Na nože

• USA Knives Out (více)

Satirická krimi komedie Na nože zábavným způsobem ukazuje, jak může dopadnout vyšetřování záhadného úmrtí autora tajemných detektivních příběhů, když jsou všichni v jeho blízkosti podezřelí. Svérázný detektiv Daniel Craig pojme řešení případu po svém a vyšetřování každého člena této excentrické rodiny se ukáže býti složitější, než se zpočátku zdálo. V napínavém detektivním příběhu, v duchu nejlepší tradice Agathy Christie, rozehrají herecký koncert Chris “Captain America” Evans, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon, a Don Johnson. (Vertical Entertainment)

Sany33

Príbeh: Jedna rodina, jedna vražda, jeden detektív... Herecké obsadenie: Na počudovanie veľmi dobré herecké obsadenie. Najviac zarezonoval Daniel Craig, ktorý je už na Bonda asi starý ale úloha detektíva mu sadal ako uliata. Prevedenie: Veľmi silná inšpirácia Agathou Christie. Najmä to finále, kedy sa zíde celá rodina a detektív vynáša ortieľ, to je priamy copyright. Inak celkom dynamická detektívky s trochou vaty. Pocity: Napätie bolo pekne stupňované a ako to pri detektívkach býva nechýbalo hádanie vraha. Myslím že film nepriamo v dnešnej dobe podporuje fenomén hry "Among us", ktorý sa teší absolútnej popularite hráčskej komunity. Pridaná hodnota: V súčasnosti je veľmi ťažké natrafiť na dobrý príbeh s dobre natočenými pasážami. Knives Out všetky tieto veci spĺňa. Ak by sa zbavil asi 15-20 minút vaty bolo by to o dosť lepšie. 84% ()

fabecc1222

Žit Agatha Christie, tak by z takového filmu měla radost. Filmů, které maji premisu založenou čistě na klasickém "Kdo je vrah?" už dnes není tolik, a Rian Johnson po zpackaném Star Wars ukazuje, že je řemeslný profík, a dokáže vystavět příběh a charaktery na dobré úrovni, jen je asi třeba, aby nebyli zasazeny do již zavedeného světa. Je docela úspěch, že se takovýto film podařilo v dnešní době vystavět bez berličky v podobě knížní či divadelní předlohy, a jak je vidět, tak filmová originalita stále není mrtvá, a jsou tvůrci, kteří mají co ukázat. ()

mkubalikova

C. S. I. - K. F. C. 😆 Hvězdně obsazená, chytře vystavěná, skvěle natočená detektivka přesně podle mého gusta. Finální twist jsem nečekala. 🔎 100% ()

dragon94

Na nože jsou pro mě velice svěžím překvapením. Obával jsem se, že to dopadne nudně a nezajímavě jako Vražda v Orient expresu, ale místo toho jsem se dočkal velice zábavné jízdy, plné prohnilých postav, z nichž každá má svou šanci zazářit. Vyšetřování určitě působí zajímavě a originálně. Hlavně teda způsobem jak je pojaté. Daniel Craig si tuhle roli velice užívá, a na to jak mi nesedí jako Bond, tak tady jsem si ho dost užil. Ostatní herci hráli taky na jedničku. Zejména pak Ana de Armas se se svou rolí poprala velmi dobře. Trošku mě mrzí, že jsem viníka odhalil už po první půl hodince filmu, a po hodině jsem si byl naprosto jistý. Ačkkoli i tak jsem se při závěrečném vysvětlování nenudil, protože zde bylo dost věcí, které mě překvapili. Celkově snímek můžu jedině doporučit, protože zcela jistě stojí za zhlédnutí. Ačkoli bych byl radši, kdyby byl ještě trošku víc ujetější. Pokračování u jiného případu bych se zcela určitě nebránil. 4* 80% ()

