Krátké westernové etudy bratrů Coenových, od absurdních po hlubokomyslné, sledují příběhy psanců a osadníků na americkém Divokém západě. (Netflix)

SHit4U

Nejzbytečnější film, který jsem za posledních par let viděl. I skoro dva tydny po shlédnutí, nedokážu pochopit základní otázku, kterou si jako tvůrce čehokoli musíte položit. Ta otázka zní Proč? Několik příběhů, balad, naskládaných za sebou. To je všechno. Nečekejte od toho víc. Nečekejte smysl, poselství, prostě nic, co filmy od Coenů mají. Kdyby to vydávali na svem youtube kanálu jednou za 14 dní - paráda. Ovšem jako celek to nedává žádný smysl. Ty příběhy nic nespojuje. Proste se kouknete na par příběhu z divokeho západu a můžete jit třeba spát. Technicky v pořádku. Vtipné obcas ano. Příběh není. Radši si opravdu přečtěte, pusťte nazpívané balady. Dávají o dost větší smysl. ()

Asmodin

Film byl dobře graficky zpracován a hezky se něj dívá. Herci byli vybráni skvěle - dobrý byl kontrast mezi vybranými celebritami Neeson, Franco..., kteří byli posunutí do pozadí a upřednostněny byly nepříliš známé tváře. Neřekla bych, že je western můj nejoblíbenější žánr a knižní předloha, pokud nějaká je, by mě asi nezaujala. Po prvním příběhu jsem si myslela, že nemá cenu dívat se dál, ale ty chmurné, smutné příběhy mě přitáhly a sledovala jsem až do konce. Poslední povídka se mi zase zdála spíš nedodělaná. Přesto pokud se někdo pustí do českého dabingu, a pokud ano budu doufat, že se najde i nějaký šikovný folkový textař, ráda se na film podívám opakovaně. Doporučuji SPOILER: 2. povídku o zloději, kterého oběsí, 3. o dojné krávě v podobě lidského torza, které nahradí slepice a 5. o karavaně, která přinesla lásku a vzápětí ji vzala. ()

Shimargh

První povídka mě neskutečně dostala, být to tak celý film, tak neváhám s absolutním hodnocením..i tak je to ovšem silně nadrůměrný a krásný snímek. ()

Klajnik

Fanoušci žánru možná ocení, že jednotlivé povídky vycházejí z typických westenrových zápletek. Problém je, že mě bavily jen první dvě balady. Ty byly svižnou srandou - obzvlášť ta první! Zbytkem jsem se pronudil, protože nejsou příliš zábavné, ani vypointované a nijak na sebe nenavazují, takže diváka začne zmáhat bezpředmětnost. ()

Oralfabet

Mám rád povídkové filmy i Coeny a tak jsem byl celkem spokojen. Moc pěkně se na to koukalo, občas jsem se i zasmál (děda s pánvičkama rulez) a celkově šlo asi o jeden z mála Westernů, co mě fakt bavil. A ano, Buster by nejspíš zasloužil celovečerák... 8/10 ()

Ollie235

,,There's just gotta be a place up ahead, where men ain't low down, and poker's played fair. If there weren't, what are all the songs about?" Zajímavý povídkový film, který jako většina jemu podobných doplácí na kolísavou úroveň jednotlivých příběhů (konkrétně Meal Ticket a The Mortal Remains mě neoslovily vůbec). Potěšila forma vyprávění, díky které jsem byl schopen odpustit i fakt, že jednotlivé povídky nejsou vzájemně nijak provázané. I s ohledem na to, že Coeni nepatří k mým oblíbencům a kvalita filmů od Netflixu zpravidla nedosahuje mých představ, jsem ale ve výsledku překvapivě spokojen. ()

aLPaC

Některé povídky jsou výborné. Především hned ta první, podle které je celý film pojmenován, pak ta druhá s Jamesem Francem a ta předposlední se Zoe Kazan. Některé jsou ale na druhou stranu strašné, jako ta poslední, nebo ta se zlatem. Hodně nevyvážené, takže průměr. Jo a všiml jsem si, že tam nebyl ani jeden černoch. Co nějaké reakce z řad různých nevládních organizací, spolků a dalších? Obvinil někdo bratry Coeny z rasismu, xenofobie či neuznávání moderních levicových multikulturních názorů? ()

Milky.

