Jumanji: Vítejte v džungli!

Jumanji 2

• Kanada

• Nový Zéland

Dobrodružný / Akční / Komedie / Fantasy

USA, 2017, 119 min

Kdo by to byl řekl, že se nové Jumanji takhle povede. Začátek je sice silně laděný na americké diváctvo zejména pubertálního věku a část zážitku mi stopro vyrušil dabing, ovšem jakmile se poprvé objeví the Rock na neznámém území a s partou začnou objevovat tajemství oné nebezpečné džungle, je to zábava, je to vtipné a skvěle to šlape. Hlavní čtveřice (Jack Black fakt válí!) si své role skutečně užívá a v našem malém okresním kině jsem byl svědkem toho, že se stejný efekt dokázal přenést i na diváky (v leckterých případech možná až moc). Zkrátka a dobře, moc jsem tomu nevěřil, ale polo-remake Jumanji se i díky neopakování zápletky původního filmu velmi povedl a rád si ho dám po nějaké době znovu v anglickém znění a možná to mé dojmy ještě vylepší. PS : Dabing není vyloženě "do-uší-bijící," ale řekl bych, že se v něm mnoho fórků úplně bezpečně ztratilo.(29.12.2017)

DžůůůůMandžíííí !!!! A piču...furt sedim na skále a, i když je drahokam zpátky na místě, stejně mě nikdo do reálnýho světa nevrací. Což je pěkně v prdeli jelikož jsem si jako postavu vylosovala tlustýho, chlupatýho, malýho týpka s malým šuldou na kterýho se štítím sáhnout i když se jdu vychcat. Všichni ostatní jsou bez čárek, já mám už jen jednu na ruce a smutně vzpomínám na tu mezi nohama, co jsem se v ní často hrabala, když jsem přemýšlela (hlavně ve škole to byl občas průser) . Teď můžu max osedlat tuhýho Rocka co zůstal tvrdej i po smrti nebo laskat stejně tuhou sexy drsňačku, ale jako každý nekrofil se bojím, že se mi ten vztah s nima časem rozpadne...To zas byl nápad hrát deskovku předělanou na konzoli, však jsem dobře věděla proč si chci radši dát mírumilovně lajnu a litr saké. Jako jo, byla to zábava i jsem se zasmála, ale teď jak je konec a já tu trčím na prdeli na skále tak si říkám, že jsem chtěla něco víc. Tak ještě jednou, ať jsem zase plochá rákoska s krásným tělem, DžůůůůůMandžíííí !!!! Ha !!! Morfujemééééé pyčo !!!(2.1.2018)

Vítejte ve videohře Jumanji. Doba pokročila a deskové hry už netáhnou tolik jako za mého mládí nebo spíše mládí R. Williemse. Takže pohlceni do světa Jumanji, se The Rock a jeho parta vydávají za jeho záchranou. K dispozici mají tři životy a více či méně dobré fyzické a jiné atributy. Zní to bláznivě? Ano,ale já se bavil a to je hlavní.(22.3.2018)

Po utahaném úvodu přichází džungle. A džungle si zaslouží nejméně 4*, páč je skvostná, aniž bych řešil, co je realita a co pixely. Stromy s nekonečnými provazci kořenů, bujný podrost a vodopád. Dobrodružná jízda krajinou, šílenci na motorkách, masožraví nosorožci, hroch, slon, jaguár? Ale ten žije v Americe...dobře, je to hra. Inspirace Indiana Jonesem nevadí, byť třeba hadi byli až moc digitální. A když jsem si říkal, že konečně žádné retro, objeví se zčistajasna kazeťák a Big Mountain spustí svoji Baby I Love Your Way. Tak jo, Welcome To The Jungle od Guns N´Roses jsem ale uvítal. Odpolední oddechovka rychle uteče a je fajn, že se tvůrci neuchýlili k trapné řachandě, nýbrž jen občas utrousili vtípek pro zasmání. Počítám však, že drobotina v kině legrácku s erekcí neodhalila...(31.3.2018)

Tímto se zcela potvrzuje má sofistikovaná teorie, že optimální doba mezi dvěma čísly, aby to druhé aspoň trochu za něco stálo, je přesně 23 let. Ryba už může sice být kapku jetá a zteřelá, ale za to konečně řádně zkušená, po těch prvních unyle trapných eskapádách aspoň trochu pobaví a taky vás nenutí se hned za zcela regeneračně nedostačující chvilku opět násilně topořit. Pardon, chtěl jsem říct pitvořit. A tak po otravně dementní pičovině z pětadevadesátého přichází slaboduše zábavná pičovinka, sice plytká jako pupek s kýlou a prvoplánová jako přelíčená šlapka, nicméně tak nějak chytlavá, odsejpající a pěkně udělaná, až jí příliš neuškodilo ani Superanabolonovo gogoneherectví, ani kupodivu ten ultraslizský, peklotyčně trapný a odporně přehrávající rádoby hahanegr s teploušskou fistulí.(15.5.2018)