Poslední akční hrdina

• USA Last Action Hero (více)

Chlapec Danny Madigasn je velký filmový fanoušek a jeho nejoblíbenější postavou z plátna je akční hrdina Jack Slater, kterého hraje Arnold Schwarzenegger. Jednoho dne dostane od svého nejlepšího přítele, starého promítače z kina Nicka kouzelnou vstupenku na nový Slaterův film. Kouzlo začne okamžitě působit: Danny je transportován přímo do děje filmu, do Slaterova světa, kde neplatí pozemská pravidla a zákony a dobro vždy zvítězí nad zlem. Jenže jeden ze Slaterových nepřátel, padouch Benedict, ukradne Dannymu vstupenku a dostane se do skutečného světa. Tady chce zavraždit Arnolda Schwarzeneggera, aby tak konečně dostal Slatera. Slater s Dannym se musejí dostat do reálného světa za ním a pokusit se mu zabránit v jeho plánech… (TV Prima)

Mangus

Keď som bol malý, tento film som zbožňoval. S odstupom času to síce nie je jeden z mojich naj filmov, ale stále ho považujem za skvelý film, vtipný a že sa niečo pokazilo? No, ja fakt neviem, ani po rokoch ma v tomto filme nič neuráža, nič sa mi nezdá trápne a všetko neskutočné čo sa v ňom deje, pripisujem zámeru o paródiu filmo 80. a 90. rokov. A na druhej strane, aj táto zložka má niečo do seba, s Arniem kráčajúcim po autách v topánkach z krokodílej kože za zvuku drsnej elektrickej gitary. Proste akcia, aká má byť aj s typickými hláškami... 9/10 ()

zurivymlok

Co máte? Vždyť to nebylo nijak zlé./// "Právě jsem zabil člověka!!! A úmyslně!!!" - "Drž hubu, ty tam dole!!!" :-))))) ()

montel

Danny Madigan (Austin O´Brien) je filmový nadšen, který nejvíce ze všeho zbožňuje neohroženého policejního hrdinu Jacka Slatera (Arnold Schwarzenegger). Jeho stárnoucí kamarád, který dělá promítače v kině ho pozve na předprémiéru nového dílu a daruje mu kouzelnou vstupenku, která Dannyho vtáhne skrz plátno do filmového světa honiček, přestřelek, krásných slečen a nelogických situací...Jako malý jsem tento film zbožňoval. S odsupem času jsem se na něj podíval a kroutil hlavou, jaká blbost to vlastně je. Zábava se ale odepřít nedá, dlouhá stopáž filmu ale hrozně škodí. 45% ()

dawexx

Srdcovka. Každý má takovej ten zamilovanej film, kterej všichni ostatní kritizujou. Poslední akční hrdina je prostě jedině Arnie jako Jack Slater! Yeah! Ve filmu zazní spousta výborných hlášek, parádní odkaz na Amadea (prej si zabil Mouzarta. - Koho? - Zarta. - Jo tak, no já nevím, nepamatuju si je všechny) , Kmotra a další. Ale naprosto epická zůstává hláška Hamletova - BÝT ČI NEBÝT! (flus) NEBÝT!! (BUUUM). Tohle se opravdu mohlo natočit jen v devadesátých letech. ()

Zackk

dobrý akční film, kde se má hledět pouze na kalitu střílení a výbuchů. z tohoto hlediska čtyři hvězdy ()

Ales_IV

Když jsem tenhle snímek viděl poprvé, byl jsem zklamaný, ale bylo mi asi 12 a od Arniho jsem čekal krvák. Ale z dnešního pohledu je to docela solidní komedie. Tehdy bych možná dal i 2* ale dnes? Těsně 4 ()

terordemon

Jedna z akčných klasík môjho detstva, ktorá síce cieli na mladšie publikum ale stále vie zabaviť. Veď kto by nechcel nájsť čarovný lístok do kina ktorý ho prenesie do filmu a tam môže pomáhať Arnoldovi vystielať zloduchov. Príbeh je síce blbý a plný klišé ale vie sa s nimi pekne pohrať a parodovať ich. A je tam kopa odkazov na ďalšie akčné filmy. Najlepšie je keď sa filmová postava prenesie do skutočného sveta a pekne sa ukáže ako to tu stojí všetko za hovno. Veď tu nemôžete ani rozbiť sklo na aute aby ste si nedorezali ruku. Režíruje veľmi skúsený John McTiernan, ktorý má za sebou samé akčné klasiky. Takže pohodový večer zaručený. ()

mine.slayer

Vím jak to bylo myšleno a v pár scénách se to i povedlo, ale většinu filmu jsem se spíš cítil trapně než vtipně trapně, no a dvě hvězdy jsou asi tak akorát. ()

svist10

Další Arnieho pokus o komedii, naštěstí docela vyvedený. Nemůžu popřít, že příběh je regulérně podivný, nicméně zástup cameo roliček (a to i takových, u kterých bych řekl, že se v jednom filmu v životě nemůžou sejít), halda vtipných one-linerů, a snad všechna možná klišé akčních filmů. A suverénně nejlepší Hamlet ever! ()

Wez

Komedie A.Schwarzeneggera vůbec nemusím-nepřipadají mi ani vtipné,ani dobré,ale tento film je prostě paráda-parodování sebe sama Arniemu neskutečně jde-neříkám,že je dobrej od začátku do konce,ale já se u něj vždy královsky pobavím,scéna na funuse prostě nemá chybu(ale dost možná,že v originále by se mi to až tak nelíbilo-film má perfektní dabing!!!)!!! "Leo prďoch se ještě jednou uprdne!!!""Podívejte se-slon!!!!!""On není mrtvý!!!!"-u toho vždycky chčiju :-D ()

Ondr4H

Název filmu je zcela správný, jsem zvědav jestli třeba v roce 2023 natočí někdo podobný svérázně pojatý autobiografický snímek kde hlavní postava hraje sebe ale zároveň sebe paroduje a napodobuje díky nespočtům hitům co i dnes vyvolávají mrazení na těle.Kdo by to to mohl být?Mám sice pár tipů, ale nikdo prostě není a nikdy nebude Schwarzenneger.Tečka ()

fricek12

Jeden z nejslabších filmů s Arnym. Hodně špatný scénář, kdyby neobsadili Arnolda, nedalo by se na to koukat vůbec. ()

nikhaj

Postava arnolda Schwarzenegger si vystúpi z plátna aby si zahrala arnolda Schwarzeneggera dobrý film na svoju dobu ()

Baroque

vtipné, akčné, napínavé, vhodne parodické s odkazmi na kde-čo. a hlavne úplne iné. len jedno nechápem. prečo je tento film taký podcenený. to sú všetko len lacné kecy rádoby kritikov. už som to videl mnohokrát, a nikdy ma to nenudilo. + perfektný soundtrack. ()

Caesarion

Na filmu se mi líbí to ,že je fakticky zábavný čímkoliv. Austin O brian zahrál naprosto špičkově. A sem rád že na filmu spolupracovalo spoustu známých osobností. Rád se na film podívám kdykoliv protože mě vůbec nenudí. ()

Zemřela Tina Turner

Zemřela Tina Turner