Životním dílem odpudivého a deformovaného opilce z hamburské čtvrti San Pauli Fritze jsou vraždy místních prostitutek. Jejich těla ukrývá do zdí svého podkrovního bytu, kde se smrad hnijícího masa snoubí s pachem staromládenectví a výpary řecké restaurace z přízemí. Případ sériového vraha Fritze Honky šokoval v polovině sedmdesátých let celé Německo a inspiroval Fatiha Akina k natočení filmu, který je kontrapunktem většiny thrillerů na podobné téma. Místo metodického pátrání totiž nabízí jen chaos, hnus, smrad a bezmála haptický prožitek z „pekelné kuchyně“ Fritze Honky. Akin s elegancí sobě vlastní vytvořil zrůdný artefakt, který tvrdě testuje diváckou odolnost a podvrací mysteriózní kult vytvořený kolem sériových vražd. (Film Europe)

poet

Toto nie je film pre romantický večer vo dvojici :) Už dlho som nevidel podobnú uchylarnu. Fatih Akin si nedava servitku pred objektív a ukazuje tie najväčšie nechutnosti a totálnu ľudskú žumpu. Celý film je pretkaný množstvom bizarných postavičiek a treba uznať že po hereckej stránke je to na vysokej úrovni. Dať tomuto počinu viac ako 3* ale asi nemôžem.... ()

Pawlisman

Ohoho, nezapomenutelné, ještě pár dní a vzpomínek poté mi připomnělo nelehké chvíle u tohoto snímku. Ale to je ono, jít na dřeň a nechat v divákovi silné zážitky. Být přesvědčivý. Proč tento snímek zapadává a nedostává se mu adektvátního hodnocení? mělo by.. 8,5/10 ()

Harpy

nepozrela som to na jeden krát, dala som si pauzu a dokukala zas na druhý deň....uuf, no silný zážitok to bol, poviem to takto, chýbalo mi, že som to nepozerala radšej s niekym, celkom rada by som si vypočula občas k tomu deju vtipné komentáre a odlahčilo by mi to dojem. Nie, ja som dostala surovú porciu vygrcaného zhnitého a následne ešte osratého masa :D poznáte to, bolo to také zlé až to bolo dobré. ()

bozka10

Tak toto bol nádherný socialistický šmirgel plný navoňanej šenkovej romantiky.Podobnych lokalov bolo aj u nas dosť takze som sa citil ako za mlada.A tuším som počul aj Goťáka.Párky uz nechcem ani videt.Surová realistická prasarna. ()

Warhorr

Němci dokáží někdy dokonale šokovat a tohle je zdárným příkladem. Navíc dle skutečné události. Hospodská atmosféra U Zlaté rukavice je prostě k nakousnutí - největší městský odpad podivuhodných individuí, kde si prostě pustíte z jukeboxu song a seberete na kalení první bytost co máte po ruce, do toho se můžete pěkne zgrcat, pokecat si s místním náckem anebo si zafilozofovat s tamějšími prcinami. Prostě ukázka krasného života, kdy jste ženské koupili půlku a hned nato jste ji mohli odtáhnout třeba na hajzl. A v tom všem perfektně vyšinutý, gerontofilní Fritz Honka, rozdávající si to s oplzlými stokilovými babičkami, do kterých by se zřejmě nepustil ani Jožin z bažin. Nejlepší film o seriovém vrahovi posledních let, za mě jasných 5/5. ()

Jaroslaf

Krásný romantický film o nepochopení jedince v kapitalistické společnosti. Nevím jak se mi to daří, ale další film, u kterého jsem jasně rozeznal dialogy velkopáně Bukowského. "Najal bych chlapy, jen proto abych je pak vyrazil a viděl jak se tváří." "Vrazil bych ti tresku do prdele. Proč? Já nevím proč. Čistě pro prdel." I zde byl velkopán Bukowské použit. Trochu kopírka, ale nevadí. Fritz Honka je čistý sympaťák a berlínská smetánka ze sedmdesátých let jak vystřižená. Jen mi bylo líto, že hlavní femme fatale, mladá blondýna Róza nebyla vy(zne)užitá. Alarmující skutečností je, že jako zde ve snímku, to dodnes uplně stejně (ne-li hůř) chodí v zapadlých, bohnických, pražských barech. Pěkný film pro páry. ()

bolan

Konečně po delší době špinavý, prochcaný RAW. Surová realita nízké sociální vrstvy v zasmrádlém Hamburku teče z každého záběru. Uplně se mi vybavuje hospoda U mokrýho lokte, kam chodil fotřík v 70 tých letch "na jedno". ()

