Jumanji: Vítejte v džungli!

Jumanji 2

• Kanada

• Austrálie

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Akční / Komedie

USA, 2017, 119 min

Beru to jako totálně oddechovou záležitost. Kdo si chce odpočinout a na necelé dvě hodinky vypnout, pak je právě Jumanji, tím pravým. Sexy Karen, učící se flirtu, od tlustého profesora, který je v reálném životě sexy studentkou. Už to zní bláznivě, že? Dwayne Johnson, který se divý tomu, jaké bicepsy nosí, na svých pažích. Nebo celkem příjemné zpestření v podobě Nicka Jonase, který nás bude doprovázet, jako pilot ! Chcete s děcky na něco co jim zpříjemní den/večer? Hurá na Jumanji !(23.12.2017)

Jedná se o klasickou průměrnou americkou komedii, která se jedničce nevyrovná ani za mák, ale byla jsem ráda za připomenutí hlavní postavy z prvního dílu. Filmová parta má skvělé obsazení a všem to krásně ladí. Kevin Hart, Dwayne Johnson a Jack Black se starají o vtipy, zatím co Karen Gillian o tu sexy část filmu. Já jsem si u toho odpočinula a pobavila se, ale navíc než 3* to prostě u mě nemá.(31.12.2017)

Pokud považujete dvě dekády staré Jumanji s Robinem Williamsem za komediální klasiku a jeden z etalonů 90. let, tahle nová verze byla pro vás odepsaná už od začátku. Pro všechny ostatní se ale jedná o příjemnou jednohubku, která na dvě hodinky solidně zabaví. Nejedná se o kdovíjakou řachandu, jelikož nikdo z přítomných nedosahuje Williamsova komediálního talentu, a tak typický humor stojí na parodování videoherních pravidel a neustálém překvapení, co se kolem hrdinů vlastně děje. The Rock hlavní roli ustál, Jack Black i Karen Gillan si svoje party užili (přesněji „užily“), problém jsem měl opět jen s otravně křiklounským Kevinem Hartem, jenž ani po tisící nehraje nikoho jiného než sebe. Až na některé vyložené ošklivé triky, které bohužel nejspíš nebyly špatné úmyslně, audiovizuál nebolí. Žádné hloubky či nezapomenutelných momentů se nedočkáte, ale nenáročné popcornovky naštěstí ano.(27.12.2017)

Na prvním díle jsem vyrůstal a druhý díl jsem tedy vyhlížel s napětím a zároveň mírnou skepsí, která se částečně potvrdila. Chybí Robin Williams, hloubka a vážnost prvního dílu. Jumanji se zkrátka stalo blockbusterem se vším všudy. Přesto jsem se v kině skvěle bavil, možná také proto, že se film vydává vlastní cestou, nesnaží se zbytečně vykrádat původní film a díkybohu respektuje původní příběhovou linku. S přivřeným okem plný počet.(24.12.2017)

Přiznám se, že jsem byl k tomuto filmu opravdu hodně skeptický. V podstatě jsem byl na něj vytažen a to jsem si říkal, že peníze za něj v kině určitě nevyhodím. Po shlédnutí toho nelituji a jsem vděčný, že jsem na něj byl dokopán, protože bych ho nejspíš neviděl ani doma. Od začátku se film drží na té správné komediální vlně, kterou si drží až do konce. Opravdu si nevybavuji místo, u kterého bych se něják extra nudil. Naopak Johnsona, který si prohlíží své tělo, nebo Karenino "svádění" jen tak z hlavy nevymažu. Po šíleně dlouhé době komedie, u které se člověk opravdu zasměje. --->83%(25.1.2018)