Na nože

• USA Knives Out (více)

Satirická krimi komedie Na nože zábavným způsobem ukazuje, jak může dopadnout vyšetřování záhadného úmrtí autora tajemných detektivních příběhů, když jsou všichni v jeho blízkosti podezřelí. Svérázný detektiv Daniel Craig pojme řešení případu po svém a vyšetřování každého člena této excentrické rodiny se ukáže býti složitější, než se zpočátku zdálo. V napínavém detektivním příběhu, v duchu nejlepší tradice Agathy Christie, rozehrají herecký koncert Chris “Captain America” Evans, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon, a Don Johnson. (Vertical Entertainment)

vydumnica

Wow! Toto som necakala. Som milo prekvapena, ako velmi sa mi to pacilo. Musim sa priznat, ze meno rezisera som v zivote nepocula a vobec nepatrim k fanusikom Agathy Christie, ani detektivky ma nikdy nelakali. A predsa KNIVES OUT ma nieco do seba. Je to originalne, ma svieze tempo, ani chvilku nenudi, divaka prekvapuje, graduje to tak ako ma, okrem toho ma aj vtipne momentky a skvele herecke obsadenie a vykony. Ma takuto spravnu trosku pochmurnu atmosferu. Az pravdupovediac nechapem, preco nebol tento film nominovany na Oscara aj v kategorii najlepsi film. Mne osobne sa to videlo lepsie ako vacsina nominovanych filmov vratane vitazneho Parazita!!! Ana de Armas (pre mna nova to herecka) podala excelentny vykon, tiez by si bola zasluzila nominaciu. Potesil ma aj Christopher Plummer, nechce sa mi verit, ze uz ma 90 rokov! Vrelo odporucam tento film. Davam krasne 4* a zvazovala som dokonca aj 5. Tak za mna aspon 85%. [P.S. Super šálka - My House, My Rules, My Coffee😉👍. A hurá bude aj pokračovanie :-). EDIT: Po pozretí si podľa mňa len priemernej dvojky, zvyšujem hodnotenie na päť!!!] 20.01.2023 ()

Hennes

Taková roztomilá a předem odhadnutelná Agatha Christie, ale herecky skvěle obsazená. Bál jsem se dlouhé stopáže, ale film nenudí, naopak graduje. Jen víc takových počinů, které se obejdou bez scén typu Kobra 11. ()

Figu

A tohle zase jó! Tady se povedlo opravdu vše! Od scénáře a režie, kamery i hudby, tak i všechny herecký výkony hvězd na plátně! Craig fantastickej! Všechny dialogy mají šťávu, zápletka je geniální, o to geniálnější je rozuzlení! Výborný jsou vložený pasáže "jak, že to skutečně bylo". Říkal jsem si o čem že by ta druhá půlka filmu mohla být, když nám mistr předhodil rozuzlení po hodině bijáku a hle. Velice chytrý dílko, který nemá hluchý místo a hlavně neskutečně pětihvězdičkově baví! 90% ()

Lischai

Jestli vás zajímá, jak by vypadaly detektivky Agathy Christie, kdyby žila dnes a brala drogy, tak je tento film přesně pro vás. ()

honajz2

Tak tady se s hodnocením většiny skutečně neshodnu a popravdě je pro mě tak trochu záhadou. Asi jsem z jiné planety, nebo bez smyslu pro humor, ale já jsem dostal jen nezajímavý pokus o parodii všech těch slečen Marplových a Hercule Poirotů, který je navíc k uzoufání nudný (a má přehnanou stopáž), všechny jeho pokusy o humor jsou strašně suché (asi třikrát jsem se pousmál, víc nic) a celý jeho příběh se sice snaží být plný zvratů, ale jeho finální pointa je celkem odhadnutelná a pořádný nápad jí chybí. A vlastně mě místy přestávala zajímat a po dokoukání jsem dospěl k tomu, že teorie které mě v průběhu napadaly, bych tam viděl radši. Líbila se mi kamera, většina hereckých výkonů a pár zručně natočených scén, ale jinak to šlo celé mimo mě. Tenhle údajný "film pro každého" pro mě asi holt není, no... 2* ()

Elyssea

Detektivka klasického střihu, kde vraha není těžké odhalit v první třetině (a na můj vkus Johnson odhalí většinu karet zbytečně brzo). Jenže je plné tak nádherně ohavných postav, že není možné si to neužít. Ať už je to Toni Collette, jejíž obdoba Goopu očividně moc nevynáší, Jamie Lee Curtis která (jako Trump) vybudovala podnik z nuly jen s milionovou půjčkou od tatínka, slabošský Michael Shannon, či Kat Langford, která se tváří jako výjimka, ale potvrzuje pravidlo. Pro mě tomu vévodí Chris Evans jako naprostý spratek Ransom, jenž nádherně střídá odpudivou ironii s odzbrojujícím šarmem. Proto mi přijde, že rodina Thrombleyových naprosto přehrává Daniela Craiga vysoko na body. Jeho Benoit Blanc je... no řekněme na detektiva trochu slabší formát. Nicméně jsem se v kině už dost dlouho takhle dobře nebavila (ačkoli mám mírné výhrady ke stopáži a, jak jsem zmínila, je to kapku předvídatelné), takže bez váhání plná palba. Víc žánrovek, prosím! P.S. vyvrcholení s nožem mě rozesmálo s náskokem deseti vteřin na celé kino, geniální! ()

