marusshhka

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek. Jako malá jsem se u ní vždycky pořádně bála, princezna jezdící v rakvi a další podobné prvky bohatě stačily... :-) Navíc pohádka nabízí kromě temné atmosféry i vtipné chvilky, takže ideální kombinace. :-) ()

Grogan

Pohádka je v hodně směrech podobná O statečném kováři, která také patří mezi mé oblíbené. Obě tyhle pohádky hodnotím prakticky stejně - obě mají hodně ponurou atmosféru, poutavý děj a kvalitního záporáka, navíc plusem u Nebojsy je Kroner (v Kováři byl jako záporák taky velmi dobrej) , který je jako hrdina uvěřitelnější než Kříž z Kováře a pak je tu jako bonus Ondřej Vetchý, který tuhle dost ponurou pohádku dokázal odlehčit fůrou vtipných hlášek. ("Představ si tu jejich troufalost. Chtěli, abych pracoval. Já, který jsem je vlastně osvobodil. No dobře, tak teda s tebou, když teda jinak nedáš.") ()

rublik05

Tak tuhle pohádku mám obzvlášť rád, zejména jsem se jako dítě šíleně bál toho hnusného zlého čaroděje, který je opravdu děsivý až to hezké není. Pohádka má skvělou atmosféru, která se podařila filmařům místy až děsivě, dále kvalitní herecké obsazení, vtipy taktéž ujdou. Moc nechápu zdejší hodnocení, film si zaslouží dle mého daleko víc procent. 9/10. ()

kukkik

Moje oblíbená pohádka se skvělou atmosférou. Jedna z nejlepších, škoda toho momentálně nízkého zdejšího hodnocení. 5/5 ()

Armin82

Vcelku dobrá pohádka, ale mezi Vánočními skvosty, to má hodně těžký. Výbornej Václav Knop a jeho zvukové výlevy. Ján Kroner předvedl svůj standart, jako ve statečném kováři. Trošku byl pro mě zklamáním Ondřej Vetchý. Nikoliv proto, že by nezvládnul svou roli, spíš naopak. Zvládnul ji tak dobře, až mi z něj bylo na zvracení. Vím, že práce herců je zvládnout jakoukoliv roli, ale Ondra už v této době nebyl žádnej zelenáč a měl za sebou slušné filmy. Takhle se zesměšňovat. Chvílema se to nedalo ani poslouchat. Tvůrci pohádky mohli trošku ubrat na dialozích a neudělat z něj takového vola. Půlka těch pazvuků a slov, tam vůbec být nemusela a na výsledek, by to nemělo žádný vliv. S čerty nejsou žerty nehrál taky žádného myslitele a přesto si zachoval tvář. I tak slušných 70% ()

Lupes

Výborná pohádka, na svou dobu trikově zvládnutá, temná atmosféra na hraně hororu, některé záběry vzbuzují úzkost a obdiv i po letech (temná ulice města, hostinec s mlčenlivými pijany, tančící "zombie" společnost v ruinách hradu). Filmu snad ubližuje nevhodný casting a Jánovi Kronerovi se dá vytýkat ledacos, ale slovenskou nepoddajnou náturu zobrazuje skvěle. Ondřej Vetchý nenaplňuje pohádkovou roli blízkého zrádce, je spíše jen komickým prvkem a nevyužitou figurou. Příběhu nechybí vzrůstající napětí, které vzbuzuje očekávání velkého finále. Právě finále je pro mne zklamáním, v závěrečném souboji jakoby filmu došel dech či autorům nápady. ()

Tiiso

Neubráním se srovnání s pohádkou O statečném kováři, která ale je o hodně slabší. Nebojsa má náboj, příběh, emoce i atmosféru. Herec Kroner se na Nebojsu dobře hodí. Pohádka je temná a město pod hradem dokonce spíše hororové. I dnes snímek dokáži dokoukat do konce. Ondřej Vetchý hraje sekundanta, který krásně ukazuje špatné stránky člověčího rodu a jeho věčné kvílení dokáže jít hezky na nervy. Takže více než jen průměrná pohádka. ()

DadysGirl

No není to nejhorší, ale Vetchý ě naprosto ale naprosto vytáčí... A Kroner pro mě nemá dostatečné charisma aby celou pohádku utáhl... ()

Clark_Kent

Vynikající pohádka, opravdu krásnej relax. Nejvíc Ondřej Vetchý alias Ferka- nemusíš bejt za každou cenu u toho když se dělá, hlavní je bejt u toho, když se rozdává. ()

scarlock

Strašidelná z dob mého dětství. Chytrá pohádka na vícero frontách. Kroner jakožto Ondra, je prototyp statečného a dobrosrdečného chasníka. Ferko je zase takový vychcánek. 4-5 hvězd, ale díky tomu, že už x let mě tato (hm, spíše než pohádka, je to pohádkový příběh) baví, tak 5 ()

Pulper

Není to špatné, ale ani kdovíjak dobré. Film stojí na Jánu Kronerovi mladším. Vetchý v klasické a pro něj typické roli blba. Jako čert Janek byl lepší. ()

GianniP

Ono to není špatné, ale na pohádku to má příliš ponurou atmosféru. Natočit to o pár desítek let dřív, tak by se to možná řadilo spíš mezi horory. ()

Maxmilian

Hrůzostrašná i trochu veselá o statečnosti, odvaze a velké lásce. Prostě naše klasika. Trošku se bát, ale i tak přát jen to nejlepší. ()

Marrianna

Miluji pohádky - opravdu a až na pár výjimek většinou hodnotím dobře. Tady hodnotím ještě lépe, mám ráda pohádky, které svou "hororovou" stránku nezakrývají, ale ani neděsí. Naprosto bezkonkureční je pak tady Ondřej Vetrchý a jeho krutibrnko. Vynikající. ()

Cortesz

Přijde mi, že Nebojsa je hodně nedoceněná pohádka, která má ovšem své kvality. Největším plusem je rozhodně téměř až hororová atmosféra, kterou střídají ty světlé, na temné zakleté království byla radost pohledět. Mínusem pro mě byl Kroner v hlavní roli, který mi nebyl příliš sympatický, a po herecké stránce ho Vetchý v roli ustrašeného Ferka rozhodně přehrál a jeho uřvané scény jsou tím nejlepším, co je v této pohádce k vidění. ()

offlineman

Trochu netradiční pohádka, ale koukatelná! Jen ten Vetchý, ten mě vytáčel!!! Možná by se nic nestalo, kdyby tam vůbec nebyl, už sem byl na ty jeho opakující se kecy alergický!!!! ()