Bohatý a úspěšný byznysmen Edward Lewis přijíždí do Los Angeles uzavřít další z velkých obchodů. Cestou z nudného večírku zabloudí. Když zastaví, aby se zeptal na cestu, vnutí se mu do auta mladá prostitutka Vivian Wardová. Ukáže mu cestu a netají se nadšením nad vozem, který si Edward půjčil od svého právníka Phila. Dívka ho zaujme, pozve ji do svého apartmá v luxusním hotelu a nabídne jí tři sta dolarů za celou noc. Pak se dá do práce, zatímco dívka se dívá na televizi. Je okouzlen její bezprostředností, a přestože to neměl v úmyslu, nakonec se s ní vyspí. Když mu druhý den Phil připomene večeři, na kterou by měl jít s doprovodem, rozhodne se najmout Vivian na celý týden a požádá ji, aby si koupila večerní šaty. V luxusních obchodech ji odmítnou obsloužit, a když se vrátí, zastaví ji ředitel hotelu. Vzhledem k tomu, že je Edward jedním z nejváženějších hostů hotelu, ji nevyhodí, ale dokonce jí pomůže s koupí šatů a dá jí lekci stolování. Edward je šokován proměnou Vivian v dámu. Přestože měl vztah Vivian a Edwarda původně zůstat v rovině obchodně-sexuální, rodí se mezi nimi pouto, pod jehož vlivem se oba začínají měnit a hledat nové životní cíle. (TV Nova)

Merťas

V pražských kinech se promítal od 3.9.1992 (Sevastopol, Galaxie). *** Film, kterým zahájilo provoz známé pražské kino Galaxie. ()

T600

Romantické filmy mě moc neberou, ale tohle je prostě nikdy neumírající klasika. Je to sice optimistickej slaďák, ale má něco do sebe.. především je to opřené o skvělý herecký výkon Julie Roberts, která je opravdu skvělá. ()

valinka

Tuhletu o "Popelce" mám moc ráda...obzvlášt scény jak Hector Elizondo jako ředitel hotelu učí Vivian vybranému chování ()

vassil

viděl jsem to poprvé od doby kdy jsem byl dítě. myslel jsem si že už to není nic pro mě. a proto mě překvapil humor a celkově jak je ten pohádkový příběh kvalitně zpracovaný. je to prostě KLASIKA! ()

evangelik

Jeden z mála amerických filmů, které jsem po roce 89 (tenhle nedobrovolně) viděl. To chtělo dát pod tu televizi lavor, aby měl ten cukrkandl kam odkapávat. Limonáda na způsob válečných Slavínského "oddychovek". Nechápu, jak se na to někdo může dívat i podruhé.... ()

Sansnom70

Jeden z filmů, který se stal klasikou a neznám člověka, který by ho neviděl a který by ho neměl rád. Pomohlo tomu jistě i dobré herecké obsazení a skvělá hudba. Je to opravdu taková pohádka jak chudá dívka ke štěstí přišla. Já se na tento film kdykoliv rád podívám a nejen sám ale i celá rodinka. Pokud jste tento film ještě neviděli, tak vám ho vřele doporučuji. ()

ryccoly

Jo, jo dobře je to trošku (trošku hodně) nereálné, ale to není důvod k tomu si to neužít- ono totiž není špatné, když si na chvíli připadáte jako v pohádce :)) ()

Cesty timem

Na tento film jsem byl tehdy pozván do kina kamarádkou. Mimochodem pro mne tehdy takovou rozpustilou pretty woman. Nevnímal jsem ho, protože..................................... Čekali jste pohádku? Já tehdy také. Celý film jsem tenkrát v kině přemýšlel, proč mne pozvala, zda se o něco pokusit, co bude dál ... a tak .... A zůstala jen kamarádkou co tehdy jen neměla asi doprovod. Prostě sny jdou tudy a život jinudy. Ale bylo to vlastně všechno hezké. Tehdy v tom kině. Byl a je to pěkný film, když jsem ho pořádně vnímal až později v TV. A podívám se na něj rád i dnes se svou ženou, svou pretty woman..... Pohádka pro dospělé, jak má být. Ale co, nechám si rezervu a dám 4*. Co kdyby přišla lepší pohádka, jako proti té před 25 lety, má současná pretty woman :-) ()

Nataniel73

Romantická komédia, kde dvaja skvelí herci Richard Gere a Julia Roberts ukazujú príbeh dvoch ľudí, ktorí sa náhodou stretli a ich stretnutie im úplne zmenilo život. Príbeh ako z amerického sna. Trochu gýčový, ale zároveň aj plný humoru, romantiky a vášne. Verím, že sa dotkol mnohých divákov svojim realistickým spracovaním a ukázaním života, aký skutočne je. Drsný, ale aj krásny a v žiadnom prípade nie čiernobiely. A pieseň It Must Have Been Love tam zapadla úplne dokonale. ()

Pythonator

Je to místy docela sranda, ale vychvalovat to do nebes jako nejlepší romanťák je ujeté. Haló, lidi, hlavní postava byla obyčejná kurva. To si toho vážně nikdo nevšiml, že je to film o kurvě? To už mají lidé tak zvrácené hodnoty, že jim přijde v pořádku, když je hlavní hrdinka kurva? Jako názorná ukázka amerických hodnot je ten film ovšem skvělý, protože geniálně skloubil špínu kapitalismu a karieristického zazobance se ženou, jejíž čest začíná až tam, kde končí bod G. No prostě romantika jak sviňa. Na druhou stranu je velké umění natočit film o zazobaném zmetkovi a kurvě tak, aby to lidi bavilo. ()

L.galera

Bláznivá, překrásná, romantická, úchvatná, plná emocí, dynamická .. Taková dokázala být Julia ve své snad do té doby nejlepší a největší roli. Nevím o nikom, kdo film neznal alespoň z vyprávění. A má to své opodstatnění - je jednoduše pohádkový. Tak jako každý zná příběh o Šípkové Růžence, o Popelce nebo o Rapunzel, tak dnes k nim zcela jistě patří příběh holky z ulice, která potká svého prince. I když život není sám o sobě tak pohádkový, přesto jsou chvíle, kdy si s chutí sednu, připravím si hromádku kapesníčků a do jedné z těch pohádek se nechám unést. ()

PeterVonKV

Viděl jsem na KVIFF skoro se 7000 lidmi v letním kině, jeden z nej zážitků, který podtrhl sám Gere, který přišel a broukal velmi známou melodii. 5* ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda