Tiché místo: Část II

• USA A Quiet Place Part II (více)

Neví se, odkud přišli, ale okamžitě po invazi na naši planetu se postavili na vrchol potravního řetězce. Reagovali na jakýkoliv zvuk a jeho původce bleskově zlikvidovali. Abbottovi přežili i díky tomu, že se kvůli nejstarší dceři naučili všichni komunikovat posunkovou řečí. Jenže ani to jim nakonec nepomohlo, otevřený střet s vetřelci nepřežil otec Lee (John Krasinski) a matka Evelyn (Emily Blunt) zůstala se třemi dětmi (z nichž jedno je novorozeně) úplně sama. Pragmatické ženě je jasné, že přežít dokážou jen s pomocí dalších přeživších. Právě tak začíná příběh druhé části Tichého místa. Abbottovi opouštějí svou farmu, díky systému přísných pravidel relativně bezpečné útočiště.  Vydávají se na extrémně nebezpečnou pouť, na jejímž konci snad čeká někdo, kdo jim pomůže. Během svého putování si však uvědomí, že stejně velké nebezpečí jako od nezvaných hostů z jiné planety, jim může hrozit od jejich vlastních lidí, k nimž se upínali jako k poslední naději na záchranu. Jak říká cynický drsňák (Cillian Murphy), ke kterému se přidají: „Lidi, co zůstali, si zachránit rozhodně nezaslouží.“ (Cinemart)

Marcas

Nemůžu si stěžovat, dostal jsem přesně to, co jsem očekával. Dvojka nijak nezaostává za jedničkou a důstojně ji sekunduje. Je pravda, že v některých scénách bylo vidět, že to chce být až moc dramatické, i když to tak být nemuselo. Každopádně jsem ale spokojen a těším se na trojku. ()

srolyma

Už jsem se zaradoval, že nezodpovězené otázky, které nastolil první díl, najdou své odpovědi, když to tak slibně začalo dnem 1, ale kdepak. Po krátkém prequelu jdeme rovnou na den 474 a jede se dál, jakoby se nechumelilo. Takže co dělá udatná americká armáda nebo odkud se pořád bere tolik elektřiny, že se všude i rok a půl od invaze svítí jak o pouti, zůstává i nadále nezodpovězeno. Tak třeba v trojce… Ale jinak slušné. Sice nic nového pod sluncem, ale i díky dvěma dějovým liniím to pěkně šlape a vypadá to, že je zaděláno na úspěšnou minisérii. ()

Plaque

Bolo to také jednoduché, až to bolo skvelé. V ničom inovatívne oproti jednotke a predsa pozerateľné. Normálne som sa o nich aj trochu bál. Asi som už mäkký, odkedy som tatko. ()

Víteček

Zcela zbytečné pokračování, které demytizuje celou hororovou hrozbu, dělá z nich obyčejné nepřátele z akčních filmů a celá logika filmu se začne rozpadat, jak je stále těžší udržet suspension of disbelief. Všichni zde jen dělají hloupá rozhodnutí, aby mohlo docházet k nebezpečným situacím a člověk začne rychle pochybovat, jak mohli už tak dlouho přežívat s takovým chováním, ale zároveň se z mimozemšťanů stává jen banda nabušených zvířat. Po zhlédnutí tohohle asi taky začnu obcházet své vzdálené známé, se kterými jsme se roky neviděl, a křičet na ně, že nikdy nebudou mými rodiči. ()

wowylgu313

Kde jednička skončila tam dvojka začíná, příběhem rozhodně ale kvalitou to šlo tedy mírně dolů. Jedničku jsem hodnotil 80% tady dávám 60-65% není zde nic co by na prvním dílem udělalo nějaké boom. Hodně to zde zachraňoval Cillian Murphy, minimálně jeho obsazení potěšilo. Neříkám že to je nějaká katastrofa ale už je tu to ale ... Doporučuji za večer shlédnout oba dva party. Pro lepší, zážitek bez mezer. ;) ()

AndrewNewman

Ak si chcete užiť takýto blockbuster, musíte si predstaviť, že takmer všetkým postavám v tomto filme kompletne preplo. Asi 10 minút pred koncom filmu ma napadlo, že postava Cilliana Murphyho musí byť poriadne naštvaná. Do príchodu Emily Blunt a jej deciek si totiž žil v rámci možností spokojným životom v ústraní v betónom obklopenom úkryte. Jediný risk podstupoval len pri dopňovaní potravín. Zrazu sa ale zjaví sexi blondínka s tromi deckami, z toho jedno je vrieskajúce batoľa a to druhé sa rozhodne ísť na dlhú prechádzku len preto, aby zistila, že tvorom, ktoré sú brutálne citlivé na zvuk vadí brutálne nepríjemný zvuk. Jednoznačne objav roka. Na druhej strane je to pekne natočené, monštrá sú skutočne odporné a vyzerajú neskutočne dobre a vypäté scénky dobre fungujú. Škoda, že počiatočny opening inšpirovaný Vojnou svetou bol vlastne highlightom celého filmu. ()

Vito_LePour

O poznání napínavější než první část. Poznat byl i větší rozpočet. Musím říct, že Krasinski se rozhodně ukazuje jako solidní režisér a scénárista. Plotholes podle mého stejné jako v první části, ale u takového snímku je rád odpustím. ()

elanista1

Isteže, je to tak trochu zbytočné a má to logické diery a v podstate základné veci z jednotky sa opakujú, ale mne sa to páčilo, a keby to bol prvý diel tak tomu dám aj štvorku. Má to proste atmosféru a dá sa pri tom báť, a aj keď ťaží z nápadov z jednotky, menej ako 70% si to nezaslúži. ()