Tohle šlo naprosto mimo mě a vůbec mě to nezajímalo ani nebavilo. Ve třičtvrtině jsem to vypnul. To fakt nešlo. Navíc ta délka...se to táhlo jak štrnástdňý.. ()

el.zapikano

Poviedkovy western od bratov Coenovcov a velmi prijemna zabava. Krasne sialane a absurdne pribehy, remeselne vynikajuco spracovane, k tomu kvalitna hudba. Western ako lusk. ()

Pawlisman

Ano,povidky nejsou prilis vyvazene a vzajemne v harmonii. To si ale reziser i tym byli vedomi a jde o ucel. Pro divaky narocnejsi a mene libive. Asi vetsina z nas by preferovala 1, 2 ci 3 povidku o zlate. Ostatni trosku zpomaluji. I presto jde vsak o velkou genialitu a originalnost a to je vzdy treba docenit. ()

nonick1

Po delší době jsem opět viděl Coeni. A opět mě nezklamali. Po povedeném Ave, Cézar! je tu další lahůdka v podobě filmové povídkové mozaiky z Divokého Západu (že Divoký Západ tahle dvojka vážně umí, dokázala už v Opravdové kuráži). A že se někomu může zdát nevyvážená? Inu, každá mozaika, obsahuje přeci kousky různých rozměrů a barev – jinak by to nebyla mozaika, ale obyčejný kachlíkový obklad. Je zřejmé, že Coeni během přibývajících let vyzráli do skutečného mistrovství, oprostivše se postupně od všeho předchozího balastu, a jejich filmová cesta stále ještě vede vzhůru. Byť s tím ne každý bude souhlasit. Ovšem také ne každý je schopen docenit mistrovské Bašóovo haiku: Do staré tůně / skočila žába / žbluňk. ()

kamil.i

Máme tu najviac hravý počin bratov Coenovcov. Len oni dokážu z tak bizarnej kombinácie poviedok vytvoriť tak zaujímavý, zábavný a zmysluplný film. Vidno, že tvorcovia i herci sa natáčaním bavili. A to v konečnom dôsledku dodá hodnotu navyše. ()

Fifer

Pamatuju si své prvotní obavy. Zase další "moderní" western? Vždyť už jsme to všechno viděli stokrát: western drama, western horror, western love story, western komedie atd. Tak jsem si to pustil. A už dlouho mi něco tak nezavřelo hubu. Perfektně vystavěných 6 povídek. Skvělí herci, nádherná kamera, perfektní archaický jazyk. Vtipné, dojemné, drsné. I love it! Mimochodem, první povídka je Limonádový Joe mixlej s Tarantinem na kokainu. ()

barteca

Překrásná adaptace "Starých pověstí amerických a písní kramářských Ameriky", dobově věrná, autentická... " Two of the film’s chapters are adaptations of works that do have an author: “All Gold Canyon,” which is based on a 1904 short story by Jack London of the same title, and “The Gal Who Got Rattled,” an adaptation of Stewart Edward White’s 1901 short story, “The Girl Who Got Rattled.” ()

Saur.us

No tedy! Westernové povídkování od bří Coenů, to je jednak skvělý černý humor, překvapivé pointy, drsné závěry a vybroušené dialogy. Výborně napsané, krásně zachycené, skvěle zrežírované. ()

cyphercz

Zajímavá sbírka westernových příběhů s málokdy šťastným koncem, což ale vítám. Nejvíc se mi líbil příběh o karavaně a Billu Knappovi a poněkud problematické lady Longabaugh, nejméně pak úvodní o Busteru Scruggsovi. ()

Lukin413

Šest krátkých povídek z šestákového divokého západu s nijak ohromujícími pointami, ale s úžasnou atmosférou. Jen poslední povídka by chtěla být tarantinovským dialogovým úšklebkem, nedaří se jí to a vyšumí v okamžiku, kdy skončí. ()

Bratři Coenové chystají krvavý horor

Bratři Coenové chystají krvavý horor

30.01.2024

Je tomu už pět let od posledního společného snímku talentovaného tvůrčího dua bratří Coenů, jímž byl western Balada o Busteru Scruggsovi vyrobený pro streamovací službu Netflix. Po uvedení tohoto… (více)

Chris Evans jako vůdce sekty od Ethana Coena

Chris Evans jako vůdce sekty od Ethana Coena

29.01.2024

Po premiéře filmu The Tragedy of Macbeth, prvního projektu, na němž pracoval sám Joel Coen (Tahle země není pro starý, Big Lebowski) bez svého bratra, se šířily zvěsti, že Ethan Coen o režii… (více)

Netflix mění filmovou strategii

Netflix mění filmovou strategii