Je to celkom dobrá akčná komédia s Arnoldom Schwarzeneggrom. Má veľmi zaujímavý príbeh o chlapcovi, ktorý sa s pomocou čarovnej vstupenky do kina dostane do filmu s jeho obľúbeným hercom, kde mu pomáha s prípadom a chce ho presvedčiť, že žije len vo filmovom svete, ale záporák zatiaľ chce prejsť do reality. Spracovanie je ale dosť rozporuplné, pretože film je prakticky rozdelený na dve kvalitatívne rozdielne polovice. Prvá je veľmi vydarenou paródiou na akčný žáner, kde sú skvelo zobrazené jeho hlavné klišé, nájde sa tu mnoho výborných originálnych nápadov a vtipných momentov ako nápad s kresleným detektívom alebo návšteva videopožičovne. A druhá sa už týka hlavne samotného prípadu a prechodu do reálneho sveta, pričom zaujímavého tu toho moc nie je a väčšinu času táto polovica nudí. Akcie je tu pomerne dosť a som spokojný. Samozrejme kvôli preradeniu do paródie musí byť upravená, ale v rámci svojej kategórie mi príde výborná. Oceňujem hlavne veľmi dobrú automobilovú naháňačku, prestrelku pri záchrane dcéry alebo skvelú scénu s Hamletom. A poteší aj niekoľko kvalitných výbuchov. Herecké obsadenie je celkom slušné, výborný Schwarzenegger, niekoľko zaujímavých vedľajších postáv alebo cameí a dokonca ani chlapec neprekáža, ale vôbec ma nebavili záporáci. Čo sa týka réžie a technickej stránky, tak tu nevidím problém. Škoda toho scenáru v druhej polovici, ktorý kazí celkový dojem. Inak tento film rozhodne stojí za pozornosť. Objektívna kvalita filmu- 55%, film sa páči mne na 57%.(9.6.2011)

• Djkoma

Tak špatný film, že ho nedokázal zachránit ani Arnold vedle všech možných malých, velkých i největších filmových hvězd. Film přišel ve špatnou dobu a byl vysloveně pohádkou, kterou sní každý chlapec, ale každý si v této fantazii představuje něco jiného a prostě to nelze vtěsnat do jednoho filmu. Kdybych snil já o něčem podobném jistě bych raději porazil Arnolda než byl jeho pravá ruka (možná se více hodí pravá půlka pozadí).(1.7.2004)

Jeden z těch filmů, co nemají tak časté reprízy. Kdysi jsem to viděl v tv jen jednou a pamatuji se, že se mi to celkem líbilo a už dlouho jsem měl v merku, že se na to kouknu znovu. A jelikož už jsem samozřejmě obeznámen (nejen) scénáristickou tvorbou Shanea Blacka, film a jeho nesčetné odkazy jsem si nesmírně užil. Obrovská škoda, že to byl kvalitativně nedoceněný velký propadák a nic podobného už vzniknout nemohlo, ale přesně takhle nasáklý filmy popkulturními odkazy bych si představoval Spielbergovo Ready Player One. Arnold Braunsweiger a Charles Dance rulezz! ... 9/10(20.12.2016)

• Z0oMb3E

Arnieho pokus o komédiu, no nieje to také fiasko ako Junior. Toto je skôr film pre decká, ako pre dospelých. Schwarzeneggerov seba-komediálny pokus nevyšiel. Však tomu človeku sa nedá uveriť ani obyčajný úsmev a ten je v komédii veľmi žiadaný. Dopozeral som to, ale žiadna sláva to nebola. Arnie drž sa radšej guolmetu a likviduj zlo :o).(26.3.2010)

Je to limonáda pre deti založená na popkultúre 90. rokov, ale niektoré hlášky stáli aj za 4* :-) Vôbec je veľmi chválitebné, že sa ten film dá pozerať aj po takmer 20. rokoch. Našťastie som vtedajšiu popkultúru už zažila, takže aj narážky boli zrozumiteľné a tým pádom vtipné. Ale veruže musím súhlasiť, že prvá polovica bola dvakrát lepšia ako tá druhá.(8.5.2010)

• - Predaj a reklama filmu bola veľkolepá. Okrem akčných hračiek malo štúdio a producenti licenciu na sedem druhov videohier. Rozbehla sa reklamná akcia so sieťou Burger King v hodnote 20 miliónov amerických dolárov, film pre atrakcie v zábavných parkoch za 36 miliónov a NASA film vybrala ako vôbec prvú platenú reklamu vo vesmíre. Na boky rakety namaľovali nápisy "Last action hero" a "Arnold Schwarzenegger". Následne sa urobila národná lotéria, ktorej víťazi mali stlačiť štartovacie tlačidlo. (gogo76)

• - V čase 1:26:30 při srážce aut, jsou na zemi vidět dva kabely za autem Jack Slatera (Arnold Schwarzenegger). Tyto kabely se používaly pro řízení aut bez kaskadérů. Dnes se tyto akce provádí již bezdrátově. (Ivoman)

• - Ve videopůjčovně je taktéž plakát se Sylvesterem Stallonem v hlavní roli filmu Terminátor 2: Den zúčtování. Na policích můžeme zahlédnout videokazety se všemi filmy Johna McTiernana. (Ai.ma)