Tiché místo: Část II

• USA A Quiet Place Part II (více)

Neví se, odkud přišli, ale okamžitě po invazi na naši planetu se postavili na vrchol potravního řetězce. Reagovali na jakýkoliv zvuk a jeho původce bleskově zlikvidovali. Abbottovi přežili i díky tomu, že se kvůli nejstarší dceři naučili všichni komunikovat posunkovou řečí. Jenže ani to jim nakonec nepomohlo, otevřený střet s vetřelci nepřežil otec Lee (John Krasinski) a matka Evelyn (Emily Blunt) zůstala se třemi dětmi (z nichž jedno je novorozeně) úplně sama. Pragmatické ženě je jasné, že přežít dokážou jen s pomocí dalších přeživších. Právě tak začíná příběh druhé části Tichého místa. Abbottovi opouštějí svou farmu, díky systému přísných pravidel relativně bezpečné útočiště.  Vydávají se na extrémně nebezpečnou pouť, na jejímž konci snad čeká někdo, kdo jim pomůže. Během svého putování si však uvědomí, že stejně velké nebezpečí jako od nezvaných hostů z jiné planety, jim může hrozit od jejich vlastních lidí, k nimž se upínali jako k poslední naději na záchranu. Jak říká cynický drsňák (Cillian Murphy), ke kterému se přidají: „Lidi, co zůstali, si zachránit rozhodně nezaslouží.“ (Cinemart)

Holly_Molly

9,5/10 footfetišistů a Quentin tarantino doporučují tento film! Po stránce audia a herecky totál presíž záležitost (nikdo nedokáže svym křikem tak přesvědčivě napodobit raněný prase jako Noah Jupe). Na druhou stranu je Část dvje snad ještě zkurveně nudnější a debilnější než první díl, příběh prakticky neexistuje, finále v podstatě taky ne a i přes dost pohodovou stopáž je to neskutečně úmornej a táááááhlej film...Přirovnat by se to dalo ke sledování prodloužený verze Pána prstenů, akorát by tam 4 hodiny Frodo se Smíškem šli do Mordoru (samozřejmě pravidelně každou minutu proloženo záběrem na chodidla) a když by tam po 4 hodinách došli, kuchli by dva skřety, začla dramatická hudba a pak by najeli titulky...Oscarová záležitost, totožný pocity! ()

Jenda1cz

Oproti jedničce je tu větší tendence tíhnout k Thrilleru. Nesmyslně napínavé vyvražďovačky, kde jen čekáte, až se něco stane tomu nebo tam tomu, nejsou pro mě. Zajímavá atmosféra prvního dílu, sledování života v tichu a běžné sociální interakce mi tu chybí. ()

Metuje

Naprosto super, horory nejsou mým nejoblíbenějším žánrem, především kvůli nadměrnému užívání lekaček, série tiché místo mě však už po druhé neuvěřitelně vtáhla do děje. Bál jsem se, ale tak příjemně, závěrečné scény, kdy děti "dospějou" mě vzaly. Super to bylo, nikdy bych do Jima Halperta neřekl, že může tak dobře režírovat. ()

Muffino

Příznám se, film mne spíš dováděl k neklidu ze všech těch stupidit, které nám tvůrci servírují a film to zbytečně posouvá hluboko pod hladinu spokojenosti. Zvedání takto velkého litinového poklopu se tak snadno opravdu nedá. Kluk i někteří ostatní se chovají, jako by je situace, v které žijí, k ničemu nevytrénovala. Otázka života a smrti jedince visí na jednom ručníku u poklopu pece. To jako vážně? Trojice dokáže díky vazbě zvuku snadno zneškodnit mimouše, ale chlapa co to vidí ani nenapadne se na to zeptat hned z první? Ostrov si žije v poklidu a nikdo nekontroluje zavlečení mimouše na ostrov ve chvíli, kdy tam někdo cizí přijede? Scénáristicky mi to přijde jako od 15letého kluka s dávkou iluzí odpovídající jeho věku. Za mne vcelku bolestivé pokoukání. ()

