ZHODNOTITEL

MÍSTY AŽ HOROROVÉ ale je to asi jediná pohádka, u které mi to z nějakého důvodu nevadí. Možná je to vyvažované postavou Ondřeje Vetchého, který i ve vážných situací vnáší do scény komičnost. TEN ZPÍVANÝ KONEC MĚ ALE ŠTVAL VŽDYCKY :D ()

HellFireFery

Jedna z mála pohádek, které jsem se jako malý strašně bál. Její atmosféra má až hororový nádech a i dnes se na ní nejen díky tomu rád podívám. Příběh je hezky vymyšlený, nádech ponurý a temný (až na klasický osvětlený závěr). Koho bych rád vypíchl, tak to je hlavní záporák Václav Knop, který mi svého času naháněl husí kůži. A Ondra Vetchý? Ten mě tady mile potěšil v roli bláznivého zlodějíčka. Škoda jen poměrně fádní ústřední dvojice, která toho zrovna moc nenahrála. Ale obecně na tuto pohádku rád vzpomínám a vždy se na ní rád podívám. ()

Eire

Asi vrchol MATULOVEJ rezie. Kroner s Vetchym (vtedy maldici) to trochu potiahli... Dobre ze MATULA skoncil v osemdesiatich rokoch s karierou! ()

AndrewNewman

Naozaj vydarená rozprávka! Hercí podľa viac veľmi dobrí. Triky ujdú a celkovo to je veľmi smiešne. Som rád, že sa aj táto rozprávka ujala a stala sa v našich končinách kultom ()

Simako

Mám velice rád české pohádky, to už jsem zde, ale jednou říkal. Tento film zhodnotím velice rychle. Budu ho hodnotit jako film "Vetchojsa". Opravdu bravůrní výkon zde předvedl Onřej Vetchý a za to mu patří můj velký obdiv. Myslím, že je to náš nejlepší filmový herec!!!Opravdu Bravo. Hlavně pro Ondru!! Za čtyři!!! ()

Dvorik

Perfektní pohádka. Asi ne teda moc pro děti :) vtipný Ondra Vetchý. To stanny : princezna, že je ošklivá? To bych chtel vidět tvojí starou teda :) ()

paniColombova

Nemůžu si pomoct,ale já tuhle pohádku miluju :-) Jedna z mých nejoblíbenějších. Znám všechny a tahle patří mezi ty nej.... asi i tím, že je tak trošku strašidelná. Pro úplně malé dětičky to není :-) Scény z mrtvého městečka nebo z mlejna jsou příjemně strašidelné. Takhle v křesle, zhasnout a jen při rozsvíceném vánočním stromečku, chroustat přitom cukroví, to je koukáníčko. PS: Role Vetchýho (Ferka) je KOUZELNÁ :-) ()

KacHnAop

Pohádku o statečném dřevorubci Ondrovi, který se vydá do světa, aby se naučil bát, miluji od doby, co jsem ji v dětství viděl poprvé. Temná atmosféra, hrozivy čaroděj a Vetchý alias Ferko je nezapomenutelně dokonalý a boduje pokáždé, když se objeví na scéně. Právě díky němuž má film vysokou úroveň a množství humoru. Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek. ()

TheMe

Jedna z nejlepších pohádek, jakou jsem kdy viděl. Pohádky mě obecně moc nebaví, protože vesměs pořád jde o to samé. Tahle je ale prostě v něčem jiná. Šmrnc jí dodává i úžasný Ondřej Vetchý, který svojí roli sehrál naprosto úžasně. ()

Veeria

Nejstrašidelnější pohádka, kterou znám.... chvílemi opravdu mrazivé, zejména scény s černým kočárem.... říkám si, zda je vůbec tato pohádka vhodná pro děti. Nicméně herecké obsazení se velice vydařilo a ráda se na ni opět podívám. ()

Aidina

Ondra Vetchý jako Krutibrko, je milý a vtipný. ......."Já se přeci vyznám, do světa se chodí za štěstím.... cože pracovat? A to jako přímo rukama? No, tak to je můj konec.." "Ručičky moje ubohé, vždyť vy patříte do paláce, stejně jako já!"... ". Jak já mám ráda to jeho " hehe he.." Tak to umí jenom on:-)) ()

Horác

Já si nemohl pomoci, mě u toho několikrát napadlo, že to je takový československý Rambo. A vystačí si se sekyrkou. ()

LeePriest

Místy dost strašidelná pohádka, ze scény u mlýna, z čarodějova vzhledu a ze zvuků bych se nedivil, kdyby se nejedno dítě vyděsilo. Lepší atmosféru jsem však v pohádce zažil málokdy. Skvělý pan Vetchý svými legračními řečmi dává člověku na chvíli oddechnout od temných momentů, sotva však napětí na chvíli opadne, přichází velmi dramatický závěr. ()

ProfiDivak

Áno, tu prítomného čarodejníka zrejme vyhodili z cirkusu, ale odhliadnuc od toho ide o klasiku so skvelými hercami, nápaditými postavami a prostredím. ()

Scaevola

Docela poutavá a výpravná pohádka si drží nadstandardní úroveň díky neokoukané záplatce, v níž jde o záchranu lepé panny až v druhé řadě. Sráží ji ale skopičiny O. Vetchého, který očividně pouze doplňuje hluchá místa příběhu, a nevýrazný padouch bez zřejmé motivace, jehož po většinu děje zastiňuje strašidelná verse namaskované princezny. Musím však přiznat, že na rozdíl od dalších klenotů českého televizního pohádkářství je možné tento počin vidět více než jedinkrát. ()

Kushina

Taková hezká starší pohádka o jednom co se nebojí a o jednom co má stále nasráno v kalhotách. A díky své odvaze a nebojácnosti si zaslouží ruku princezny. I dnes zabaví a neurazí. 65% ()

Kontryhelka

Při téhle pohádce jsem se vždycky bála. Ta černá princezna v rakvi, pro děti nic moc. Ale my zocelení pionýři se v té době ničeho nelekli. To je sranda. Ráda se na ní s chutí podívám i dneska. Ta černá rakev mi nahání husí kůži i po létech. Líbily se mi i slovenské exteriéry,kde se točilo i různé skanzeny. Trochu mi tam neseděl ten Vetchý,ale jinak opravdu kvalitní pohádka která má vždycky co nabídnout. Hodně se mi líbil i Ján Króner v roli dřevorubce. ()