Poslední akční hrdina

• USA Last Action Hero (více)

Chlapec Danny Madigasn je velký filmový fanoušek a jeho nejoblíbenější postavou z plátna je akční hrdina Jack Slater, kterého hraje Arnold Schwarzenegger. Jednoho dne dostane od svého nejlepšího přítele, starého promítače z kina Nicka kouzelnou vstupenku na nový Slaterův film. Kouzlo začne okamžitě působit: Danny je transportován přímo do děje filmu, do Slaterova světa, kde neplatí pozemská pravidla a zákony a dobro vždy zvítězí nad zlem. Jenže jeden ze Slaterových nepřátel, padouch Benedict, ukradne Dannymu vstupenku a dostane se do skutečného světa. Tady chce zavraždit Arnolda Schwarzeneggera, aby tak konečně dostal Slatera. Slater s Dannym se musejí dostat do reálného světa za ním a pokusit se mu zabránit v jeho plánech… (TV Prima)

dopita

Skvělá praštěná komedie se spoustou povedených akčních scén. Škoda jenom poslední třetiny, kdy se děj přenese do "skutečnýho" světa. Humoru je tam sice pořád dost, hlavně Arnold si famózně dělá srandu sám ze sebe, ale akce už zdaleka tak povedená není a divák se o hlavní hrdiny rozhodně nebojí, o což se zjevně tvůrci snažili. Podle mě zoufale podceňovanej snímek se skvělým humorem. ()

Rssa

Zábavný Arnie, v takové poloze je rozhodně snesitelnější než když se stará o děcka ve školce. Spousta cameo rolí (JCVD parádní), hodně o pohodě film. 75 % ()

Corpsegrinder

Já tenhle film miluju a dost se směju tomu jak to lidi berou vážně a že to je jako neprofesionálně zahraný atd přitom o tom ten film je, o klišé akčních filmů, logickejch trhlinách a taky o tom že herci se ani nemusej snažit když je vše daný scénářem. ()

Paity

Je jasné, že tohle rozhodně nepatří k tomu nejlepšímu od Arnieho. Skoro bych řekl, že to spíše patří na druhou stranu jeho filmografie. Příběh o magickém lístku do kina, hrdiny co vyskočí z plátna je fakt ubohý. Ovšem zase scéna, kdy Arnie kouká a komentuje, Slye co by akčního superhrdinu, je fakt povedená. Nic naplat, tohle vůbec nemuselo vzniknout. Jsem ale jeho velký fanda, takže dávám čtyři stars. ()

lukasch

Podle mě geniální film. Ukázal všechna akční klišé tím správným legračním způsobem. Arnold byl ve vrcholné formě a navíc mu ta role seděla více než třeba v Terminátorovi. Toho by mohl hrát kdokoliv, ale tady prostě hraje sám sebe tak, jak hraje ve svých filmech. To je prostě úžasný metahumor. A těch cameo tady. Lahůdka a moje guilty pleasure. ()

AdamesWWE

[7/10] Druhý film Arnold a režiséra Johna McTiernana nemohol dopadnúť zle, dopadla celkom obstojne a slušne. Dobrý príbeh ktorý má dosť humorných scén, dostatok hlášok a príjemné herecké obsadenie cez skvelého Arnolda, zaujímavé vedlajšie postavy a hlavne výborná postava malého chlapca ktorý robí Arniemu spoločnosť. K tomu vydarená akcia, dobré tempo a ani takmer dvojhodinová dĺžka mi nerobila problém. ()

Sancty

Nemôžem povedať, že som Posledného v detstve zbožňoval, skôr bol pre mňa sklamaním. Ale čo čakať, keď som hľadal iba ďalšieho termoša a kounena. Všetky tie narážky a odkazy na akčný žáner, ktorých je tu vrchovate, mi vtedy unikali. Lenže dnes, zostarnutý zhruba o dvadsať rokov, dnes ma kráľovsky pobavil. Vlastne si nespomínam, kedy som sa po celý film nonstop pochechtával. ()

Hanys_

Hlavně první půlka fakt baví (ve filmovém světě), pak už to začne být výrazně horší, ale pořád je to snesitelná komedie, kde Arnie hraje to, co od něj každý chce. Navíc pro něj není problém vystřelit si sám se zebe. 6/10 ()

