• MM_Ramone

Žiarivá hollywoodska kariéra rakúskeho svalovca Arnolda Schwarzeneggera začala po natočení filmu "Terminator 2" nenápadne pohasínať. Hrdina kultových snímkov ako "Conan", "Terminator" či "Predator" sa začal objavovať vo filmových prepadákoch, ktoré nemali úspech u odborných kritikov ani u bežných divákov. Upadajúci trend Schwarzeneggerovej hereckej kariery je cítiť i v komediálnom akčnom snímku "Posledný akčný hrdina". Je to zdĺhavé a nudné. **(26.1.2018)

• paascha

Vím, je to pitomost, nevkusný kýč a Arnold je opravdu příšernej:-))) Ale tak nějak mám pro tenhle film slabost, snad proto, že jsem ho viděl v sérii s předchozími akčňáky, snad prot, že se "komediální talent" pana guvernéra teprve začal klubat na svět ( i když v Komandu nebo Predátorovi byl taky dost vtipnej:-))))(14.12.2007)

• tron

„Jack, toto je zástupca guvernéra.“ - Vrazí mu jednu do nosa. - „Povedzte mi, až príde guvernér.“ Vždy, keď vidím tento film, pomyslím si „Jaj Bože, to mohlo byť!“. Ale nie je. Prvá polovica nemá ďaleko ku genialite – báječne uvoľnený Arnold s cigarou a v hadích topánkach, namakane sebavedomá réžia Johna McTiernana (PREDÁTOR), výborný „film vo filme“ scenár Shanea Blacka (autor SMRTONOSNEJ ZBRANE, Hawkins z PREDÁTORA) a bombastický rozpočet neustále kričiaci „pozri na mňa!“. Bohužiaľ, v druhej polovičke sa nudne dostávame do „našej reality“ so všetkými jej čudnými šedými problémami (prepady na nočnom poriadku, ochladzujúci sa vzťah medzi matkou a jej dieťaťom). Nezachráni to už ani pani Arnoldová, originálne nápady (Stallone v T2), podarené cameá (T-1000, Arnold Schwarzenegger ako Arnold Schwarzenegger, bergmanovská Smrť alias Ian McKellen), sklenené oko Charlesa Dancea dokonca ani noblesný Anthony Quinn v dosť urážlivej úlohe. F. Murray Abraham je potom už doslova slabý ("Danny hovoril, že si zabil Mo Zarta." - "Koho?" - "Zarta." - "No, vieš, zabil som toľko ľudí..."). Dole klobúk: neveril som, že TAKÝTO scenár sa dá TAKTO rozpačito sfilmovať... spomenul som už kresleného kocúra?(23.12.2004)

S přibývajícím počtem repríz se stupňuje můj respekt k tomuto neprávem odsouzenému kousku. Kdybych měl zhodnotit kdo z akčních dinosaurů si ze sebe udělal větší prdel, jestli Jean- Claude v JCVD anebo Arnold v Last Action Hero, tak by byl výsledek jasný. Arnold to tady rozpálil na plné pecky. Skvělá hudba, bezedné zásobníky a padouchové nemají šanci. Oproti tomu zřejmý kontrast, když se naši hrdinové objeví v realitě. Ruce bolí, rány krvácejí a zloduchů si nikdo nevšímá. Navíc si Arnold dost nemilosrdně utahuje i sám ze sebe. PS: Stallone v roli Terminátora je vskutku zajímavá představa. 70%(18.1.2011)

Až po x-tém zhlédnutí jsem si uvědomil, jak moc mám tuhle kouzelnou geekovskou záležitost vlastně rád. Dokonalá (ale ne úplně okatá!) parodie a především úžasná pocta Arnoldovi a vůbec všem velkým akčním hrdinům. Slušný scénář plný nápadů, výborná režie Johna McTiernana a spousta herců v cameo rolích, hrajících buď sami sebe nebo své nejslavnější role (Sharon Stone - Základní instinkt). Pokud máte rádi akční filmy (včetně jejich obvyklých nešvarů), nemůžete Posledního akčního hrdinu nikdy úplně zatratit. 90 %(3.9.2003)

• - Počas festivalu v Cannes postavili na lodi kotviacej pri pláži nafukovaciu sochu Jacka Slatera (Arnold Schwarzenegger) vo výške štvorposchodovej budovy. (gogo76)

• - Po explozi domu pronese černý policista větu: "Dva dny do důchodu," čímž odkazuje na film Smrtonosná zbraň 3 (1992). V ten samý moment zahraje i část hudby ze zmíněného filmu. (Corpsegrinder)

• - Během natáčení přijela s Arnoldem Schwarzeneggerem udělat rozhovor rakouská zpěvačka a herečka Dagmar Koller. Schwarzenegger ji zatáhl na plac a my ji můžeme vidět na policejní stanici, jak mluví s Dannym. (Ai.ma)