Reklama

Reklama

Jumanji: Vítejte v džungli!

  • USA Jumanji: Welcome to the Jungle (více)
Trailer 6

Když čtveřice školáků objeví starou videoherní konzoli se hrou, o které nikdy předtím neslyšeli - zvanou Jumanji - ocitají se všichni vzápětí v džungli, v níž se hra odehrává, a zcela doslova se stávají postavami, které si pro hru zvolili: z počítačového hráče Spencera se stává odvážný dobrodruh (Dwayne Johnson), náruživý sportovec Fridge přijde (dle svých slov) "o horního půl metru těla" a stane se z něj drobný génius (Kevin Hart), ze všemi oblíbené Bethany se stává profesor ve středním věku (Jack Black) a zamlklá samotářka Martha je proměněna v drsnou bojovnici (Karen Gillan). Společně zjišťují, že Jumanji není hra, kterou si můžete jen tak zahrát - musíte ji přežít. Aby hru pokořili a mohli se vrátit do skutečného světa, musejí se vydat na nejnebezpečnější dobrodružství svého života, objevit, co před 20 lety opustil Alan Parrish a také se naučit sami sebe vnímat zcela odlišně - jinak ve hře uvíznou navěky... (Falcon)

(více)

Videa (12)

Trailer 6

Recenze (936)

Nin 

všechny recenze uživatele

Velké překvapení. Trailer se mi líbil, ale že to bude takhle vyvedená ztřeštěnost jsem fakt nečekal. Nový Jumanji hezky navazuje na původní film tím, že se desková hra transformuje do videohry, takže hráči budou v jakési virtuální realitě. Na tom je vystavěno pár vtípků, ale v tomhle ohledu bych klidně přitvrdil, víc parodoval a odkazoval na herní estetiku, ale to je bohužel ve filmu minimálně... Naopak se ale hrozně moc povedlo to, jak každý problémový teenager dostane odlišnou herní postavu, díky níž si pak charaktery projdou nějakým tím vývojem. Ten je sice dost předvídatelný, ale v tomhle filmu taky překvapivě funkční. Postavám se dá fandit a jsou zábavné, a to především díky hercům, kde se sešla fakt super partička, která velmi slušně hraje ty svý archetypy, co jsou v těle jiných archetypů... i tohle fakt funguje. Nejvíc jsem si užíval Jacka Blacka jako blonďatou puberťačku posedlou sociálními sítěmi - nezvrhne se to v lacinou parodii a je to překvapivě milé. Jumanji: Welcome to the Jungle je zábavný dobrodružný akčňák. Dokonce jsem u něho občas cítil až spielbergovskou atmosféru. Skvělý. (8/10) ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Po utahaném úvodu přichází džungle. A džungle si zaslouží nejméně 4*, páč je skvostná, aniž bych řešil, co je realita a co pixely. Stromy s nekonečnými provazci kořenů, bujný podrost a vodopád. Dobrodružná jízda krajinou, šílenci na motorkách, masožraví nosorožci, hroch, slon, jaguár? Ale ten žije v Americe...dobře, je to hra. Inspirace Indiana Jonesem nevadí, byť třeba hadi byli až moc digitální. A když jsem si říkal, že konečně žádné retro, objeví se zčistajasna kazeťák a Big Mountain spustí svoji Baby I Love Your Way. Tak jo, Welcome To The Jungle od Guns N´Roses jsem ale uvítal. Odpolední oddechovka rychle uteče a je fajn, že se tvůrci neuchýlili k trapné řachandě, nýbrž jen občas utrousili vtípek pro zasmání. Počítám však, že drobotina v kině legrácku s erekcí neodhalila... ()

