Tři vteřiny

• Česko Tři sekundy (více)

Pete Koslow (Joel Kinnaman) je bývalý voják speciálních operací, který pracuje jako informátor pro FBI, aby pomohl zlikvidovat obchod polské mafie s drogami v New Yorku. Když se však operace FBI zvrtne a výsledkem je smrt tajného policisty newyorské policie, je Pete donucen vrátit se do Bale Hillu, vězení, ve kterém si předtím odpykával trest za zabití. (Magic Box)

venca163

Rosamunda Pikeová to vždycky zvedne. Solidní, aspoň trochu zamotaný, akční thriller, záporáci ovšem černobílí. (75%) ()

Lukoboss

Tady se jede přesně podle šablony, je to takovej ten snímek, kde si říkáte, že už jste to všechno někde viděli. Ale rozhodně to není špatný, to je potřeba dodat. Bohužel i tady se divák dočká klasických filmových náhod a občasných nesmyslů. To např. když hlavní hrdina řekne zcela jasně své ženě, co má dělat, kam má odjet, kde se ukrýt a ona to samozřejmě neudělá, protože si to namyslela jinak. Takže ji zase doma zastihne buď policie nebo padouši a máme další zápletku na světě. Je to škoda, tyto scény film kazí, přitom nebýt toho, nebál bych se i vyššího hodnocení. ()

Soweek

Dobře vykonstruovaný práskačsko vězeňský thriller, který ovšem zaostává např. za Shot Callerem. Joel se do těchto rolí hodí skvěle a umí s nimi poradit. Překvapivě jsem více těšil na Rosamundu a Owena, kteří tu ale bohužel hrají druhé housle. V rámci žánru ale rozhodně doporučuji. ()

sedm.1

Třem vteřinám by dle mého názoru slušela daleko větší dějová přímočarost, kdy sice chápu, že tvůrci se ve svém filmu snaží většinou zbavit co nejvíce tuctovosti a naopak ho oživit co největší nepředvídatelností a nápaditostí, jenže k tomu musí být k dispozici i opravdu důmyslný scénář, který filmařům umožní si podobný luxus dovolit, a o tom zde nejsem zrovna příliš přesvědčen, jelikož především v závěru se začalo hrát až na moc velké náhody, a navíc začalo do děje vstupovat až zbytečně moc rušivých elementů, a to jak v podobě dalších postav, tak krkolomných a hlavně nepřesvědčivých zvratů, které pak jen zásadním způsobem narušili působivost a kompaktnost celého filmu. Co mě ovšem na této podívané hodně oslovilo a bavilo, byla poměrně syrová atmosféra a samozřejmě skvělý casting, v čele se zatraceně výrazným Joelem Kinnamanem, který se v současnosti do podobných rolí hodí jako málo kdo. Co se jinak napětí a spádu týče, ani jedno tu snímku zrovna nepomohlo, stejně tak jako se nemohu zbavit dojmu, že se zde tvůrci báli v jakémkoliv směru více odvázat, film něčím vyloženě zvýraznit. The Informer tak zkrátka sice určitě není nudná, či nepůsobivá podívaná, jen mám zároveň ale i pocit, že nedokáže nabídnout ani nic navíc, co by ho neudělalo lehce zapomenutelným. ()

herr_carter

Můžete mi někdo vysvětlit, jaktože já, kdysi filmový znalec a hnidopich a člověk, co měl v merku 90 % herců absolutně neví, kdo je pan Joel Kinnaman???!!??? Ano, teprve v tomhle filmu jsem měl tu čest ho vidět poprvé hrát (a to jenom díky náhodě, že jsem brouzdal filmografií Rosamund Pike a hledal, co jsem s mojí oblíbenkyní ještě neviděl). Popravdě nechápu, že film má "jen tak nízké" hodnocení, protože to je přesně ten typ filmu, který když už si jeho fanda pustí, nemůže udělit méně než 4*. Naprosto autentické, dramatické a drsné bez náznaku pozlátka. Ten šílený pocit, když je hlavní hrdina nechán napospas všemu negativnímu, jsem sdílel od začátku do konce a tenhle film je přesně z těch, který ve Vás po chvíli zanechává pocit beznaděje. Vážně super, jeden z těch top filmů typu "věřit můžeš pouze sám sobě"..................moje hodnocení = 9 z 10. ()

iXtr3m3

Drsný film nie kvôli krvi, ale kvôli fakt že dramatickej rovine a veľkej uveritelnosti. Nehrá sa to na žiadnu veľkú akciu ani krvák, hrá sa to na svinskú realitu. Pre toto by som nikdy nerobil informátora. Pre mňa osobne veľmi dobrý tvrdý film. A Joel Kinnaman je dobrý prehliadaný herec. Objektívne za štyri hviezdy, z dôvodu nízkeho hodnotenia na ČSFD dvíham o jednu hore. Takýchto filmov treba viac a treba to aj náležite oceniť. ()