Mackoun

“Koncentrovanej hnus” - můj oblíbený pojem pro dílka podobného ražení má nový vzor a nemám představu, co by mu mělo v nejbližší době konkurovat. Dostal jsem víceméně přesně to, co jsem očekával... nutno však uznat, že tenhle film si 2x rozmyslíte komukoliv doporučit, nechcete-li se v jeho očích stát už navždy totálně zvrhlým hovadem a dokázat mu, že jeho názor na váš občas vskutku nevšední filmový vkus byl dosud jen naivně umírněným dojmem. The House That Jack Built je rámci žánru celkem libůstka a zůstal mi v mysli dlouho po shlédnutí - nicméně pokud člověk hledá co nejsyrovější vhled na dno lidské existence, Der goldene Handschuh si nebere servítky a skopne vás bez jakýchkoliv okolků rovnou na dlažbu toho nejzaplivanějšího pajzlu do náručí těch nejzkrachovalejších a zaživa tlejících lidských duší. A že se stav jejich duší přímou úměrou vpisuje i do jejich vzezření - div necítíte všudypřítomný smrad močoviny a fekálií smísený se zatuchlým potem, akutní halitózou, chlastem a pomalu tlejícím lidským masem. Jako milý bonus je průvodcem pro tuto tour de hnus zvolen nejhnusnější a nejzvrhlejší z přítomných štamgastů. Je to něco mezi jednou a pěti hvězdami... už za to barvité a chvílemi až s nechutně podezřelým smyslem pro detail ztvárněné prostředí si to ovšem zatracení nezasluhuje - naopak, jak už bylo řečeno jinými, zde nejspíš máme novou kultovní zvrhlost, na kterou se stejně ještě někdy budu muset podívat znovu... ()

evson

Nádherně ošklivé. A když jsem se vrátila od přátel, kde jsme film sledovali, smrdělo mi oblečení i vlasy. Rau, aber stark! ()

Untentrauer

Skvěle natočené, nechutné, odporné, zajímavé a ještě jednou musím napsat ODPORNÉ! Film má atmosféru tak dobře zachycenou, že jste se přesunuli v čase. V záběrech z hospody jsem cítil cigaretový smrad a vůbec všechny hospodské pachy i přes obrazovku. (ale nedalo se zároveň upřít, že na jedno pivo bych si tam skočil, abych tu atmosféru zažil na vlastní kůži, jak byla skvěle zachycená) A herecký výkon Dasslera? Jednoznačně skvělý, ale to samé platí pro všechny účastníky filmu. Skvěle sestříhané scény, vynikající repliky, kulisy, okolí, herecké výkony - to vše dělá z tohoto filmečku ten nejlepší pohled do života masového úchylného vraha, jaký jsem kdy viděl....Film není určitě pro každého vzhledem k brutálním a úchylným scénám. ()

pipapa

Hrůzný námět ze života dá ještě více vyniknout unikátnímu převedení na filmové plátno. 2019, kdy umění je už dávno zadušené konzumem a falešnou tolerancí a morálkou, natočit film s tak vysokou uměleckou i výpovědní hodnotou, tak pravdivě, až se tají dech a nechce se vůbec věřit, že se tohle může stát (i když aktivně agresivní psychopati nejsou nic nového a neznámého), je hotový zázrak, zasluhující velkou úctu a obdiv. Herecké výkony, výprava, atmosféra, režie - bezprecedentní!!! Než jsem se podívala na rok "výroby", měla jsem za to, že film byl natočen někdy v 70. nebo 80.letech...Tohle je filmový/umělecký poklad = natočený tak, jak by se filmy měly točit = co nejblíže k realitě (at´ je jakákoli) a co nejdále od podvodu na diváka! ()

Petrus1

Hnus! Ale krásně zfilmovanej. Řekla bych, že mám docela dobrý přehled o sériových vrazích, ale zjišťuji, že to asi nakonec nebude žádná sláva, protože jsem o tomto hnusákovi nejenže neslyšela, ale dokonce jsem ho nenašla ani v žádném svém domácím zdroji… njn, musela jsem nakonec probrouzdat net a pár pikantností si o Honkovi přečíst… Žádnej inteligentní krasavec alá Ted Bundy to teda vážně nebyl. Hnusnej prvoligovej alkáč, s hnusným ksichtem, kterej bydlí v hnusným bytě, ve kterým má hnusnej bordel, hnusnej zápach, chodí do hnusnýho pajzlu, kde si nachází hnusný děvky, který se pak snaží hnusně opít a hnusně vojet. Jenže mu hnusně nestojí, což ho vždycky hnusně nasere a tak ty hnusný děvky hnusně zabije a hnusně se jich pak zbaví. Prostě hnusnej hnus! A kdo jinej by takovej hnus uměl lépe natočit než perverzní Němci. Nikdo snad není víc pověstnej svým hnusný pornem. Žádnej uhlazenej Hollywood. I když Jonas Dassler by se tam měl okamžitě (teda až ho to hnusný opatření pustí) vypravit, protože toto je výkon zasluhující Oscara! Jen škoda, že už zřejmě neexistuje ten úžasnej hnusnej pajzl U zlaté rukavice, docela ráda bych se na tu přehlídku hnusných ztracených existencí a pohnutých zvrácených osudů podívala. Možná bych tam i zapadla a určitě se i něco zajímavého dozvěděla, například o tom, jak to chodí v hnusné katolické škole… Sedlo mi to jak hnusná prdel na Honkův hnusnej hajzl. Jsem z toho hnusně unešena… naprosto dokonalý filmový zážitek! Jen nevím, jestli jsem se zmínila… byl to hnus! Chce se mi z toho nadšením až zpívat: "Fritz Honka, Fritz Honka stále chce si děvky brát, Fritz Honka, Fritz Honka, jemu poctu chceme vzdát. Je skromný, chytrý, pohledný, jen s námahou to skrývá. A šlechetný je náramně, jak to u géniů bývá, tak to bývá, to se ví, to se ví, to se ví… Fritz Honka, Fritz Honka, vymyslel si tohle setkání, Fritz Honka, Fritz Honka, nedostižný ve svém konání. S děvkou kouzla provádí a na co sáhne, mu vychází, Fritz Honka přicházííí!" ()

