Jumanji: Vítejte v džungli!

Jumanji 2

• Nový Zéland

• Austrálie

Dobrodružný / Akční / Komedie / Fantasy

USA, 2017, 119 min

Kdo by to byl řekl, že se nové Jumanji takhle povede. Začátek je sice silně laděný na americké diváctvo zejména pubertálního věku a část zážitku mi stopro vyrušil dabing, ovšem jakmile se poprvé objeví the Rock na neznámém území a s partou začnou objevovat tajemství oné nebezpečné džungle, je to zábava, je to vtipné a skvěle to šlape. Hlavní čtveřice (Jack Black fakt válí!) si své role skutečně užívá a v našem malém okresním kině jsem byl svědkem toho, že se stejný efekt dokázal přenést i na diváky (v leckterých případech možná až moc). Zkrátka a dobře, moc jsem tomu nevěřil, ale polo-remake Jumanji se i díky neopakování zápletky původního filmu velmi povedl a rád si ho dám po nějaké době znovu v anglickém znění a možná to mé dojmy ještě vylepší. PS : Dabing není vyloženě "do-uší-bijící," ale řekl bych, že se v něm mnoho fórků úplně bezpečně ztratilo.(29.12.2017)

Z Dwejna jsem dnes doslova učůrávala! Partička scénáristů vytvořila až neuvěřitelně dokonalou práci ... Pozvolný, až nezáživný začátek vystřídala bomba vizuální jízda se smrští hlášek a skečů. Scénka s objevováním sama sebe spojená s učením se jít na malou naprosto rozchechtala a rozvískala celé dětské publikum. Já sama jsem občas pociťovala zástavu dechu a rozmazání obrazu a skládala jsem se pod sedačku a dokonce jsem se přistihla, že začínám svaloušovi přicházet na chuť, kdy mě pohled na něj doteď většinou rozesmíval. V jedné slabé chvilce jsem se dokonce slyšela, jak polohlasem říkám, že ho miluju!?!?(29.12.2017)

Naprosto oddechová limoška s pár vtípky, aneb jak rachitik k neurotičce přišel. Cílovkou by měli být asi tak dvanáctileté děti, nebo patnáctiletí niga bojs. Nejste-li ani jedno z toho pak i vy ve chvílích, kdy v leže se sklenicí kefíru v ruce zkoušíte přefajtovat kocovinu a pobírat cokoliv složitějšího, než přímý přenos oblastního kola v metání šipek na terč, či Prásk! nahrané trouble českých sereblit, vysloveně bolí.(29.5.2018)

Chcelo to trošku zaujímavejší príbeh a viac humoru, keď už to tak bolo poňaté. Jediný čo ako-tak naplnil mieru zábavnosti bol ten černoch s batohom na chrbte. Sem-tam sa k nemu ešte pridal J. Black, no ale to ostatné... šedivé dobrodružstvo s veľmi jednoduchou príbehovou líniou, kde nebolo toľko zaujímavých a napínavých situácií ako by som si želal. Skrátka v tomto smere to bol úplný opak jednotky. Na druhú stranu však sa na to aspoň dobre pozeralo, vizuálna stránka bola pekná, škoda že tam nebolo viac všakovakých príšer a bytostí z džungle. Aj v tomto ohľade mala jednotka navrch. Tiež ma trochu zamrzelo, že sa zmenil herný princíp hry, ale chápem, doba pokročila a stolové hry už vážne nikto nehrá... alebo áno?... Lepší priemer. 65/100(20.3.2018)

I přesto, že jsem na původním Jumanji vyrostl a dlouhou dobu jsem ho považoval za kult, šel jsem na nové Jumanji bez jakéhokoliv očekávání a s přáním, aby to nebyla vyložená hloupost. O to větší satisfakce byla, když jsem odcházel z kina s mírným nadšením a pocitem, že jsem se vlastně docela solidně pobavil. Důvodů pro to je hned několik. Tím hlavním je casting, který ze zdánlivě nesourodé čtveřice dělá fungující tým na situační humor, kterému vévodí především Kevin Hart. Dále tu poměrně dobře funguje nostalgie a odkazy na původní film. A v neposlední řadě se tvůrcům podařilo do filmu vtipně zakomponovat prvky a fenomény dnešní doby, které dělají z postavy Bethany pomyslné nastavené zrcadlo dnešním teenagerům. Shrnuto a podrtrženo: příjemné předvánoční filmové překvapení.(22.12.2017)

• - Film vzdává hold Robinu Williamsovi tím, že si můžeme všimnout nápisu „Alan Parrish was here“, jehož si právě zahrál v prvním dílu Robin Williams. (Timak)

• - V Jumanji z roku 1995 byl Van Pelt lovcem. Zatímco nyní, v tomto filmu, je Van Pelt (Bobby Cannavale) badatel, který ovládá zvířata. (Reesam)

• - V předchozím Jumanji (1995) se jednalo o deskovou hru, nyní se jedná o videohru. (griph)