Jumanji: Vítejte v džungli!

Jumanji 2

• Nový Zéland

• Austrálie

Dobrodružný / Akční / Komedie / Fantasy

USA, 2017, 119 min

Na pokračování slavného Jumanji, jsem se ani moc netěšil, pač jsem věřil, že to bude strašně špatný. Ale dostal jsem za uši, protože to byl největší zvrat v roce 2017. Hrozně moc jsem si to užil, pro hráče videoher to musí mít přidanou hodnotu. Jumanji, se upgradovalo a vytvořilo vskutku pěkný svět, ve kterém platí vlastní pravidla a k mému údivu je drží po celou dobu. Jsem tam je samozřejmě akce přitažená za vlasy až příliš, ale zde to nevadí, vždyť je to přeci videohra. Musím, říci že chemie mezi hlavními protagonisti videoherního Jumanji funguje na výbornou! Banda školáků je vhozena do hry, kde se stanou postavami absolutně odlišnými než jsou v reálném životě a to prostě diváka baví! Pro mě rozhodně největší překvápko loňského roku!(2.1.2018)

Pokud považujete dvě dekády staré Jumanji s Robinem Williamsem za komediální klasiku a jeden z etalonů 90. let, tahle nová verze byla pro vás odepsaná už od začátku. Pro všechny ostatní se ale jedná o příjemnou jednohubku, která na dvě hodinky solidně zabaví. Nejedná se o kdovíjakou řachandu, jelikož nikdo z přítomných nedosahuje Williamsova komediálního talentu, a tak typický humor stojí na parodování videoherních pravidel a neustálém překvapení, co se kolem hrdinů vlastně děje. The Rock hlavní roli ustál, Jack Black i Karen Gillan si svoje party užili (přesněji „užily“), problém jsem měl opět jen s otravně křiklounským Kevinem Hartem, jenž ani po tisící nehraje nikoho jiného než sebe. Až na některé vyložené ošklivé triky, které bohužel nejspíš nebyly špatné úmyslně, audiovizuál nebolí. Žádné hloubky či nezapomenutelných momentů se nedočkáte, ale nenáročné popcornovky naštěstí ano.(27.12.2017)

Z Dwejna jsem dnes doslova učůrávala! Partička scénáristů vytvořila až neuvěřitelně dokonalou práci ... Pozvolný, až nezáživný začátek vystřídala bomba vizuální jízda se smrští hlášek a skečů. Scénka s objevováním sama sebe spojená s učením se jít na malou naprosto rozchechtala a rozvískala celé dětské publikum. Já sama jsem občas pociťovala zástavu dechu a rozmazání obrazu a skládala jsem se pod sedačku a dokonce jsem se přistihla, že začínám svaloušovi přicházet na chuť, kdy mě pohled na něj doteď většinou rozesmíval. V jedné slabé chvilce jsem se dokonce slyšela, jak polohlasem říkám, že ho miluju!?!?(29.12.2017)

Popravde nechápem to štedré hodnotenie, veľmi ma to nebavilo. Jumanji z roku 1995 sa mi zdal príbehovo o dosť lepší. Skupina divákov do 15 rokov bude určite nadšená, ale mne tam chýbalo viac humoru. Moc vtipných momentov som tam pre seba nenašiel. Nenašiel som tu ani dosť dobrodružstva, ani trikov, ktoré by ma ohúrili, jednoducho samý priemer od začiatku až do konca. Slabé tri hviezdy, berte ako rodinný priemer. Deti boli spokojné, za mňa kľudne i biedne dve hviezdy. 50%.(1.4.2018)

Tak jelikož původní film byl jeden z mých oblíbenějších v dětství tak jsem od jeho následníka postupně čekal trochu víc.Jednak po tom co se zde začali objevovat hodnocení a při možnostech dnešních efektu,i když to je možná ta slabost dneška,už to vše nepůsobí tak uvěřitelně,protože už jsme si tak nějak na to zvykly a filmy se točí víc před zeleným plátnem a stávají se z toho takové digi hry s reálnými herci.Po zhlédnutí musím říct,že jsem čekal docela víc než jsem viděl jak po stránce příběhové tak vtáhnutí do děje.Pro mě je to docela škoda,protože toto mělo potenciál,ale nakonec to spíš byla další komedie,což tak nějak sedí i k tomu obsazeni,ale já jsem si chtěl užít příběh o přežití a i když už nejsem v dětských letech tak věřím,že by mě to vtáhlo,tady se to tak nestalo,škoda.Takže za mě celkově 65 % a tři hvězdy.(16.3.2018)

• - V jedné scéně ve Spencerově ložnici vidíme plakát pro video hru „Uncharted 4: A Thief's End“. Hudbu k této hře napsal Henry Jackman, který složil hudbu i pro Jumanji: Vítejte v džungli. (griph)

• - Ruby Roundhouse outfit byl inspirován outfitem Lary Croft z video her „Tomb Raider“. Jako vtip Martha (Karen Gillan) komentuje oděv tím, že je opravdu praktické mít tento outfit uprostřed džungle. (Reesam)

• - Roli Alexe (Nick Jonas) měl původně hrát Tom Holland, avšak musel odmítnout kvůli natáčení Spider-Man: Homecoming (2017). (griph)