Jumanji: Vítejte v džungli!

Jumanji 2

• Nový Zéland

• Austrálie

Dobrodružný / Akční / Komedie / Fantasy

USA, 2017, 119 min

Skvělá oddechovka, která mi dala více, než jsem očekával. Původní snímek neznám, tudíž nemohu srovnávat a směle se mohu pustit do chvály tohoto pojetí. Námět je sám o sobě slušný a správně namíchaný žánrem sci-fi, resp. fantasy, akční a dobrodružné komedie. Prostor pro nudu tu není a byť je mnohá akce velmi ulítlá, což však v obdobně koncipovaném počinu neškodí, dokáže značně pobavit i díky hercům v hlavních rolích. Dwayne Johnson zaujal možná nejvíce. Těším se na Další level.(17.12.2019)

Na jedno podívání neuškodí, nicméně původní film zůstává a zůstane nepřekonán, protože jeho dobrodružnou atmosféru se znovuvyvolat nebo napodobit nepodařilo. Také je škoda, že co se týče humoru, nové Jumanji celou dobu vlastně těží jen z toho, že hráči a postavy vypadají úplně jinak a také se tak chovají. Ne že by to nevedlo k dobrým komickým situacím, ale zkrátka je toho příliš a je to víceméně pořád totéž dokola, jen s malými obměnami. A když ani akční scény tak úplně neoslní... Je to zkrátka průměr, ale nijak hrozný.(25.12.2017)

Film s obrovským potenciálem. Kdyby se, čistě teoreticky, scénáře chopil třeba Robert Zemeckis na konci 80. let, mohla z toho být dobrodružná kultovka na úrovni Návratů do budoucnosti. Takhle se bohužel jedná jen o zábavnou a nápaditou podívanou, která ale nenabízí žádnou tvůrčí či filmařskou nadstavbu. Celý ten prvotní nápad, tedy pokus nějak smysluplně zrecyklovat původní Jumanji do podoby 21. století je podle mě až nečekaně originální a funkční, nicméně, jak tomu často bývá, nedokáže dál dramaturgicky příběh rozvíjet tak, aby si udržel kostru, správné tempo a jistou střízlivost. Hlavně ve druhé polovině se děj klasicky láme do změti digitální akce, takže originalita a ta určitá staromilnost úvodního objevování světa a jeho pravidel ztrácí na důležitosti. Dospělé herecké kvarteto je fajn, naopak mě ale iritovalo béčkové obsazení mladých verzí. Na víkendová odpoledne naprosto dostačující zábava, mám ale pocit, že potenciál byl daleko výš. 6/10(17.9.2019)

DžůůůůMandžíííí !!!! A piču...furt sedim na skále a, i když je drahokam zpátky na místě, stejně mě nikdo do reálnýho světa nevrací. Což je pěkně v prdeli jelikož jsem si jako postavu vylosovala tlustýho, chlupatýho, malýho týpka s malým šuldou na kterýho se štítím sáhnout i když se jdu vychcat. Všichni ostatní jsou bez čárek, já mám už jen jednu na ruce a smutně vzpomínám na tu mezi nohama, co jsem se v ní často hrabala, když jsem přemýšlela (hlavně ve škole to byl občas průser) . Teď můžu max osedlat tuhýho Rocka co zůstal tvrdej i po smrti nebo laskat stejně tuhou sexy drsňačku, ale jako každý nekrofil se bojím, že se mi ten vztah s nima časem rozpadne...To zas byl nápad hrát deskovku předělanou na konzoli, však jsem dobře věděla proč si chci radši dát mírumilovně lajnu a litr saké. Jako jo, byla to zábava i jsem se zasmála, ale teď jak je konec a já tu trčím na prdeli na skále tak si říkám, že jsem chtěla něco víc. Tak ještě jednou, ať jsem zase plochá rákoska s krásným tělem, DžůůůůůMandžíííí !!!! Ha !!! Morfujemééééé pyčo !!!(2.1.2018)

Panečku! Já myslel, že tomuhle filmu namastím vodpad a začnu se tu rozčilovat nad tím, jak nějakej debil zmrvil moji oblíbenou jedničku. Oops! Tak ne. Protože Jumanji Vol. 2 je přes moje sejčkování docela zábavná věc a to i přes to, že tu hrají Hart s Blackem! Tuhle hru bych si rád zahrál a ve výběru postav se chci stát Madison Isemanovou. Taky by mi ale trvalo, než bych si osvojil techniku čůrání.(10.3.2018)

• - Jako jeden z možných závěrů byl i ten, že se Jumanji stane mobilní hrou a objeví se v telefonech napříč Brantfordem. (Reesam)

• - Film mal premiéru 5.12.2017 v parížskom Grand Rex. (LuiCJ)

• - V pokoji Alexe (Nick Jonas) z roku 1996 jsou na zdi plakáty skupiny Metallica a Pink Floyd. (TaNya_)