Série(2) / Epizody(18)

Píše se rok 1990. Tradiční rodinná pouť Dresslerových s očekáváním vyhlíží první sezónu v demokratickém státě. Šéf pouti Jaroslav Dressler (Michal Suchánek) se snaží zorientovat v nově nastaveném státě, kde papír od úředníka je více než slovo nepřítele. Nakonec po naléhání své ženy Hanky (Alena Mihulová) po dlouhých deseti letech zavolá svého nejstaršího syna Daniela (Jakub Prachař), který je v posledním ročníku právnické fakulty, aby mu s papírováním pomohl. Návrat Daniela nejhůře nese světsky konzervativní Jindřich Dressler (Oldřich Navrátil), otec Jaroslava, který vnímá Daniela jako zrádce tradic a světského života. Oproti tomu největší potěšení z jeho návratu má sestřenice Andrejka (Barbora Mottlová), dcera Benáka (Tomáš Matonoha) a mladší bratr Daniela Vojta (Lukáš Veřtát). Po revoluci začíná být jasné, že kdo v tom umí chodit, může začít vydělávat víc než kdykoli předtím. Zároveň ale touha uspět najednou znamená porušit stará pravidla slušných světských a Danielovi chtě nechtě v žilách koluje světská krev. Postupně vychází najevo, že je tak ještě tvrdší než jeho otec Jaroslav. Ba co víc, že je i tvrdší než jeho děd Jindřich. Jak daleko bude Daniel schopen zajít, aby zachránil rodinu? Vybere si život v Praze se svou přítelkyní Pavlou (Eliška Křenková)? Nebo podlehne kouzlu Andreji? A jaká je ve skutečnosti cena za svobodu? (Stream.cz)

Olík

„Přijela pouť a lidí proud zaplnil na návsi kdejakej kout - přijela pouť hudba a čmoud, marcipán má zas chuť náramnou“. Světský život po sametové revoluci…..demokracie, labutě, lahváč za dvě padesát…..jiná doba, jiný svět. On vlastně i ten seriál má sám o sobě odér ne zrovna udržovaného autodromu. Suchánek? Proč? Myslíte si, že bude automaticky sranda? Navrátil taky špatně! Matonoha, Mottlová taky ne! To Prachař se v tom docela našel….na dietních párcích přežívající kolotočář mu překvapivě sedl a jak každým dílem více a více chátral, přejímal pevně vládu nad seriálem. Život kolotočářský je jako na houpačce a stejně tak to má tento internetový počin…..jednou nahoře, jednou dole, jednou se něco povede, jednou vám přeběhne přes cestu černá kočka. Myslím si, že toho poslední dobou Petr Kolečko chrlí, až není zdrávo…neříkám, že to dělá špatně (ba naopak), ale některé nápady by si zasloužily ještě chvíli na nich sedět. ()

radeckator

Bohužel nejslabší kousek z produkce Petra Kolečka. Toto se vážně moc nepovedlo. Tady ty návraty do devadesátek nejsou moc dobrý. ()

bearmeedek

Měla to být další velká prodloužená jízda. Ale "kolečko" se polámalo, možná při tom nárazu i někdo přišel o nějaké to kolečko. Začátek nevypadal špatně. Jenže komedie rychle přestala být komedií a nastupující drama zcela postrádalo logiku. Nakonec se vše rozplynulo v jedno veliké nic. ()

Likan7

Geniální námět zabitý scénářem. Příběhy obou sérií jsou hrozný a postavy příšerný. Mohl z toho být kult, ale takhle je to jen zoufale nevyužitý potenciál. První série střídala absurdním způsobem komedii a drama, ale, nejspíš o chlup byla lepší, druhá měla zase lepší prostředí, ale o to horší a otravnější postavy. ()

ANTYCHRYST

Začátek nájezd jak blázen..jsem se smál jak blázen..:) Matonoha největší král..ty čuráku jeden nečum na ní..:) Suchoš skvělej :) a další herecké obsazení super.. bohužel další díly měli umírající tendenci a převzetí Prachaře do hlavní role se to celé zabilo... Ale i tak spousty vtipných scén..a dalo se na to koukat :) 60% ()

Uesbe

Typický Kolečko, tentokrát retro téma a príbeh jednej nepovšimnutej menšiny....komédia čierna ako mazúch o rokoch ktoré fakt boli ako na pokazenom kolotoči...po zhliadnutí konca je možné konštatovať: bolo to také milosrdné české Breaking labute. ()

ACDCKL

Slibný začátek, docela podělaný konec, kde bylo vidět, že to je hodně přehnané. Též se mi zdá, že Jakub Prachař nemá moc talent na hraní, jeho postava i styl hraní je hodně pod úroveň. Ostatní herci si splnili své. 3*. ()