Corpsegrinder

Je to takový půl napůl, prostřední část filmu celkem dost nudí a atmosféra v base zhoustne moc pozdě a moc krátce, film navíc tráví víc času mimo basu než uvnitř s hlavní postavou a tim pádem to člověka vytrhne z dění každejch pár minut. Fajn obsazení si odehraje svoje, tam jsem problém neměl. Trochu mi to připomínalo Shot Caller kde ovšem Nikoláš kopal jen za sebe bez zbytečný vomáčky, to by zde výrazně pomohlo. ()

kolemjdouc

Byl by to docela slušný film kdyby Kinnaman jako by nepřešlapoval na místě.Buď ho brzdila režie anebo fakt nevěděl jak má hrát.Po delší době opět film ,který na mě dělal dojem, že režisér ani nebyl přítomen.Pike už jsem ve filmech potkala několikrát ,ale ona rozhodně není akční herečka.Umí si ji někdo představit ,že si to s někým rozdá na place v bitce?Já tedy ne. ()

mclenin

Výborné a očividne podhodnotené, tento kúsok by si bez ďalšieho zaslúžil prinajmenšom, opakujem prinajmenšom 75 % ak nie aj vyššie. Môžeme vypočítavať jeho nedostatky alebo oceniť poctivú filmársku robotu, ja patrím do druhej skupiny a s pokojným svedomím hodnotím 4*. ()

woodsman

genialny film ty kokos ako vsetkych ojebaval nikomu neveril a dobre robyl neuveritelna iprovizacia proste u takychto filmoch sa clovek nenudi ()

Renfield

"Tajné" pozadí celého příběhu zaujme a vězeňská část je jeho nutným vyústěním, jenže právě to mělo být o několik tříd výše, což se neděje. To, co se Peteovi povede v závěru, nedává vzhledem k okolnostem příliš smysl a celý nadějný příběh pohřbívá hluboko do béčkových vod. Přitom úvodní zpackaná akce je výborná, ulice mají trefně špinavou a nebezpečnou atmosféru, fajn je i filmově ne zrovna tradiční polská mafie a obsazení vůbec. Postav je tu spousta, což zase příběhu nesvědčí, prostor má pouze Pete, ostatní ho pouze doplňují a i přes hvězdná jména nemají prostor více zaujmout. Mělo to na víc. 65% ()

petikacka

Nemůžu si pomoct, ale tohle je zpackaný film...Je plný klišé a ničím novým nepřekvapí...Schéma, kdy je dobrý člověk chycen do pasti mezi FBI, mafii a ještě NYPD a musí si pomoct sám je stokrát viděné...Jó, prostě od Shot callera je těžký natočit sqělý vězeňský film...Plus filmu je sympaťák Joel Kinnaman a to je asi tak všechno...Pro nenáročného diváka to bude, ale pecka...Za mě 65% ()

Flopik

Joela som si v poslednej dobe obľúbil a tak som narazil aj na tento film, ktorý ma témou zlákal a rozhodne bavil. Herecké obsadenie skvelé, je tu však príliš veľa dôležitých postáv, ktoré v konečnom merítku nedostanú potrebný priestor. Príbeh o informátorovi ma bavil. Obrovská škoda väzeňskej časti, ktorá mohla byť dlhšia a koniec, ktorý mne veľmi nesadol. Treba pritlačiť viacej, byť to drsnejšie šiel by som na plný. U mňa solídne 4*. ()

Dr.Manhattan

Hmmm, škoda toho konca. Jak keby si na posledných pár minút režisér nasadil ružové bríle, alebo zistil ze sa nezmestí do stopáže, tak to aspoň nejak dotiahnuť. Od toho výbuchu celé zle. Nedotiahnuté a nereálne, miestami až naivné... ()