Epizody(7)

orkadimenza

Na Sedmilhářky jsem se připravil jako na žádný jiný seriál - přečetl jsem si knihu. Ano, i přestože se jedná o knížku zejména pro ženy okolo třicítky, jakými jsou hlavní postavy Jane, Madeline a Celeste, mou hlavní motivací bylo přečíst si ji před zhlédnutím seriálu. Samotná kniha se velmi povedla, i přesto, že mi celková noblesní povaha městečka Monterrey často lezla krkem. Ale její převedení na plátno mě přilákalo právě proto, že bylo převedeno do seriálové formy - místo dvouhodinového filmu tak vzniklo sedm hodin materiálu, které mohou daleko lépe obsáhnout celou knihu než jeden film. I to byl důvod, proč jsem se rozhodl být k seriálu trochu přísnější. Zpočátku jsem velmi bojoval s obsazením hlavních postav, které vůbec neodpovídalo mé představě a popisům z knihy. Tenhle vnitřní boj ale naštěstí opadl celkem rychle a to zejména díky perfektním hereckým výkonům Reese Witherspoon a Nicole Kidman. V polovině seriálu tak probíhaly "jen" menší boje s detaily, které byly v rozporu s knihou, ale závěr, i přestože jsem věděl jak to celé dopadne, mě dokázal ohromit. Za tohle skládám tvůrcům velký respekt a malinko mě mrzelo, že jsem byl ušetřen onoho momentu překvapení, který musel být pro nečtenáře knihy vynikající. Zpětně hodnotím seriál jako velmi dobře zpracovaný (a hlavně zahraný) a jsem jen zvědavý, co SAKRA chtějí tvůrci vymyslet ve druhé sérii. Bohužel ani tady se utnutí seriálu po úspěšné "jednorázové" sérii nedočkáme. ()

Olík

Minisérie podle knižní předlohy Liane Moriarty, jíž předcházela pověst a která mne díky zmiňovanému entrée lehce zklamala. Určitě klady přebíjí zápory. Líbí se mi časová posloupnost a styl vyprávění. Kvituji nadstandardní herecké obsazení. Totálně mne dostala Reese Witherspoon….nebál bych se mluvit o životní roly….a to má doma několik prestižních ocenění včetně toho nejcennějšího. Bavil mne tanec mezi žánry, vážnem a odlehčením, female seriálem a rodinným dramatem, vztahovkou a krimi. Co mi však vadilo, byly některé z bočním minizápletek, které celkové atmosféře moc nepomáhaly. Co jsem nedával ze všeho nejvíc, rodinku Nicole Kidman. Jejich umělé chování, bylo přirozené jako tvář Haničky písničky. A trochu jsem také postrádal kvalitnější práci s atmosférou s emocemi a tak dále….nějaký pokus tam byl, ale takový z mateřské školy. Takže nakonec asi jo….čekal jsem hodně….dostalo se mi trochu méně….uvidíme s čím přijde druhá série. ()

Wargoo

Kidman + Dern + Shailene + Reese... k tomu Skarsgard, nečurácky Adam Scott a veľmi a trpezlivo napísaný dej tejto dramédie. Navyše, zasadenie do krásneho reálneho prostredia mesta Monterey, kde bučanie mora počas večerného rozjímania niektorých protagonistov/tiek s pohárikom pôsobilo, akoby v danom momente nič na svete nebolo podstatné a potrebné... a pritom tam bola rozohraná šachová partička, za ktorú by sa nemusel hanbiť ani Magnus Carlsen ! Kidman famózna, ostatní nemenej skvelí. Teším sa na dvojku ! 80,128% ()

HenryIvan

Chápem ľudí, ktorým to prišlo nudné, no nechápem ľudí, ktorým to prišlo nudné. Som z tých, ktorí si výživné dialógy vedia užiť, no sú prípady, kedy aj mne dochádza trpezlivosť. To však nie je prípad tejto minisérie. Luxusné obsadenie, skvelá kamera a výborná réžia, nič viac netreba dodať. ()

tranquill

"Nikdo z nás nevidí věci, tak jak jsou, ale tak, jak je vidět chceme..." Tohle je docela krédo této dramatické série, která se dlouho zdá být psychologickou výpovědí o sexuálním "sebemrskačství" amerických maloměšťáků. "Ríkám, že v každém manželství je přetvářka. I v těch nejlepších..." Avšak i to se může zvrhnout a odkrýt jádro všech problémů, které obyčejné nejsou. K tomu docela originální režie a kamera, povedená doprovodná hudba, skvělé herecké výkony a parádní konec, za který dávám bodík navíc, tedy full point! "Tohle je Monterey, umlátíme Tě vlídností až k smrti!" ()