MIchael90

První polovina série mě opravdu hodně bavila. Označení komedie-drama zde opravdu sedí, kromě vyobrazení stinných stránek lidské duše a svědomí jsem se i dobře bavil. Nejvíce se mi zde líbil Oldřich Navrátil, ten boduje neskutečnými hláškami. Seriálu však hlavně v posledních dvou dílech jakoby dochází dech a to paradoxně ve chvíli, kdy vlastně většina děje dostává rozhřešení. A to je škoda, celkově to totiž potenciál rozhodně má! ()

dsaiko

Náhodou to nebylo tak zlé, takové celkem reálné retro drama o devadesátkách s komediálními prvky, které ve mne nějaký dojem nechalo. Suchánek - jeho typická role nevýrazného gaučáka. Navrátil - tu roli tvrďáka jsem mu nějak neuvěřil, jinak samozřejmě pěkné. Křenková (Pavlína) - jako zakřiknutá a nesmělá kriminalistka (?!) hodně špatný ... ()

tsatsiki

Čekal jsem kravinu jak prase, po Krmelci a podobných hovadinách, ale ono je to dobrý.Dobré herecké výkony, dobře napsané a má to drajf a odsýpá to.Nenapadlo mě, že seriál z prostředí kolotočářů může být tak dobrý.A mladý Lukáš Veřtát je velkým překvapením. ()

blekekeke

Fakt jsem čekal kopec srandy. Prostě konečně něco, co mi bude drtit žaludek v křečích. Něco, po čem smíchy poprskám monitor. Nakonec jsem viděl jeden z dalších tragických omylů posledních let. Jeden z dalších pokusů, co netrefil ani tu labuť ... ()

stenrik

První asi dva tři díly to byla vyloženě sranda a bavilo mě to. Pak se z toho ale stalo spíš drama tvořené na základě mezilidských vztahů a rozdílných charakterů postav a to mě moc nebralo. ()

koldoslav

Hořké, hodně hořké drama. Prachař se velmi dobře vcítil do role, která mu velice dobře padla. Bál jsem se, že nechávají na díly moc krátkou stopáž, ale překvapilo mě, jak dobře to bylo pojato. Krátká stopáž jednotlivých dílů stačila na vyjádření všeho potřebného. Kamera se nikde moc nezdržuje a střih když tak rychlost dohání. Hvězdičku strhávám pouze kvůli komedii. Pod spojením pouti a komedie jsem čekal nějaké větší komediální prvky. Komedie to byla dost černá. Autor se hodně trefil do českého filmu. Vždyť každou neděli v televizi běží nějaká depka. Tahle depka je alespoň pěkně kořeněná a kvalitní. ()

ssarka

U Kolečka fungoval jen a pouze Okresní přebor a Čtvrtá hvězda....zbytek tvorby je vulgární buranske a neuvěřitelně nejvtipne...tohle není odpad,ale seriál plný nudy...nuda nuda...aha další díl zase nuda... ()

Tomatec

18 minut o ničem, uměle natahované, zbytečné záběry, minimum hlášek, nuda a zase nuda. No nic zapomenem na to a jede se dál. ()

Sebbe

Do 4.-5.dílu to pro mě mělo nějaký vývoj a spád. Pak jakoby se zeptali, "co s načatým seriálem?", a tak nějak se to vleklo, nic moc se nedělo, zábavné to taky zrovna nebylo a o pouti už snad vůbec ne. Ale závěr "rozsekli" pěkně. :) Nic, co by bylo třeba vidět znovu, ale mám rád poutě a z Nely je taky pěkná slečna. ()

DarkSimon

Slátanina o ničem s hromadou úplně zbytečných záběrů. Naprosto špatně zrežírovaná je speciálně Barbora Mottlová a Lukáš Veřtát. Jedna hvězdička za hudbu a za to, že opravdoví herci nahradili zkušenosti režiséra svými vlastními zkušenostmi. ()

Calabria

Tvl to je fakt hodně hustej seriál. Stream teda klobouk dolů. Tomu seriálů snad nejde nic velkýho vytknout. Mottlové to sedlo, že se tomu ani věřit nedá. Pro mě jeden z nejlepších zdali vůbec seriálu v ČR. 2. Série je odpad ()

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

09.12.2019

Že je Praha lákadlem pro filmové štáby, již dlouho není tajemstvím. Nehledě na krásu města, jsou to ale také šikovné týmy, na které se přijíždějící producenti mohou spolehnout. Díky českému… (více)