Čtyři v tanku T-34 a všude kolem po zuby ozbrojení nacisté... V létě roku 1941 sovětsko-německá smlouva o neútočení a přátelství náhle padá. Jednotky Wehrmachtu během pár měsíců postupují přes pobaltské republiky, Bělorusko a Ukrajinu až do vnitrozemí a Rudá armáda bojuje o každou vesnici. Jednou z nich je i víska, kde se střetne Jägerova tanková rota proti poslednímu zbývajícímu tanku T-34 velitele Ivuškina. Přes početní nevýhodu se však ruskému tanku podaří útok odrazit a krýt ústup nemocnice. O několik let později se Jäger s Ivuškinem znovu setkává, a zatímco nacistický důstojník povýšil na velitele tankové divize, ruský tankista padl do zajetí. Změnila se i situace na frontě: smyčka kolem Říše se stahuje z Východu i ze Západu a Jäger musí co nejrychleji připravit mladé rekruty na obranu země. S tím mu má pomoci právě Ivuškin, který dostane k dispozici ukořistěný tank T-34 a posádku z lágru, aby ze sebe na tankodromu udělali cvičný terč. Ruský velitel nabídku přijímá, místo Jägerovy sebevražedné mise ovšem chystá vlastní plán útěku... Ruský válečný film z roku 2018 koncipoval režisér a scenárista Alexej Sidorov podle svých slov jako akční podívanou pro novou generaci a zároveň jako poctu válečným veteránům. Nákladný projekt z části natáčený v Česku tak klade velký důraz detaily – od uniforem přes zrestaurování vyřazeného tanku T-34 až po výstavbu vesnice, která hned úvodem lehne popelem. Samotný děj stejně jako hlavní postava jsou však fiktivní a válečnými příběhy se inspirují jen velmi volně. Jsou například známy případy, kdy se sovětským vojákům podařilo utéct z německého zajetí, ovšem bez pomoci tanku. (Česká televize)

blackrain

Na můj vkus tu bylo až moc zpomalených záběrů na letící střely. Nic proti zpomalovačkám. Některé detaily jsou opravdu zajímavé. Akorát tady se opakovaly pořád ty samé. Takže jsem začala při sledování skřípat zubama. Chvilku jsem měla pocit, že jsem se ocitla uprostřed počítačové hry. Líbilo se mi přemýšlení ruského veletile tanku a to jeho analyzování a taktizování. Tak má fungovat pravý velitel. Potěšilo mě, že se film natáčel u nás. Jako patriotce mi srdíčko radostně zaplesalo. Jinak jsem byla s filmem spokojená. ()

slunicko2

Ruská verze odpadové hollywoodské produkce. 1)  Chvílemi mi připadalo, že si tvůrci dělají z války legraci. Dialogy, občasné hláškování a styl kamery i režie (o hudbě nemluvě) působí jako parodie amerických akčních filmů. Ale ona to parodie není. Ploditelé tohoto filmu prostě z hollywoodských akčňáků převzali jen to špatné._____ 2)  Patrná snaha o líbivost navzdory různým scenáristickým nesmyslům rovněž působí směšně._____ 3)  Po odpadové první části následuje druhá část v koncentračním táboře, která je už zajímavější, ale stále nepřekročí limity, o kterých píši výše._____ 4)  39letý Němec Vinzenz Kiefer (německý tankista Jäger) mi usnadnil přežít tohleto mučení lechtáním. ()

Trevor

Hej, Fritzi. Diesel do polna, verštéhn??? Veľmi dobre spracovaný film s novým nápadom, ktorý vojnové filmy z druhej svetovej vojny oživil. Veľmi dobré zábery s kabíny tanku striedajú pekné detaily na vystrelené náboje, celé sa to odohráva v peknom prostredí, hudba je vynikajúca (najmä Labutie jazera pri skúške T-34 v koncentračnom tábore) a hlavne postavy si sympatie diváka získajú veľmi rýchlo, pretože sú príliš obyčajný. OD zakomplexovaných liberálnych proamerických fašistov film dostáva nízke hodnotenia, čo je prirodzené, lebo ich intelekt je príliš nízky nato, aby sa od NATO odosobnili :-D . Zábery tankov či už v ruskej dedine alebo pri prejazde lesom v Nemecku nemajú chybu, a Fritzko ktorý potom, ako zbadá ruský tank na svojej čerpacej stanici rýchlo schováva nacistickú vlajočku príjemne potešili... ()

corona

Timur a jeho družina sa zahrá na štyroch tankistov a miesto Šarika zoberú do tanku uvedomelú komsomolku (čo je celkom pochopiteľné, čo so psom v tanku?). Rusi aj s obrovským rozpočtom, jednoducho nedokážu natočiť jeden normálny, historicky aspoň trochu uveriteľný vojnový film ()

