• MM_Ramone

Žiarivá hollywoodska kariéra rakúskeho svalovca Arnolda Schwarzeneggera začala po natočení filmu "Terminator 2" nenápadne pohasínať. Hrdina kultových snímkov ako "Conan", "Terminator" či "Predator" sa začal objavovať vo filmových prepadákoch, ktoré nemali úspech u odborných kritikov ani u bežných divákov. Upadajúci trend Schwarzeneggerovej hereckej kariery je cítiť i v komediálnom akčnom snímku "Posledný akčný hrdina". Je to zdĺhavé a nudné. **(26.1.2018)

Podobný komerční i dějový úlet jako o rok později True Lies, akorát o třídu horší zábava. Na tomto filmu je skutečně vidět že se nešetřilo. Bohatá výprava, velcí herci, strhující výbuchy, honosné lokace (Hyatt) a velkolepá akce. Ovšem film přišel zaprvé ve špatnou dobu do kin (konkurence) a za druhé není zase tak zábavný, strhující a hlavně originální jak by se mohlo zdát a tak se z něj stal relativní propadák, který se zdaleka neujal tak jak by se čekalo. Ačkoliv je režisér na akční film kabrňák, v intimitě a v osobních vazbách jednotlivých charakterů mu to vždycky trochu vázlo a tak jakmile se nestřílí o sto šest, je docela nuda. Několik výborných vtipů, glos a scén, překvapivě dobrý Arnold, ale jinak opravdu příliš dlouhé a dosti skřípající.(17.4.2009)

Dosť podivný guláš o jednom splnenom chlapčenskom sne. No uznajte, kedby váš obľubený filmový hrdina vystúpil s plátna a vy by ste boli jeho najlepśí priteľia a sprevádzali o dnešnou dobou. Nápad výborný. Film priemer, pričom je to viac komédia, čo jak McTiernanovi tak Schwarcovi moc nejde. Ale aobsahuje pár podarenúch scén. Pri plagáte z Terminárora 2, kde bol na obrázku Stallone som vážne nemohol. Silné, tri.(9.7.2005)

Rozpočet $85miliónovTržby USA $50,016,394Tržby Celosvetovo $137,298,489║ Perfektný úlet na akčné filmy, nikdy nepochopím prečo je tak tento film opovrhovaný, po celý čas sa jedná a zbesilú jazdu plnú akčných "parodovaných" vychytáviek, spomienok na mnohé filmové postavy, a to všetko zabalené vo výbornej réžii Johna McTiernana. Arnold sa do takejto úlohy hodí ako niekto iný a je vidieť že si ju užíva, brať tento film vážne môže len klasický filmový konzument čo nemá vôbec pojem o filmových žánroch a už podľa názvu musí byť jasné o čo išlo tvorcom. Tento film je u mňa zárukou výsostnej zábavy na účet sebaparodovania, skvelý počin a pocta akčným filmom:)) nech žije Arnold Budweisser!!! /90%/(19.5.2005)

CITÁT - To budou letos zase veselý vánoce.......... Arnold Schwarzenegger jako Jack Slater.....a nakonec všichni zemřou...........i když se to nezdá Hamlet je jeden z prvních akčních hrdinů... CITÁT - Být, či nebýt ??!!...NEBÝT !!!!!!........ Smíchejte do hromady jedno kino, speciální vstupenku, jednoho mladého milovníka akčních filmů, perfektní hudbu, jednoho nebo dva záporáky, akční scény a nezapomeňte přidat jednoho akčního hrdinu, zatřepte a útržek uschovejte - právě začínáme. U Arnolda jsem si zvyknul, že je často vidět z doutníkem a spoustou zbraní, to už prostě k němu patří. Avšak základní magnet je jeho legendární věta - JÁ SE VRÁTÍM. Ať už její klasické znění, nebo další modifikace typu - Hned se vrátím, Ona se vrátí, Myslíš si že mám na to se vrátit, Vraťte se, Jsem zpět a další a další. V tomto snímku zazní Arnoldova věta hned třikrát. DIALOG - JACK SLATER : Já se vrátím - to jsi nečekal, že to řeknu, viď !!!!!! DANNY MADIGAN ( Austin O'Brien ) : Říkáš to ve všech filmech.......... Tento dialog zazní ve 41 minutě. Další tato věta, tentokrát z úst Dannyho, zazní ve 46 minutě. Říká jí on Jackovi - Vím, vrátíš se.......... a třetí tato věta zazní z úst Rippera, jednoho z padouchů ( Tom Noonan ), a říká jí také Jackovi - Já se vrátím..... Jack na to reaguje : CITÁT - V dalším díle nebudeš !!!!........... Letící kolo z Dannym na pozadí Měsíce v 55 minutě, je nezaměnitelné logo ala E.T.. A ještě jedna scéna je veselá a zároveň mrazivá. Jedná se o scénu, kdy si první záporák se skleněným okem ověřuje zabití....právě jsem zabil člověka, halóóó.... CITÁT - Drž hubu, tam dole!!!........... Film je pocta akčním snímkům, Arnoldovi i divákům. Ve filmu je i spousta hudby, tak třeba namátkou - Megadeth a song Angry again, Alice in Chains se songem A little bitter, Def Leppard a jejich Two steps behind a v neposlední řadě AC/DC s Big gun. http://www.youtube.com/watch?v=ZTuPm2SMOd8(31.3.2011)

• - Část filmu, která se odehrává ve videopůjčovně nám odhaluje další filmy režiséra Johna McTiermana. Jsou to Smrtonosná past (1988), Hon na ponorku (1990) a Šaman (1992). (Džejkop)

• - Arnold Schwarzenegger (Jack Slater) si na festivale v Cannes vytvoril osobný rekord, keď za 24 hodín poskytol 40 televíznych interview a 54 rozhovorov pre tlač. (gogo76)

• - Počas festivalu v Cannes postavili na lodi kotviacej pri pláži nafukovaciu sochu Jacka Slatera (Arnold Schwarzenegger) vo výške štvorposchodovej budovy. (gogo76)