svobik

Naprostá lahůdka a hned ze začátku roku jasnej kandidát na film roku. Na nože připomíná to nejlepší z Podfu(c)ku a Sbal prachy a vypadni, takže nevidím jedinej důvod, proč nejít po maximálním hodnocení. Superlativy si zaslouží prakticky všechny aspekty, v prvé řadě však skvostné vyprávění, poněvadž Johnson zvládá i přes kupu postav vše přehledně vystavět a dát každému charakteru adekvátní prostor. S tím se pojí i rafinovanost celé zápletky a skutečnost, že film je prakticky celou dobu o krok před divákem. Herci skvělí, samozřejmě s božím Craigem v čele, hudba taky na výbornou. Na nože je po dlouhé době snímek, ve kterém všechny scény maximálně slouží vyprávění a ani jedna není navíc. Už jen proto bych se nedivil, kdyby zde hodnocení v průběhu času rostlo a z filmu se postupně stala kultovka svého žánru. Má k tomu všechny předpoklady. ()

strelenaL

Film se nese v tom nejlepším duchu Agathy Christie. Je vidět velká inspirace u autorky. Opravdu jsem byla příběhem rodiny nadšená. Je to od začátku až do konce napínavé a rozehraná zápletka vyústí v grandiozní finále. Někdo možná odhalí pravého padoucha hned na začátku, já však měla jiný odhad. Film má skvělé obsazení herců. I když detektiv Benoit Blanc v podání Daniela Craiga byl především tahoun filmu, což čekáte když je hlavní postava, která se snaží rozlousknout případ. Nesmím však opomenout že i ve velké míře ukázal velmi silnou stránku v intrikách Chris Evans. Ano ten božský, sladký kapitán amerika, který umí hrát i jiné týpky než jen dobráka ameriku. ()

JohnSmith

Cose tomuhle filmu upřít nedá je luxusní obsazení. Bohužel moc navíc toho nedá. Johnson už zkurvil Star Wars a teď ještě paroduje detektivky s Poirotem. Craig je opravdu příšerný a jediný, kdo tak stojí za zmínku je Evans. Opravdu tenhle režisér je poděs a dost dobře nechápu, že ho nějaké studio vůbec najme. No a o originalitě také nelze mluvit, podobných krimi jíž několik bylo. ()

vyfuk

Jedna z nejočekávanějších. Určitá touha toho, aby člověk dostal nějaké konverzační drama s vypracovaným příběhem a prvky humoru. Ideálně odehrávající se v jedné místnosti. Něco naplněno, něco ne. Což někdy trochu zbytečně pokazí atmosféru. Ale to je zcela minimální a vedlejší. To hlavní zde je, že Rian Johnson se postil do adaptace asi svého nejkomplexnějšího a nejsilnějšího díla vůbec. Přeci jen, neberte novou a velmi dobrou "jakoby" Agathu Christie. Navíc s Danielem Craigem s přízvukem v hlavní roli, v které až nečekaně září. O přítomnosti tuny dalších skvělých hereckých jmen a i jejich výkonů se ani nedá mluvit. Nejeden zůstane na konci jednoduše ohromen jak komplexní to vlastně dokázalo být. I s plot twistem. Teoreticky, člověk ani neví, co vyzdvihnout dříve. I tak však obecně vzato se u mě osobně nedá mluvit o naprosté topovce. Film je to jednoduše skvělý, ale ony mé očekávání nebylí vždy naplněny. Ale jen silně minimálně. Proto si myslím, že lepší cztery jsou plně adekvátní. A čas ukáže zda půjdeme výš. Ale podle mě, asi určitě půjdeme. ()

WincKruspe

Rozhodně zde nelze zapřít inspiraci minimálně třemi knihami Agathy Christie. A to je vlastně dobře, protože se film nemusí držet knižní předlohy, takže děj plyne přirozeně bez nějakých nesouvislých prostřihů. Jediné co tomu chybí je ono kouzlo osobnosti Hercula Poirota v podání Davida Sucheta, kterou moderní verze dnešní doby Benoit Blanc tak úplně nemá. ()

Autogram

Dobrých detektívok nie je nikdy dosť, a keďže tie s Poirotom sa už minuli a ich recyklovanie neprináša až taký pôžitok, tak sa oplatí občas vymyslieť aj niečo nové. Tento film je dobrý pokus a príbeh ani nemusí byť až taký komplikovaný ako od Agathy, aby sa to dobre pozeralo. –––– Fyzické dôkazy nás niekedy môžu zviesť z cesty. ()

cpt.Lynch

Zcela nenápadně na mě vykoukl tenhle film, který asi nevstoupí do síně slávy světové kinematografie, ale náramně jsem se u něj bavil. Fajn zápletka, famózní herecké výkony a casting a k tomu krásná Ana de Armas 4,5 * ()

Jaro.Krafcik

Naozaj veľmi málo chýbalo k dokonalosti a neverím že dvojka bude lepšia aj keď sa celkom teším. Na nože malo vtipnú a kvalitnú pointu. Ak by sa táto krimi komédia brala viac vážne. Ale aj tak vydarený film kde Craig potvrdil že vie hrať aj niečo iné ako Bonda. A kočku Anu de Armas radšej nekomentujem. Herecké obsadenie neskutočné. Fakt škoda toho prekvapivého záveru. Vydarená detektívka. Ktoru si vždy rád pozriem. 4* ()

ghatos

Detektivní fraška. První a poslední třetina jakž takž, jinak taková rádoby cool současná kokotinka, kde je naznačený současný stav USA. Konec bílé (bohaté) Ameriky, latinos patří budoucnost...53%. ()

drackula

Fantastické herecké obsadenie, úžasný humor a spletitý prípad, ktorého zápletka funguje od začiatku až do konca. Možno by som ubral pár minút, keďže niektoré pasáže trochu strácali dynamiku, ale celkovo spokojnosť. 80% Netflix ()

andalin

Takže odkud vlastně ta Marta je? :) Překvapivě originální detektivní komedie s příměsí dramatu, kterou si užije celá rodina. Spousta nepatrných vtípků, skrytých drobností a vzájemných intrik. To všechno zabalené do skvělého obsazení a chytlavé výpravy. Jo a Craigův americkej přízvuk je hvězda sama o sobě, takže měním ze 4 na 5. ()

jefff

Mám rád detektivky starého střihu, ale tohle mě minulo. Očekávání byla po zdejším hodnocení vysoká, ale do poloviny filmu jsem potlačoval zívání a pravidelně koukal na hodinky. Druhá polovina chvilku lepší, ale konec podivně nezajímavý. ()

blackkocour

Překvapuje mě, že film někdo chválí za jeho scenáristické hříčky, které diváka překvapí. Znáte tu rakovinotvornou břečku To je vražda, nachcala? Než ta stará a stoletá rašple Fletcherová, co se jí dvě hodiny trvá dostat z kómatu, a než se konečně dostane do vyšetřování vraždy, tak se do té doby oběť sama vykope z hrobu, vrah se přizná, a máme už konec epizody a na konci se starej dědek zeptá: Jak to děláte, paní Fletcherová? Ona na to ihned mrkne svým zvráštělým okem, a je konec epizody a hraje ta otravná znělka a všichni jsou spokojeni? Ano? Ne, nemá to nic společného s filmem. Daniel Craig, jak klasicky je tu úplně zbytečnej, ale potřebujeme někoho, kdo nám vše vysvětlí, jako kdyby to vyřešil on, že jo. Vedle narkoleptika Columba se jeví i sympaticky. Pobavil jsem se, ale i trochu nudil, hlavně ze začátku, protože se snažím zaznamenat všechny postavy, abych nebyl pozadu a na konci nevypadal jak debil, s výrazem kdo to kurva je?? Na podruhé už jen během sexu, díky. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

16.10.2023

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

03.12.2021

Místo kolegů z marvelovek se v romantické komedii od streamovací služby Apple TV+ sejdou kolegové z detektivky Na nože. Snímek Ghosted režiséra Dextera Fletchera (Rocketman, Bohemian Rhapsody)… (více)

Streamovací služby platí hercům obří částky

Streamovací služby platí hercům obří částky