Western z období zlaté horečky má tolik novějších následovníků, že už dnes působí naprosto neoriginálně. Jenže spousta těch novějších snímků citovala právě odsud. Anthony Mann a James Stewart byla dvojice s tímto žánrem spjatá, Stewart tady byl dokonce trochu drsnější než obvykle, Manciniho hudba může být synonymem pro klasický Hollywood a kanadská příroda je lepší než běžné žánrové kulisy. Znamenitý kousek!(14.5.2014)

Maličko dětinský, leč dle očekávání zásadový příběh ze staré školy spojený - krom tradičního souboje dobra a zla - s trochou sebezpytování a s nějakými srdečními záležitostmi. Pojednává o Zákonu, který po menších peripetiích doputoval až do dalekého Dawsonu. Pravda - cestou nabral určité zpoždění, neboť dávno před ním tam dorazili zlatokopové, padouši, honáci, stádo krav a něco málo krásných i méně krásných žen. Nicméně Zákon přišel, viděl ... a zdali i zvítězil, to už posuďte sami ... 3,5*(18.7.2016)

Další silný westernový příběh dvojice Mann - Stewart. Jimmy hraje tentokrát sobeckého zlatokopa, dobrodruha a pistolníka, který nemá rád lidi, přestože oni by chtěli mít rádi jeho. Skvělá postava, skvěle zahraná. Příběh se odehrává ve dvou městech na hranicích USA a Kanady. Hodně se mi líbila nestrojená drsná atmosféra zasněžených hraničních měst, kde zákon neplatí. Jenom si myslím, že to mohlo být o trošičku kratší a mít větší tempo.(9.7.2011)

Možno je pre väčšinu James Stewart hercom Vertiga a myslíte si, že dokonale viesť ho dokázal iba Hitchcock, avšak tou pravou jednovaječnou Jamesovou dvojičkou bol Anthony Mann. Ako vieme, meniť zabehané pravidlá žánru je blbosť, takže sledujeme westernovú naratívnu klasiku, ale Mann ozvláštňuje príbeh najmä nezvyklým zasadením na Aljašku. Film pôsobí dojmom, že nejako podobne to tam mohlo vyzerať a miestni riešili presne takéto typy sporov. Poteší netradičná záverečná prestrelka a množstvo guliek, ktoré budú musieť byť vytiahnuté z Jamesovho hviezdneho tela. Fakt, že strelci sú skutočnými strelcami a guľky tak nemajú rovnaké magnetické znamienko ako hrdina, je ďalším plusom zručne natočeného, dôstojného zástupcu žánru a navnadí na ďalších 6 filmov zohratej dvojice. Na Muža z Laramie predsa len nemá, uvidíme ďalej.(26.4.2014)

Duo Mann - Stewart si ve westernovém žánru rozumělo. Vzdálená země je velice zdařilý snímek, který ani chvilku nenudí, odehrává se na zajímavých místech, zejména pak v krásné přírodě amerického severu a Kanady. Manciniho hudba výborně dokresluje dané scény a samotný příběh je lákavý, plný zvratů a podobně jako u snímku Zátočina řeky, tak i zde se idylická atmosféra mění v drama a boj o přežití, který je zde na svoji dobu vykreslen poměrně syrově. Najdou se zde úsměvné pasáže, ale také smutné. Díky sympatickým postavám jako je Jeff, Ben (ztvárněn sympatickým Walterem Brennanem), Ruby, "pihovatá" holka Renee Vallon (v podání Corinne Calvet), Ronda Castle či charismatický záporňák Mr. Gannon, stává se western Anthonyho Manna opravdovým zážitkem pro milovníky tohoto žánru. Zvoneček na sedle mi v paměti nějakou dobu rozhodně zůstane.(6.3.2012)