PaTeXx

Na začátek se musím přiznat, že jsem z pokračování neměl tak hororový feeling jako z jedničky, a jak jsem si představoval. První polovina filmu jednoznačně atmosféričtější (prolog byl absolutně fantastický, vyloženě mě mrazilo), víceméně až do prvního encounteru s novou postavou Cilliana Murphyho, který, přiznejme si, se v roli nemohl úplně najít. Určitě pomohlo, že v reálu údajně tvoří s párečkem Krasinski - Blunt dobrou  kamarádskou trojici, jinak si nedokážu představit, že by Murphy podobnou roli vzal. Dále musím negativně zhodnotit chování postav, zejména právě ve druhé polovině (tam se Krasinski asi párkrát přepsal ve scénáři a štáb zrovna neměl po ruce gumu ani zmizík). Na druhou stranu vše, co jsem nevytknul, bylo fajn, Část II si pořád drží své kvalitní standardy z jedničky. ()

Dexter666

Veľmi pekný pocovidový návrat do kina po 274 dňoch. Užil som si správny pacing (aj keď by sa dali ku koncu obrátky ešte trocha zvýšiť), výborný zvuk, TICHO V KINE (síce po okrýknutí pár trotlov) - jednoducho veľmi dobre zadelená zábava - tak akurát. Trojku už prosím asi nerobte. V najlepšom treba prestať :) ()

DenisR

První návštěva kina od doby, kdy jsem si v únoru roku 2020 vychutnal famózní snímek 1917. Tiché místo 2 nabízí podobnou podívanou jako jeho předchůdce a není lepším ani horším pokračovánìm. Tvůrci si vyhráli s kamerou, akčními sekvencemi i s originem, který by ale přeci jen mohli vyždímat více. Osobně nevím, kam by případnou trojku mohli ještě posunout. P.S. Serou mě lidi, co chodí pozdě do kina a ruší začátek filmu. ()

KolarikKing

Po roce a půl opět v kině a nemohlo to vyjít na lepší film. Tiché místo: Část II je za mě krapet lepší než jednička. Je to akčnější, hlasitější, dobrodružnější. A potěšily i nové postavy (Cillian Murphy vynikající). Skvělý filmový zážitek. 9/10 ()

jouzy

No, čekal jsem víc, na jedničku to nemělo ani náhodou. Začátek super, ale poté se to propadlo hluboko, hluboko do propasti zapomnění. Jedna hvězda za úvod, jinak propadliště dějin. Mimochodem Emily to neskutečně slušelo, perfektní jako vždy. ()

PanPyzamo

Tiché místo: Část II už není tak úplně tiché, jak tomu bylo u prvního dílu. Akce a hlavně hluku je zde mnohem víc. Je tedy jen na vás, jak tuhle změnu budete vnímat. Někdo možná bude zklamaný, protože kouzlo prvního dílu, kde se toho zkrátka častokrát moc nedělo a bylo převážně ticho zde tak moc není. Na jednu stranu pro někoho tyto scény mohly být nezáživné až nudné. Jak pro koho řekl bych. Já osobně ačkoliv jsem si první film užil, tak nepatřil jsem mezi ty největší fanoušky toho ticha, kdy se ve filmu vůbec nemluvilo a šlo o to přežít, proto jsem rád, když nám zde byly tyto scény nahrazeny pořádnou akcí, kterou jsem opravdu hltal. CGI příšery vypadají fakt dobře. K tomu všemu to přeci jen ještě Tiché místo je, protože stále je se zde najdou scény, kdy jde postava krůček po krůčku a nesmí udělat sebemenší hluk. Ačkoliv je těchto scén výrazně méně, tak jsou kvalitní a já jsem jedině rád, že přibyly ty akční, které jsem si užíval. Chválím i novou postavu Emmetta, kterého zde ztvárnil Cillian Murphy, kterého jsme už mohli vidět například jako Scarecrowa z trilogie Batmana od Christophera Nolana. Jediný háček pro mě zde byl konec, který je v podobném stylu, jak první film a zkrátka nažhaví vás na ten další a nechá vás čekat pár let na další díl. Jinak za mě dobrý film a povedené pokračování, které doporučuji. 7,5/10 ()

rigby

Nezbývá mi než opsat postřehy k prvnímu dílu, které platí i tentokrát. Zase takový zázrak, jak se tu líčí, to není. Myšlenka je zajímavá, zpracování je parádní, ale během devadesáti minut se toho moc nestane. Ani atmosféra není kdovíjaká, aby to vůbec stálo za řeč. A o hororu bych nemluvil, maximálně snad sci-fi. A to hodně průměrné. Je vidět, že rozpočet nebyl nijak velký. Pokračování je navíc mnohem slabší. ()

Třetí Tiché místo mění režiséra

Třetí Tiché místo mění režiséra

12.01.2022

Po komerčním úspěchu hororu Tiché místo z roku 2018, který s rozpočtem 17 milionů dolarů vydělal celosvětově 350 milionů, i jeho loňského pokračování, které stálo 60 milionů a utržilo i navzdory… (více)

Z Black Widow je megahit

Z Black Widow je megahit

12.07.2021

Navzdory přetrvávajícím dopadům pandemie Covidu začínají kina pomalu ale jistě ožívat. Důkazů byste jen za poslední dva měsíce našli hned několik, ať už souboj legendárních monster Godzilla vs. Kong,… (více)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (více)