Jumanji: Vítejte v džungli!

Jumanji 2

• Nový Zéland

• Austrálie

Dobrodružný / Akční / Komedie / Fantasy

USA, 2017, 119 min

V letošním roce dost možná má poslední návštěva kina (Bylo jich 37) a rozhodně trefa do černého. Výtečná nostalgická zábava po 22 letech. Koncept hry se lehce drží stranou oproti originálu, což je snad největší výtka, ale jinak v každém ohledu film funguje jistě. O humor se stará opět výtečný Kevin Hart a vychází to i Jacku Blackovi, The Rock tradičně zábavný a lištička Karen Gillan má kouzlo. Humoru je dostatek a většinou je vydařený, zvířat dostane divák také spousta ( Hroch,nosorožci, krokodýli, jaguáři, černá mamba, slon) a dojde i na kontaktní souboje, takže z akce příjemná všehochuť, která zabaví celou rodinu. Občas sice přitažené za vlasy a pár scén je úsměvných, ale pokud divák přistoupí na to, že je to vlastně videohra, tak není důvod se rozčilovat nad logikou. 80%(21.12.2017)

Kdo by to byl řekl, že se nové Jumanji takhle povede. Začátek je sice silně laděný na americké diváctvo zejména pubertálního věku a část zážitku mi stopro vyrušil dabing, ovšem jakmile se poprvé objeví the Rock na neznámém území a s partou začnou objevovat tajemství oné nebezpečné džungle, je to zábava, je to vtipné a skvěle to šlape. Hlavní čtveřice (Jack Black fakt válí!) si své role skutečně užívá a v našem malém okresním kině jsem byl svědkem toho, že se stejný efekt dokázal přenést i na diváky (v leckterých případech možná až moc). Zkrátka a dobře, moc jsem tomu nevěřil, ale polo-remake Jumanji se i díky neopakování zápletky původního filmu velmi povedl a rád si ho dám po nějaké době znovu v anglickém znění a možná to mé dojmy ještě vylepší. PS : Dabing není vyloženě "do-uší-bijící," ale řekl bych, že se v něm mnoho fórků úplně bezpečně ztratilo.(29.12.2017)

Mnohem dobrodružnější než jednička! Prostě vítejte ve hře Jumanji. Stará desková hra "upgradovala" na starou videoherní konzolovou hru. Čtyři středoškolští poškoláci na ni narazí při úklidu, a začnou se dít věci. Hra je vcucne do sebe. Prostředí džungle se pro ně stává nebezpečným a neprobádaným místem. A každý z nich má na přežití v něm jen tři životy, symbolizují je tři tlusté čáry na jejich předloktích. Co je na filmu nejhravější, je změna jejích osobností prostřednictvím avatarů, které si zvolili. Z nevýrazného subtilního alergika je náhle přebujelá hora svalů sršící charisma, ze školní krásky je obtloustlý brejloun, z přehlížené uzavřené pipiny je neskutečná sexice, z černocha je ještě menší a bojácnější černoch. Každý z nich získal do hry své přednosti i slabiny, ale i odborné znalosti i (akční) dovednosti. A tuhle hru musejí chtě nechtě hrát...a dohrát. Film z těchto vtipně posazených kontrastů docela dost těží, mohlo by se tedy zdát, že akce a akčních pasáží se zprvu moc nedostává. Jake Kasdan se specializuje na odvázané, občas přisprostlé komedie, do nichž s oblibou poslední léta obsazuje Cameron Diaz. Jeho styl je ovšem tentokrát značně orientován na dobrodružnou výpravu ve čtyřech, která se postupně rozroste ještě o jednoho člena (Nick Jonas), který se ve hře zasekl už dvacet let. A nebudou chybět originální a osvěžující scény, kterým nechybí nadhled. Jen předvídatelnost si příběh mohl odpustit, mohlo se určitě zapracovat na dějových překvapeních. Důležitým faktorem filmu zůstává jeho hravost a vtipnost, atraktivní prostředí džungle a osvědčený herecký kvartet, z něhož je nejméně prověřená Karen Gillan. Žádný strach, je absolutně úchvatná a dokonale vtipná, hlavně scéna s její topornou taktikou "balení" mužů je skvěle humorná. Dwayne Johnson, Kevin Hart a Jack Black mají humor dokonale zažitý, není obava, že by nepobavili. Film je naprosto odlišný od svého dvacetiletého předchůdce, i když si ponechává pár styčných bodů. Dá se napsat, že je to dobrodružství pro celou rodinu, které po téměř dvě hodiny bláznivě baví a přetváří klišé. 10/10(9.1.2018)

Nové Jumanji se docela povedlo. Ani by mě nenapadlo, že se dá tak snadno navázat na původní film a udělat to v moderním duchu. Naši hrdinové se dostávají do konzolové hry a v tělech svých avatarů plní úkoly. Obsazení je taky dost dobré. Postupně objevují mechaniky hry a přichází jí postupně na kloub. Skvěle se jim povedlo napasovat herní fungování do filmu. Nechybí ani humor. Každá z postav má své unikátní schopnosti. Nezbývá jim, než je je kombinovat a společně se dostat až na konec hry. Film se rozhodně nemá za co stydět. "Jeho předností je šplhání. Já vybouchnu po buchtě." :D(1.5.2018)

Naprosto oddechová limoška s pár vtípky, aneb jak rachitik k neurotičce přišel. Cílovkou by měli být asi tak dvanáctileté děti, nebo patnáctiletí niga bojs. Nejste-li ani jedno z toho pak i vy ve chvílích, kdy v leže se sklenicí kefíru v ruce zkoušíte přefajtovat kocovinu a pobírat cokoliv složitějšího, než přímý přenos oblastního kola v metání šipek na terč, či Prásk! nahrané trouble českých sereblit, vysloveně bolí.(29.5.2018)

• - V jedné scéně ve Spencerově ložnici vidíme plakát pro video hru „Uncharted 4: A Thief's End“. Hudbu k této hře napsal Henry Jackman, který složil hudbu i pro Jumanji: Vítejte v džungli. (griph)

• - James Newton Howard bol prvou voľbou na post skladateľa, lenže kvôli sporom nakoniec odstúpil. (WalterIK7)

• - Film mal premiéru 5.12.2017 v parížskom Grand Rex. (LuiCJ)