I'll fetch him. Dracula? I can get King Kong! We'll have a nightmare with Freddy Krueger, have a surprize party for Adolf Hitler, Hannibal Lecter can do the catering, and then we'll have christening for Rosemary's Baby! All I have to do is snap my fingers and they'll be here. They're lining up to get here, and do you know why Jack? Should I tell you why? Because here, in this world, the bad guys can win!(13.10.2013)

Akční mix komedie, parodie akčních filmů a časové sci-fi, s Arniem v hlavní (dvoj)roli. Tou časovkou mi to připomínalo Návrat do budoucnosti, Arnieho sebeparodií zase Pravdivé lži, no a jinak zde byla spousta filmových odkazů - Spielbergovým E.T. počínaje, Terminátorem pokračuje a Smrtonosnou pastí konče. Zabodoval i Schwarzeneggerův Hamlet ve akčním sci-fi rouše... Hodně mne potěšil i můj oblíbený Anthony Quinn v roli italského gangstera Tony Vivaldiho. Celkový dojem je však bohužel jen mírný nadprůměr, dobrá parodie vypadá jinak. Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=hSTVmYyk5ro(25.8.2013)

• MM_Ramone

Žiarivá hollywoodska kariéra rakúskeho svalovca Arnolda Schwarzeneggera začala po natočení filmu "Terminator 2" nenápadne pohasínať. Hrdina kultových snímkov ako "Conan", "Terminator" či "Predator" sa začal objavovať vo filmových prepadákoch, ktoré nemali úspech u odborných kritikov ani u bežných divákov. Upadajúci trend Schwarzeneggerovej hereckej kariery je cítiť i v komediálnom akčnom snímku "Posledný akčný hrdina". Je to zdĺhavé a nudné. **(26.1.2018)

Mně se ten film líbil. Námět mi přijde zajímavý, stejně tak pohrávání si s klišé akčního žánru. Nejvíce se mi ale líbila konfrontace opravdového a filmového světa. Chvílemi legrace, chvílemi "skutečně akční" film (podobně je třeba kombinováno i Spiknutí s Gibsonem). Dost se mi líbila scéna přepadení Dannyho zlodějem natočená dost realisticky, tady se nejvíce ukázalo, že ve skutečném životě je vše trochu jinak. Prostě - na rozdíl od většiny ostatních si myslím, že se film povedl a dobře jsem se u něj bavil.(25.7.2003)

Jedna z nejelpších parodií na akční filmy,kterou jsem,kdy viděl. Výborný nápad obsadit do hlavní role ikonu všech akčních filmů parodující sama sebe. Klišé za klišé,pěkný holky,postavy ze známých filmů v těch nejmenších rolí,absurdity. "To je animovanej kocour""má službu."Haló animovanej kocour."Vždyť říkám,že má dneska službu do prkýnka." Zkuste si říct. Terminátor 2-Den zůčtování. Sylvester Stallone. Taky to nezní špatně. To by pak bral jeho role. Comanado. Sylvester Stallone. Predátor. Sylvester Stallone.(9.5.2006)

• - Ve 43. minutě, kdy se psi postaví na sebe, si lze všimnout, že nestojí přímo na sobě, ale na kovové konstrukci. (Pavlátko)

• - Iba niekoľko týždňov po sklamaní z filmu sa Arnold Schwarzenegger vrhol do natáčania snímky Pravdivé lži (1994) s Jamesom Cameronom. (gogo76)

• - Tento film obsahuje mnoho logických chyb; byl to záměr. (Džejkop)