Reklama

mzss1 

všechny recenze uživatele

(35%) Asi jsem opravdu divný tvor a začínající kverulant. Přesto si nemůžu pomoci, ale mě toto dílko vůbec nesedlo. Přitom tu není ani nic podstatného, co bych tu vytýkal. Celé mi to přišlo takové sterilní, nudné, bez náboje, bez vtipných momentů, nudná hudba, absence pořádné akce atd. Rozhodně se na tomto dá ocenit fakt, že to nebyl jen obyčejný přeakčnělý digi výplach. O to mi ani nešlo, ale nedokázalo mě to vtáhnout do děje. Dá se pochválit herecká sestava – vůbec nepůsobí trapně, i ten K.Hart je zde docela dost snesitelný. Rock hraje svůj standart, rozhodně nezklamal, ale taky to zrovna moc nevytrhl. Příroda v džungli a veškeré zvířata – to vše bylo tak utlumeno, že jsem si je ani neužil. Asi tak až po hodině filmu mě sem tam nějaká scéna zaujala, ale to je tak všechno. Je vidět, že mi tento styl asi moc nesedí. Sice jsem ty filmy téměř vůbec neviděl, ale záležitosti s Rockem jako je např.Cesta na tajuplný ostrov atd – to radši vynechám. I mi tato JUMAJI připomněla nesmysly typu Spy kids atd (což už narážím na trefný komentář uživatele SeBig). Dokonce i původní film JUMAJI s Williamsem mi krásně sedl, ale tento brak ani náhodou. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Tohle byla další ,,simply escort mission'' u které jsem se sám párkrát usmál. Každopádně ta červená čísla moc nechápu. Je to taková dobrodružná blbůstka, bohužel jsem neviděl první z filmů, na který tohle evidentně navazuje, takže tam bylo i místo, kde jsme se nechytali. Koncept dostat se do počítačové hry a procházet tam jednotlivé levely je dost zajímavý a nějakou myšlenku to mělo. Kdo hraje počítačové hry, přijde mu to určitě vtipnější než těm co hry nehrají. Koukám že Dwayne se usídlil v dětskýchfilmech coby akční hrdina!  Omladina se bavila a tak to u cílovky splnilo to co mělo a bez násilí což velmi kladně hodnotím. Mně udělal radost ten Huey :-). Dávám tedy za 3 životy na zápěstí. * * * ()

boshke 

všechny recenze uživatele

I přes pro mne kupodivu positivní, červené hodnocení jsem se novému Jumanji dlouho vyhýbal. Ne že bych měl originál nějak zbožštělý, ale nejsem žádným velkým fanouškem Rocka a kombinace užvaněného Kevina Harta a Jacka Blacka, z nichž snad ani jeden nehrál v jediném kloudném filmu, mi připadala dost smrtící. Když ale padlo rozhodnutí pustit si něco oddechového, dali jsme tomu šanci; a překvapení bylo maximální. Hodně brutálně vtipných scén (líbačka Rocka a Karen, Jack učí Karen flirtovat, Karen flirtuje,...) a celé je to opravdu moc povedené. Jen ten záporák stál celkem za prd, ale ten tam asi stejně nikoho moc nezajímal. Palce nahoru, jsem zvědav na dvojku... 90% ()

Galerie (49)

Zajímavosti (37)

  • V předchozím Jumanji (1995) se jednalo o deskovou hru, nyní se jedná o videohru. (griph)
  • Ve scéně, kdy čtyři studenti čekají na ředitele kvůli tomu, že byli po škole, si můžeme všimnout, že mezi nimi je jedno volné místo. Jde o odkaz na pohřešovaného člena. (Reesam)

Související novinky

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (více)

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Film, od kterého jsme kvůli komplikacím při natáčení (výměna režiséra) raději nic velkého nečekali. Bohemian Rhapsody. Dnes suverénně nejoblíbenější a masami nejlépe hodnocený filmový šlágr roku.… (více)

Dwayne Johnson jako lidový hrdina

Dwayne Johnson jako lidový hrdina

11.10.2018

Herec Dwayne „The Rock“ Johnson (Rampage Ničitelé, Pobřežní hlídka) si zopakuje spolupráci s režisérem Jumanji: Vítejte v džungli! Jakem Kasdanem (Zkažená úča), aby společně natočili příběh… (více)

Reklama

Reklama