Jumanji: Vítejte v džungli!

Jumanji 2

• Nizozemsko

• Nový Zéland

Dobrodružný / Akční / Komedie / Fantasy

USA, 2017, 119 min

V niečom dobré v niečom zase veľmi prvoplánové. Keby som bol mladší páčilo by sa mi to asi viac. Takto je len prehliadka zaužívaných klišé, ktoré do značnej miery fungujú, ale neprinášajú nič nové. A na to, že som sa chcel pozrieť do sveta Jumanji mi ten naozajstný džungľový svet príde strašne chabý. Všetko je to podriadené faktoru, hlavný hrdina musí prežiť. Čo nie je zlé, len tá rodinná zábava sa mi už u tých amerických filmov, akosi znechutila. Radšej Breakfast Club, alebo pôvodný film. Kevin Hart ale výborný a Karen Gillian sexy.(17.2.2018)

Skvela jizda, ale slo z toho vytezit o tolik vic, ze bych skoro rek promarnena sance, kdybych se tak dobre nebavil. Pribeh dava prostor pro spoustu blbnuti, hlavni hrdinove tu vlastne hrajou uplne opacny postavy, Rock je za ustrasenyho poseru, Black za sexy blondynu, jakkoliv uchylne to zni. Gillan je mega sexy a vypada, jak kdyby vypadla z nejakyho Street fightera pripadne anime. Jen ten Hart dela vicemene stejny hovado, jako vzdycky. Jedinej nezajimavej je patej clen party, kterej se ale nastesti pripoji az ke konci. Co se tyce zaporaka, ten neni buhvijakej, ale je to vlastne fuk. Film sice nikde nedrhne, ale z jednotlivejch charakteru se dalo vytriskat vic a rozhodne sem slo nacpat vic akce, protoze Kasdan s ni evidentne nema problem, ta co tu je, je super. Jako komedie to funguje taky bez prpoblemu, hlasky super, jen se tu trosku narazi na herecky limity hlavnich hrdinu, proste ne vzdy jim ty opacny charaktery verite. Ale bavil jsem se od zacatku do konce, o nic vic asi neslo, takze spokojenost.(17.9.2018)

Vítejte ve videohře Jumanji. Doba pokročila a deskové hry už netáhnou tolik jako za mého mládí nebo spíše mládí R. Williemse. Takže pohlceni do světa Jumanji, se The Rock a jeho parta vydávají za jeho záchranou. K dispozici mají tři životy a více či méně dobré fyzické a jiné atributy. Zní to bláznivě? Ano,ale já se bavil a to je hlavní.(22.3.2018)

Pěkný oddychový film, který chce pobavit a nemá žádné umělecké ambice. Nicméně skládá poctu prvnímu Jumanji a není remakem a je zajímavým pokračováním. Kvarteto herců hernich postav je vybráno dobře a dokáže pobavit. Jsou tam i drobné vtípky na videoherní stereotypy. Asi jsem laskavý divák, ale bavil jsem se. Dávám čtyři hvězdy.(9.10.2018)

Pokračovanie Jumanji nie je katastrofou, ako sa mnohí z vás obávali. Je to slušný blockbuster, ktorý bez ujmy na zdraví prežijete, ale za dva týždne si na neho ani nespomeniete. Keby išlo o adaptáciu existujúcej videohry, bola by táto snímka vrcholom týchto prerábok. Treba iba vypnúť mozog, pohodlne sa usadiť a zložiť nostalgické okuliare. Eskapády Robina Williamsa boli totiž určite zábavnejšie, ale nie zas o toľko. Mily blockbuster s par fajn napadmi. 7/10(21.12.2017)