Ondatra

Tuhle pohádku jsem jako malej úplně zbožňoval a zbožňuju ji doteď. Protože nejde o klasickou pohádku. Spolu s takovým tím hezkým, co bývá zvykem u dětských pohádek, jako princezna, princ, králové a všechno barevný, tak tady je to trochu jinak. Celá pohádka se nese v duchu takové depresivní nálady a jako malej jsem se jí fakt bál. Hlavně zejména u scény s mlýnem a na konci. Protože celý film je v takovém typickém podzimovém počasí jako je mlha, vítr, soumrak, tma i to prostředí tomu nahrává. Tajemný les, opuštěný mlýn, opuštěné království a zpustošená krajina. Depresivní náladu tu občas vyvažuje Ferko u kterého jsem se jako malý smál. Jedna z mála pohádek, kterou bych si klidně pustil i v dospělosti a vím, že mě nebude nudit a neurazí mě. 7/10 ()

Mamie

Jako malá jsem temnou atmosféru téhle pohádky nenáviděla, vždycky jsem se totiž strašně bála (hlavně při jízdě kočáru), ovšem i přesto jsem jí několikrát viděla až do konce. Čisté 4* to rozhodně nejsou, ta čtvrtá je řekněme "z nostalgie". ()

Šimpy

Hodně průměrná věc, tady to nezachrání ani pitvořící Ondřej Vetchý, pijící v závěru pivo na ex. I finální konfrontace nebyla tak děsivá a že se Knop snaží jako čaroděj...stejně unylá pohádka jako O statečném kováři. (Mimochodem, natáčeno u stejného větrného mlýna). ()

sir-dave

Miloval jsem tyto pohádky ze strašidelným námětem. Škoda, že dnešní pohádky stojí za starou bačkoru... V porovnání z dnešníma si tahle zaslouží více jak 65% ()

Mylouch

Z hlediska filmového vyprávění krkolomný příběh s trochu školáckými hereckými výkony, odvíjejícími se od odtažité režijní koncepce. Kameramanské nápady často až dramaticky ztroskotávají na technickém provedení. Napětí se bohužel nekoná. ()

Sabrewulf

Hodně neatraktivní, vizuálně odpudivá pohádka. Je to takové mdlé, bez spádu. Co pohádku zabíjí nejvíc, je postava Ferka. Otravnější než Jar Jar Binks a navíc tak extrémně černobílá, že ani černá a bílá barva není taková. Asi chtěli vyhrát soutěž o tu nejčernobílejší postavu v pohádce, což se jim podařilo. I ten Matěj a Ondra (O statečném kováři) jsou sice podrazáci, ale umí se rvát a mají občasné záchvěvy odvahy, ale tohle je už fakt parodie. Hvězda za to, že Kroner tu vypadá jako Michael Bay :-) ()

AntonG.

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek. Narozdíl od většiny ostatních zde postavy furt radostně neposkakují a neksichtí se. Proto na mně působí i o něco rozumněji. Díky svému horrorovému nádechu (ale ne zas tak přehnanému jako má Deváté srdce) má ojedinělou atmosféru. Sympatičtí herci, slušná hudba, co dál dodat? ()

Tyny

Pohádka mého dětství, ze které jsem vždy měla hrůzu. Záporné a kladné postavy... Přesně takové, jaké má správná pohádka mít. ()

Mrkvič

Nebýt Vetchýho, nebylo by na téhle pohádce moc k zapamatování. I když uznávám že před Okresním přeborem mi v tomhle Vetchý tkvěl v paměti spíše jen jako ten otravný ukecaný trouba. Zbytek pohádky se mi už jen motá s odvážným kovářem, kde se tenhle dřevorubec také objevil. ()

Zdeňka

Nejlepší slovenská pohádka, i když vtipné na tom je, že nejlepší je Ferko, kterého hrál český Ondřej Vetchý. Jen jsem ráda za Ondry, že se naučil bát aspoň o tu princeznu. Zničehonic přijít o krk, na to má člověk vždycky času dost. ()

noriaki

Temná atmosféra je opravdu tak lahůdková jak se tvrdí. A ještě lepší než se na první pohled zdá. Unikátní je díky citlivé ruce režiséra a charakterům obou hrdinů. Dřevorubec Ondra s nadhledem a pragmatičností řeší jednu situaci za druhou, a tam kde by v hororu přišla lekací scéna, přijde v pohádce uvolňující moment. A když se nebojí hlavní hrdina, proč by se bál divák. Naopak podle někoho zbabělý, podle mě vrcholně praktický Ferka dodává potřebný humor. Vetchý možná trochu přehrával, a občas působil jako z úplně jiné a mnohem bezstarostnější pohádky, jenže do jeho role se to zkrátka hodí. Co se naopak nehodí do děje, je romantická linie. Princezna mi přišla tuctová, nezajímavá a celé citové vzplanutí křečovité a zkratkovitě podané. Chápu, že dřevorubec je celé dny v lese a tam asi o pořádnou ženskou nezavadí jak je rok dlouhý, ale ani tak by se nemusel upnout hned k té první co potká. Protivník byl také nevýrazný, bez charakteru a strach z něho nešel. Ondra ho měl porazit, dát princezně košem a vrátit se do své dědiny za místní pasačkou hus, kterou stejně vždycky chtěl. ()

Timak

Jako malej jsem ji rád neměl a jako velkej už taky moc ne. Ale Vetchý je borec. Až dnes jsem to pochopil =) ()