Reklama

Reklama

Poslední akční hrdina

  • USA Last Action Hero (více)
Trailer

Obsahy(1)

Chlapec Danny Madigasn je velký filmový fanoušek a jeho nejoblíbenější postavou z plátna je akční hrdina Jack Slater, kterého hraje Arnold Schwarzenegger. Jednoho dne dostane od svého nejlepšího přítele, starého promítače z kina Nicka kouzelnou vstupenku na nový Slaterův film. Kouzlo začne okamžitě působit: Danny je transportován přímo do děje filmu, do Slaterova světa, kde neplatí pozemská pravidla a zákony a dobro vždy zvítězí nad zlem. Jenže jeden ze Slaterových nepřátel, padouch Benedict, ukradne Dannymu vstupenku a dostane se do skutečného světa. Tady chce zavraždit Arnolda Schwarzeneggera, aby tak konečně dostal Slatera. Slater s Dannym se musejí dostat do reálného světa za ním a pokusit se mu zabránit v jeho plánech… (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (451)

Trajektt 

všechny recenze uživatele

Již v pořadí třetí povedená komedie v titulní roli s nadpozemským a nezničitelným Arnoldem Schwarzeneggerem, která nás zavede do dvou světů a to za prvé do toho naše bolestného života, kde cítíme každou bolest a utrpení a za druhé do toho filmového, kde akční hrdinové v čele s Jackem Slaterem vše řeší jako by se nic nestalo. Jednoho dne dostane malý chlapec Danny kouzelnou vstupenku, aby mohl vstoupit do tohoto úžasného světa, kde bude prožívat dobrodružství společně s již zmiňovaným Jackem až do té doby než se této vstupenky zmocní záporňák a  kuliočko nazývaný Benedict, který si posléze zaskočí do našeho bolestivého světa a tím začíná ta pravá jízda s uspokojivým a napínavým koncem. Akce, zábavy, vtipných dialogů a všudepřítomných triků si zde užijeme habaděj a málem bych zapomněl na hudbu, která nás celým filmem doprovází a která nás v drásajících scénách tohoto snímku nenechá oddechnout. Připomenu skvělej song od australské kapely AC/DC - Big Gun (1993), ale také další skladby od Megadeth a Alice in Chains. Když se na tento film dívá dnešní mládež, která je přesycená velkým množstvím bezcenných triků, tak jí musí připadat tento film k smíchu. ale my, kteří jsme vyrůstali na akčňácích z osmdesátých a devadesátých let, to bereme jako velice vydařenou parodii právě na tyto filmy s opět skvělým a tentokráte i zábavným Božským Arniem. Za perfektní fantasy jízdu s originálním nápadem a skvělým provedením s perfektní hudební kulisou musím dát něco přes 80%. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Dějový guláš, na kterém si kritici smlsli. Na filmovém plátně mu vychází všechno, když ale vstoupí do reálného světa, jde to ztuha. Poslední akční hrdina byl událostí sezony i propadákem roku. Za scénářem stál Shane Black, v jehož hlavě se zrodil Poslední skaut i Smrtonosná zbraň, za kameru si sednul uznávaný řemeslník John McTiernan a před ní se vyjímala robustní postava Arnolda Schwarzeneggera. I tak to moc nevyšlo. Mravenčí práce skončila rozpačitým dojmem. Žánrová nevyhraněnost tu ne vždy odpovídá tomu, co by si divák za pětaosmdesát milionů dolarů (v té době neuvěřitelný ranec peněz) přál, takže ty oslnivé pyrotechnické parádičky, bohatá výprava i kaskadérské kousky přijdou nakonec docela vniveč. ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Verze Hamleta, kdy je něco rozstříleného v království Dánském, vypadala lákavě, ale jinak je to chaotický eintopf, který si sice touží pohrát s klišé akčních filmů a popkulturními odkazy, ale ten obrovský potenciál mu značnou část stopáže protéká děravým dnem. Jít s tímhle nedodělkem pár týdnů po skončení natáčení do kin a navíc proti Jurskému parku? Není se co divit, že nad úspěchem Last Action Hero mávl kosou Černý Gandalf.. ()

woody 

všechny recenze uživatele

Už jsem to viděl 20x a musím říct že je to výborný film na klišé akčních filmů ale není to parodie.Chvílemi to ovšem ztrácí dech ale režie Johna McTiernana to zachrání.Také by se tu mohla hrát hra najdi si svou hvězdu a její roli.Já našel:Tina Turner(starostka), F.Murray "ten co zabil Mozarta" Abraham, Van Damme, Belushi, Robert Patrick, Sharon Stone, Quinn, McKellen(smrt z Bergmanovi Sedmé pečeti) a Arnolda Schwarzeneggera. ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Prečo si sa proste nezameral na to, čo ti diváci žerú najviac, Arnie?! Akcia, zábava...a možno popri tom nejaká tá hláška, ale celú komédiu(navyše vyše dvojhodinovú)s tvojím oceľovým ksichtom proste neutiahneš! Navyše keď má ešte debilný príbeh. McTiernan sa s Arniem moc nevytiahol. Len ako jednohubka! 55%. ()

Galerie (83)

Zajímavosti (40)

  • Tržby ze severoamerických kin činily 50 milionů amerických dolarů, součet těch celosvětových dosáhl 137,3 mil. (NIRO)

Související novinky

Zemřela Tina Turner

Zemřela Tina Turner

24.05.2023

Přichází smutné zprávy pro svět filmu a zejména hudby. Ve středu 24. května ve svém domě ve švýcarském Kusnachtu zemřela ve věku třiaosmdesáti let legendární americká zpěvačka a příležitostná herečka… (více)

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem

08.06.2009

Ultimátní zmodernizovanou verzi Shakespearovy klasiky předvedl Arnold v Posledním akčním hrdinovi, ale brzy se dočkáme další. Catherine „vykopli mě od Stmívání“ Hardwicke je teď spojována s mnoha… (více)

Reklama

Reklama