anyonecek

Další Česká pohádka co stojí za kulový. Tahle nemá ani moc dobrý příběh a ani zpracování. Vůbec jsem si neoblíbil ani jednotlivé hrdiny a tak nějak jsem celý film moc nevnímal, protože se mi to nelíbilo. Máme určitě hezčí pohádky. ()

Boudyy

No, co bych vám povídal...jedna rána sem, druhá rána tam! Prostě zážitek s Kronerem a Vetchým, na který se nezapomíná. Atmosféra je vážně temná (scéna ve mlýně, na plese či v oné prokleté hospodě), herci (nejen hlavní) se do svých rolí hodí (akorát Knop by mohl být o něco strašidelnější, chvílemi působil jako deviant), hudba,která doprovází celý film, je docela chytlavá a svým způsobem příjemná, výprava má taky něco do sebe. Snad jen Kroner se mohl trochu nabouchat, když už hraje dřevorubce (dovedete si představit nějakého dřevorubce před 200 lety, který by neměl svaly?), ale od toho se dá oprostit. Já dávám osmdesát procent rovných. ()

Dunko

Jedna z mojich najobľubenejšich rozprávok v podaní Janka Kronera a Ondreja Vetcheho ktorí patria dnes už medzi najkvalitnejších hercov Česka a Slovenska. Zistil som, tak ako Janko Kroner, že aj keď sme nebojácni, všetci máme strach z tej jednej veci... :) ()

64B

Další z mého oblíbeného pohádkového repertoáru. Ještě že sem o Káťu nemusel bojovat se zlým čarodějem. :)) ()

Minnie85

Nemůžu si pomoct, ale téhle pohádce jsem prostě nikdy nepřišla na chuť. Něco mi na ní "vadí". Nevím, jestli je to herecké obsazení nebo děj nebo něco jiného, ale prostě to není ono ()

Petule3

Tahle pohádka mě provázela celé dětství, především jako pořádně strašidelná podívaná, která mi nejednou nedala spát...hlavně ten černý kočár bez kočího :), Není to asi nic extra, ale ráda jednou za rok mrknu a zavzpomínám. ()

ostravak30

Trošku netuším, proč je pohádka méně hodnocená, možná je přece jen Ján Kroner ml. nevýrazný typ. Přitom tohle je typický produkt české pohádkářské školy. Je mnoho podobností s pohádkou O statečném kováři a já si je často pletl neboť jsou si skutečně podobné. Zatímco v druhé jmenované je lepší hudba, tady zase vyniká O. Vetchý. I tak mám ale obě rád. ()

honzic

Nádherná pohádka a nostalgie s krásnou princeznou a hezkou písničkou. Je to nostalgie z dětství. Hodnocení: 75 % ()

moviepill

Mne sa táto rozprávka páčila už ako decku a páči sa mi dodnes. Je to veľmi subjektívne hodnotenie, ale neviem si pomôcť... ()

Gig

Nemůžu si pomoc, ale při sledování této pohádky mě napadne jiná a to O statečném kováři. Je to tím příběhem, Jánem Kronerem, tou babou, tedy princeznou... Nu a pokud vezmu tyhle dvě pohádky vedle sebe, vyhraje to u mě Kovář. ()