Reklama

Reklama

Jumanji: Vítejte v džungli!

  • USA Jumanji: Welcome to the Jungle (více)
Trailer 5

Když čtveřice školáků objeví starou videoherní konzoli se hrou, o které nikdy předtím neslyšeli - zvanou Jumanji - ocitají se všichni vzápětí v džungli, v níž se hra odehrává, a zcela doslova se stávají postavami, které si pro hru zvolili: z počítačového hráče Spencera se stává odvážný dobrodruh (Dwayne Johnson), náruživý sportovec Fridge přijde (dle svých slov) "o horního půl metru těla" a stane se z něj drobný génius (Kevin Hart), ze všemi oblíbené Bethany se stává profesor ve středním věku (Jack Black) a zamlklá samotářka Martha je proměněna v drsnou bojovnici (Karen Gillan). Společně zjišťují, že Jumanji není hra, kterou si můžete jen tak zahrát - musíte ji přežít. Aby hru pokořili a mohli se vrátit do skutečného světa, musejí se vydat na nejnebezpečnější dobrodružství svého života, objevit, co před 20 lety opustil Alan Parrish a také se naučit sami sebe vnímat zcela odlišně - jinak ve hře uvíznou navěky... (Falcon)

(více)

Videa (12)

Trailer 5

Recenze (926)

verbal 

všechny recenze uživatele

Tímto se zcela potvrzuje má sofistikovaná teorie, že optimální doba mezi dvěma čísly, aby to druhé aspoň trochu za něco stálo, je přesně 23 let. Ryba už může sice být kapku jetá a zteřelá, ale za to konečně řádně zkušená, po těch prvních unyle trapných eskapádách aspoň trochu pobaví a taky vás nenutí se hned za zcela regeneračně nedostačující chvilku opět násilně topořit. Pardon, chtěl jsem říct pitvořit. A tak po otravně dementní pičovině z pětadevadesátého přichází slaboduše zábavná pičovinka, sice plytká jako pupek s kýlou a prvoplánová jako přelíčená šlapka, nicméně tak nějak chytlavá, odsejpající a pěkně udělaná, až jí příliš neuškodilo ani Superanabolonovo gogoneherectví, ani kupodivu ten ultraslizský, peklotyčně trapný a odporně přehrávající rádoby hahanegr s teploušskou fistulí. ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Vlastně jsem doufal, že to dopadne přesně takhle. Už z upoutávek bylo jasné, ze nové Jumanji není bůhvíjak ambiciózní projekt a že by bylo ideální, kdyby z něj vylezla fajn zábava na dvě hodiny. A to se vcelku povedlo. Čtveřice spolužáků je přenesená do světa videohry Jumanji, každý se ujme svého avatara a musí se nějak dostat na konec a přežít. Celé to pochopitelně stojí a padá na tom, že nerd vypadá jako Dwayne Johnson a sebestředná krasavice se octla v těle Jacka Blacka. Ale ono to vlastně docela stačí. Čtveřice hereckých hvězd se naladila na stejnou vlnu, Kevin Hart má až třetí roli, takže nestíhá být přehnaně otravný a Jack Black se vyloženě vyblbnul. Akce je dost, humoru tak akorát a dobrodružství přesně takové množství, aby to těch 119 minut šlapalo bez zádrhelů a ještě se stihlo nějaké to poučení. Sice nepočítám, že bych si z filmu za pár týdnů něco pamatoval, ovšem ty dvě hodiny jsem si vážně vcelku užil. Navzdory trikům, na které je občas hodně smutný pohled. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $90miliónovTržby USA $404,564,861 Tržby Celosvetovo $962,126,927Tržby za predaj Blu-ray v USA $40,052,667Tržby za predaj DVD v USA $28,247,696║ Ani staré Jumanji z 1995 ma príliš zvlásť nebralo ale toto je asi zlý vtip. Nechápem ten komerčný úspech??? Nehorázne sterilný film. Jednoznačne asi najväčšia alebo teda lepšie povedané najhoršia popcorňová flákota roka 2017 a to tam bola slušná konkurencia v Transformers 5. Už postavy tých mladých študákov sú trápne, otravné a nehovoriac o ich prerode do hry, tam to škrípe nenormálne, žiadna súhra, údernosť, či nápaditosť, jedna nudná scénka strieda druhú, o odľahčení nehovoriac. Jack Black je už dávno mimo ligu a ostatný tam rovnako tápajú. Dejovo uvlečené, nudné, stále som čakal kedy ma to chytí, kedy príde zlom ale... kde nič tu nič. Jake Kasdan na poste režiséra nedokáže ponúknuť ani len rutinu. /25%/ ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Vlastně na tom filmu není nic extra špatně. Herci jsou docela v pohodě, prostředí to má taky docela slušné, sem tam jsou v akci i nápady, což je v rámci Hollywoodu taky už snad zázrak. Jenom nevím, jestli už nezačínám stárnout a nemám radši starší filmy, které jsou tak nějak opravdovější, zábavnější a herci jsou o několik řádů lepší. Dwayne Jackson, Jack Black a Kevin Hart to tady táhnou po humorné stránce seč jim síly stačí. Nápad tu pro novou verzi Jumanji také příjemně otočili a tak se nedočkáme toho samého v bledě modrém. Jen se prostě nemůžu zbavit dojmu, že dřív to prostě s podobnými filmy bylo lepší. A ne, nechci si stěžovat, že dřív byla i tráva zelenější, ale nevím, jestli na tom něco bude a jestli s filmy nestárnu už i já. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

To je moje chyba, cílovka 15+ bude nadšena. Mně tam docela chyběl humor, digitální akce ok, ale možná trošku min digitálu a víc člověčiny a bylo by hezky. Různý vývojový uzlíky tempo spíše zdržovaly než nakopávali. Jediný co je fajn, že na Dwayna jsem si už zvykl a ve filmech mně nevadí což je moje plus, protože ho cpou téměř do každýho akčnějšího blockbusteru. Jo a ještě mně nasralo, že z tý sexy blondýnky udělali Jack Blacka, to teda byl nápad hodný ultra retarda, nechápu proč nemohli v tý džungli rajtovat dvě rajdy. ()

Galerie (49)

Zajímavosti (35)

  • V pokoji Alexe (Nick Jonas) z roku 1996 jsou na zdi plakáty skupiny Metallica a Pink Floyd. (TaNya_)
  • V předchozím Jumanji (1995) se jednalo o deskovou hru, nyní se jedná o videohru. (griph)

Související novinky

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (více)

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Film, od kterého jsme kvůli komplikacím při natáčení (výměna režiséra) raději nic velkého nečekali. Bohemian Rhapsody. Dnes suverénně nejoblíbenější a masami nejlépe hodnocený filmový šlágr roku.… (více)

Dwayne Johnson jako lidový hrdina

Dwayne Johnson jako lidový hrdina

11.10.2018

Herec Dwayne „The Rock“ Johnson (Rampage Ničitelé, Pobřežní hlídka) si zopakuje spolupráci s režisérem Jumanji: Vítejte v džungli! Jakem Kasdanem (Zkažená úča), aby společně natočili příběh… (více)

Reklama

Reklama