kinderman

"Vyrobili mě na Uralu z tvrdé sibiřské oceli." Ani tahle báchorka z bolševické čítanky o tanku, který "osvobodil" Prahu, se nevyrovná filmovému nesmyslu s názvem T- 34. Mohlo by to fungovat jedině jako hodně opožděná ruská odpověď na nepříliš vtipné francouzské komedie z druhé světové války, ale to by nesměl být snímek natočen stejně otravným způsobem jako Město 44 nebo Stalingrad (2013). ()

dyfur

....sovietske filmy vojnové mám rád.....tento film bol úspešný v kinách, dobre tu na čsfd ohodnotený,nuž som očakával niečo zaujímavé,žiaľ ....nič....nová doba a nový "šat" mňa nenadchlo....nebolo tam tradičné hrdinstvo sovietskych vojakov, výprava biedna-taká lepšia televízna a...tie spomalené zábery striel z tanku-hrôza.....záver:film vyzerá akoby ho točili američania - silný nádych amerikanizmu ...žiaľ ....sklamanie.viac nepozerám. ()

lioncel

Mám opravdu rád válečné filmy .. moc rád fantasy příběhy - takže velká, veliká spokojenost. Líbil se mi hodně Standartenführer SS Klaus Jäger, sjednocovatel Evropy ve slušivé tankistické uniformě. Zaujala mě - jak jinak - переводчик Аня Ярцева. Kdyby v lese dala všem přítomným soudruhům, šel bych v hodnocení klidně a bez rozpaků nekompromisně na plný počet *****. Dost dobrý byl i ten zasloužilý traktorista, tankový baletní mistr мехвод Степан Савельевич Василёнок. ()

Jigy

Pokud by se mělo jednat o parodii typu Žhavé výstřely, tak dobrý. Obývám se však, že zde měl soudruh režisér jiný cíl. Vytvořil tak nesmyslné propagandistické dílko s přitroublou zápletkou, hloupými efekty a neustále se zpomalujícími záběry (Rusové ani jinak točit neumí). Na pobavení dobrý, ale nevím co na to říkají tisíce tankistů, kteří v T-34 obětovali své životy. Jestli by je tato taškařice potěšila. ()

ilemas

Na tento ruský akční film jsem narazil úplně náhodou na you tube a zaujal mě hned od samého začátku. Nikdy jsem neměl rád ruskou kinematografii, ale je vidět, že se hodně zlepšili. Je to už několikátý ruský film, co mě zaujal. Špatné digitální záběry odpustím. ()

Hennes

Vizuálně skvěle zpracovaný příběh legendárního tanku T-34. Jako všechny ruské válečné filmy je i tento zpracován po stránce bojových scén výborně, scénář a dialogy už jsou trochu horší. Kladem je i to, že německý důstojník není vykreslen jako dementní protivník, ale velmi zdatný profesionál. Souboj dvou tankových stratégů stojí za zhlédnutí. ()

Nach

Ruská odpověď na FURY: Želená srdce. S tím rozdílem, že zde se jede více na akčnější, neskutečné a slow motion rovině. Přičemž hlavní ruské postavy jsou zde sympatické. Nacisté tak tupí, až jsem si říkal, že scénář napsal pacient Bohnické léčebny, který byl hospitalizován s ulpělou představou, že s hračkou tanku dobyl svět. Jak jinak si vysvětlit, že jedna posádka tanku T-34 odrovnává nepřátele jako v počítačové hře jen díky tomu, že Němci jsou zde tak neschopní, že jim vjíždějí do rány a léčky za léčkou, zatímco ale na druhou stranu ti samí Němci dokáží superrychle s minimem vojáků evakuovat celé město (což není ve filmu nijak ukázáno, jen řečeno jedním z Rusů). No a pak je tu ještě větší žůžo! Celá sekvence úprku z tábora a nashromáždění střeliva (opravdu by si ho nacisté v zabaveném tanku, který přivezli do zajateckého tábora, nevšimli? WTF moment jako prase!). Sekunduje tomu další servírovaný scenáristický výblitek, že mimo zajatecký tábor ani v jednom z okolních měst nemají nacisté žádné příslušníky SS či gestapa. No to už jsem vyhazoval ruce do vzduchu a proklamoval, že filmová demence zde dostává zcela nový rozměr. Tady už opravdu jen chybí, aby tank byl rychlejší než letadla či auta a ukryl se před nimi v horách. Juj, ono to tady tak vážně je! Kdepak, tohle je béčko či céčko jako prase. Nebo naopak Ruská genialita, kterou nedokáži pochopit. Počítačové efekty většinou ujdou, ale pak se objeví pár záběrů, které musely uniknout snad z pracovní verze před natáčením filmu. A romantická sekvence je zde natolik uměle našroubovaná, že jsem se řezal smíchy pod stolem. Co říci závěrem? V podstatě několik Rusů si chtělo natočit hollywoodský film a jen si tedy odškrtávali položky, které měli splnit, a vůbec se nezaobírali nějakou logikou. Tak proč tedy tři hvězdy? Inu je to tak blbé, až jsem se výtečně bavil, natáčené v Čechách, a i když akce byla občas nepřehledná, užíval jsem si jí. Takže velice mírný palec nahoru. 70% ()

