• Z0oMb3E

Arnieho pokus o komédiu, no nieje to také fiasko ako Junior. Toto je skôr film pre decká, ako pre dospelých. Schwarzeneggerov seba-komediálny pokus nevyšiel. Však tomu človeku sa nedá uveriť ani obyčajný úsmev a ten je v komédii veľmi žiadaný. Dopozeral som to, ale žiadna sláva to nebola. Arnie drž sa radšej guolmetu a likviduj zlo :o).(26.3.2010)

I'll fetch him. Dracula? I can get King Kong! We'll have a nightmare with Freddy Krueger, have a surprize party for Adolf Hitler, Hannibal Lecter can do the catering, and then we'll have christening for Rosemary's Baby! All I have to do is snap my fingers and they'll be here. They're lining up to get here, and do you know why Jack? Should I tell you why? Because here, in this world, the bad guys can win! ... Napůl vážně míněná, napůl parodická pecka z dětství, která mě teď baví minimálně stejně, jako když jsem byl malý špunt ... a ten soundtrack, panečku, lahůdka.(13.10.2013)

Je to limonáda pre deti založená na popkultúre 90. rokov, ale niektoré hlášky stáli aj za 4* :-) Vôbec je veľmi chválitebné, že sa ten film dá pozerať aj po takmer 20. rokoch. Našťastie som vtedajšiu popkultúru už zažila, takže aj narážky boli zrozumiteľné a tým pádom vtipné. Ale veruže musím súhlasiť, že prvá polovica bola dvakrát lepšia ako tá druhá.(8.5.2010)

Veľmi podarená parafráza na akčné filmy. Je tam veľa scénok, ktoré nezasvetení prejdu bez povšimnutia, no filmovým fanúšikom prinajmenšom vyludia úsmev na tvári (Joan Plowright premieta filmy svojho manžela Laurenca Oliviera, F. Murray Abraham, držiteľ Oscara za Amadea, je obvinený, že zabil Mozarta). Mne sa veľmi páčila scéna, keď malý Austin O'Brien upozornil Abrahama na zvyčajnú chybu padúchov z akčných filmov, keď si pred zastrelením kladného hrdinu neodpustia dlhý monológ. Takých momentov je vo filme veľa a skvelý je tiež prechod z filmu do reality a nasledné zisťovanie, ako to funguje vo filme a ako v skutočnom svete. A ešte k tomu podáva Arnold jeden zo svojich najlepších hereckých výkonov a určite je to jeho najlepšia komédia.(16.11.2003)

Arnold u zpovědi. Kdo čeká čistokrevnou parodii bude zklamán a možná i neprávem tenhle film odsoudí. Humor, který se sice vysmívá všem klišé akčního filmu, ale zároveň podle nich naprosto přesně funguje. Balanc mezi parodií a vážně míněným se sice nepovedlo úplně vyvážit, příliš chtěného humoru a snahy zaměřit se na filmový svět obecně je spíš na škodu. Navíc tu Arnold vlastně docela schizofrenně paroduje sám sebe. Přesto podle mě trochu nedoceněný kousek.(26.3.2007)