Jumanji: Vítejte v džungli!

Jumanji 2

• Kanada

• Nový Zéland

Dobrodružný / Akční / Komedie / Fantasy

USA, 2017, 119 min

Kdo by to byl řekl, že se nové Jumanji takhle povede. Začátek je sice silně laděný na americké diváctvo zejména pubertálního věku a část zážitku mi stopro vyrušil dabing, ovšem jakmile se poprvé objeví the Rock na neznámém území a s partou začnou objevovat tajemství oné nebezpečné džungle, je to zábava, je to vtipné a skvěle to šlape. Hlavní čtveřice (Jack Black fakt válí!) si své role skutečně užívá a v našem malém okresním kině jsem byl svědkem toho, že se stejný efekt dokázal přenést i na diváky (v leckterých případech možná až moc). Zkrátka a dobře, moc jsem tomu nevěřil, ale polo-remake Jumanji se i díky neopakování zápletky původního filmu velmi povedl a rád si ho dám po nějaké době znovu v anglickém znění a možná to mé dojmy ještě vylepší. PS : Dabing není vyloženě "do-uší-bijící," ale řekl bych, že se v něm mnoho fórků úplně bezpečně ztratilo.(29.12.2017)

Nečekal jsem nic moc - studentíci, triky v džungli, co z toho asi může vzejít? Ale docela mne to překvapilo. Studentíci se nechovají jako paka, dialogy taky nešustí papírem, docela to odsýpá, a příjemně mne překvapily skutečně vtipné hlášky a jejich načasování, schopnost sebeshození se, kdy i herci sami dokážou parodovat svá škatulková zařazení. Sice je jasné od začátku, jak to skončí, kdo a jak a s kým, ale tady to nějak nevadí, protože to má docela dobře napsaný scénář i dobrou realizaci, The Rock je pořád akční mlátička a na sexy Karen Gillian se moc dobře dívá, a vlastně i Jack Black jako krásná a sebestředná blondýnka nezklamal. Dobře sesazená partička, příběh, dialogy i hlášky. Jen občas zdlouhavé a nudné scény, které zdržují, někdy mírně otravují, ale naštěstí jich není tolik. A oproti prvnímu Jumani se mi líbí, že to není o náhodném házení kostkou a děsech odnikud, ale že zde na sebe věci jakž takž logicky navazují a jede se formou dokončených levelů.(18.3.2018)

Není to tak hrozné, jak jsem se obával, ale není to ani tak dobré, jsem doufal. Což je škoda. Je to film po kterém po pár letech ani pes neštěkne (možná tak Dwayne Johnson, pro kterého je to finanční úspěch jako hrom). Snaží se to být něčím víc. Má to často vtipné scény, narážky, a příběh je správně šílený a nestydí se za to. Škoda jen že to nevýrazné herecky, kdy jediný Jack Black je aspoň nějak zajímavý (Johnson strašný jako vždy). Hudební vložka by také mohla být nápaditější. Některé scény si o to úplně říkali. Ale přesto myslím, že za vidění to stojí. Nenudil jsem se ani chvíli, prostě klasický Popcorňák a ty čas od času neomrzí, ba naopak. Škoda jen že titulní píseň Welcome to the jungle není ve filmu častěji, možná by to bylo ještě zajímavější.... 60%(13.4.2018)

Z Dwejna jsem dnes doslova učůrávala! Partička scénáristů vytvořila až neuvěřitelně dokonalou práci ... Pozvolný, až nezáživný začátek vystřídala bomba vizuální jízda se smrští hlášek a skečů. Scénka s objevováním sama sebe spojená s učením se jít na malou naprosto rozchechtala a rozvískala celé dětské publikum. Já sama jsem občas pociťovala zástavu dechu a rozmazání obrazu a skládala jsem se pod sedačku a dokonce jsem se přistihla, že začínám svaloušovi přicházet na chuť, kdy mě pohled na něj doteď většinou rozesmíval. V jedné slabé chvilce jsem se dokonce slyšela, jak polohlasem říkám, že ho miluju!?!?(29.12.2017)

Uvolněná dobrodružná komedie, která si na nic nehraje. Ví přesně, čím chce být a dělá to dobře - a právě té nadsázky a toho, že postavy jsou prezentované jako figurky, ale sám film se do toho faktu laskavým způsobem naváží, si vážím nejvíc. Na rozdíl od spousty jiných soudobých dobrodružných filmů Jumanji chápe důvod, proč se diváci rozhodli jít právě na tenhle druh filmu. Výlet do džungle, který si stejně jako u prvního Jumanji nebudu mít problém zopakovat.(22.3.2018)

• - Ve scéně, kdy 4 studenti čekají na ředitele kvůli tomu, že byli po škole, si můžeme všimnout, že mezi nimi je jedno volné místo. Jde o odkaz na chybějícího člena, který je pohřešovaný. (Reesam)

• - V předchozím Jumanji (1995) se jednalo o deskovou hru, nyní se jedná o videohru. (griph)

• - V srpnu 2016 Dwayne Johnson potvrdil, že film nebude předělávka, ale pokračování původního filmu s poctou Robinu Williamsovi. (kellermanp)