Jumanji: Vítejte v džungli!

Jumanji 2

• Kanada

• Austrálie

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Akční / Komedie

USA, 2017, 119 min

V letošním roce dost možná má poslední návštěva kina (Bylo jich 37) a rozhodně trefa do černého. Výtečná nostalgická zábava po 22 letech. Koncept hry se lehce drží stranou oproti originálu, což je snad největší výtka, ale jinak v každém ohledu film funguje jistě. O humor se stará opět výtečný Kevin Hart a vychází to i Jacku Blackovi, The Rock tradičně zábavný a lištička Karen Gillan má kouzlo. Humoru je dostatek a většinou je vydařený, zvířat dostane divák také spousta ( Hroch,nosorožci, krokodýli, jaguáři, černá mamba, slon) a dojde i na kontaktní souboje, takže z akce příjemná všehochuť, která zabaví celou rodinu. Občas sice přitažené za vlasy a pár scén je úsměvných, ale pokud divák přistoupí na to, že je to vlastně videohra, tak není důvod se rozčilovat nad logikou. 80%(21.12.2017)

To čo platilo pri prvom filme, teraz už neplatí. Vtedy sme zavreli oči a nechali sa unášať detskou mysľou. Teraz nie len, že by to nestačilo, ale by sme prišli aj o krásku na plátne. Hlášok je tam viac ako pri strážcoch galaxie a ja som sa chvíľami uštával od smiechu. Pár výhrad by sa samozrejme našlo ale sú Vianoce :D(24.12.2017)

První Jumanji jsem viděl, ale moc si ho už nepamatuju. Vím jen že se mi líbilo, ale nenadchlo. Na pokračování (fakt pokračování, ne remake!?) jsem se těšil díky Dwaynemu. Tohle jsou totiž přesně role které zná a nevypadá v nich jako debil. Každopádně, to pokračování mi připadá divné. Není tam (pokud si pamatuju a IMDB píše) žádný recyklovaný herec - jen postava - což by nebylo v rozporu ani s remakem... Ale třeba je to opravdu jen tím, že si #1 už nepamatuju. #2 je prakticky o dvou polohách. Děti a jejich herní postavy. Části filmu "herní postavy" jsou přesně to co od filmu člověk čeká a díky hernímu pojetí se tam díky strojovému tempu stále něco děje. Občas je to sice stupidní, ale zábavné. Také mi přišlo, že potenciál nebyl využitý na maximum. Měl jsem za to, že kontrastu "postav" a "hráčů" se využije víc, nicméně i tak je na co koukat a film baví.(10.1.2018)

Do staré videoherní konzole se vcucne čtveřice školáků a objeví se ve světě Jumanji jako dospěli, kteří mají jediný úkol a to zachránit celé Jumanji od zlé kletby. Musím říct, že jsem se bavil celou dobu. Byla to neskutečná prdel. Hlavně tam padala jedna hláška za druhou a fungovaly dokonale. Viděl jsem to v originále s českými titulky, večer v českém dabingu a dokonce se mi to v dabingu líbilo ještě více, což mě překvapilo. Bylo to doslovně přeloženě a to byla prima, jsem spokojený a kdo se chce pořádně pobavit, tak ať si na to zajde do kina. Dávám 90%(17.12.2017)

Filmy s Dwaynom nevyhľadávam, ani Harta veľmi nemusím, rodinným komédiám sa väčšinu času vyhýbam a českému či slovenskému dabingu tobôž. A predsa som sa ocitla na Jumanji s dabingom v kine. Bola som pripravená na všetko, nemala som žiadne očakávania. Aj to znásobilo moje obrovské prekvapenie. Tínedžeri v úvode mi síce veľmi nesadli, no veľmi rýchlo ich vystriedali herné postavy a príbeh dostal spád. Už po niekoľkých minútach som sa smiala a vtipné scény fungovali takmer po celý čas. Atribúty herného systému boli vo filme veľmi šikovne využité, o vizuálnej stránke sa pri novodobých filmoch nemusíme baviť. Jasné, boli tu aj tie výsostne rodinné momenty kedy postavy museli prehodnotiť celý svoj život a podobné hlúposti, ale budem si nahovárať, že to tvorilo dobrý podklad pre výchovu prítomných detí v kine. Snáď po prvýkrát mi Dwayne Johnson vyslovene sedel v danej úlohe a neprotivil sa mi každý jeho pohyb a slovo. Slovné prestrelky medzi ním a Hartom ťahali humornú stránku filmu a ja iba ľutujem, že som bola na český dabing, v ktorom určite veľa vtipných momentov zaniklo. Štvrtú hviezdičku si nakoniec nechám pre seba kvôli trošku škrípajúcim posledným minútam v hre a predovšetkým - zápletka Jumanji je úžasným alibi na všemožné akčné scény; Kasdan ju však využíva veľmi triezvo, zbytočne. Tento film by uniesol aj väčší úlet!(1.1.2018)