Nad kolébkou novorozeného Urbana stojí tři sudičky: dva dobří duchové osudu mluví o bohatství a lásce, zlá sudička o chudobě a nekonečných strastech. Čí sudba bude silnější? Z Urbana se brzy stává sirotek, kterého se ujme lakotný mistr hodinář a vezme ho do učení. Když Urban dospěje, zamilují se do sebe s hodinářovou dcerou Laurou a svatba je na spadnutí. Mistr proto pošle svého učně do světa s úkolem hledat bájné hodinky, které umí varovat před smrtí. Nikdo neví, jestli hodinky vůbec existují, ale pokud je Urban nepřinese, Laura se jeho ženou nikdy nestane. Hodinářův učeň se tedy vydává na dalekou cestu plnou překážek a úkolů, které musí překonávat statečností, hodinářským umem a dobrým srdcem. Láska k milované Lauře ho žene vpřed, zatímco v patách má své tři sudičky, dvě pomáhají a jedna škodí. (Bontonfilm)

Evan7

Trochu som bol sklamaný. Z traileru to vyzeralo na zaujímavú rozprávku bez zbytočných infantilností a so zahraničným feelingom. Ale aj keď miesta a kulisy vyzerali super, aj herci, výprava, no dej bol nudný a aj to spievanie to pokazilo. ()

trollfjord

Hodně dobré. Moc dobré. Možná bych dal i 5 hvězdiček, kdyby nebylo toho herce, co hrál Urbana. Nevím kdo to je ale na tuto roli se prostě nehodil. Zato Jana Plodková byla naprosto skvělá. Ten začátek byl sice trošku přehnaný, s tou smrtí matky a myslím že to moc pro dětské publikum nebylo, ale pak se děj rozjel hezky svižně. Pan Preiss jako vždy vynikající. ()

Hanecek

Konečně nádherná česká i slovenská pohádka, kde je zlo zlem, které neděsí děti ještě týden, dobro dobrem, které není Svěrákovsky senilně pitomé! Kde jsem se s každým obrázkem těšil, jaký bude ten druhý. Vynikající scénář naplňovali skuteční herci a ne napomádovaní zpěváčci II. kategorie. Paní Jitce Rudolfové lze jen poděkovat za krásnou hodinu a půl života. ()

VerJer odpad!

Sranec bez napadu. Hrozny scenar, rezie i kamera. Ani skoro kompletni Dejvicke to nezachrani. Tohle neni pohadka! Holt pani rezizerko, kde nic neni, ani smrt nebere. Dalsi pohadky uz prosim netocte! ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Před svatbou do světa musíš a hledat speciální hodinky, které chrání svého majitele před smrtí budeš! Až je najdeš, tak mi je přineseš a mou dceru si vezmeš!" Tak pravil Viktor Preiss a Michal Balcar šel. Na jeho cestě ho tajně doprovází trojice sudiček, dvě hodné a jedna zlá. Ta zlá na sebe hned od své první scény strhne veškerou pozornost a střihla si jí Jana Plodková. Její práce s hlasem, expresivní obličejové výrazy a odpudivý vizuál pohádku táhnou na ty 3*. Pohádka taky upoutá velkou výpravností, tedy hlavně autentickými dobovými detaily, a velkým množstvím půvabných lokalit. - 60%. ()

Noc17

....nejvic mě mrzí...ten promarněný potencial...tak skvělé obsazení :-( ...nemá to spád ani jiskru ...škoda peněz a času.... ()

pecolik

Zvláštní pohádka, jedna strááášně natažená dějová linka. Slabé výkony i herců, Plodková se do role nehodila, jedině Plesl s Neužilem měli potenciál, ale nevytřískali z toho nic moc. ()

otaburda odpad!

Ať se na mě nikdo nezlobí, ale větší stupiditu jsem ještě neviděl. Naprosto trapné herecké výkony. Hloupý a zmatený scénář. Příběh nemá žádný spád. Scény se střídají bez hlubšího smyslu. Je mi smutno, že na takové hlouposti se vydávají peníze. Úplně nejtrapnější ze všech tří trapných sudiček je ta zlá. Naprosto trapné jsou i dialogy. Chěl jsem dát alespoň jednu hvězdičku za sympatickou dceru hodináře a roztomilé děťátko úplně na konci. Ale nemůžu. Musel bych se omluvit všem ostatním, kterým jsem nějaké hvězdičky dal. Vůbec nechápu poměrně kladné hodnocení tohoto škváru a urážky kvalitních příběhů a českých pohádek. ()

antalyan

Překvapivě originální pohádka, jen hlavní postava mi přijde poněkud málo charismatická a nevýrazná, což je škoda hlavně vzhledem k výborným záporným postavám. ()

Drslw

Skvelý nápad, bohužiaľ, strašne nedotiahnutý. Mladý hodinár je len hračkou v rukách tých troch sudičiek, sám ledva niečo dokáže, a ak, tak mimo hodinárstva - a ostatné postavy (alebo skôr figúrky) ešte horšie. Veľmi mi vadila tvrdosť obrazu i hercov, taká úplne nerozprávková, nefarebná, nesnívajúca... Škoda. Stále však nadpriemer posledných rokov. ()

dalia

Klasická pohádka, příjemná na podívání, nenudí. Takové to typické pohádkové putování s plněním úkolů, ale u tohoto žánru mi určitá schematičnost nevadí, naopak, jsem ráda, že už zase zdá se odzvonilo různým modernitám a křečovitému trapnohumoru a vrátila se stará dobrá pohádka s neokoukanými herci v hlavních rolích a jako bonus výborný pan Preiss. ()

Setcet

Otevřeš konzervu a vyleze na tebe Dejvické divadlo. Naštěstí v tomhle majstrštyku zabírají role, které by méně provařeným hercům s horšími kontakty spolehlivě zabrzdily kariéry. Za efekty možná režisérka/scénáristka nemůže, za zkarikování sudiček a dalších postav do absurdity, čímž je totálně zabijí a znemožňuje hercům cokoliv rozumného zahrát, ale nese plnou vinu. Co mě ale štve nejvíc, jsou nepřiznané insipirace z různých pověstí. O Mordechajovi Maiselovi jsem si četl jako kluk v Cibulových Pražských pověstech a zaspekuluji si, že vše, co za něco v tomhle příběhu za něco stojí, je, kulantně řečeno, vypůjčeno odjinud. Občas se totiž pohádka propadá až kamsi do suterénu, nejspíš ve chvílích, kdy se děj nemůže přidržovat jiných předloh, například celá část s chlupatcem, za kterého náhodou vypadne MacGuffin jak blecha z psího kožichu. Konec se strašně vleče a hlavní ženská postava neumí nic jiného než ulehnout a téměř umřít smutkem. Moderní pohádky jsou zlo. ()

mroz2

Podivný film s nejistými herci v hlavních rolích. Motivace a chování postav působí, jako by byli všichni na drogách, i když to je zřejmě především vina mizerného scénáře. ()

Lockeroom

Mně se to líbilo víc než štědrovečerní pohádka O vánoční hvězdě. Pohádkový příběh o lásce a osudu, nepodbízející se vkusu dnešních dětí. Nejvíc jsem ocenil to, že se do příběhu necpaly, a to ani podprahově, žádná dnes módní témata ( homosexualita, menšiny, feminismus, ekologie, politická korektnost a aktuální politická podobenství ), což se nyní dává do všeho. Já jsem byl spokojen a dávám 4 hvězdy. ()

Mirek.Soukup odpad!

Nuda, nuda, nuda! Od začátku až do konce jsem se nudil a po pravdě ani nevím proč jsem to dokoukal, snad jen proto abych věděl jak se tvůrci filmu, dokáží vymotat z tak slabého a zbytečně dlouhého děje. ()

CharlieX

Zajímavý a nestandardní pohádkový příběh, který ale opět dokazuje, nakolik je klíčová role scénáristy a dramaturga. Na druhou stranu pobavila a netrpěli jsme při jejím sledování nutkáním přepnout na jiný kanál. ()

Minimusikus

Tato pohádka mě naladila svým začátkem a pak už to šlo všechno úplně z kopce. Dějová linka naprosto nekonzistentní, hlavní hrdina ňouma, který se nechá vláčet pouze tím, kam ho kdo pošle. Poselství pro děti nulové. A poslední hřebíček této pohádce daly postavy sudiček - tedy spíše sudiččáků. Zřejmě v rámci genderového vyvážení už totiž máme za sudičky muže. Jsem znechucený, za co Česká televize utrácí naše peníze... ()