Jumanji: Vítejte v džungli!

Jumanji 2

• Nový Zéland

• Austrálie

Dobrodružný / Akční / Komedie / Fantasy

USA, 2017, 119 min

První letošní návštěva kina, které zase díky "skvělému" a narvanému cinestáru kazí dojem už od začátku. To ale odbíhám a přejdu rovnou k filmu. :P Navázání na první film a přeměna deskovky na videhru byla docela fajnová, stejně tak převtělení do charakterů bylo vtipné, i přidání životů a je to příběhově zajimavé. Tentokrát je více kladen důraz na problémy jednotlivých hráčů než na plnění úkolů, ale to vůbec nevadí, protože i díky tomu je to opravdu zábava a člověk se nenudí.(1.3.2018)

Nečekal jsem nic moc - studentíci, triky v džungli, co z toho asi může vzejít? Ale docela mne to překvapilo. Studentíci se nechovají jako paka, dialogy taky nešustí papírem, docela to odsýpá, a příjemně mne překvapily skutečně vtipné hlášky a jejich načasování, schopnost sebeshození se, kdy i herci sami dokážou parodovat svá škatulková zařazení. Sice je jasné od začátku, jak to skončí, kdo a jak a s kým, ale tady to nějak nevadí, protože to má docela dobře napsaný scénář i dobrou realizaci, The Rock je pořád akční mlátička a na sexy Karen Gillian se moc dobře dívá, a vlastně i Jack Black jako krásná a sebestředná blondýnka nezklamal. Dobře sesazená partička, příběh, dialogy i hlášky. Jen občas zdlouhavé a nudné scény, které zdržují, někdy mírně otravují, ale naštěstí jich není tolik. A oproti prvnímu Jumani se mi líbí, že to není o náhodném házení kostkou a děsech odnikud, ale že zde na sebe věci jakž takž logicky navazují a jede se formou dokončených levelů.(18.3.2018)

V letošním roce dost možná má poslední návštěva kina (Bylo jich 37) a rozhodně trefa do černého. Výtečná nostalgická zábava po 22 letech. Koncept hry se lehce drží stranou oproti originálu, což je snad největší výtka, ale jinak v každém ohledu film funguje jistě. O humor se stará opět výtečný Kevin Hart a vychází to i Jacku Blackovi, The Rock tradičně zábavný a lištička Karen Gillan má kouzlo. Humoru je dostatek a většinou je vydařený, zvířat dostane divák také spousta ( Hroch,nosorožci, krokodýli, jaguáři, černá mamba, slon) a dojde i na kontaktní souboje, takže z akce příjemná všehochuť, která zabaví celou rodinu. Občas sice přitažené za vlasy a pár scén je úsměvných, ale pokud divák přistoupí na to, že je to vlastně videohra, tak není důvod se rozčilovat nad logikou. 80%(21.12.2017)

Pokračování úspěšného Jumanji se nesnaží bavit trikovými atrakcemi, jako jeho předchůdce, ale vtipem díky sympatickému hereckému obsazení. A to je právě tím nejlepším, co film nabízí, protože vybraná herecká parta je výborná a skvěle se doplňují. Bohužel však tempo filmu nevydrží po celou dobu a v poslední třetině, kdy by se měl nejvíce rozjet, začne trochu nudit a nepřinese nic, čím by diváka zaujal.(2.4.2018)

Tímto se zcela potvrzuje má sofistikovaná teorie, že optimální doba mezi dvěma čísly, aby to druhé aspoň trochu za něco stálo, je přesně 23 let. Ryba už může sice být kapku jetá a zteřelá, ale za to konečně řádně zkušená, po těch prvních unyle trapných eskapádách aspoň trochu pobaví a taky vás nenutí se hned za zcela regeneračně nedostačující chvilku opět násilně topořit. Pardon, chtěl jsem říct pitvořit. A tak po otravně dementní pičovině z pětadevadesátého přichází slaboduše zábavná pičovinka, sice plytká jako pupek s kýlou a prvoplánová jako přelíčená šlapka, nicméně tak nějak chytlavá, odsejpající a pěkně udělaná, až jí příliš neuškodilo ani Superanabolonovo gogoneherectví, ani kupodivu ten ultraslizský, peklotyčně trapný a odporně přehrávající rádoby hahanegr s teploušskou fistulí.(15.5.2018)

• - V Jumanji z roku 1995 byl Van Pelt lovcem. Zatímco nyní, v tomto filmu, je Van Pelt (Bobby Cannavale) badatel, který ovládá zvířata. (Reesam)

• - Karen Gillan, ktorá stvárnila Marthu, sa nechala počuť, že prvý film patrí k jej najobľúbenejším. (WalterIK7)

• - Pokud by si Dwayne Johnson (Spencer) mohl vybrat jakoukoli roli, vybral by si Bethany. Sám prohlásil, že ví, kolik zábavy si užil jeho herecký kolega Jack Black (Bethany), když musel denně představovat 16letou egoistickou dívku. (Reesam)