• tron

„Jack, toto je zástupca guvernéra.“ - Vrazí mu jednu do nosa. - „Povedzte mi, až príde guvernér.“ Vždy, keď vidím tento film, pomyslím si „Jaj Bože, to mohlo byť!“. Ale nie je. Prvá polovica nemá ďaleko ku genialite – báječne uvoľnený Arnold s cigarou a v hadích topánkach, namakane sebavedomá réžia Johna McTiernana (PREDÁTOR), výborný „film vo filme“ scenár Shanea Blacka (autor SMRTONOSNEJ ZBRANE, Hawkins z PREDÁTORA) a bombastický rozpočet neustále kričiaci „pozri na mňa!“. Bohužiaľ, v druhej polovičke sa nudne dostávame do „našej reality“ so všetkými jej čudnými šedými problémami (prepady na nočnom poriadku, ochladzujúci sa vzťah medzi matkou a jej dieťaťom). Nezachráni to už ani pani Arnoldová, originálne nápady (Stallone v T2), podarené cameá (T-1000, Arnold Schwarzenegger ako Arnold Schwarzenegger, bergmanovská Smrť alias Ian McKellen), sklenené oko Charlesa Dancea dokonca ani noblesný Anthony Quinn v dosť urážlivej úlohe. F. Murray Abraham je potom už doslova slabý ("Danny hovoril, že si zabil Mo Zarta." - "Koho?" - "Zarta." - "No, vieš, zabil som toľko ľudí..."). Dole klobúk: neveril som, že TAKÝTO scenár sa dá TAKTO rozpačito sfilmovať... spomenul som už kresleného kocúra?(23.12.2004)

Prečo si sa proste nezameral na to, čo ti diváci žerú najviac, Arnie?! Akcia, zábava...a možno popri tom nejaká tá hláška, ale celú komédiu(navyše vyše dvojhodinovú)s tvojím oceľovým ksichtom proste neutiahneš! Navyše keď má ešte debilný príbeh. McTiernan sa s Arniem moc nevytiahol. Len ako jednohubka! 55%.(18.5.2006)

Mně se ten film líbil. Námět mi přijde zajímavý, stejně tak pohrávání si s klišé akčního žánru. Nejvíce se mi ale líbila konfrontace opravdového a filmového světa. Chvílemi legrace, chvílemi "skutečně akční" film (podobně je třeba kombinováno i Spiknutí s Gibsonem). Dost se mi líbila scéna přepadení Dannyho zlodějem natočená dost realisticky, tady se nejvíce ukázalo, že ve skutečném životě je vše trochu jinak. Prostě - na rozdíl od většiny ostatních si myslím, že se film povedl a dobře jsem se u něj bavil.(25.7.2003)

Už jen kvůli tomu, že jsem na tomhle filmu byl kdysi v kině a ten vymakanej poster mi visel na zdi, jsem si s notnou dávkou nostalgie dal po letech reprízu a... bavil se úplně stejně jako když jsem byl malej sopel a jméno Arnold Schwarzenegger pro mě bylo zárukou skvělé zábavy. Tenhle film je svým způsobem geniální, ať už jen pro svojí nadsázku a taky, že staví celý akční žánr a všechna jeho klišé na hlavu (včetně sebeparodických hlášek Arnieho, kterému to tu ve své poloze "clinteastwoodovského bad-asse" neskutečně sedlo). Je jasné, že režisér míří hlavně na mladší publikum, které v té době bralo své akční hrdiny zkrátka jako nadlidi a dokázali se s nejedním ztotožnit (v případě Jacka Slatera to není nic obtížného, páč je to fakt zabiják). Škoda jen, že to producenti nevyhnali ad absurdum a nenatočili se Slaterem alespoň jeden film, myslím, že o zábavu by bylo postaráno. Snad jediná věc, která se dá mírně zkritizovat, jsou ty trapné digitální výbuchy, které prostě bijí do očí. Jinak je to jízda od první do poslední minuty a jeden z Arnieho nejnedocenějších filmů. Poslední akční hrdina je zkrátka snímkem pro všechny filmové fandy se spoustou odkazů na (nejen) další akčňáky- a Stallone jako T-800 nemá chybu :)(18.2.2013)

Už od malinka je to můj nejmilejší komediální film s Arniem, nepochopitelně nedoceněné.Absolutní mega nářez a ryzí pocta nejen akčnímu žánru ale filmu jako takovému.McTiermanova typická a pevná režie, Arnie v nejlepší formě a naprosto famózní scénář Shaena Blacka.Těch cameo rolí a odkazů nespočet....prostě další důkaz toho, jak nejen lidé tady na ČSFD, ale i na světě vědí o filmu absolutní píču.Děte se vysrat kreténi!Haloo právě sem zabil člověka!Střelil sem ho do hlavy!Kdo zavolá policii?Drž hubu tam dole!!!!! :D 100%.(30.12.2006)

• - Po explozi domu pronese černý policista větu: "Dva dny do důchodu," čímž odkazuje na film Smrtonosná zbraň 3 (1992). V ten samý moment zahraje i část hudby ze zmíněného filmu. (Corpsegrinder)

• - Kapela AC/DC natočila song "Big gun" na výslovné přáni Arnolda Schwarzeneggera, který je osobně oslovil a poprosil, zda by mu nenahráli něco do filmu. (Ai.ma)

• - Profesionální wrestler Professor Toru Tanaka, vlastním jménem Charles Kalani, a Arnold Schwarzenegger si společně zahráli již ve snímku Běžící muž (1987). (Rominator)