V tomhle hororovém thrilleru plném zvratů se kdysi nadějná muzikantka znova shledá s bývalými učiteli a zjistí, že mají nového talentovaného žáka. (Netflix)

darkrobyk

Zpočátku tuctové drama o violoncellistkách se zdálo pokračovat jako bodyhorror, pak se z toho stal thriller o pomstě, která ovšem měla pokračovat další pomstou, a závěr byl masakrálně bizarní. Ano, ty rituály! Člověk si při tom tak nějak vzpomene na Suspirii, jenže tady je to horší - žádné temné síly, žádná magie, nýbrž lidská zvrácenost. Pěkná kamera, hra v kapli má až vizuál italských podivností, a odpovídající hudba. Hlavní hrdinky jsou i ve své zlobě a naštvanosti sympatické a postelové scény jsou krásné bez laciné vulgarity. Možná bych pustil kameru i do momentů, kdy došlo na řezničinu, jejíž výsledek si divák může vychutnat, ale jako celek se mi film líbil, takže umírněnost beru. Někdy je třeba vydržet, i když to bolí... ()

Fiftis

Čakal som priemerné Bčko a dostal som kráľovský chod na zlatom podnose. Snímka v istých momentoch pripomína Get Out a kupodivu tu hrá aj rovnaká herečka Allison Williams. V istom momente môžete očakávať slušný plottwist a nie jeden. Začiatok vyzerá, že tu máme len typickú drámu o dvoch lezbách avšak potom prídu pomaly slušné tarantinovky. Hudba je perfektná a spoločný duet čelových expertiek je úžasný a skoro som ho po sluchovej stránke zakončil orgazmom ako Charlotte. Záver uspokojivý, i keď ten posledný plottwist už bol asi zbytočný. Skutočne veľmi dobrý filmový zážitok a Allison Williams začínam mať radšej a radšej, asi ma dostal jej božský úsmev. ()

TedGeorge

Zase jednou platí, že čím méně tušíte, tím lépe. Proto vám úplně bude stačit info, že je to o cellistce Charlotte, která se po deseti letech vrací do (jí velmi dobře známé) komunity hudebníků. Ti ji přijmou s otevřenou náručí a nesmělá dívka se na první pohled zakouká do mladé a atraktivní Elizabeth, která také hraje na ten obří hudební nástroj. Čeká vás napínavá hra plná twistů (ne, vážně vám po deseti minutách nebude jasné, co se bude dít a jak to dopadne), nenaplněných tužeb, lásky, nenávisti, hnusu a vyšinutých lidí. Allison Williams je tu skvělá, btw. ()

playboxguest

Zhruba před měsícem jsem to po scéně s autobusem vypnula, v dojmu, že půjde o nějakou asia style ujetinu plnou zvratků a hmyzu, na což jsem tehdá neměla náladu. Dnes jsem si řekla, že už bych to mohla dokoukat a k mému překvapení jsem zjistila, že jsem to posledně vypnula v nejlepším. Protože hned na to se objeví flashback a najednou je z toho pecka plná příjemných překvapení a já nevím, jestli tam místo tý jedný, na kterou to do nedávna vypadalo, loupnout tři, čtyři a nebo rovnou pět. Flashbacků ve finále moc není, ale s každým roste zábavnost tohohle filmu a já mám chuť si ho pustit znovu (a to se mi stává mimořádně). Dát druhou šanci se někdy fakt vyplatí. ()

pornogrind

Rada pro všechny. Čím míň budete o filmu vědět tím líp pro vás. Nečtěte recenze (takže vlastně ani tu moji) a už vůbec se nedívejte na trailer. Já si přečetl zdejší obsah z kterýho sice není člověk moc chytrej (ale to je jenom dobře) a stačilo. Sice se mi do snímku moc nechtělo ale nakonec to bylo něco ...WOW. Myslím si, že tenhle film dostál svýmu názvu. Perfektní. Kdyby film skončil po 45 minutách nikdo by nemohl říct ani popel. AAle on jede dál a diváka vodí jak loutku v loutkovým divadle. Za mě tady prostě není co řešit. Plnej počet. ()

mzss1

[15%] Dokonalost byla, když jsem u toho filmu vypil dvě pivka, ale film jako takový? Ten už mi moc dokonalý nepřišel. A tím bych mohl i komentářem skončit. Vůbec mě to nebavilo. 1/3 filmu byla nudná, děsná, pak se uprostřed něco dělo, ale mou pozornost si to neudrželo. A to ani ve finále, které chvílemi dává smysl, ale já se nudil a usínal u toho. Ani žánrově to není v ničem dobré. Postavy mi taky vadily, takže odpad nedám, ale daleko to k tomu nemělo. ()

