Jumanji: Vítejte v džungli!

Jumanji 2

• Nový Zéland

• Austrálie

Dobrodružný / Akční / Komedie / Fantasy

USA, 2017, 119 min

Chcelo to trošku zaujímavejší príbeh a viac humoru, keď už to tak bolo poňaté. Jediný čo ako-tak naplnil mieru zábavnosti bol ten černoch s batohom na chrbte. Sem-tam sa k nemu ešte pridal J. Black, no ale to ostatné... šedivé dobrodružstvo s veľmi jednoduchou príbehovou líniou, kde nebolo toľko zaujímavých a napínavých situácií ako by som si želal. Skrátka v tomto smere to bol úplný opak jednotky. Na druhú stranu však sa na to aspoň dobre pozeralo, vizuálna stránka bola pekná, škoda že tam nebolo viac všakovakých príšer a bytostí z džungle. Aj v tomto ohľade mala jednotka navrch. Tiež ma trochu zamrzelo, že sa zmenil herný princíp hry, ale chápem, doba pokročila a stolové hry už vážne nikto nehrá... alebo áno?... Lepší priemer. 65/100(20.3.2018)

Zábavný dobrodružný film, který je pro mě lepší než originál. Obsazený je to dobře a pro mě lepší dvojice Johnson a Gillan, než trochu nudnější Black a Hart, ale celkově se všichni pěkně doplňují. Akce je zde pěkná a je jí zde celkem hodně. Efekty bez chyby. Příběh je pěkný a svižný. Já se u filmu bavil a dávám zatím 85% :)(8.2.2018)

Tímto se zcela potvrzuje má sofistikovaná teorie, že optimální doba mezi dvěma čísly, aby to druhé aspoň trochu za něco stálo, je přesně 23 let. Ryba už může sice být kapku jetá a zteřelá, ale za to konečně řádně zkušená, po těch prvních unyle trapných eskapádách aspoň trochu pobaví a taky vás nenutí se hned za zcela regeneračně nedostačující chvilku opět násilně topořit. Pardon, chtěl jsem říct pitvořit. A tak po otravně dementní pičovině z pětadevadesátého přichází slaboduše zábavná pičovinka, sice plytká jako pupek s kýlou a prvoplánová jako přelíčená šlapka, nicméně tak nějak chytlavá, odsejpající a pěkně udělaná, až jí příliš neuškodilo ani Superanabolonovo gogoneherectví, ani kupodivu ten ultraslizský, peklotyčně trapný a odporně přehrávající rádoby hahanegr s teploušskou fistulí.(15.5.2018)

Komediálnější videoherní Indiana Jones. Nijak závratně vtipná, v akci neurážlivě průměrná, ale jako celek až nečekaně příjemná dobrodružná oddechovka. Nejlepší je na tom ústřední čtveřice a jejich vzájemné interakce (překvapivě to zdaleka nestojí jen na Rockovi), naopak Bobby Cannavale na jednorozměrného "démonického" záporáka fakt nestačí (naštěstí je jeho role rozsahem takřka na úrovni camea). Sezónní výplachový blockbuster podle mého gusta, který je mi svým konceptem i realizací mnohem bližší než třeba většina filmových Potterů, DCU komiksovek apod. Klidně si to dám někdy znova a případné dvojce se taky nebráním (videoherní potenciál je ve správných rukách skoro nevyčerpatelný). 70 %(28.12.2017)

Rozhodně ne tak špatná podívaná, jak jsem se bál. Jack Black umí prodat i ty dick jokey. Nečekal jsem, že k tomu filmu budu moct mít stejný vztah jako k verzi s Robinem Williamsem, která mi v dětství dávala noční můry a zároveň jsem se na ni nemohl přestat koukat - i když samozřejmě myslím (už jen při pohledu na režijní políčko), že dnes by na mě ten film už nepůsobil moc dobře. Každopádně tohle ani necílí na rodinnou podívanou s potenciálem stát se klasikou, jde o spotřební blockbuster, který plní účel. Mrzí mě, že se důmyslněji nevyužívá herní princip (opět v porovnání s důslednou tahovostí originálu) a i když se pořád mluví o levelech a životech, nenabízí to propracovanější hříčku s médii, jak mohlo.(18.12.2017)

• - Jako jeden z možných závěrů byl i ten, že se Jumanji stane mobilní hrou a objeví se v telefonech napříč Brantfordem. (Reesam)

• - Pokud by si Dwayne Johnson (Spencer) mohl vybrat jakoukoli roli, vybral by si Bethany. Sám prohlásil, že ví, kolik zábavy si užil jeho herecký kolega Jack Black (Bethany), když musel denně představovat 16letou egoistickou dívku. (Reesam)

• - V teaseri hrá pecka "Welcome to the Jungle" od americkej hard rockovej kapely Guns N’ Roses. (WalterIK7)