Životním dílem odpudivého a deformovaného opilce z hamburské čtvrti San Pauli Fritze jsou vraždy místních prostitutek. Jejich těla ukrývá do zdí svého podkrovního bytu, kde se smrad hnijícího masa snoubí s pachem staromládenectví a výpary řecké restaurace z přízemí. Případ sériového vraha Fritze Honky šokoval v polovině sedmdesátých let celé Německo a inspiroval Fatiha Akina k natočení filmu, který je kontrapunktem většiny thrillerů na podobné téma. Místo metodického pátrání totiž nabízí jen chaos, hnus, smrad a bezmála haptický prožitek z „pekelné kuchyně“ Fritze Honky. Akin s elegancí sobě vlastní vytvořil zrůdný artefakt, který tvrdě testuje diváckou odolnost a podvrací mysteriózní kult vytvořený kolem sériových vražd. (Film Europe)

Dogfish

Sympatický chlapec s ne úplně rovnýma zádama zřjlmě strávil noc se slečnou a vyprovodil ji za dům. Poté v místní útulné restauraci sbalí další krásnou slečnu poskytne jí nocleh ve svém bytečku vyzdobeného krásnými tapetami. Při romantické noci použije něžně sexuální pomůcku vařešku. Slečna počká druhý den na jeho příchod z práce a on ji za to něžně ve dveřích políbí. Dále si spolu užívají svoji lásku, tentokrát je v akci párek, o který se chlapec se slečnou rozdělí. Milá ho ale poté v romantické restauraci opusíi a tak chlapec objedná pití 3 kráskám. Zase vyznává lásku ve stylu, že by se všemi krásně pomiloval a proto je pozve do svého útulného bytečku. Cestou však jedna omdlí a přes kvalitní 1. pomoc, kterou ji poskytnou, slečna zůstává nehybná, proto ji musí opustit. Další slečna ale musí domů, i když by se ráda zúčastnilila krásného milováni, které chlapec navrhl u sklenice minerálky. Aspoň poslední slečna si to krásně užije. Pak náš sympaťák nastoupi do nové prace jako hlídač. Zdá se, že ta romantická část filmu skončila, ale ne na dlouho. Chlapec v práci dlouho nevydrží a vrátí se do své roztomile hospůdky za svými kamarády. Mezitím ještě stačil jako hlídač vyznat lásku uklízečce, která mu za to lehce namasírovala jeho záda. U Rukavice opět potká něžnou vílu, kterou pozve domû na láskyplnou noc. Slečna ho ráno pohostí hořčicí, udělá lehkou masáž a půjčí si s jeho svolením trochu peněz. Z bytu však neodejde, protože ji chlapec lásky plně obejme a přesvêdčí ji, aby s ním ještě zůstala. Pak pozve domů další lásku. Ta mu řekne, že má drobné zdravotní problémy. Př rozhovoru ji chlapec poprosí, ať už nemluví. Film pomalu končí tím, že našemu hrdinovi vyhoří jeho pelíšek lásky. Vzápětí ho ale kontaktuje policie a odvádí ho do náhradního bytu. Je to krásný, romantický film, který se bude hlavně líbit romantickým duším. No a Karel Gott v rádiu, - vzdali mu také hold tímto filmem. ()

DAPDO

Slabší povahy ať si film ani nepouštějí. Několik nechutných a zvrácených scén dokonale vykreslují postavu, kterou Honka ve skutečnosti byl. 65%. ()

Stíba

Jak mi řikal jeden muj kamarád výčepní: "Ten film smrdí i z obrazovky". A je to tak. Silně naturalistický film pro otrlejší povahy, u kterého se vám nechce věřit, že je něco takové vůbec možné. Inu vítejte v St. Pauli 70. let. ()

ozeki

Tohle je taky moc pěknej bizár. Jak kdybyste se před příchodem návštěvy vysrali doprostřed obýváku a na otázku, co tady tak strašně smrdí, jim řekli, že ve vedlejší ulici měli k obědu fazole. Pak si do toho hrcli a strávili pěknej večer. Začínám mít asi slabost pro tyhle romantický příběhy ze života... a ne, asi to není úplně normální :) ()

Luisis

Lidská a drsná sonda deformovaného opilce z hamburské čtvrti. Dassler měl při natáčení pouhých 23 roků a zahrál jednu ze svých životních rolí. Odporné a přitom tak geniální. Doporučuji také neméně skvělou knihu podle níž bylo vše natočeno. Velice oceňuji odpornost scén s vyobrazení herců a jejich syrovost. Němci opravdu překvapili. - 80% ()

Razzor_82

"Co tady tak smrdí?" Ten mrtvolný puch je cítit až přes obrazovku a já mám velkou chuť zvracet. V zaplivaném pajzlu "U Zlaté rukavice" se schází lidská spodina. Tady čeká úchylný sadista Honka na své oběti jako pavouk na mouchy. Pokud se nějaká přilepí, zavleče ji do svého zatuchlého bytu a tam bez slitování zamorduje a naporcuje. Famózní práce maskérů, kteří předělali Dasslera na odporné monstrum. Brutální vraždy a mrazivé zvuky řezání končetin. Přehlídka násilí a hnusu tvoří totálně nechutnou atmosféru. Samotný příběh ale nijak neuchvátí. Zvrácená záležitost pro publikum se silným žaludkem. 6/10 ()

FeriusParfax

Moc příjemný a hezký podnik U Zlaté rukavice se může pyšnit vybranou klientelou. Pan Fritz Honka je velmi sympatický pán, který si sem chodí oddechnout po své práci a koníčcích. Tak jako každý zdravý muž má rád ženy a náležitě se o ně umí postarat. Každou svou novou přítelkyni pozve do svého luxusního apartmá. Dámy jsou natolik inteligentní a když vidí ten luxus a jak krásně se k nim pan Honka chová, zůstávají přes noc. Některé i o krapítek déle... :) Moc příjemný film s krásnou atmosférou, milými lidmi a naprosto krásnou surovostí. No prostě příjemně strávený večer s nádherným snímkem, který pohladí po duši. ()

desade

Film som nehodnotil, lebo čo keby si moji známi, alebo rodina zmysleli vyhľadať nejaký film podľa môjho hodnotenia (dúfam, že ich nenapadne podľa komentárov) a potom si ho bez prípravy pustia v nedeľu podvečer ku kávičke so zákuskom. To by som asi mal telefonát bez oslovenia, úvodu a záveru, plný vulgarít, ktoré by síce v tej chvíli sedeli, ale vo filme - tak to už nie. Predsa len, naša spoločnosť je stále plná predsudkov. V TV bežal taký dokumentárny seriál "Najväčšie kriminálne prípady Slovenska". Nie, že by som ho vyhľadával, no občas som naňho narazil a pozrel si ho. Keď človek vidí tie dokumentárne snímky, nevdojak sa mu v hlave prevíja film, ako to bolo v skutočnosti. Tu nám to rejžo ukázal (aj bez záberov priamych brutálnych scén, čo oceňujem). Aj tak si pri pozeraní hovoríte - no jasné, pekne to prifarbil. Ale pri záverečných archívnych fotografiách vás zase zmrazí, že možno aj nie. Mňa bavilo to panoptikum miestnych štamgastov. Nezdieľam názor, že všetky postavy vo filme boli nesympatické. Boli, aké boli. U mňa viedol jednooký Norbert z Vaffen SS. Takýchto postavičiek máme aj po našich štvrtých cenových neúrekom, pričom platí úmera - čím menší pajzel a ďalej na východ, tým ich je viac. Keď sa občas ocitnem v nejakej neznámej štvrtej cenovej, s pôžitkom ich nenápadne sledujem, lebo prílišnou aktivitou si môžete zarobiť na jednu (dve, tri...) do držky. Samozrejme zaujímavejšie, ako samotné postavy sú ich konverzácie (- Runda na mňa! - Tak tomu sa povie hláška dňa.). To sa potom prestanete čudovať, že voľby zase dopadli na ... Dík za titulky majo0007. ()

kukkik odpad!

Nejodpornější film, co jsem kdy viděl a zároveň nejrealističtější film o vrahovi, co jsem viděl.. Je mi z toho zle stejně jako bylo po celou dobu sledování. Pseudoumělecky ztvárněná definice slova "odporný" odpad! ()

Franc1s

Od tohodle chlápka F.Akina jsem viděl už Odnikud a Soul Kitchen, oba zajímavé, zcela odlišné kousky které stojí za shlédnutí, hlavně teda Kuchyni jsem si zamiloval. Takže jsem se těšil na tenhle "pěkně" naturalisticky hnusnej kousek s ohyzdným F.Honkou (výborný J.Dassler). Díky tomu, že jsem neviděl ani jeden trailer, jsem hodně čuměl, co všechno se dělo v podkroví vraha a jak se s tím režisér vůbec nesr*l a tu brutalitu a nechutnosti, co se tam museli dít, převedl na plátno. Chce to vidět..PS.: Rozhodně při každé koupi voňavého stromečku si teď na tenhle film vzpomenu... :) 8/10 ()

Maximilianus

Jemná ukážka najnižších pudov, frustrácie, horšej spoločnosti, nie zrovna príťažlivých starších prostitútok a psychického narušenia jedného nie zrovna najbystrejšieho pána. Udalosti sú zobrazené celkom surovo a musím povedať, že Jonas Dassler je len veľmi ťažko spoznateľný, práve naopak, jeho podoba sa v tomto filme blíži dosť skutočnému Fritzovi. 7/10. ()