kingik

Dokonalé dílo pro hudebníky, kteří se nevyrovnali se ztrátou končetiny. Bubeník Rick Allen z Def Leppard si už asi zvykl, že přehrabuje miliony jednou rukou, ovšem psychologové využijí tento film nejednou při svých terapiích po těžkých autohaváriích. Těžko uvěřit, že režisér Richard Shepard doposud nemá na svém kontě zářez v podobě zajímavého filmu, ba co víc, pohybuje se už nějaký ten rok v seriálové tvorbě, kterou zrovna neopěvuji. Zčistajasna přijde s dílkem, které dovedně přizpůsobuje "cronnenbergovským" a "depalmovým" odkazům, načež příběh neotřele vystavěl, jen rozdělení děje do kapitol dává filmu nadbytečný art nádech. Výběr obou hlavních představitelek a jejich (ne)nápadný kontrast je silným aspektem filmu, přičemž Allison Williams a kakaová Logan Browning jsou stále ještě vycházejícím hvězdičkami. To takový Steven Weber je už letitý harcovník, co má zkušeností na rozdávání. Jeho postava šéfa hudební konzervatoře, která se zpočátku jeví nedůležitou, později dostane mnohem větší a zásadní prostor. Plusem filmu je jeho nepředvídatelnost, četné zvrat(k)y a určitá snaha neorganizovaně střídat žánry. Na začátku nic nenasvědčuje, že se děj překlopí do hororu, pak přijde něco málo z erotického a psychologického ranku a drobných žánrových odštěpků bude časem přibývat. Dvě geniální cellistky a jejich konfrontace s chuťovkami, po nichž se zvedá žaludek, ale i s pomstychtivými náladami se Netflixu povedla v kvalitním hereckém, scenáristickém a režijním provedení. Vzniklo zajímavé dílko s originálním rozměrem, které má své nevyzpytatelné odchylky a úchylky. 10/10 ()

dr.horrible

Prvých cca 45 minút je 5 hviezdičková záležitosť. Luxusná eroticko-koncertná scéna s orgazmom na konci má už teraz miesto v mojej osobnej topke, a tá tiesnivá nákazová atmosféra má tiež hodne do seba. Potom sa to posere. Nie, plán bol evidentne natočiť hračičku a že si tým sami podrazia nohy asi nikomu nevadilo. Všetky pointy sú pritiahnuté za vlasy a ja môžem len snívať, o tom čo keby (heč!), stále sa ale jedná o výborne natočený a bez váhania najzábavnejší film minulého roku. Guilty pleasure jak krááva. ()

Sobis87

Pokud film budete brát jako jednoduchou žánrovou hru, tak mu možná odpustíte i tu nedůvěryhodnou psychologii a kostrbaté dialogy a dokážete si ho náležitě užít. Mě ale zklamal nedotažený potenciál, tím spíš, když je zjevné, jak moc se Shepard inspiroval De Palmou... jednoduše to mohla být solidní šlupa, takhle jen solidní nadprůměr. ()

Anderton

V Netflixe im to s filmovou tvorbou príliš nejde, je potom príjemným prekvapením, ak narazíte na kúsok, pri ktorom si nepoviete, že je to ako niečo ďalšie od Netflixu. Ide síce o komerčný mindfuck triler, kde niektoré zvraty predpokladáte, ale ubieha rýchlym tempom, stále sa niečo deje, mení sa rozprávač a niektoré scény vidíme z dvoch uhľov pohľadu. Nebol som síce nadšený, ale posledný záber vo mne vyriešil dilemu, či dať iba tri hviezdy alebo štyri. Jednoducho všetko sa vo filme uzavrelo, neostali otvorené otázky, čo je v tomto prípade dobre, pretože na obrazovke nevznikol chaos, ako to často u podobných trilerov býva. ()

Kudly4

Spíše než Horror je to psycho drámo, ale i tak jsem za tento dost originální filmeček od Netflixu - opět, dost rád. Sám jsem si nedokázal představit o čem film bude, jelikož jediný co jsem viděl byl poster s dívkou co hraje na hudební nástroj, ve výsledku fakt originální počin. Potěší příjemná lesbická scéna, pěkná hudba a za top scénu považuji jízdu autobusem s následnou amputací. Trochu se pak vše zmírnilo, ale závěr byl pěkně úchylný a s opět vydařenou amputací. 4* asi nedám, jelikož nudných pasáží je tu více a mohlo se přidat i na brutalitě. Ale i tak se Netflix opět vytáhl. ()

