V tomto příběhu zasazeném do doby zlaté horečky v oblasti Yukonu, chtějí dva dobrodruzi, James Stewart a Walter Brennan, přijít rychle k penězům, a tak prodají stádo dobytka za výhodnou cenu. Brzy se ale dostanou do konfliktu s místním samozvaným soudcem, Johnem McIntirem, a jeho partou nohsledů. Brennanova vražda donutí Stewarta ukončit vlnu nekontrolovatelného bezpráví v dramatickém souboji pistolí. (oficiální text distributora)

liquido26

Další silný westernový příběh dvojice Mann - Stewart. Jimmy hraje tentokrát sobeckého zlatokopa, dobrodruha a pistolníka, který nemá rád lidi, přestože oni by chtěli mít rádi jeho. Skvělá postava, skvěle zahraná. Příběh se odehrává ve dvou městech na hranicích USA a Kanady. Hodně se mi líbila nestrojená drsná atmosféra zasněžených hraničních měst, kde zákon neplatí. Jenom si myslím, že to mohlo být o trošičku kratší a mít větší tempo. ()

Gromit

Westerny s Jamesem Stewartem byly vždycky o něčem jiném než třeba westerny s Johnem Waynem. Byly temnější, drsnější, ale také lidštější. Jejich hrdinové se potýkali s těžkými traumaty a dopouštěli se mnoha chyb, díky čemuž nám, divákům, byli výrazně bližší. Přesně to je případ i Vzdálené země. Zprvu sice působí poněkud konvenčním dojmem, ale s přibývajícími minutami se jednotlivé postavy začnou patřičně vybarvovat, aby se pak střetly v mimořádně působivém finále. A to vše se navíc odehrává v prostředí aljašské přírody. Ještě teď mi zní ten zvoneček v uších... ()

cheyene

Duo Mann - Stewart si ve westernovém žánru rozumělo. Vzdálená země je velice zdařilý snímek, který ani chvilku nenudí, odehrává se na zajímavých místech, zejména pak v krásné přírodě amerického severu a Kanady. Manciniho hudba výborně dokresluje dané scény a samotný příběh je lákavý, plný zvratů a podobně jako u snímku Zátočina řeky, tak i zde se idylická atmosféra mění v drama a boj o přežití, který je zde na svoji dobu vykreslen poměrně syrově. Najdou se zde úsměvné pasáže, ale také smutné. Díky sympatickým postavám jako je Jeff, Ben (ztvárněn sympatickým Walterem Brennanem), Ruby, "pihovatá" holka Renee Vallon (v podání Corinne Calvet), Ronda Castle či charismatický záporňák Mr. Gannon, stává se western Anthonyho Manna opravdovým zážitkem pro milovníky tohoto žánru. Zvoneček na sedle mi v paměti nějakou dobu rozhodně zůstane. ()

RHK

Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. James Stewart jako Jeff Webster, nezávislý honák , pistolník a později zlatokop vede stádo krav na Aljašku v době zlaté horečky. Zlato však přitahuje i lupiče a samozvaného soudce Gannona, který se stává Jeffovým protivníkem. Dlouho se Jeff snaží nevidět nespravedlnost páchanou gangstery na zlatokopech a obyvatelích Dawsonu, ale po zabití svého parťáka se postaví ve finále na správnou stranu. Western v režii Anthonyho Manna položený zčásti do vysokohorského prostředí zdobí skvostné snímky přírody i napínavý děj. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=gHNo7dRDomw ()

sud

Anthony Mann svými filmy ovlivnil a inspiroval zástupy westernových tvůrců a "Vzdálenou zemí" snad úplně nejvíc. Nesmlouvavost a naturalismus zlatokopeckého městečka ("McCabe & paní Millerová", "Jízda vysočinou"), bídák jménem zákona (za všechny např. "Silverado"), zvoneček na sedle ohlašující pomstu (Leoneho westerny) či nejednozačný charakter hlavního hrdiny (celý Newmanův "Hombre"). Hodně realistická a (na svou dobu) drsná závěrečná přestřelka a možná nejlepší a nejodpornější záporák z Mannových westernů (skvělý John McIntire - v českém dabingu mistrně podpořen Vladimírem Čechem). Za zmínku stojí i jímavá Kanadská příroda a samozřejmě jako vždy výborný James Stewart. Nadčasový western. 85%. ()

• Ľadovec Athabasca videný na začiatku filmu sa v skutočnosti nachádza v provincii Alberta (v Kanade). Globálne otepľovanie spôsobilo od roku 1954 (teda od roku natáčania) výrazný a viditeľný ústup ľadovca. Ľadovec ustupuje rýchlosťou asi 16 stôp za rok. (westerns)
  • Miesta nakrúcania: Ľadovec Athabasca (v štáte Alberta - Kanada), a Národný park Jasper (takisto v štáte Alberta - Kanada). (westerns)