Mkartaylas56

Nečekal bych, že mě bude takhle bavit seriál, který je z největší části o vztazích a vypráví příběh několika matek, jejichž děti jdou poprvé do školy. Jenomže tvůrci spolu s autorkou předlohy dokázali předvést naprosto skvěle napsané postavy, kde většina z nich má na ploše sedmi epizod opravdu velký vývoj a zároveň byly úžasně zahrány (hlavně chválím ústřední trojici hereček). A tohle všechno bylo pro mě asi to nejlepší, co Sedmilhářky nabídly. Mimo to mě ale chytl i samotný děj, který se nezaměřuje primárně na jednu, ale hned na několik postav/rodin a kupodivu mě bavily všechny a tak jsem se ani při jednom dílu nenudil a utekly mi jako voda. No a když se k tomu přihodí ještě velice příjemný soundtrack a detektivní podtón, tak to dokupy dává velmi podařenou první sérii a už netrpělivě vyhlížím druhou. 80% ()

Alois88

Bohužel tomu nemůžu dát plné hodnocení, prostě ne. Řemeslně je to perfektní, hrají tam téměř všechny mé oblíbené herečky a hrají skvěle, vynikající muzika, je to chytlavé, ale.... Nebýt kriminální zápletky, je to klasická telenovela, jen ne s argentinským rozpočtem, ale hodně tučným americkým. Sledovat ty bohaté, znuděné a nechutně afektované pipky, ač jak jsem psal, perfektně zahrané, to bylo prostě utrpení. V celém seriálu byly jen dvě sympatické postavy, ostatní mě neskutečně vytáčely. Leč, dokonalé zpracování, herecký ansábl a touha vědět jak to dopadne si rozhodně čtyři hvězdy zaslouží. ()

maoc

Vztahová mikrodetektivka. Hodně silné 4*. Po všech stránkách vyrovnané a i když v prostředních dílech jde tempo někdy dolů a atmosféra je slabší (uměle působící zápletka s nevěrou a divadelním představením). Herecky výborné, scénář velmi slušný. Jen někdy pusobilo vše až moc strojeně, uměle, ale možná to byl záměr. Poslední díl je skvělý. Hlavně ta divákova úvaha, co asi bude potom - protože vztahy dostaly tak vážnou trhlinu, že už nikdy nemohou být normální. V takto namíchané skupině lidí nemůže sdílené dost citlivé tajemství udělat nic dobrého. Jsou si až příliš vzdálení, aby to unesli. Blízcí si jsou jen povrchně a proto, že momentálně musí. Proto působily ty idylické scény na konci tak mrazivě. ()

MP17

Stačil by první a poslední díl, respektive udělat film by asi fungovalo lépe, takhle jsem měl pocit, že sleduji Zoufalé manželky s vyšším ratingem. ()

jfaba

Nesdílím nadšení na tento seriál. Pro mě to byla nuda. Dozvědět se až v posledních pěti minutách o co jde... není nic pro mě. A druhá série? Uvidím. Uvidím? ()

johnnie78

Seriál, který mě každou minutou přesvědčoval o tom, že Američané jsou magoři a nechtěl bych v jejich zemi žít ani chvíli. To "strašně překvapivé překvapení" ve finále snad musel každý, kdo má oči a neměl tenhle seriál jako kulisu k žehlení, prohlédnout ve třetím díle, nebo snad ještě dřív. Ale jinak mě to bavilo a na každý díl jsem se těšil. ()

Vieriq78

Spočiatku to vyzeralo na obyčajné klišé, no presne pod ním bol človek, jeho obyčajné srdce, jeho zlyhania aj dôvody tajiť... a strach... veľmi pekne zahrané, veľmi pekne odkryté, aj keď pre mňa nie seriál s veľkým S, 3+ ()

bonovox

Ďalší TOP produkt od HBO. Výborná koncepcia seriálu už od začiatku odkrýva postupne všetky aspekty meštiackeho života od malých klamstiev, nenávisti, priateľstva a hlavne feminizmu v tom najluxusnejšom podaní. Herecké obsadenie tu nemá chybu, od priam až démonickej Reese s Nicole až po mužské postavy na čele s násilným Skarsgardom. Finále je lahodným zakončením, v ktorom sa definitívne potvrdia charaktery všetkých postáv. Seriál je len dôkaz toho, že televízna tvorba začína mať navrch oproti kino distribúcii ()

lubica1995

Výborne dramaticky zobrazený príbeh. Tajomne spracované, čo bolo vlastne to, z čoho seriál ťaží. Pekný jednoduchý záver, ktorý je skutočne pre mňa ako ženu poetický. A správny. ()