Kapybara

Připadá mi, že scénárista příběh opsal z mnohem lepší pohádky "O statečném kováři" z roku 1983. Vás ještě nezarazila ta podoba? V dětství jsem si tyhle dvě dokonce pletla a těšila se vždycky na statečného kováře, ale když jsem potom při sledování zjistila, že se dívám na nebojsu, byla jsem zklamaná. ()

Paity

Nebojsu jsem viděl několikrát a nikdy to ve mě nezanechalo nějakou velikou stopu, spíše mužu říci, že žádnou stopu. Průmerná pohádka, která je dobře natočena, ale scénář bych rozhodně nevyzdvihoval. ()

ChrisBa

Moja najobľúbenejšia rozprávka... slovenských výborných rozprávok nie je tak veľa ako českých ale táto je naozaj skvelá...zo slovenských rozprávok je u mňa jasne TOP.. jediné, čo mi môže vadiť je, že na českých televíziách ju dávajú predabovanú..čomu absolútne nechápem..lebo to rozprávku dosť kazí.. Janko Króner a Ondřej Vetchý sú skvelou dvojicou, princezná krásna, atmosféra vynikajúca.. miestami až s náznakmi hororu.. nie je jej veľmi čo vytknúť... ()

Prochy38

Přesně jak jsem psal u pohádky O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Temné, strašidelné, nudné a nijaké. Pro děti jak dělané, že? Alespoň, že ten O. Vetchý do té pohádky vnesl trochu úsměvu. Jinak otřesné! ()

Hanes88

Na tuto pohádku jsem schopen vždycky dokoukat až do konce, ale určitě nepatří mezi ty lepší a už vůbec ne ty nejlepší. U pohádek se mi prostě nelíbí pesimistické prostředí a atmosféra. Navíc v závěru to bylo takové...divné. Za mě tedy ne víc než 40%. ()

ClimbVibe

Krásný film, který patří do mého top českých pohádek (stejně jako O statečném kováři, S čerty nejsou žerty, Tři veteráni). Těmhle pohádkám se totiž podařilo vytvořit něco magicky atmosferického. Něco co v dnešních filmových pohádkách rozhodně nenajdete. ()

Eldoth

Dokonalý strašpytel Ondřej Vetchý a vynikající klaďas Ján Kroner a taktéž skvělá atmosféra to vytáhli na čtyři rudé. ()

Ricky_CZ

Kultovka mého dětství, kdy jsem nadával, že to dávají jen na Primě, kterou jsme přes vánoce na chatě nepříjmali. Dnes už naštěstí doba pokročila a můžu si tu úchvatnou atmosféru užívat každoročně. ()

mira007

Pohádka s podobnou variantou příběhu jako O statečném kovářovi, které spojuje i hlavní hrdina Ján Króner. Nadprůměrné, klasické, ale úplně top to není. ()

ArthasKarfa

Krásná a tajemná pohádka o lásce, podivuhodné čáry, magie a zlý černokněžník. Strašidelný mlýn, a veselá postava Ondry Vetchého, jsou kombinací na ponurý večer. ()

Skarface

Já sem ferko , ferko světoběžník všude známí všemi mastmi mazaný a tohle je krutibrko vezmeš nás sebou ? No jo pojď ty krutibrko!! Sem tam dobrá hláška a celkově výborná pohádka na kterou se vždycky rád podívám o vánocích ()

Tunri

Trochu víc strašidelná pohádka, kde Vetchý naprosto nepřetržitě řve. Což je mimochodem trochu otravné. A ještě bych tomu vytkla dabing, například stařenky, které Ondra opravuje střechu. Ale je to napínavá hezká pohádka, u které jsem se jako malá hodně bála Václava Knopa jakožto zlého čaroděje, kterého jsem v roli opravdu nepoznala :-D ()

Stocki

Jedna z nejlepších československých pohádek, která byla natočena před revolucí a jedna z posledních, která patří do zlatého fondu. Po ní už to totiž šlo s pohádkami jenom z kopce. Nebojsa rozhodně patří do červených hodnot, jelikož má úžasnou a také temnou, až strašidelnou atmosféru, klasický příběh o cestě do světa a hlavního hrdinu v podání Jána Kronera. Ondřej Vetchý v roli Ferka rovněž perlí a pobaví a maska Václava Knopa je lepší než u Freddyho Kruegera :-). Nemyslím si, že by se děti měly nějak moc bát, já se tedy jako malý bál u něčeho jiného. K dokonalosti už stačí zmínit jen výtečnou hudbu a krásné exteriéry i zbudované interiéry. Za mě 100 %. ()

Hepy13

Raději mám tu o statečném kováři. Ovšem Ondra Vetchý ten se tehdy tou svojí střeštěnosti do pohádek vyloženě hodil. ()

zdeny99

Tak jako Pavel Kříž v pohádce O STATEČNÉM KOVÁŘI se vydal do světa na zkušenou, tak tady se vydává do světa Ján Króner ml., aby se naučil bát. A stejně tak potká vychytralého nemakačenku toužícího po bohatství, tentokrát Ondřeje Vetchého. Paradoxní je, že v kováři tím nemakačenkou byl právě Króner. To není jediná spojitost s touto pohádkou. Tou další jsou zelenošedé až vyblité barvy, kvůli kterým bohužel Nebojsa neupoutá tak, jak by měl. V pozdější strašidelné fázi pohádky to už tak nevadí, ale převážně první polovinu filmu to hodně kazí. Ještě jednu výrazně viditelnou spojitost má Nebojsa s "kovářem", a to vyhazování zbrojnošů do vzduchu. Tentokrát Nebojsa místo zbrojnošů vyhazoval do vzduchu loupežníky, což by spíše odkazovalo na MRAZÍKA. Příběh je také podobný. Nebojsa musí na své cestě zvládat dané úkoly. Ta jeho cesta je strašidelná, stejně jako se tak tváří celá pohádka. Umocňují to strašidelný mlýn, pohřební fiakr s lebkami, strašidelný hrad s tančícími zombiemi, strašidelná hospoda. Ovšem i přesto to není tak poutavě natočené, jak by si zasloužilo. Chvílemi se Nebojsa táhne až nudí. [10834. hodnocení, 231. komentář, 64%] ()

Bozvav

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek. Když jsem byla malá, zanechala ve mně hluboký dojem. Skvělý výkon herecký Vetchého a Jána Krónera. Ten se mi mimochodem líbil i jako chlap. Kam se na něj hrabali ty všechny princátka. Na svou dobu super triky, lehce tajemný vizuál, smysluplný děj. Za mne plný počet. Viděno i ve slověnštině a to je o dost horší káva. ()