Dave Lister

U Zlaté rukavice je film tak nechutný, odporný, hnilobný, že ten kyselý a štiplavý smrad byl cítit, skrze obrazovku, až k vám do obývacího pokoje. Lidé v tomto snímku byli ještě nechutnější, zvrácenější a s takovými byste rozhodně do vinárny v centru nešli. Hamburk 70 let, ve vykřičené čtvrti Saint Pauli, kde však chybí barvy neonů a je zde místo toho něco, kam byste nevzali ani svého psa, aby zde vykonal svou potřebu. Jedná se o pajzl z názvem Zlatá rukavice a jedna existence je zde horší než druhá. Tomuto dílu se však nedá upřít dokonalá atmosféra zoufalství a bezútěšnosti a vynikající herecký výkon, teprve třiadvacetiletého Jonase Dasslera v roli vyšinutého úchyla Fritze Honky. Za mě plných 80%. ()

Hellknight12

Už dlho som sa na tento film chystal a teraz absolútne neviem aké mám z toho pocity. Na jednej strane sa mi páči trochu netradične poňatia sériového vraha a na druhej je to zbytočne natiahnuté. Musím vyzdvihnúť hlavného herca, ktorú svoju úlohu zahral veľmi dobre. Tiež atmosféra filmu, ktorá je duchu 70. rokov je zvládnutá veľmi dobre. Film sa snaží o nejaký súcit a pochopenie prečo nás hlavný hrdina robí to čo robí. Svojim spôsobom sa mu to podarilo ale zas ťa dĺžka. Bohužiaľ je tu až príliš veľa zbytočných záberov, tento film si zaslúži poriadne prestrihať. Film má 110 min a asi tak 40 min je tu úplne zbytočne. Film by lepšie vyznel, kebyže má 70 min. Áno dá sa namietať, že 70 za minút sa nedajú poriadne vykresliť charaktery postáv. Film nefunguje ani ako poriadny psychológický rozbor ani ako poriadný horor, keďže sú tu smrti ale nie sú úplne ukázan, taká polovičná práca. Film môžem odporučiť ale nie je pre každého a očividne ani pre mňa. Škoda. Celkové hodnotenie za mňa je 50%. ()

GTS_PUNK

Snímka režiséra Fatiha Akina z roku 2019 o vrahovi Fritzovi Honkovi (Jonas Dassler), vychádzajúca zo skutočných udalostí, predstavuje síce z filmárskeho hľadiska zvládnutý počin, ale čo sa diváckej atraktívnosti týka, nemožno hovoriť o úspechu. Napriek tomu, že príbehy podľa skutočných udalostí vo všeobecnosti patria k atraktívnym, v tomto prípade to neplatí. Príbeh Fritza Honku nie je dvakrát zaujímavý, čo sa v konečnom dôsledku odráža aj na filme ako takom. Necelej dvojhodinovej záležitosti chýba väčšia dynamika a väčšina diania, ktorú má divák možnosť sledovať, je prakticky iba vatou medzi jednotlivými vraždami. Niekto by síce mohol argumentovať, že ide o rozbor a postupný rozklad Honkovej už tak dosť poškodenej osobnosti, ale ak by tomu aj tak bolo, nebolo by to dvakrát zaujímavé. V skutočnosti je Akinov film pohľadom na najnižšiu sociálnu vrstvu nemeckej spoločnosti sedemdesiatych rokov dvadsiateho storočia, ktorá nachádza jediný zmysel svojho života na dne ďalšieho pohárika. Špinavý pajzel Der goldene Handschuh v hamburskej štvrti St. Pauli je dostatočným odstrašujúcim príkladom, prečo je lepšie sa alkoholu vyhýbať. Der goldene Handschuh ako film teda môže poslúžiť aspoň takýmto spôsobom. Veľa pozitív v Akinovom diele nájsť nemožno, ale jedno sa snímke musí nechať. Masky, konkrétne pretvorenie Jonasa Dasslera na Fritza Honku, sú zvládnuté na vysokej úrovni, pričom sú pravdepodobne tým vôbec najlepším, s čím sa tu divák môže stretnúť. Stoja však za to, aby človek strávil 110 minút svojho času sledovaním tohto filmu? Zrejme nie. ()

chaturga

No jako mám dost..... Větší hnus jsem snad neviděl.... Ale prostě 4 hvězdy dát musím, ať už se mi to hnusí nebo ne. Film pro ty nejotrlejší.... ()

Shanen29

Zvláštní pocit z tohoto filmu je na místě.Akin si nebere servítky a podstrojil detaily sériového vraha odzbrojujícím způsobem. ()

vozralec

Hustý filmeček. I přes některé občasné mouchy. Prostředí bytu a hospody na jedničku s hvězdičkou. Jen pro otrlé. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů