)