Je to limonáda pre deti založená na popkultúre 90. rokov, ale niektoré hlášky stáli aj za 4* :-) Vôbec je veľmi chválitebné, že sa ten film dá pozerať aj po takmer 20. rokoch. Našťastie som vtedajšiu popkultúru už zažila, takže aj narážky boli zrozumiteľné a tým pádom vtipné. Ale veruže musím súhlasiť, že prvá polovica bola dvakrát lepšia ako tá druhá.(8.5.2010)

Je to celkom dobrá akčná komédia s Arnoldom Schwarzeneggrom. Má veľmi zaujímavý príbeh o chlapcovi, ktorý sa s pomocou čarovnej vstupenky do kina dostane do filmu s jeho obľúbeným hercom, kde mu pomáha s prípadom a chce ho presvedčiť, že žije len vo filmovom svete, ale záporák zatiaľ chce prejsť do reality. Spracovanie je ale dosť rozporuplné, pretože film je prakticky rozdelený na dve kvalitatívne rozdielne polovice. Prvá je veľmi vydarenou paródiou na akčný žáner, kde sú skvelo zobrazené jeho hlavné klišé, nájde sa tu mnoho výborných originálnych nápadov a vtipných momentov ako nápad s kresleným detektívom alebo návšteva videopožičovne. A druhá sa už týka hlavne samotného prípadu a prechodu do reálneho sveta, pričom zaujímavého tu toho moc nie je a väčšinu času táto polovica nudí. Akcie je tu pomerne dosť a som spokojný. Samozrejme kvôli preradeniu do paródie musí byť upravená, ale v rámci svojej kategórie mi príde výborná. Oceňujem hlavne veľmi dobrú automobilovú naháňačku, prestrelku pri záchrane dcéry alebo skvelú scénu s Hamletom. A poteší aj niekoľko kvalitných výbuchov. Herecké obsadenie je celkom slušné, výborný Schwarzenegger, niekoľko zaujímavých vedľajších postáv alebo cameí a dokonca ani chlapec neprekáža, ale vôbec ma nebavili záporáci. Čo sa týka réžie a technickej stránky, tak tu nevidím problém. Škoda toho scenáru v druhej polovici, ktorý kazí celkový dojem. Inak tento film rozhodne stojí za pozornosť. Objektívna kvalita filmu- 55%, film sa páči mne na 57%.(9.6.2011)

Akční mix komedie, parodie akčních filmů a časové sci-fi, s Arniem v hlavní (dvoj)roli. Tou časovkou mi to připomínalo Návrat do budoucnosti, Arnieho sebeparodií zase Pravdivé lži, no a jinak zde byla spousta filmových odkazů - Spielbergovým E.T. počínaje, Terminátorem pokračuje a Smrtonosnou pastí konče. Zabodoval i Schwarzeneggerův Hamlet ve akčním sci-fi rouše... Hodně mne potěšil i můj oblíbený Anthony Quinn v roli italského gangstera Tony Vivaldiho. Celkový dojem je však bohužel jen mírný nadprůměr, dobrá parodie vypadá jinak. Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=hSTVmYyk5ro(25.8.2013)

• rikitiki

Tomuhle filmu došel dech tak brzy, že se skoro ani nestačil nadechnout. Přitom potenciál tu byl - Arnold v hlavní roli akčního hrdiny v reálném světě by byl skvělý materiál pro sebeironickou postavu. Ale bohužel, film, který začal roztomile rošťácky a parodicky, se asi po čtvrt hodině překlopil do nudné akčky s nějakým tím morálním ponaučením (aspoň, že naštěstí malým) a jen zřídka na diváka uličnicky mrkne. W. Allen v Purpurové růži z Káhiry to zvládl mnohem líp. /9. 9. 12./(9.9.2012)

Splácení dětských dluhů pokračuje. Další devadesátková komedie s mírně scifi/fantasy zápletkou, která klade divákovi otázku: a co bys udělal ty? Koncept, kdy se realita v těle malého cinefila probourává do akční fikce a filmové postavy utíkají řešit své frustrace do světa, kde neplatí pravidlo happyendu, je natolik hravý a zábavný, že dovoluje ironizovat klišé, tropit žerty z nedotknutelného akčního heroje a pěstovat napětí mezi všedním světem, kde každá rána bolí, a hollywoodským rájem neomezených možností, nekonečných nábojů a dokonale krásných žen. Už přesně vím, do jaké filmové scény bych se pomocí kouzelné houdiniovské vstupenky vloupala. Pokud by mi zaručila zpáteční cestu.(1.2.2010)

• - Ve filmu nechybí typické Arnoldovy hlášky: "I'll be back," "trust me" a "do it". (Džejkop)

• - V reminiscenci na Sedmou pečeť hraje Smrt Ian McKellen, v cameo roli na policejní stanici můžeme vidět Sharon Stone v odkazu na film Základní instinkt. Na policejní stanici je v cameo roli i Robert Patrick (T- 1000 z Terminátora 2). (Ai.ma)

• - Profesionální wrestler Professor Toru Tanaka, vlastním jménem Charles Kalani, a Arnold Schwarzenegger si společně zahráli již ve snímku Běžící muž (1987). (Rominator)