Jansuper

No, film je to pěknej, je to zajímavé psychologické drama, plné napětí, dobrýma postavama, dobrou hororovou hudbou která tomu dávala šťávu a dodávala tomu i atmosféru, kterou měl celkově tento film, lekaček tu bylo docela dost, a fakt pěkné prostředí, a ty monstra tu byly docela dost vidět oproti prvnímu dílu, tady byly docela často, a často naše hrdiny terorizovali, je to velmi pestrý film kde se furt něco děje a ste zvědaví jak to dopadne, a naši hrdinové někde šli a byly ste v napětí kde ty monstra vyskočí, což ste nevěděli a mohlo to být kdekoliv, a fakt parádní úvodní scéna z prvního dnu, kdy ty monstra přišli na zem, i když to mohli trochu rozšířit a říct k tomu víc, k tomu prvnímu dnu, problém je v tom že ten film je takový trochu blbě neuzavřený, dost otevřeně to začne po první scéně, a dost otevřeně to skončí, závěrečnou scénou, problém je i v tom že příběh tohoto dílu je takový trochu děravý a zdá se mi nedomýšlený a pár nezodpovězených věcí, dialogy postav, byly takový jako někdy nepřehledný, byl problém že někdy hlavně hudba řvala, a dialogy byly tiché, tak sem se v nich často ztrácel, a ani sem mnohdy nevěděl odpověď na různé dialogy postav, nevím zda sem se málo soustředil ale ani nebylo řečeno proč naše hlavní rodina odešla z toho svého domu stanoviště, a vyšla někam do nějakých míst kdde byla nějaká ta továrna nebo co to bylo, a byl tam ten týpek který na ně mířil, a ani nechápem proč tam dal tu past s těmi lahvemi, no a pak ta holka, šla hledat pomoc, ten týpek jí šel hledat, a nechápu proč pak se rozhodli od té ženy chlapce a miminka odejít pryč z toho bunkru a to odplout lodičkou někam pryč, kde navíc je v tom přístavu přepadli nějací divný lidi, o kterých nic nevíme, kdo byly co jim chtěli udělat proč atd, nakonec dopluly za nějakýma lidma, a s jedním pak někam odjedou ani nevíme proč,  kam a proč pak odešla ta ženská z toho bunkru kde nechala toho svého chlapce a miminko, ale hlavně proč ten muž s tou holkou odešli a nedali vědět proč, to sou otázky které sem nechápal, nepostřehl, nebo tam nebyly vůbec řečený,  jinak se mi opravdu hodně líbila akce které tu bylo docela dost, to je velké plus tohoto filmu, lokace sou pěkné, a kamera byla dobrá, i když v těch některých scénách mohla být lepší ()

Thalin

Dvojka mě po jedničce opravdu zajímala, ale bohužel nedosahuje už takových kvalit. První díl byl zkrátka víc dramatický, i přes to málo mluvení, které tam bylo. Absence Krasinksiho taky dělá rozdíl, chyběl mi tam. Ale pořád je to kvalitně zpracované, dramatické a dá se na to v pohodě koukat. ()

Simex_

Tak začneme něčím dobrým, film si udržuje vysokou úroveň atmosféry a napětí po celou dobu. Tvůrci využívají precizní práci s kamerou, hudbou a zvukovými efekty k vytvoření intenzivního a klaustrofobického prostředí. Hlavní herecké výkony jsou silné a uvěřitelné. Emily Bluntová a další členové obsazení přinášejí emocionální a autentické výkony, které přispívají k uvěřitelnosti příběhu. Speciální efekty jsou působivé a přispívají k působivému zobrazení světa postapokalyptického univerza. Film rozšiřuje pohled na svět, který byl nastolen v prvním díle, a poskytuje divákům hlubší vhled do toho, co se děje mimo hlavní rodinu. To může být pro fanoušky původního filmu zajímavé a osvěžující. Teď si probereme spíše protiklady, Některé části příběhu a události ve filmu jsou poměrně předvídatelné, což může snížit úroveň překvapení a napětí pro některé diváky podobně jako v prvním díle. Celkově lze říci, že "Tiché místo: Část II" je kvalitním pokračováním, které si udržuje napětí a atmosféru původního filmu. Přestože má některé nedostatky, nabízí silné výkony herců a vizuální efekty, které vytváří poutavý zážitek pro fanoušky hororového žánru. ()