Chilly00

Podobně úchylný a opravdu vizuálně nechutný film jsem už dlouho neviděla. Atmosféru zachytil Akin naprosto dokonale... a ten zápach a špína z obrazovky cáká na všechny směry. Velmi sugestivní podívaná, od které člověk chtě nechtě nemůže odtrhnout oči a jen zírá, co všechno může ještě postava Honka přínést za bizár. Akin tady dost utržený ze řetězu a žánrově tentokrát úplně někde jinde, než v Odnikud. Až za hranu grotesknosti dovedený horor/drama/komedie (neumím se rozhodnout) o lidské spodině. Jo, bavilo. I na tu špínu a smrad. ()

Rockerman

Pan Fritz Honka je za střízliva možná hodný člověk, problémem je, že jako stálý štamgast zaplivaného pajzlu U zlaté rukavice střízlivý bývá málokdy. V opilosti pak je, zvláště na ženy agresivní a to tak, že velmi. Někdy až tak, že se pak z jeho bytu šíří nesnesitelný zápach. Skvěle syrově natočené drama nebo černá komedie(?) o spodině společnosti. V oblíbené hospodě se scházejí různé zkrachovalé existence, aby vzpomínaly na svůj promarněný život. ()

agassi68

Kto sa chce zbaviť frajerky, nech ju zoberie na túto skvelú romantickú prechádzku ružovým sadom nemeckých 70tych rokov. Nádherné kulisy s vymydlenými postavami ju privedú do takej extázy, že okamžite nastúpi na vlak smer Golden handschuhe.. ()

Rathalos

U Zlatej rukavicky,uz len ten nazov filmu naznacuje,ze sa nebude jednat len o taky bezny film a uz vobec to nie je horor,je to taka psychologicka drama podla skutocnej udalosti o jednom seriovom vrahovi menom Fritz Honka,ktory zabijal stare prostitutky,je to fakt velmi dobre natocene,realisticky,obcas je to nechutne,niekedy zase odlahcene humorom a tolko odpornych hercov pokope som asi este nikde nevidel,ale na druhej strane herecke vykony su jednoducho perfektne,dalej musim pochvalit masky,herec Jonas Dassler je na nepoznanie zmeneny,takze si myslim,ze tato nemecka zalezitost by si zasluzila Oscara,lebo take nieco sa len tak hocikde a hocikedy nevidi...:-) ()

JB2203

Útrpná Odyssea za hranice filmového hnusu. Vůbec jsem nepochopil, proč něco takového vzniklo. Jako divák jsem byl obdařen toliko odpudivou mozaiku žánrových obrázků ze života zvráceného chlápka. Sice umně zpracovanou, leč nepřinášející nic víc, než prožitek odporu a znechucení. Nevím pro koho byl tento film vlastně určen ani v čem tkvěl autorův tvůrčí záměr, ale z mého pohledu se jednalo pouze o vyprázdněnou uměleckou formu, o znepokojující útvar vybujelý jako nádor na sliznici všeobecně akceptovatelného vkusu. Jediné, co snad lze na filmu nekriticky obdivovat, jsou herecké výkony všech zúčastněných, a také prostředí a mistrně zachycená dobová atmosféra, tedy aspekty, které u mne nakonec vyvolaly jistou shovívavost odrážející se i v mém celkovém hodnocení. Na závěr bych rád zdůraznil, že se vůbec nejedná o špatný film, spíše o něco, co průměrný divák mého naturelu nechce na plátně vidět. Teď jen najít způsob, jak to dostat z hlavy. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů