Život a neobyčejná dobrodružství vojáka Ivana Čonkina

• Velká Británie Life and Extraordinary Adventures of Private Ivan Chonkin (více)

Píše se rok 1941 a v ruské zapadlé vesničce Rudá způsobí rozruch armádní letadlo, které tu nouzově přistane. Hlídáním letadla je pověřen prostoduchý vojín Ivan Čonkin, který až dosud pouze vypomáhal v kuchyni a s armádním drilem nemá valné zkušenosti. Dny ubíhají a vypadá to, že armáda na letadlo i na Čonkina dočista zapomněla. Ivanovi to ale nevadí a život ve vesničce si jaksepatří užívá. Zamiluje se totiž do místní pošťačky Ňurky. Ovšem ne celá vesnice je jeho zdejším pobytem nadšena. Předseda kolchozu Golubjev v něm dokonce vidí vyzvědače. A tak netrvá dlouho a na Čonkina přijde anonymní udání na NKVD a věci naberou rychlý spád. (North Video)

WillyMarks

Trošku vážná satira na komunistický režim v dobách válečných. Většina scén a situací je zde s neobyčejným humorem, který nemusí pochopit každý divák. Je to trošku vážná komedie pro náročné. Člověk se od srdce zasměje, zakroutí hlavou na absurditou režimu a občas se i chytne za čelo, protože i přes spoustu dobrých situací se najdou i takové, které zrovna nemusí někomu býti při chuti. Snímek občas zakolísá na hranici nudnosti, ale ve finále je to i s takto vážným humorem, oddechový film i pro obyčejného diváka. 67% ()

drankeryth

Zivot na vidieku, jedno strazenie lietadla odohravajuce sa v komunistickom Rusku nedisponovalo komedialnymi scenkami, ale skor dobre zapasovanymi dialogmi, ktore film spestrili do adekvatnej zabavnosti pocas celeho plynutia deja filmu. Najvacsi podivin vo filme bol typek, ktory mal doma zbierku roznych hovien od roznych zvierat. Dokonca aj vedel z nich urobit napoj, ktory Conkinovi chutil:) ()

mutace

Dle mého názoru jeden z nejlepších Menzelových filmů. Tragický příběh podaný úsměvnou formou. Kam asi může doletět dvouplošník uprostřed Rusi. Někam, kde budou stejní lidé a také stanice NKVD. Pokud si z celého příběhu vzal někdo jen ty "hovna", tak je to smutný. ()

Pezza

Díval jsem se na to proto, že jsem si název původní knížky pamatoval z nějaké maturitní otázky, taky proto, že scénář napsal Svěrák a režírova to Menzel a musím říct, že větší blbost sem dlouho neviděl. ()

desolator6

Total brutal! Paráadna komédia z 2. sv na ktorej som sa smial jak besný! "Veliteľ: Prečo naši vojaci nestrieľajú? Vď ste vraveli že pušky už fasovali! Vojak: Pušky majú, ale muníciu nie!" :D :D :D :D :D :D ()

Biopler

Film si u mňa šplhal na 3*, avšak posledných 40 minút bolo poriadnou zlátaninou. Scenár šiel s blížiacim sa záverom k čertu, od "hovenkovskej story" to šlo doslova z kopca. ()

P. J. D.

Řekl bych, že tohle je lepší verze Slunce, sena. Vtipy jsou zde mnohem propracovanější a více zaměřené na lidskou vesnickou povahu, než bůh-ví jaké troškovské výmysly. Přesto snímek není nic extra. Pár scén sice ulpí v paměti (Například: „Víš, Váňo, všechno je vlastně z hovna…“), ale jinak nic. Srdečně se sice zasmějete, ale to neznamená, že ani u jiných filmů. Celkové zpracování je lepší průměr, a proto tři hvězdičky. ()

kluzo

Radek99: "Symbolická tragikomedie rozkročená někde mezi Dobrým vojákem Švejkem a Gogolovým Revizorem odrážející jak bodrost a specifika širé východoslovanské duše, tak i absurditu doby vymknuté z kloubů normálního civilizačního vývoje."  Pregnantně vyjádřena nosná myšlenka filmu. Asi film pobaví více někoho, kdo aspoň chvilku v socialismu žil a pracoval, protože se mu v tomto filmu vrátí ta doba. Byť tady v ČR/ČSSR by i těmto lidem tohle, a to i za socialismu, připadalo příliš absurdně.  Škoda, že dnešní mládež jen papouškuje ve škole naučená zla socialismu aniž by dokázala vidět podobnost kroků, které vedly k tomu zlu, s kroky dnešních proevropských politiků. Ne nadarmo se říká: Kdo se nepoučí z historie, je nucen ji opakovat. ()

Solly

Myslím, že je tento film neprávem podceňován. Samozřejmě není to na samotě u lesa, ale je to taky film o něčem úplně jiném. A i přes ponurou myšlenku je velice zábavný. ()

FoxMulder

Dýchá z toho na mě hodně tendenční závan. Je po revoluci a tak se musíme vypořádat s minulým režimem. Ne že by to bylo špatně, jen je to tak nějak celé mdlé. Nefunguje nadhled a humor v kombinaci s s vážným podtextem odporného chování Nkvd. Nechytne to, vyšumí to do ztracena a "komická" figurka souseda s hovnama je dementní a zbytečná. Zato jeho manželka s děckem je teda něco:-) ()

Zevon

Nedoceněný film, jenž nepochopí plně nikdo, kdo v komunismu nežil, nepracoval a neživil děti a kdo nebyl, alespoň na pár dnů v předrevolučním SSSR. Není co víc říct. ()

Dartdevil

Určitě je celý film jiný, než jsme zvyklí a čekáme od takové dvojice jako Menzel - Svěrák. Ale neřekl bych, že je nějak výrazně horší. ()

Zodiak455

Tento film mne dostal.Několikrát jsem upadl do záchvatu smíchu například:Lapshine ku*va proč jste sestřelili hajzl?:D ()

Aleix

Vodka ze sraček , to jediný se mi hned vybaví. Hlavně nevím jestli to bylo myšleno vážně nebo jako recese :-) ()

rivah

Při zhlédnutí s odstupem se objevuje zklamání. Líčit ruskou vesnici parodicky na začátku války není příliš vkusné a bohužel ani směšné. I když tu herci hráli naplno.(50%) ()

winstonik

Prečo si opäť raz nezažartovať o tom, ako fajn sa žilo v časoch vraždenia miliónov Rusov? Najmä keď tam vystupujú takí sympatickí chlapíci z NKVD. ()

Filmová ocenění benátského festivalu

Filmová ocenění benátského festivalu