Epizody(8)

Otis se konečně dokáže uvolnit, a to často a impozantně, jenže tlak na výkon se stupňuje, ve škole řádí chlamydiová infekce a kamarádi se potýkají s novými problémy. (Netflix)

Lukin413

Ubylo sexuální výchovy, přibylo vztahových veletočů, přibylo klišé. Stále je tu mnoho svěžího a originálního, stále je tu mnoho zajímavých postav. Objevilo se i několik temnějších motivů (drogy, sebepoškozování, sexuální agrese), až na výjimky ale serial klouže spíše po povrchu. Více mu sedí humorná část spektra filmového vyprávění, například stylizace závěrečné divadelní hry je bezchybná. ()

djfun

Po skvělé první sérii, jenž měla překvapivý švih a lehkost, se ve druhé dle mého místama trochu moc tlačí na pilu . Nejzřejmější je to pak v posledním díle, který mě svou snahou o všechna -chvílema dost křečovitá- vyústění kapku sral. I tak je ale docela hustý, jak tenhle seroš dokázal zasáhnout i postaršího týpka, jako jsem já:) Ty postavy si nejde neoblíbit a proto doufám, že trojka nás nemine! ()

sirien

Bohužel, oproti první sérii se trošku ztrácí lehkost na úkor mírně tuctově působící dramatické vztahovky. Což jako chápu, že diváci chtějí, ale pro mě tím seriál ve skutečnosti ztrácí zajímavost. Chápu i, že nějaký ten vývoj okolo tam být musel, aby seriál nestagnoval, ale šlo to myslím udělat bez příklonu k mainstreamu. ()

Evander

K druhé sérii už se nijak dalekosáhle vyjadřovat nebudu. Je v podstatě jen gradací veškerého humusu z první série. Po stránce filmařské jsou kvalitní všechny díly první i druhé série. Hodnotově však jde celý seriál úplně mimo můj směr. Heterosexuální páry už jsou zde ve znatelné menšině, hranice toho, co je ještě považováno za normální, se dále posouvají, a tak, upřímně řečeno, na třetí sérii už ani nejsem zvědavý a rád si ji odpustím. 45% ()

stepankoby1

Všechny ty trojlístky s jasně zvadlým třetím lístkem, trapné situace vytočené do červena a hlavně naprosto vytáčející okopčení linky Rosse a Rachel pro Otise a Maeve mě především uprostřed série pěkně štvaly. Nemůžu ale popřít, že to jako pokračování působí naprosto přirozeně, zamýšleně a myšlenky si to rozhodně udržuje, ba dokonce je hezky rozvíjí. Potěšilo to jedno neodbočení k romanci na konci. Bohužel se teda vytratila spontánní kvalita, kterou se seriál snaží dohnat intenzitou, aka největší neduh pokračování. ()

HenryIvan

U prvej série som nešetril superlatívami, no táto druhá séria bola ešte lepšia. Lepší all around characters development asi nenájdete. Hudba až uncanny presná a výstižna. Nebudem to viac rozmazovať. Jediným mínusom je to čakanie na pokračovanie. ()

pumpkinqueen

Málokdy se stává, že mě posadí na prdel druhá série čehokoliv. Často bývá slabší nebo se - zejména u lepších seriálů - drží na stejné vlně. Přesně to jsem očekávala u Sex Education. To, čeho jsem se dočkala, mi téměř vyrazilo dech - takovou jízdu jsem tedy vážně nečekala. Všechno to, čím si mě dostala první série, se tady několikrát znásobilo. Ta práce s jednotlivými charaktery, hraní si s emocemi...Všechno je najednou ještě intenzivnější. Tomuhle se teprve říká návrat! ()

chrispe

Zatímco v první sérii jsem hodnocení zvedala, tady jsem měla pocit, že to v druhé půlce nešlape jak má. Možná je to tím "zhltnutím" seriálu v takové rychlosti, ale já nevím... ono v každé epizodě se nám tvůrci (ať už na větším či menším prostoru) snaží něco předat a tady to občas a zvlášť na konci, fakt drhlo v tom, jak to bylo na sílu a nepřirozené. A občas taky - tohle si mysli, tohle je správně. ()

Hpatrik

Druhá série drží kvalitu stále na vrcholu a je stejně nekompromisní, jako ta první. FANTASTICKÝ casting, je to skvěle napsané a má to bezkonkurenční soundtrack. Tleskám! ()

Hellierer

Po prvních dvou epizodách jsem se trochu obával toho, že druhá série vznikla pouze jako zbytečná a nastavovaná kaše, která měla za úkol uspokojit velkou část fanoušků tím, že konečně dá dohromady hlavní dva protagonisty. A ani nevíte, jak moc jsem rád, že jsem se neskutečně mýlil. Od půlky sezóny se seriál stává "zralejší" a do poměrně pohodové podívané háže temnější prvky reality. Samozřejmě se nenechte zmást, pořád se jedná o dílo převážně feel-good ražení, nicméně přeci jen je o něco méně "teen" než sezóna první. Příjemným faktem je posléze i to, že i nově příchozí postavy perfektně zapadnou do zbytku ansámblu, jenž už dávno milujete. A ačkoliv se té třetí série přeci jen stále bojím, jelikož opravdu nechci, aby to dopadlo oním cukrkandlovým koncem, tak jsem na ní vlastně docela zvědavý. ()

neo93

Skvělá druhá řada tohoto dramaticko-komediálního seriálu z prostředí americké mládeže. Rozhodně jsem nečekal, že bude tak dobrá a že ještě překoná úvodní sérii. Ovšem musím uznat, že se tak stalo. Druhá řada začíná přesně tam, kde skončila ta první. Tedy tím, že Otis, hlavní hrdina seriálu, má jistý velmi intimní problém, který musí nutně vyřešit, jelikož mu dost komplikuje jeho začínající milostný život se svou novou holkou Olou. Po tomto krátkém, ale intenzivním intru o dané komplikaci, Otis znovu rozjíždí, společně s Maeve, svou ilegální činnost, točící se kolem poradenství v oblasti sexu. Je zajímavé, že první epizoda druhé řady končí stejně, jako ta první u předchozí, jen s tím rozdílem, že tentokrát Otis přemlouvá Maeve ke spolupráci. Ačkoli se může zdát, že hlavním motivem série, je právě a znovu Otisova sexuální terapie studentů střední školy Moordale, není tomu tak. Tvoří jen okrajovou část příběhu, v nichž tou nejdůležitější jsou nepochybně vztahy. Jak ty nové, mezi Otisem a Olou, Jean a otcem Oly Jacobem, Ericem a jeho novým přítelem, tak i ty staré, mezi Ericem a Otisem, Otisem a Maeve, tak i mnohá další, které se nově tvoří a dále rozvíjejí. Je také moc dobře, že se jednak vracejí některé postavy a zároveň se objevují nové, tak i to, že se série více věnuje rovněž některým upozaděným postavám. Co mě však ještě více potěšilo v této řadě, byl na jedné straně humor, který je znovu excelentní a je přesně takový, jaký bych si ho asi v tomto seriálu představoval a na straně druhé určitá závažnost problémů jednotlivých postav. Jednoduše výborná řada, u které jsem měl jak v průběhu, tak i na konci, moc dobrý pocit ze zhlédnutí. ()

Mouchal

Kvalitativně bych to přímo ztotožnil s první sérií. Vztahy se prohlubují, přátelství se budují a zase bortí a hledá se i smysl života. Produkce Netflixu je ve vztahovkách opravdovým mistrem a je zábavné sledovat, co si tu pro naše oblíbené postavičky vymysleli. Někdy už to trochu přehánějí s dnešní dobou protěžovanou homosexualitou a multi-kultivitou, ale je to přecijenom seriál na Netflixu, kde si bez tohohle už ani neprdnou. Paradoxně v druhé sérii nejvíc svým chováním zklamal samotný Otis. Naopak z Adama se postupně stával můj favorit a je až neuvěřitelná jeho podoba s jeho seriálovým fotříkem. Finále upřímně mohlo být o něco lepší, nesedla mi linka s matkou Maeve a ta podivně úchylná Shakespearovka, ale v celkovém vyznění je to stále dobrý seriál zasluhující pozornost. 80% ()

ForGump

Druhá série je možná ještě o trošku lepší než první. Řešení poměrně intimních věcí edukativně - zábavnou formou prostě velmi těší a je ještě víc funny. Velmi potěšující je i fakt, že scénáristka poměrně jasně říká, abychom přestali být tak zapšklý a otevřeli trochu oči. Svět prostě není a ani nemůže být takový, jaký si ho představují naše konzervativní politické strany a jeden syn jednoho otce. Jednoduše řečeno v tomhle dělá seriál správnou věc. V celku se mi na druhé sérii líbilo spoustu věcí. Situace kolem Erica nebo Jacksona, skvělý díl s párty u Otise, která se tak trochu promění z plánovaného malého gatheringu na pařbu na druhou a nejlepším 7. dílem, který je neuvěřitelně roztomilý, jak v postpařební pletiše, tak v pro mě naprosto přesné a vtipné verzi girl power, která udělala víc než nějaké proslovy na filmových oceněních. Co mě ale zase tak nepotěšilo bylo finále. Prostě se ze mě stala plačka očekávající ten cukrkandlový závěr Otise s Maeve a zase nebyla uspokojena a to stejně jako v prvním případě dost drastickým závěrem. Vím, že by to bylo superklišé (doufám, že to přijde zase za rok třeba), ale jako co jako (I don't care). 😁 Nicméně ten konec, kdy se zase některé věci událi před publikem mě štvali. Každopádně nemám tu potřebu to tvůrcům extrémně zazlívat. Jenom doufám, že to Netflix nezařízne a nechá tu třetí sezónu natočit, byl by sám proti sobě, protože takovýhle přijemňák se jen tak nevidí se skvělými postavami, které nelze nemilovat. 90% ()

celticek

Na můj vkus v druhé sérii hodně leseb a gayů, jak je době poplatné (připadá mi, že tam pomalu není heterosexuální pár, o míchání ras nemluvě), ale přesto velmi kvalitní seriál. Jak pro omladinu, tak dospělé. Čekám na pokračování. ()

ANTYCHRYST

Tvl doufám že už se točí třetí série!! Ještě lepší nežli první část.. Je to neskutečně zábavné.. Postavy se vám dostanou pod kůži.. :) shlédnuto na 2 zátahy.. Se nedalo déle čekat.. :) tvl na starý kolena a budu takhle hltat teaneg seriál :) :) soundtrack naprosto Top.. Stejně jako celej seriál.. 100% a už je to pokračování?? Závěr parádní.. Zase jsem čekal jinej.. :) ale to neva.. :) ()

wolverine

2. série je o kus lepší než první. Ciťil jsem víc emocí. Příběhy byly krásně propletené. Postavy tady dostávali mnohem víc prostoru. Prostě parada. Někde vnitru si chcete, aby osudy některých postav skončili podle vás, ale scénáristi to komplikují, a to je prostě skvělé. Opravdu jsem se o vztahy mezi postavami bál. Nevěděl jsem jak to dopadne a zajímala mě i ta nejmíň zajímavá linka. Nejlepší byla pařba. : D Už se nemůžu dočkat další řady. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů