Jumanji: Vítejte v džungli!

Jumanji 2

• Nový Zéland

• Austrálie

Dobrodružný / Akční / Komedie / Fantasy

USA, 2017, 119 min

Nové Jumanji se docela povedlo. Ani by mě nenapadlo, že se dá tak snadno navázat na původní film a udělat to v moderním duchu. Naši hrdinové se dostávají do konzolové hry a v tělech svých avatarů plní úkoly. Obsazení je taky dost dobré. Postupně objevují mechaniky hry a přichází jí postupně na kloub. Skvěle se jim povedlo napasovat herní fungování do filmu. Nechybí ani humor. Každá z postav má své unikátní schopnosti. Nezbývá jim, než je je kombinovat a společně se dostat až na konec hry. Film se rozhodně nemá za co stydět. "Jeho předností je šplhání. Já vybouchnu po buchtě." :D(1.5.2018)

DžůůůůMandžíííí !!!! A piču...furt sedim na skále a, i když je drahokam zpátky na místě, stejně mě nikdo do reálnýho světa nevrací. Což je pěkně v prdeli jelikož jsem si jako postavu vylosovala tlustýho, chlupatýho, malýho týpka s malým šuldou na kterýho se štítím sáhnout i když se jdu vychcat. Všichni ostatní jsou bez čárek, já mám už jen jednu na ruce a smutně vzpomínám na tu mezi nohama, co jsem se v ní často hrabala, když jsem přemýšlela (hlavně ve škole to byl občas průser) . Teď můžu max osedlat tuhýho Rocka co zůstal tvrdej i po smrti nebo laskat stejně tuhou sexy drsňačku, ale jako každý nekrofil se bojím, že se mi ten vztah s nima časem rozpadne...To zas byl nápad hrát deskovku předělanou na konzoli, však jsem dobře věděla proč si chci radši dát mírumilovně lajnu a litr saké. Jako jo, byla to zábava i jsem se zasmála, ale teď jak je konec a já tu trčím na prdeli na skále tak si říkám, že jsem chtěla něco víc. Tak ještě jednou, ať jsem zase plochá rákoska s krásným tělem, DžůůůůůMandžíííí !!!! Ha !!! Morfujemééééé pyčo !!!(2.1.2018)

První letošní návštěva kina, které zase díky "skvělému" a narvanému cinestáru kazí dojem už od začátku. To ale odbíhám a přejdu rovnou k filmu. :P Navázání na první film a přeměna deskovky na videhru byla docela fajnová, stejně tak převtělení do charakterů bylo vtipné, i přidání životů a je to příběhově zajimavé. Tentokrát je více kladen důraz na problémy jednotlivých hráčů než na plnění úkolů, ale to vůbec nevadí, protože i díky tomu je to opravdu zábava a člověk se nenudí.(1.3.2018)

Skvela jizda, ale slo z toho vytezit o tolik vic, ze bych skoro rek promarnena sance, kdybych se tak dobre nebavil. Pribeh dava prostor pro spoustu blbnuti, hlavni hrdinove tu vlastne hrajou uplne opacny postavy, Rock je za ustrasenyho poseru, Black za sexy blondynu, jakkoliv uchylne to zni. Gillan je mega sexy a vypada, jak kdyby vypadla z nejakyho Street fightera pripadne anime. Jen ten Hart dela vicemene stejny hovado, jako vzdycky. Jedinej nezajimavej je patej clen party, kterej se ale nastesti pripoji az ke konci. Co se tyce zaporaka, ten neni buhvijakej, ale je to vlastne fuk. Film sice nikde nedrhne, ale z jednotlivejch charakteru se dalo vytriskat vic a rozhodne sem slo nacpat vic akce, protoze Kasdan s ni evidentne nema problem, ta co tu je, je super. Jako komedie to funguje taky bez prpoblemu, hlasky super, jen se tu trosku narazi na herecky limity hlavnich hrdinu, proste ne vzdy jim ty opacny charaktery verite. Ale bavil jsem se od zacatku do konce, o nic vic asi neslo, takze spokojenost.(17.9.2018)

Na jedno podívání neuškodí, nicméně původní film zůstává a zůstane nepřekonán, protože jeho dobrodružnou atmosféru se znovuvyvolat nebo napodobit nepodařilo. Také je škoda, že co se týče humoru, nové Jumanji celou dobu vlastně těží jen z toho, že hráči a postavy vypadají úplně jinak a také se tak chovají. Ne že by to nevedlo k dobrým komickým situacím, ale zkrátka je toho příliš a je to víceméně pořád totéž dokola, jen s malými obměnami. A když ani akční scény tak úplně neoslní... Je to zkrátka průměr, ale nijak hrozný.(25.12.2017)

• - Karen Gillan, ktorá stvárnila Marthu, sa nechala počuť, že prvý film patrí k jej najobľúbenejším. (WalterIK7)

• - Sochy v džungli byly navrženy tak, aby vypadaly jako hrací figurky z původní hry. (Reesam)

• - Film je zasazen do města Brantford, New Hampshire, stejně jako první film Jumanji (1995). (dobrota128)