Nach

Tak hned první film v roce 2020, který jsem v kině navštívil a hned také pětihvězdičkové hodnocení, které dává Na nože šanci, abych si ho tu připomněl v TOPce toho nejlepšího, co jsem za uplynulý rok viděl. Ale to je hudba budoucnosti. Rian Johnson dokazuje po zpackané Star Wars trilogii, že je to režisér, který se nebojí překvapovat. Rád vybočuje z žánrových klišé a evidentně umí na place vytvořit tak fajnovou atmosféru, jako málokdo jiný. Opravdu, ty role si zde herci neskutečně užívali. Jsou zde výborní, ať hrají hlavní nebo vedlejší role. Jako v každé jiné detektivce, chcete odhalit kdo je vrah. Ovšem Johnson vám hnedka hodí podstatné střípky z případu, které by si jiný tvůrce nechal na závěr. Není to nějaký nepromyšlený akt. Protože Na nože je promyšlený až dost. Vlastně má skutečně excelentní scénář. Scénář, který si pohrává s vašimi očekáváními. Ano, tvůrci moc dobře vědí jaké představy ve vás ten a onen záběr či řečená informace vyvolá. A v budoucnu s nimi pracují a zakládají na nich své nečekané zvraty. A to se mi právě moc líbilo a kvituji to až do nebe. Rozhodně tedy tomuto filmu dejte šanci. Umí totiž nejen překvapit, ale i rozesmát. Což se dneska nepovede každé komedii, jenom té chytré. A Na nože je chytrý až dost. 85% ()

Streeper

Těšila jsem se na pořádnou a originální moderní detektivku, kterou jsem i dostala. Filmu hodně svědčí i ten nádech minulosti, který mu dodává ten starý dům, nábytek a obrazy. Navíc snímek skvěle vzdává hold starým klasickým detektivkám ve stylu Poirota či To je vražda, napsala. Daniel Craig je úžasný, je zvláštní vidět ho v jiné roli než v Bondovi a vážně mu to sedlo. Jeho postava byla příjemná a sympatická. ()

Rocky88

Všechny elementy (scénář, herci, režie) diváka přikovou k sedačce a donutí dávat pozor, všímat si každého detailu. Film pak díky tomu táhne dopředu tak, že divák nestačí popadat dech. Filmařská paráda. ()

bourec

Opravdu silný herecky,a hlavně příběhově.Takhle lákavý vyprávění celkem banálního případu se Rianovi opravdu povedlo.Spokojenost za čtyři silný.80%. ()

C0r0ner

Moc fajn věc. Utíká to jako nic, Johnson na diváka hrne jeden podnět za druhým, postavy jsou bezvadně napsané a každá má co říct, každá je nějakým způsobem zajímavá. Prokouknout se mi to samozřejmě nepodařilo, na to jsem nikdy dobrý nebyl, takže velká spokojenost. 90% ()

Topco

Inteligentný mainstream na úvod roka. Milé a nápadité. Johnson potvrdzuje žánrovú hravosť (Brick, Looper). ()

PodPantlofak

131 minut dlouhý film je zbytečně moc. Děj se dal stihnout do klasických 90minut. Jinak vcelku dobře pojaté moderní krimi plné zápletek. Ač jsem čekal více komediálních prvků, tak jsem spíše dostal suché dialogy. Je to film, který stačí vidět pouze jednou a nic vám neunikne. ()

dubinak

Příjemně záhadná novodobá variace na příběh alá Agatha Christie. Herecké obsazení zvolené bravůrně, škoda, že ve mně Daniel Craig pořád nějak nechtěně evokoval Jamese Bonda, ale alespoň to vyvažoval silným přízvukem. Toni Collette a její paničkovská postava byla k popukání a obecně každý herec zvládl svojí úlohu naprosto svědomitě a přesvědčivě. Byla to celkově naprosto vybroušená jízda, a to ať už po vizuální stránce nebo po té dějové. Sice dlouho máte pocit, jako že pointu víte, ale zdaleka tomu tak není. Sledovat to mě prostě hrozně bavilo a ač stopáž byla lehce delší, odkrývat postupně nápovědy byla zkrátka zábava, ()

epicek

Geniálních a originálních filmů vzniká poslední dobou hodně málo a díkybohu za tyhle vyjímky. Johnson několikrát ukázal, že je schopný vytvořit skvělou věc(ano i osmou epizodu) a tady to opět dokazuje. Obsazení Craiga jakožto hlavního vyšetřovatele naprosto sedlo ale pozadu nezůstávájí ani ostatní, jelikož jde vidět, že je to prostě hrozně baví. Film vás pohltí v první půlhodince a budete chtít stát Craigovi po boku a vyšetřovat s ním. Předvídat se samozřejmě dá, ale věřím že i tak dostanete na konci nečekané rozuzlení, které ještě je během filmu několikrát zamícháno. Obrovské překvapení. It's a weird case from the start. A case with a hole in the center. A donut. ()

campix

Odpustek Riana Johnsona za Star Wars, kterými nasral polovinu fanoušků. V mých očích, ale není moc, co napravovat. Já ho i tak řadím mezi ty zajímavější tvůrce. Vzhledem k předchozím Star Wars i Looperu není proč o něm pochybovat. V Knives Out se vydal do tajů komediálního krimi až Poirotovského stylu, kterou umocňuje postava Daniela Craiga společně s jeho přízvukem. Ten si svou roli vyloženě užívá a ve společnosti ostatních hereckých hvězd, je na co se dívat. Možná bych čekal, že to bude trošku více zábavné a ve finále i více rafinované, ale v rámci žánru se jedná o příjemný svěží vítr. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

16.10.2023

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

03.12.2021

Místo kolegů z marvelovek se v romantické komedii od streamovací služby Apple TV+ sejdou kolegové z detektivky Na nože. Snímek Ghosted režiséra Dextera Fletchera (Rocketman, Bohemian Rhapsody)… (více)

Streamovací služby platí hercům obří částky

Streamovací služby platí hercům obří částky