Jumanji: Vítejte v džungli!

Jumanji 2

• Nový Zéland

• Austrálie

Dobrodružný / Akční / Komedie / Fantasy

USA, 2017, 119 min

Tak nějak podle očekávání. Film, který pobaví, ale nenadchne. Na vypnutí hlavy to ale stačilo. Původnímu Jumanji z roku 1995 to nedělá ostudu, dokonce tu najdeme i jeden easter egg. Moderní Jumanji se muselo vydat cestou moderní a tudíž žádné deskovky (i když ta věta ve filmu mě nahnětla), ale videohra. Holt se to muselo trošku přizpůsobit modernímu publiku. Jak to vidí moderní divák, asi těžko říci. Nejspíš se taky pobaví nad absurditou, hláškami, vtípky a nebo mozek nechá v šatně a baví se. Jinak si to moc neumím představit. Příběh je americký komediální standart, kde nechybí vývoj postav a samozřejmě nějaký zvrat. Na vývoji charakteru ostatně film staví. Pominuli absurditu a někdy až digitální peklo, tak mě potěší Dwayne Johnson a Karen Gillan. The Rocka mám rád a takovéhle role mu prostě sednou a Karen se mi líbí už od Strážců, takže je rozhodně příjemné jí vidět bez modrého nalíčení. Vítejte v džungli si dokáže užít asi každý, jen musí to být bez očekávání, bez jakýchkoliv nároků a hlavně nechte mozek na svačině. (50 %)(6.7.2018)

Tohle se povedlo. Jak je úvod hodně tuctový a všechny postavy (snad kromě sexy Bethany) jsou vykresleny nenápaditě a nudně, tak pasáž uvnitř hry má velké grády a takřka neustále baví tím, jak cpe nově vytvořené avatary do kontrastu s jejich reálným předobrazem. A tak se stalo, že mi vůbec nevadil ani The Rock, který hraje ještě víc nadneseně než jindy, ani Kevin Hart, který byl ve většině případů fakt vtipný, a samozřejmě ani Jack Black, jenž mi jednak nevadil nikdy a navíc si tu střihá svou snad nejzábavnější roli ever. Tempo je správně nabušené a nehorázně se mi zamlouvalo celkové pojetí vyprávění, které dokonale evokovalo videoherní svět a působilo svěže a nápaditě (postavy roboticky prohlašující své herní repliky, postupné ubírání životů a systém několika levelů s novými překážkami, který nepůsobil vůbec repetitivně, čehož jsem se přitom dost obával). Jasně, občas je to srandovně digitální a špatně sestřihané a humoru by mohlo být ještě víc, ale stejně jsem se prostě výborně bavil a musím ocenit, že Kasdan si hlídá vývoj příběhu i postav a nestrhává to pouze k bezduché adrenalinové jízdě napříč digitálním prostředím (tedy k tomu, co zčásti zabilo Valeriana). Jedno z nejmilejších překvapení letošního roku...(28.12.2017)

Po utahaném úvodu přichází džungle. A džungle si zaslouží nejméně 4*, páč je skvostná, aniž bych řešil, co je realita a co pixely. Stromy s nekonečnými provazci kořenů, bujný podrost a vodopád. Dobrodružná jízda krajinou, šílenci na motorkách, masožraví nosorožci, hroch, slon, jaguár? Ale ten žije v Americe...dobře, je to hra. Inspirace Indiana Jonesem nevadí, byť třeba hadi byli až moc digitální. A když jsem si říkal, že konečně žádné retro, objeví se zčistajasna kazeťák a Big Mountain spustí svoji Baby I Love Your Way. Tak jo, Welcome To The Jungle od Guns N´Roses jsem ale uvítal. Odpolední oddechovka rychle uteče a je fajn, že se tvůrci neuchýlili k trapné řachandě, nýbrž jen občas utrousili vtípek pro zasmání. Počítám však, že drobotina v kině legrácku s erekcí neodhalila...(31.3.2018)

Víc než 3 hvězdy fakt dát nemůžu. Nové Jumanji je zrovna jeden z těch filmů, které jdou zcela mimo můj vkus. Nezasmál jsem se doslova ANI JEDNOU a často jsem přepínal do jiného okna, tak moc mě dění na obrazovce nezajímalo. Vysvětluji si to tím, že je film spíše pro mladší generaci, která se lépe vzhlédne v těch odkazech na videohry a sociální sítě + vůbec tu dnešní kulturu. Pro zajímavost: možná že Jumanji dá brzy celosvětově miliardu dolarů... wow :). Originál zůstal nepřekonán, tenhle remake mu vlastně nesahá ani po paty.(9.3.2018)

Z Dwejna jsem dnes doslova učůrávala! Partička scénáristů vytvořila až neuvěřitelně dokonalou práci ... Pozvolný, až nezáživný začátek vystřídala bomba vizuální jízda se smrští hlášek a skečů. Scénka s objevováním sama sebe spojená s učením se jít na malou naprosto rozchechtala a rozvískala celé dětské publikum. Já sama jsem občas pociťovala zástavu dechu a rozmazání obrazu a skládala jsem se pod sedačku a dokonce jsem se přistihla, že začínám svaloušovi přicházet na chuť, kdy mě pohled na něj doteď většinou rozesmíval. V jedné slabé chvilce jsem se dokonce slyšela, jak polohlasem říkám, že ho miluju!?!?(29.12.2017)

• - V teaseri hrá pecka "Welcome to the Jungle" od americkej hard rockovej kapely Guns N’ Roses. (WalterIK7)

• - Scéna, kdy jsou 4 hrdinové na oteřené scéně obklopeni motorkáři, byla natočena na Havaji stejně jako Jurský svět (2015). Kamera byla prakticky ve stejném úhlu a na stejném místě jako v jedné z scén Jurského světa. (Reesam)

• - Pokud by si Dwayne Johnson (Spencer) mohl vybrat jakoukoli roli, vybral by si Bethany. Sám prohlásil, že ví, kolik zábavy si užil jeho herecký kolega Jack Black (Bethany), když musel denně představovat 16letou egoistickou dívku. (Reesam)