Už jsem to viděl 20x a musím říct že je to výborný film na klišé akčních filmů ale není to parodie.Chvílemi to ovšem ztrácí dech ale režie Johna McTiernana to zachrání.Také by se tu mohla hrát hra najdi si svou hvězdu a její roli.Já našel:Tina Turner(starostka), F.Murray "ten co zabil Mozarta" Abraham, Van Damme, Belushi, Robert Patrick, Sharon Stone, Quinn, McKellen(smrt z Bergmanovi Sedmé pečeti) a Arnolda Schwarzeneggera.(16.11.2003)

S přibývajícím počtem repríz se stupňuje můj respekt k tomuto neprávem odsouzenému kousku. Kdybych měl zhodnotit kdo z akčních dinosaurů si ze sebe udělal větší prdel, jestli Jean- Claude v JCVD anebo Arnold v Last Action Hero, tak by byl výsledek jasný. Arnold to tady rozpálil na plné pecky. Skvělá hudba, bezedné zásobníky a padouchové nemají šanci. Oproti tomu zřejmý kontrast, když se naši hrdinové objeví v realitě. Ruce bolí, rány krvácejí a zloduchů si nikdo nevšímá. Navíc si Arnold dost nemilosrdně utahuje i sám ze sebe. PS: Stallone v roli Terminátora je vskutku zajímavá představa.(18.1.2011)

"Chlapec posedlý filmem"? Co mi to jen připomíná... Poslední akční hrdina patří do stejné sorty filmů jako Trhák pana Bofingera, i když trochu jiným způsobem. Střílí si sám ze sebe, z hollywoodských filmů a jejich zaběhlých stereotypů, kromě toho odkazuje i na filmy umělecké (a teď nemám na mysli Amadea, ale Sedmou pečeť). Ano, díky tomuto filmu jsem se už někdy ve třinácti dozvěděl, že existuje nějaká Sedmá pečeť...(2.11.2005)

CITÁT - To budou letos zase veselý vánoce.......... Arnold Schwarzenegger jako Jack Slater.....a nakonec všichni zemřou...........i když se to nezdá Hamlet je jeden z prvních akčních hrdinů... CITÁT - Být, či nebýt ??!!...NEBÝT !!!!!!........ Smíchejte do hromady jedno kino, speciální vstupenku, jednoho mladého milovníka akčních filmů, perfektní hudbu, jednoho nebo dva záporáky, akční scény a nezapomeňte přidat jednoho akčního hrdinu, zatřepte a útržek uschovejte - právě začínáme. U Arnolda jsem si zvyknul, že je často vidět z doutníkem a spoustou zbraní, to už prostě k němu patří. Avšak základní magnet je jeho legendární věta - JÁ SE VRÁTÍM. Ať už její klasické znění, nebo další modifikace typu - Hned se vrátím, Ona se vrátí, Myslíš si že mám na to se vrátit, Vraťte se, Jsem zpět a další a další. V tomto snímku zazní Arnoldova věta hned třikrát. DIALOG - JACK SLATER : Já se vrátím - to jsi nečekal, že to řeknu, viď !!!!!! DANNY MADIGAN ( Austin O'Brien ) : Říkáš to ve všech filmech.......... Tento dialog zazní ve 41 minutě. Další tato věta, tentokrát z úst Dannyho, zazní ve 46 minutě. Říká jí on Jackovi - Vím, vrátíš se.......... a třetí tato věta zazní z úst Rippera, jednoho z padouchů ( Tom Noonan ), a říká jí také Jackovi - Já se vrátím..... Jack na to reaguje : CITÁT - V dalším díle nebudeš !!!!........... Letící kolo z Dannym na pozadí Měsíce v 55 minutě, je nezaměnitelné logo ala E.T.. A ještě jedna scéna je veselá a zároveň mrazivá. Jedná se o scénu, kdy si první záporák se skleněným okem ověřuje zabití....právě jsem zabil člověka, halóóó.... CITÁT - Drž hubu, tam dole!!!........... Film je pocta akčním snímkům, Arnoldovi i divákům. Ve filmu je i spousta hudby, tak třeba namátkou - Megadeth a song Angry again, Alice in Chains se songem A little bitter, Def Leppard a jejich Two steps behind a v neposlední řadě AC/DC s Big gun. http://www.youtube.com/watch?v=ZTuPm2SMOd8(31.3.2011)

Je to limonáda pre deti založená na popkultúre 90. rokov, ale niektoré hlášky stáli aj za 4* :-) Vôbec je veľmi chválitebné, že sa ten film dá pozerať aj po takmer 20. rokoch. Našťastie som vtedajšiu popkultúru už zažila, takže aj narážky boli zrozumiteľné a tým pádom vtipné. Ale veruže musím súhlasiť, že prvá polovica bola dvakrát lepšia ako tá druhá.(8.5.2010)

• - Mnohé z filmových rekvizit byly vyrobeny fiktivní společností ACME, kterou známe z kreslených seriálů Looney Tunes. (Džejkop)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 45. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - V čase 1:22:15 je možné zahlédnout za postavou Benedikta (Charles Dance) odraz kameramana s kamerou i s asistentem kamery a zvukařem, jak obcházejí Benedikta při jeho monologu. (Ivoman)