redsparrow

Béčkový odpad, zdejší hodnocení je nějaké spiknutí. Nuda, nuda, nelogické nasírací chování postav, nuda, nuda, konec (konečně). Jít na to do kina tak nadávám jak špaček ještě hodně dlouho. Už jednička byla na hranici snesitelnosti, ale tohle bylo utrpení. Bird Boxu tahle série nesahá ani po kotníky (pro lidi disponující mozkem a vyšším stupněm náročnosti). ()

beny258

Oproti jedničce nic nového. Naopak se postavy začínají chovat hloupě, jak bývá v hororech zvykem ("Zůstaň tady, hned jsem zpět."). Oba díly ale mají (byť teda stejnou) myšlenku, což je příjemná změna oproti jiným snímkům stylu Vetřelec. ()

Drolit

Bál jsem se, že dvojka nevyjde tak dobře jako naprosto vynikající jednička, ale první přívětivé recenze mě brzy uklidnily a po dnešním zhlédnutí se s kladným hodnocením musím přidat i já. Všechno klapalo naprosto perfektně, líbilo se mi nahlédnutí do prvního dne, kdy to všechno začalo, bylo tak zvláštní vidět naše hrdiny v normálním prostředí! Po chvilce děj ladně navázal na časoprostor, kde skončila jednička a musím říct, že jízda to byla skvělá. Úžasná kamera, více akce, spousta napětí. Změna prostředí filmu krásně sedla a hodina a půl utekla divákovi jako voda. Jediné, co mě mrzí je to, že v příběhu nebyl žádný výrazný posun v odpovědích na spoustu otázek, které pozornému divákovi jistě při sledování vyvstanou. To jsem si totiž od dvojky sliboval. Ve trojce se toho snad dočkám. ;) ()

floppy4

Malo to presne všetko, čo dvojka každého filmu má mať. Jednoducho zrecyklované všetko, predvídavé až to bolí, bez jediného prekvapivého momentu alebo napätia. Veľké sklamanie za mňa. ()

Elanornegra

Konečne po nenormálne dlhej dobe, som si vychutnal film v kine aj s priateľkou. Od úvodu to bolo veľmi slušne, na úrovni jednotky. Skvele soundtracky. Vynikajuci Cillian Murhpy, to zahral veľmi dobre. Do popredia sa dostávajú hlavne deti, a ich niekedy hlúpe rozhodnutia. Scenár občas pokryvkaval. Minimálny rozvoj monstier. Ale niekoľko krat som sa zľakol, skvele finále….. Krásna emily blunt a veľmi slušná réžia……videne v kine 85% ()

Oup

Videné v kine s veľkým plátnom a dolby atmos. Vizuál fantastický, taktiež zvuk bravúrne spravený. Samo sebou, to bolo skvele urobené aj prvom filme. Vlastne sa vraciame, trochu si zaspoilujem, ale nejde o nič dôležité, hneď úvod filmu nám hodí flashback do času prvého kontaktu, vlastne na tom bol stavaný aj skoro cely trailer, kľudne by v tomto akčnom smere mohli natočiť nejaký sequel, veľmi rad by som si to pozrel. A teraz to vracanie, deti majú neskutočne hlúpe rozhodovanie, čo vás asi dokáže úplne nahnevať, vážne nemám rád, keď vo filmoch niekto rozmýšľa jak IQ80, ale tak dajme tomu, že deti sú deti a často majú blbé rozhodnutia. Snaží sa to byť aj napínavé, čo chvíľami dosť vychádza. Celkovo som sa v kine zopár krát nalakal. Je to dobre natočené, neviem, či lepšie ako prvý film, to asi nie, ale keď sa vám prvý film páčil, čo mne áno, veľmi milo ma prekvapil, tak sa vám bude páčiť aj dvojka. ()

v3ru_z1

Po více než roční odluce od kina jsem si po jeho znovu otevření nemohla nechat utéct tento film. Musím říct, že překonal mé očekávání. Ne vždy bývá zvykem, že se pokračování u filmů tohoto druhu může rovnat, ba dokonce předčit jejich první díl. Tady ale můžu s klidem říct, že se tak stalo. Oproti prvnímu dílu, kdy se jednalo o film z části němý, se zde vzhledem k návratu k počátečnímu dni z této jinak pojaté apokalypsy i mluví! Takže pozor!  Ale ne, samozřejmě chápu, že bez mlčení, které tomu dodává na skutečnosti by to nešlo (a taky by asi všichni umřeli). Ovšem nesmíme zapomínat na křik a řev, kterého je zde proti běžnému slovu habaděj. Takže pokud nechcete, aby vás někdo slyšel, tak asi křičte. But it's not how it works. Nicméně, za mě určitě povedený a dobře propracovaný film, kde se objevují scény prolínající se napříč dějovými liniemi jednotlivých postav.  PS: Konec stejně jako u jedničky naznačuje pokračování, tak snad. "Uvidíme se" u trojky! ()

Schyzartis

Asi se nedá úplně mluvit o zklamání. Jedničku jsem si sice užil, ale tak nějak jsem počítal s tím, že Krasinski a spol. s nějakou další peckou nepřijdou, a že tento svět toho nemá zas tolik, co nabídnout. To se nakonec potvrdilo a dvojka tak klasicky opakuje věci, které fungovaly v prvním filmu, přičemž se dost přidalo na akci, která ale naštěstí funguje. Krasinski má režii pevně v rukou, se scénářem už ale trochu pokulhává. Kromě toho, že tu není žádný zásadní příběhový oblouk, který by mohl odvyprávět, tu máme kupu nelogičností a postavy, které dělají naprosto nesmyslná rozhodnutí. Kvůli jednomu takovému se příběh navíc rozdělí na dvě dějové linky, což je úplně zbytečné, protože se v jedné z nich vůbec nic nestane. Nové postavy jsou vcelku nezajímavé a ani toho moc nepředvedou. Osobně mi taky dost vadí, že Krasinski svoje příšerky až moc ukazuje, což je možná i důvod, proč jsem po většinu stopáže necítil nějaké výrazné napětí. Zamrzí taky fakt, že se o samotných monstrech nedozvíme téměř nic nového, a nějaká mytologie celkově se vůbec nerozšiřuje. Celkově je tedy druhé Tiché místo sice stále velmi dobře odvedený film, na který jsem velice rád (ani už nevím po jak dlouhé době) zašel do kina, kvůli nezajímavému scénáři a nulové inovaci ho ale bohužel nejlépe vystihuje slovo zbytečný. || 6/10 ()

Kubikula23

Skvělá atmosféra a doplnění Cilianem Murphym byl nejlepší tah co mohli udělat... Dvojika rozhodně lepší o hvězdičku než jednička i díky většímu budgetu a více akčních sekvencí ...John Krasinski se našel v režisérovi ()

Dalajlada

Jedná se o dobře zpracovaný recyklát prvního dílu. Objevují se ale zbytečně lekačky a hádám, že nás čeká i třetí díl, protože to vlastně nijak neskončilo. ()

Třetí Tiché místo mění režiséra

Třetí Tiché místo mění režiséra

12.01.2022

Po komerčním úspěchu hororu Tiché místo z roku 2018, který s rozpočtem 17 milionů dolarů vydělal celosvětově 350 milionů, i jeho loňského pokračování, které stálo 60 milionů a utržilo i navzdory… (více)

Z Black Widow je megahit

Z Black Widow je megahit

12.07.2021

Navzdory přetrvávajícím dopadům pandemie Covidu začínají kina pomalu ale jistě ožívat. Důkazů byste jen za poslední dva měsíce našli hned několik, ať už souboj legendárních monster Godzilla vs. Kong,… (více)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (více)