BarryLyndon

Ruské Fury? Moc dobré a moc zábavné. Tuny patosu a vlastenectví, ale psal jsem FURY, tam toho byl taky kýbl 8/10 politika nepolitika ruskou filmovou poetiku mám moc rád. ()

laik_60

Ruský vojnový film , taký ako má byť. Ako sme boli zvyknutí z čias sovietskej kinematografie. Plno bojov a hrdinstva sovietského človeka, spupnosti a nadutosti nemeckého vojaka. Napokon POBEDA. K tomu všetkému zaujímavá kamera s výraznými detailami. Milovníci vojnových filmov si prídu na svoje ()

C0r0ner

Bylo to strašně nevyvážené. Místy bídné efekty, místy špičkové (zvlášť zpomalené tankové střely byly kurevské). Při mnoha scénách člověk nedýchá napětím, jindy je to zase nuda. Ale dohromady slušný válečný film s tanky, což se tolik nevidí, takže ještě nadprůměr. 70% ()

PavelVanekArt

V prvé řadě je to legenda, tudíž jsem čekal to, co legendy nabízí. Zveličenost, patos, přehnanost a hrdinství. Všechno jsem dostal dvojnásobnou měrou a k tomu hromadu skvělých cool záběrů, zpomalovaček a epických tankových bitev, který se pravděpodobně nemohly stát. Ale hej, fuck it, je to ruská legenda. Navíc se mi akorát potvrzuje to, že Rusové umí hodně dobře točit a hrát si s kamerou. T-34 si píšu na seznam guilty pleasure. Tohle je film pro mě, kde nad tím nemusím přemýšlet. 5* a.k.a 90% ()

PROCESOR

Tak tady budu hodně nespravedlivý, protože tanky mám rád a celé jsem to díky vizuální stránce tedy efektům ala Matrix pojal možná špatně. Vůbec sem neřešil děj, který byl samozřejmě jedna velká pohádka, ale užíval si prima jízdu. ()

pakobylka

----- "Chlapče, tebe mi posílá sám Stalin !" ----- Jako PC hra dobré ... dokonce hodně dobré, leč jako válečný film prakticky nepoužitelné. Vážně mi není jasné, PROČ se Rusové nemůžou držet svého vlastního a osvědčeného stylu, PROČ netočí dramata z Velké vlastenecké války "по-ру́сски", PROČ musejí přejímat zámořské způsoby včetně hloupých siláckych řečí (!!!), s nimiž u snímků americké produkce už tak nějak částečně počítám, neb jejich duchovní otcové (případně i matky) jsou primárně z rodu kovbojů, ale u ruských filmů si na ně zvykat nehodlám. Závěrečné gesto směrem k nepříteli mi pak přijde dosti nereálné a vlastně i nemístné ... vzhledem ke všemu, co mu předcházelo. Na smíření je čas až tenkrát, kdy je definitivně ukončena válka, ne jedna bitva, obzvláště když bojujete o vlastní zemi a mezi vámi a vaším protivníkem je nepočítaně mrtvých, zmrzačených a zmučených ... z řad vojáků i civilistů. ()

PanZahadnyCZ

Úvodní bitva je výborná a napínavá akce, dále pak stojí za vyzdvihnutí scéna z vojenského cvičiště. Vše kolem je bohužel předimenzovaný scenáristický blábol. Jako by se Rusové snažili svou tradici strohého, avšak efektního vyprávění válečných snímků přizpůsobovat americkým móresům... Film má bohužel sestupnou tendenci a občas působí nechtěně (doufám) komicky. ()

alchac

Переделка Жаворонока а ла Холивуд? Ну, почему нет. V Sajůzu se zase jednou velkovlasteneckoválečně rozparádili a výsledek je kupodivu nejen velmi snesitelný vzhledem k jako vždy nepostradatelné (mírné) dávce velkoruského nacionalismu, ale nadto oproti „předloze“ též akčně povedený a sem tam i vtipný (oddělání Rosamundy granátem), zejména pojme-li se snímek jako čistokrevná a mírně dementní zábava, pročež potom pobaví i kulečníková spodní penetrace pantera a vzájemné sestřelování průbojných a la Riviéra Kid. Jenom škoda, že se komsomolíci ještě nenaučili střízlivěji používat zpomalovačky a rozličné digitální blbnutí s kamerou tak nějak všeobecně. Nicméně závěr ve stylu „šílený Lancelot s kanonem ráže 85 proklatě nízko“ zvládla posádka v čele s Еваном МекГригорьевичем lépe, než onehdá Ayerovi Zuřivci rande s rotou SS, takže celkově převažuje spokojenost. ()

WinnJets

Být to něco realističtější, tak jdu s hodnocením klidně i výš. Začátek je hodně solidní, ale zhruba od poloviny filmu, je to spíše taková naivní parodie, něco ve stylu - kam se poděla 7.rota...:) ()