Ripley

Tak tohle je pro mne okolím nedoceněný kult.Chytrá,vtipná a zábavná akční komedie/parodie plná cameo rolí.Není to vyloženě bláznivá parodie ve stylu Žhavých výstřelů,ale spíše akční komedie parodující žánrová klišé akčních filmů i samotného Arnieho.O režii se postaral výtečně John McTiernan,který měl už s Arnoldem zkušenost a natočil mu jeden z jeho největších hitů(Predátor).Akce je skvělá a přehledná.Arnold,John a Shane jsou zde ve formě.Humor je chytrý a především mnoho hlášek je dobře zapamatovatelných.Charles Dance v roli záporáka je bezchybný.Je to ten typ,kterému i přes zápornou roli fandíte.Austin O'Brien v roli Dannyho je sympaťák a jeho nadšení při sledování nového filmu v kině mě připomnělo sebe samého v dobách,kdy jsem hltal akčňáky podobně jako on.Film se v poslední půlhodince zpomalí a zvážní,ale má to své opodstatnění.Tohle je film,který ocení spíše generace odkojená akčními filmy osmdesátých let.Samozřejmě k dobrému vychutnání filmu je třeba pozitivní pohled na Arnolda a jeho filmy. ()

SpaceOdyseus

Bavilo me to. Rakousky parez si ze sebe snazi delat srandu a svete div se, docela mu to jde! Svet filmu ve filmu je tak roztomile prepaleny a Arnolduv bigger then life charakter do toho sedne jak prdel na hrnec. Co mi sem ale moc nesedne byl zaporak. Zacne se s italskym mafianem, ktery mel bud uplne vyskrtnuty, nebo ho mel hrat De Niro a mel vymenit Charlese Dance. Ten je fajn, ale mohl by byt jeste vic dohnany do extremu. ()

Filip.S

Guvernátor Arnie si neuveriteľným spôsobom robí srandu sám so seba a znalci jeho žánru sa len dusia smiechom. ()

Haymar

Bohužel hodně podceňovaný a nepochopený film. Jak Arnie tak i McTiernan věděli moc dobře, co chtějí natočit a taky to udělali - je to povedená akční komedie, která má jediný cíl - pobavit (a to se jí zdatně daří). Pokud má člověk rád akci, arnieho, humor... pak nechápu, s čím máte sakra problém?! A kde jinde uvidíte takovou koncentraci fórů, hlášek, odkazů, klišé a hvězd pohromadě?! Jediný problém bych viděl ve zbytečně dlouhé stopáží, díky níž film občas ztrácel trochu dech. To ale zas vyvažuje vynikající "zločinecké duo" Charlese Dance s Anthony Quinnem a výbornej soundtrack (Megadeth, AC/DC, Aerosmith, Queensryche, Alice in chains, Def Leppard...). Ale chápu, že: "Odstřelit tenhle filmeček je pro většinu lidí úplná hra..." "Říka se hračka, ty makaróne!" ()

Prochy38

Upřímně nechápu, co se na tom komu nelíbilo. Povedená akční komedie odkazující na spoustu dalších filmů. Klobouk dolů před hostujícími herci! Moc jsem se bavil. Arnold je fakt dobrej! Spolu s Twins jediná povedená komedie. ()

Hanes88

Opravdu někdy nechápu to hodnocení. Velice se mi to líbilo a ikdyž to nepatří k vyloženě nejlepším filmům, určitě by to mělo mít alespoň 70%. ()

Paldiny

Toľký potenciál a predsa to nevyšlo. Ťažko povedať či za to môžu hviezdy na oblohe, za kamerou či pred ňou, ale už dlho som sa pri blockbastri tak nenudil. Všetko pri tom hralo v jeho prospech, Arnold na vrchole, McTiernan tesne pred ním (áno Die Hard 3 sa ľúbila viac) a k tomu atraktívne spojenie reálneho sveta so svetom akčného hrdinu. Okrem konfrontácie oboch polí tu môžeme nájsť, početné narážky nielen na akčňáky, ale aj celú hromadu známych osobností, povinné explózie plus hlučnú akciu. Čo už tomu chýba je šťava a spontánnosť akou prekypovali práve tie kúsky aké Hrdina paroduje. Last Action Hero je natočený v akomsi kŕči, kde chápate vtipom, len sa na nich nesmejete. Výslednému dojmu neprospieva ani prestrelená minutáž (uťahanejší záver by ste len sťažka hľadali) a náklonnosť k detskému publiku, na čo vtipne odkazuje scénka s vulgarizmom na servítku, ktorý sa nesmie prečítať. Toto je film pre lunaparky a nie pre fanúšikov žánru, tí sa občas zaglebia, ale pri tom to končí. Chvála nebesiam, že akčných hrdinov máme viac a ešte ten rok druhý povolaný dokázal pretaviť podružný námet na výbornú "Buďte dobrý John Spartan". ()

Balet

Neskutečně jsem se bavil u sebeparodizujících scénách (vidopůjčovna, budweisser, I'll be back..) Je to úchvatné, vtipné a kdoví co ještě... ()

Zemřela Tina Turner

Zemřela Tina Turner