silentname

"The Perfection" nie je síce perfektným filmom, no rozhodne ide o jazdu plnú prekvapení a zvratov, ktoré z toho postupne urobili skvelý film, ktorý som si užil so všetkým, čo mi ponúkal. Myslím si, že práve tie zvraty sú to, čo robia tento film výnimočným. Priznávam sa, že jazda autobusom, na mňa pôsobila sprvu trošku divne a hlavne to vyzeralo, ako keby sme sa ocitli v úplne inom filme, než ten čo začal. No potom sa dostaneme do poslednej tretiny, ktorá sa opäť vracia do sveta hudby a zázrakov a výsledok je viac než uspokojivý. Mrzí ma, že nemôžem toho povedať, nakoľko by som vám dával veľké spoilery. A myslím si, že týmto filmom by ste si mali prejsť sami. A najlepšie mať o ňom čo najmenej informácií. Myslím si, že to oceníte. Čím viac toho budete vedieť, tým slabšie bude pôsobíť to celkové finále. Každopádne poviem aspoň toto. Viete pochopiť Charlotte a jej dôvody. Viem porozumieť aj Lizzie. A veľa toho dokáže film povedať aj vizuálne. Osobne by som bol možno radšej, keby sme nemali tú časť v Ázii s autobusom, no mohli to nahradiť niečím iným. Aj keď to nevyzerá zle a má to dobré nápady, tak to pôsobí ako vystrihnuté z iného filmy s tými istými postavami. Každopádne to funguje ako veľmi uspokojivý thriller s dobrými prvkami drámy a skvelým zakončením. Stojí za to pozrieť sa na tento koncert? Určite áno. Hodnotenie: B+ ()

PetrPan

Dokonale eskulínský a docela cimický part pro pamětnice z Bambini di Praga aneb co bude až tady nebude rozkošně mile zvrácená příjemně úchylná šou... ()

Marze

Váhal jsem jestli se na to mám podívat, ale přečetl jsem si hodně zdejších komentářů, které mě přesvědčily. Chvílemi je to sice únavné, ale celkově osvobozující. Je to pro ty, kteří mají rádi temnější filmy, než jsou studia ochotné financovat. A má to poselství. ()

Crocuta

Velmi důmyslně vystavěný snímek, který stojí především na osobitém způsobu vyprávění, kdy si divák, neustále sváděný na falešnou stopu nikdy nemůže být jist motivacemi ani charakterem jednotlivých postav. (O jedné z nich jsem měl jasno sotva se objevila, ale dál nebudu spoilerovat). Ústřední herecké duo je vynikající, ale za jednu * navrch stojí sám o sobě úplný závěr, který mi dal vzpomenout na Miikeho a jiné mistry japonského bizáru. ()

honajz

Bože, to bylo blbý. On to hlavně NENÍ ani trochu horor. Je to lesbický revenge thriller. Má to super kameru, má to dva nečekané zvraty (i když - od toho tetování na zádech stačilo zapnout mozek a ani ty zvraty moc překvapivé nebyly). Je to nechutné - ale vlastně zbytečně. Všechny scény jsou taaak zbytečně přehnané. Všechno šlo odvyprávět bez těch zavádějících a samoúčelně nechutných scén, přidat trochu komorního napětí a sáhnout na strunu psychologičtěji pojaté hrůzy, ale ne, pan režisér si musel ukojit nějaké své lesbicko-tomboy a kdoví jaké další úchylky, až z toho ta úchylnost ční všemi směry a sráží celý ten jinak docela zajímavý koncept do kytek. Fuj, to se mi to nelíbilo, je to urážka diváků. ()

TheEvilTwin

Allison Williams je zpátky na scéně v podobně zvráceném a sick filmu, jako byl její předchozí Get Out. Dvě hudební umělkyně pocházející ze stejné hudební školy jedou spolu na výlet a od té doby to jede a fičí jedna radost. Od filmu jsem nevěděl, co moc očekávat, a o to víc jsem byl překvapený, kam se děj ubíral. První půlka od začátku drží tempo a nutí divála sledovat film s tepem 120/minutu a druhá půlka dává šílené rozuzlení. Hodně potěšily dva mindfuck zvraty a hodně nechutné gore v pár scénách. Bylo to originální, napínavé, zvrácené, kvalitní a hodně poutavé, více takových filmů prosím. ()

hansel97

PERFEKCE. Jeden z nejlepších novodobých hororů, jaký jsem viděl. Víc zvratů by jste si od filmu, který se odehrává během 90 minut asi ani přát nemohli a Logan Browning (ta o trochu víc) i Allison Williams hrají jako o život. Výborný scénář, výborná hudba, výborná kamera a více jak uspokojivé vyústění filmu. ()