Jumanji: Vítejte v džungli!

Jumanji 2

• Kanada

• Austrálie

Dobrodružný / Akční / Komedie / Fantasy

USA, 2017, 119 min

Je to super, ale fakt super, nečekal sem, že to až tak dobré, navíc je to výborně vyvážené, ať už jde o humor, akci a nebo pojetí příběhu. Decentně a chytře, je vzdána pocta prvnímu filmu, takže divák který má jedničku v oblibě, se během filmu nebudu cítit hloupě. A je dobře že režisér a scénáristi, zde k tomu přistoupili, seriozně a humor, je zde vtipný, neni to humor ala Machři 2 a zároveň film umí být i dobře napínavý a dokáže si to udržet až dokonce. Je tedy fakt, že zdejší hlavní záporák, je takový nic moc, jo sice mu z ucha leze stonožka a z pusy škorpion, ale psychopatický lovec z jedničky, je nepřekonán. Zatímco jednička později sázela, až na hororovou atmosféru, dvojka se nebere vážně, ale to filmu sluší a je dobře, že na to šli zase trochu jinak. Jo Dwayn, se sice hodí, na dost jiný typ filmu, (drsný akčňák) ale prostě mu tady nemůžu upřít, že zde podal dobrý výkon. Překvapivě sem spokojen, se vším co film nabídl, jen ten záporák no, tak jako tak, dobrá práce.(5.1.2018)

Vítejte ve videohře Jumanji. Doba pokročila a deskové hry už netáhnou tolik jako za mého mládí nebo spíše mládí R. Williemse. Takže pohlceni do světa Jumanji, se The Rock a jeho parta vydávají za jeho záchranou. K dispozici mají tři životy a více či méně dobré fyzické a jiné atributy. Zní to bláznivě? Ano,ale já se bavil a to je hlavní.(22.3.2018)

Za mě nahodile působící děj a banální dobrodružství, u kterého nicméně potěší tři čtvrtiny hráčů/spolužáků, kteří se sešli za trest po škole, a objevili hru Jumanji. A díky ní se dostanou do herního světa, který má podobu džungle plné nástrah. Docela se podařilo právě to, jak se hrdinové vyrovnávají s převrácením rolí. Takže potěší plachý loser s bicáky Dwayne Johnson, sexy puťka Karen Gillan v upnutém tílku i přesný Jack Black. Naopak Kevin Hart se znovu snaží dokázat, že je vtipný. Není. Ostatně komediální rovina filmu je docela řídká, pár chytrých nápadů tady máme, ovšem leckdy je snižují rozdílně povedené triky. Akce nemá rytmus, rozhodně není zapamatovatelná. Takže Jake Kasdan se nějak invenčně zavelet nesnaží. A to je vždycky škoda. Ty „šílené“ tržby mu ovšem už nikdo neodpáře.(12.3.2018)

V letošním roce dost možná má poslední návštěva kina (Bylo jich 37) a rozhodně trefa do černého. Výtečná nostalgická zábava po 22 letech. Koncept hry se lehce drží stranou oproti originálu, což je snad největší výtka, ale jinak v každém ohledu film funguje jistě. O humor se stará opět výtečný Kevin Hart a vychází to i Jacku Blackovi, The Rock tradičně zábavný a lištička Karen Gillan má kouzlo. Humoru je dostatek a většinou je vydařený, zvířat dostane divák také spousta ( Hroch,nosorožci, krokodýli, jaguáři, černá mamba, slon) a dojde i na kontaktní souboje, takže z akce příjemná všehochuť, která zabaví celou rodinu. Občas sice přitažené za vlasy a pár scén je úsměvných, ale pokud divák přistoupí na to, že je to vlastně videohra, tak není důvod se rozčilovat nad logikou. 80%(21.12.2017)

"Přijde mi, že co jsem ztratila telefon, zbystřily se mi ostatní smysly." Tak nám mladí, nesympatičtí a nezábavní jedinci vstoupili do hry, kde se z nich stali ostřílení a zábavní hráči. Fajn. Mě tedy dost bavilo, kterak se rachitický Spencer kochal svým novým bicepsem, když "zoolog" Chláďa trhal zuby černé mambě nebo když se krásné Bethany postavilo ... no to je jedno. Prostě ve hře jsem se cítil tak nějak infantilně příjemně a mimo ni mě to nebavilo. Naštěstí se víc hrálo a já nyní odcházím zatančit si s Marthou bojový tanec. Tedy s Marthou ne, spíš s Ruby Roundhouseovou a jejími přednostmi.(19.4.2018)

• - Spencer (Dwayne Johnson) složí na bazaru jednoho z protivníků svým chvatem z wrestlingu - The Rock Bottom. (dobrota128)

• - V teaseri hrá pecka "Welcome to the Jungle" od americkej hard rockovej kapely Guns N’ Roses. (WalterIK7)

• - Při natáčení scény s helikoptérou bylo Kevinu Hartovi zle. (Reesam)