CITÁT - To budou letos zase veselý vánoce.......... Arnold Schwarzenegger jako Jack Slater.....a nakonec všichni zemřou...........i když se to nezdá Hamlet je jeden z prvních akčních hrdinů... CITÁT - Být, či nebýt ??!!...NEBÝT !!!!!!........ Smíchejte do hromady jedno kino, speciální vstupenku, jednoho mladého milovníka akčních filmů, perfektní hudbu, jednoho nebo dva záporáky, akční scény a nezapomeňte přidat jednoho akčního hrdinu, zatřepte a útržek uschovejte - právě začínáme. U Arnolda jsem si zvyknul, že je často vidět z doutníkem a spoustou zbraní, to už prostě k němu patří. Avšak základní magnet je jeho legendární věta - JÁ SE VRÁTÍM. Ať už její klasické znění, nebo další modifikace typu - Hned se vrátím, Ona se vrátí, Myslíš si že mám na to se vrátit, Vraťte se, Jsem zpět a další a další. V tomto snímku zazní Arnoldova věta hned třikrát. DIALOG - JACK SLATER : Já se vrátím - to jsi nečekal, že to řeknu, viď !!!!!! DANNY MADIGAN ( Austin O'Brien ) : Říkáš to ve všech filmech.......... Tento dialog zazní ve 41 minutě. Další tato věta, tentokrát z úst Dannyho, zazní ve 46 minutě. Říká jí on Jackovi - Vím, vrátíš se.......... a třetí tato věta zazní z úst Rippera, jednoho z padouchů ( Tom Noonan ), a říká jí také Jackovi - Já se vrátím..... Jack na to reaguje : CITÁT - V dalším díle nebudeš !!!!........... Letící kolo z Dannym na pozadí Měsíce v 55 minutě, je nezaměnitelné logo ala E.T.. A ještě jedna scéna je veselá a zároveň mrazivá. Jedná se o scénu, kdy si první záporák se skleněným okem ověřuje zabití....právě jsem zabil člověka, halóóó.... CITÁT - Drž hubu, tam dole!!!........... Film je pocta akčním snímkům, Arnoldovi i divákům. Ve filmu je i spousta hudby, tak třeba namátkou - Megadeth a song Angry again, Alice in Chains se songem A little bitter, Def Leppard a jejich Two steps behind a v neposlední řadě AC/DC s Big gun. http://www.youtube.com/watch?v=ZTuPm2SMOd8(31.3.2011)

Rozpočet $85miliónovTržby USA $50,016,394Tržby Celosvetovo $137,298,489║ Perfektný úlet na akčné filmy, nikdy nepochopím prečo je tak tento film opovrhovaný, po celý čas sa jedná a zbesilú jazdu plnú akčných "parodovaných" vychytáviek, spomienok na mnohé filmové postavy, a to všetko zabalené vo výbornej réžii Johna McTiernana. Arnold sa do takejto úlohy hodí ako niekto iný a je vidieť že si ju užíva, brať tento film vážne môže len klasický filmový konzument čo nemá vôbec pojem o filmových žánroch a už podľa názvu musí byť jasné o čo išlo tvorcom. Tento film je u mňa zárukou výsostnej zábavy na účet sebaparodovania, skvelý počin a pocta akčným filmom:)) nech žije Arnold Budweisser!!! /90%/(19.5.2005)

Jedna z nejelpších parodií na akční filmy,kterou jsem,kdy viděl. Výborný nápad obsadit do hlavní role ikonu všech akčních filmů parodující sama sebe. Klišé za klišé,pěkný holky,postavy ze známých filmů v těch nejmenších rolí,absurdity. "To je animovanej kocour""má službu."Haló animovanej kocour."Vždyť říkám,že má dneska službu do prkýnka." Zkuste si říct. Terminátor 2-Den zůčtování. Sylvester Stallone. Taky to nezní špatně. To by pak bral jeho role. Comanado. Sylvester Stallone. Predátor. Sylvester Stallone.(9.5.2006)

Jak by to vypadalo, kdyby se fanoušek dostal do filmu? Ó můj bože to je můj sen. V malém klukovi Dannym se tak trošku vidím, a když on dostane možnost se ocitnou vedle Arnolda přímo na plátně, je to celkem prča. Jistě, Poslední akční hrdina je docela ujetý film. Vždyť Arnold zde vlastně paroduje sám sebe, ale pro fanouška jako jsem já, se jedná o skvělou akční a komediální jízdu. Nečekal jsem to, ale Poslední akční hrdina se trefuje hláškami přesně tam kam má a proto jsem si film užil. Asi snad není lepší parodie (krom Žhavých výstřelů) na akční žánr. Zvlášť když hlavní akční hrdina je vlastně „TEN" akční hlavní hrdina. Možná mi zase trošku vadila délka, ale finální půl hodina, kdy se oba charaktery dostanou do reálného světa je prostě skvělá. Herec Arnold potkává Arnolda toho Arnolda a při premiéře "toho" filmu je to prostě sranda. Navíc se objeví jeho manželka Marie (a taky JCVD jako malé camao). Takže závěr přímo dýchá po skvělé autentičnosti. Je to prostě dobře vymyšleno. (75 %)(28.2.2015)

Už jsem to viděl 20x a musím říct že je to výborný film na klišé akčních filmů ale není to parodie.Chvílemi to ovšem ztrácí dech ale režie Johna McTiernana to zachrání.Také by se tu mohla hrát hra najdi si svou hvězdu a její roli.Já našel:Tina Turner(starostka), F.Murray "ten co zabil Mozarta" Abraham, Van Damme, Belushi, Robert Patrick, Sharon Stone, Quinn, McKellen(smrt z Bergmanovi Sedmé pečeti) a Arnolda Schwarzeneggera.(16.11.2003)

• - Raz nad ránom pri popíjaní štábu režisér John McTiernan poznamenal: „My tu v skutočnosti točíme E.T: Mimozemšťana." Arnolda Schwarzeneggera (Jack Slater) to dosť znepokojilo a odvtedy začal mať pocit, že celá záležitosť s prístupnosťou PG-13 bola chybou. (gogo76)

• - V čase 1:26:30 při srážce aut, jsou na zemi vidět dva kabely za autem Jack Slatera (Arnold Schwarzenegger). Tyto kabely se používaly pro řízení aut bez kaskadérů. Dnes se tyto akce provádí již bezdrátově. (Ivoman)

• - Poslední akční hrdina je první film používající SDDS (Sony dynamic digital sound). (Ai.ma)