poster

Jumanji: Vítejte v džungli!

 • USA

  Jumanji: Welcome to the Jungle

 • USA

  Jumanji 2

  (neoficiální název)
 • USA

  Jumanji

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Jumanji: Vitajte v džungli

 • Kanada

  Jumanji: Welcome to the Jungle

 • Nový Zéland

  Jumanji: Welcome to the Jungle

 • Austrálie

  Jumanji: Welcome to the Jungle

 • Velká Británie

  Jumanji: Welcome to the Jungle

Dobrodružný / Akční / Komedie / Fantasy

USA, 2017, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EvilPhoEniX
  ****

  V letošním roce dost možná má poslední návštěva kina (Bylo jich 37) a rozhodně trefa do černého. Výtečná nostalgická zábava po 22 letech. Koncept hry se lehce drží stranou oproti originálu, což je snad největší výtka, ale jinak v každém ohledu film funguje jistě. O humor se stará opět výtečný Kevin Hart a vychází to i Jacku Blackovi, The Rock tradičně zábavný a lištička Karen Gillan má kouzlo. Humoru je dostatek a většinou je vydařený, zvířat dostane divák také spousta ( Hroch,nosorožci, krokodýli, jaguáři, černá mamba, slon) a dojde i na kontaktní souboje, takže z akce příjemná všehochuť, která zabaví celou rodinu. Občas sice přitažené za vlasy a pár scén je úsměvných, ale pokud divák přistoupí na to, že je to vlastně videohra, tak není důvod se rozčilovat nad logikou. 80%(21.12.2017)

 • Spiker01
  ****

  Kdo by to byl řekl, že se nové Jumanji takhle povede. Začátek je sice silně laděný na americké diváctvo zejména pubertálního věku a část zážitku mi stopro vyrušil dabing, ovšem jakmile se poprvé objeví the Rock na neznámém území a s partou začnou objevovat tajemství oné nebezpečné džungle, je to zábava, je to vtipné a skvěle to šlape. Hlavní čtveřice (Jack Black fakt válí!) si své role skutečně užívá a v našem malém okresním kině jsem byl svědkem toho, že se stejný efekt dokázal přenést i na diváky (v leckterých případech možná až moc). Zkrátka a dobře, moc jsem tomu nevěřil, ale polo-remake Jumanji se i díky neopakování zápletky původního filmu velmi povedl a rád si ho dám po nějaké době znovu v anglickém znění a možná to mé dojmy ještě vylepší. PS : Dabing není vyloženě "do-uší-bijící," ale řekl bych, že se v něm mnoho fórků úplně bezpečně ztratilo.(29.12.2017)

 • kingik
  *****

  Mnohem dobrodružnější než jednička! Prostě vítejte ve hře Jumanji. Stará desková hra "upgradovala" na starou videoherní konzolovou hru. Čtyři středoškolští poškoláci na ni narazí při úklidu, a začnou se dít věci. Hra je vcucne do sebe. Prostředí džungle se pro ně stává nebezpečným a neprobádaným místem. A každý z nich má na přežití v něm jen tři životy, symbolizují je tři tlusté čáry na jejich předloktích. Co je na filmu nejhravější, je změna jejích osobností prostřednictvím avatarů, které si zvolili. Z nevýrazného subtilního alergika je náhle přebujelá hora svalů sršící charisma, ze školní krásky je obtloustlý brejloun, z přehlížené uzavřené pipiny je neskutečná sexice, z černocha je ještě menší a bojácnější černoch. Každý z nich získal do hry své přednosti i slabiny, ale i odborné znalosti i (akční) dovednosti. A tuhle hru musejí chtě nechtě hrát...a dohrát. Film z těchto vtipně posazených kontrastů docela dost těží, mohlo by se tedy zdát, že akce a akčních pasáží se zprvu moc nedostává. Jake Kasdan se specializuje na odvázané, občas přisprostlé komedie, do nichž s oblibou poslední léta obsazuje Cameron Diaz. Jeho styl je ovšem tentokrát značně orientován na dobrodružnou výpravu ve čtyřech, která se postupně rozroste ještě o jednoho člena (Nick Jonas), který se ve hře zasekl už dvacet let. A nebudou chybět originální a osvěžující scény, kterým nechybí nadhled. Jen předvídatelnost si příběh mohl odpustit, mohlo se určitě zapracovat na dějových překvapeních. Důležitým faktorem filmu zůstává jeho hravost a vtipnost, atraktivní prostředí džungle a osvědčený herecký kvartet, z něhož je nejméně prověřená Karen Gillan. Žádný strach, je absolutně úchvatná a dokonale vtipná, hlavně scéna s její topornou taktikou "balení" mužů je skvěle humorná. Dwayne Johnson, Kevin Hart a Jack Black mají humor dokonale zažitý, není obava, že by nepobavili. Film je naprosto odlišný od svého dvacetiletého předchůdce, i když si ponechává pár styčných bodů. Dá se napsat, že je to dobrodružství pro celou rodinu, které po téměř dvě hodiny bláznivě baví a přetváří klišé. 10/10(9.1.2018)

 • Kothy
  ****

  Nové Jumanji se docela povedlo. Ani by mě nenapadlo, že se dá tak snadno navázat na původní film a udělat to v moderním duchu. Naši hrdinové se dostávají do konzolové hry a v tělech svých avatarů plní úkoly. Obsazení je taky dost dobré. Postupně objevují mechaniky hry a přichází jí postupně na kloub. Skvěle se jim povedlo napasovat herní fungování do filmu. Nechybí ani humor. Každá z postav má své unikátní schopnosti. Nezbývá jim, než je je kombinovat a společně se dostat až na konec hry. Film se rozhodně nemá za co stydět. "Jeho předností je šplhání. Já vybouchnu po buchtě." :D(1.5.2018)

 • kulyk
  ***

  Naprosto oddechová limoška s pár vtípky, aneb jak rachitik k neurotičce přišel. Cílovkou by měli být asi tak dvanáctileté děti, nebo patnáctiletí niga bojs. Nejste-li ani jedno z toho pak i vy ve chvílích, kdy v leže se sklenicí kefíru v ruce zkoušíte přefajtovat kocovinu a pobírat cokoliv složitějšího, než přímý přenos oblastního kola v metání šipek na terč, či Prásk! nahrané trouble českých sereblit, vysloveně bolí.(29.5.2018)

 • - V jedné scéně ve Spencerově ložnici vidíme plakát pro video hru „Uncharted 4: A Thief's End“. Hudbu k této hře napsal Henry Jackman, který složil hudbu i pro Jumanji: Vítejte v džungli. (griph)

 • - James Newton Howard bol prvou voľbou na post skladateľa, lenže kvôli sporom nakoniec odstúpil. (WalterIK7)

 • - Film mal premiéru 5.12.2017 v parížskom Grand Rex. (LuiCJ)