Jumanji: Vítejte v džungli!

Jumanji 2

• Nový Zéland

• Austrálie

Dobrodružný / Akční / Komedie / Fantasy

USA, 2017, 119 min

Luxusně zábavná podívaná, která sází na velkolepou výpravu, obstojné efekty a především výborný herecký ansámbl a neskutečně zábavný a nahláškovaný scénář. Snímek s drží tempo od samotného začátku až do konce. Funguje jak v komediální, tak dobrodružné rovině. Ve výsledku tak máme zábavný a svižný dobrodružný film, který rozhodně potěší a navnadí na případné pokračování.(23.3.2018)

Na pokračování slavného Jumanji, jsem se ani moc netěšil, pač jsem věřil, že to bude strašně špatný. Ale dostal jsem za uši, protože to byl největší zvrat v roce 2017. Hrozně moc jsem si to užil, pro hráče videoher to musí mít přidanou hodnotu. Jumanji, se upgradovalo a vytvořilo vskutku pěkný svět, ve kterém platí vlastní pravidla a k mému údivu je drží po celou dobu. Jsem tam je samozřejmě akce přitažená za vlasy až příliš, ale zde to nevadí, vždyť je to přeci videohra. Musím, říci že chemie mezi hlavními protagonisti videoherního Jumanji funguje na výbornou! Banda školáků je vhozena do hry, kde se stanou postavami absolutně odlišnými než jsou v reálném životě a to prostě diváka baví! Pro mě rozhodně největší překvápko loňského roku!(2.1.2018)

Tímto se zcela potvrzuje má sofistikovaná teorie, že optimální doba mezi dvěma čísly, aby to druhé aspoň trochu za něco stálo, je přesně 23 let. Ryba už může sice být kapku jetá a zteřelá, ale za to konečně řádně zkušená, po těch prvních unyle trapných eskapádách aspoň trochu pobaví a taky vás nenutí se hned za zcela regeneračně nedostačující chvilku opět násilně topořit. Pardon, chtěl jsem říct pitvořit. A tak po otravně dementní pičovině z pětadevadesátého přichází slaboduše zábavná pičovinka, sice plytká jako pupek s kýlou a prvoplánová jako přelíčená šlapka, nicméně tak nějak chytlavá, odsejpající a pěkně udělaná, až jí příliš neuškodilo ani Superanabolonovo gogoneherectví, ani kupodivu ten ultraslizský, peklotyčně trapný a odporně přehrávající rádoby hahanegr s teploušskou fistulí.(15.5.2018)

Víc než 3 hvězdy fakt dát nemůžu. Nové Jumanji je zrovna jeden z těch filmů, které jdou zcela mimo můj vkus. Nezasmál jsem se doslova ANI JEDNOU a často jsem přepínal do jiného okna, tak moc mě dění na obrazovce nezajímalo. Vysvětluji si to tím, že je film spíše pro mladší generaci, která se lépe vzhlédne v těch odkazech na videohry a sociální sítě + vůbec tu dnešní kulturu. Pro zajímavost: možná že Jumanji dá brzy celosvětově miliardu dolarů... wow :). Originál zůstal nepřekonán, tenhle remake mu vlastně nesahá ani po paty.(9.3.2018)

"Přijde mi, že co jsem ztratila telefon, zbystřily se mi ostatní smysly." Tak nám mladí, nesympatičtí a nezábavní jedinci vstoupili do hry, kde se z nich stali ostřílení a zábavní hráči. Fajn. Mě tedy dost bavilo, kterak se rachitický Spencer kochal svým novým bicepsem, když "zoolog" Chláďa trhal zuby černé mambě nebo když se krásné Bethany postavilo ... no to je jedno. Prostě ve hře jsem se cítil tak nějak infantilně příjemně a mimo ni mě to nebavilo. Naštěstí se víc hrálo a já nyní odcházím zatančit si s Marthou bojový tanec. Tedy s Marthou ne, spíš s Ruby Roundhouseovou a jejími přednostmi.(19.4.2018)

• - Scéna, kdy jsou 4 hrdinové na oteřené scéně obklopeni motorkáři, byla natočena na Havaji stejně jako Jurský svět (2015). Kamera byla prakticky ve stejném úhlu a na stejném místě jako v jedné z scén Jurského světa. (Reesam)

• - V srpnu 2016 Dwayne Johnson potvrdil, že film nebude předělávka, ale pokračování původního filmu s poctou Robinu Williamsovi. (kellermanp)

• - Pokud by si Dwayne Johnson (Spencer) mohl vybrat jakoukoli roli, vybral by si Bethany. Sám prohlásil, že ví, kolik zábavy si užil jeho herecký kolega Jack Black (Bethany), když musel denně představovat 16letou egoistickou dívku. (Reesam)