Rok 2034. Život na Zemi, jejíž ozónová vrstva se na konci 20. století začala rozpadat, existuje pod mohutným ochranným štítem, jehož provoz řídí mocná multinárodní Společnost. Zestárlý Connor MacLeod, odsouzený k věčnému životu na Zemi za účast v nezdařené revoltě proti generálu Katanovi na planetě Zeist, se setkává s mladou ekologickou teroristku Louisou Marcusovou, jejíž skupina odhalila úzkostlivě střežené tajemství - ozónová vrstva znovu existuje jako dřív a ochranný štít funguje pouze proto, aby Společnosti přinesl vysoký zisk. MacLeod v zuřivém zápase zlikviduje dva vrahy poslané Katanou a znovu nabývá mladistvého vzhledu. Pomocí zvláštní psychické síly zavolá svého starého přítele Ramireze. MacLeod s Ramirezem a Louisou nejdříve z vězení osvobodí Alana Neymana, který před lety pomáhal MacLeodovi štít vybudovat. Společně se pokusí zničit už nepotřebnou ochranu před kosmickým zářením... (Intersonic)

Vyhy

Jednička ještě měla své kouzlo a atmosféru a nápad, což u druhého dílu se postrádá. Céčkový scénář a ještě horší zpracování. Je z toho jednoduše vidět, že chtěli, ať to stojí cokoliv, natočit druhý díl a herci, jak sami přiznávají, potřebovali peníze... ()

Nach

Fiktivní režisérský monolog: "Přátelé. Děkuji za vaši chválu Highlandera, jsem moc potěšen, že se vám tak líbí. Je to vskutku velkolepé, nesmrtelné dílo, které si zaslouží pokračování, jenž vysvětlí původ nesmrtelných. A přesně to vám teď dávám. Já vím, ruším v něm veškerou logiku prvního filmu a celý příběh je holá scifi hovadina, ale líbila se vám jednička, tak se vám musí zákonitě líbit i dvojka, ať je jakákoli." Dementnější pokračování si fakt již nedokáži představit. Po vcelku šílené, ale pěkné první půlhodině přijde něco tak blbého, že se tomu vyrovnají až pokračování po třetím díle. Dvojka je ale ubohost scenáristická i logická, na kterou sami producenti raději zapomněli s ohledem na fakt, že se k ní již žádný další film nevrací (ani jí nezmiňuje). Bohužel, tohle ode mě ani průměrné hodnocení nezíská. Půjdu ještě o kus níž. 45% ()

Juto

Pokračovanie, ktoré nie je dobré. Dej je veľmi hlúpi, a nepomáhajú mu ani súboje ani humor. Škoda. 1/10 ()

c.tucker

Nesrovnatelné s lyrickým prvním dílem. První půlku jsem absolutně netušil, že to má něco společného z jedničkou, ale postupem času jsem to začal chápat a nakonec to ani nebylo tak špatné. ()

mortak

Dvojka se sice v úvodních titulcích hrdě hlásí k Prstenu Nibelungů, jenže zatímco Wágner chtěl svým dílem dosáhnout jednoty (Gesamtkunstwerk), v Renegade version je snad každá scéna vystřižena z jiného filmu a každý herec přehrává jiným způsobem. Do pokusu o prohloubení mytologie nesmrtelných je nacpaná zločinná korporace jako z Robocopa, punkoví zabijáci jakoby vystoupili z Mad Maxe, ovšem scénarista moc koukal na wuxia, takže lítají na lanech, které někdo v závěrečném finiši zapomněl vymazat, a do toho bizardní rychlovka mezi Lambertem a Madsen (Nědělám to každou sobotu). Špatné triky jsou trademarkem béček, bez nich by to nešlo. Za film jednu hvězdičku, tu druhou za Conneryho, jehož komické eskapády jsou sice v rámci filmu úplně zbytečné, ale jeho charisma překoná i jeho šišlání (a ještě si z něho dělá legraci, když herec na jevišti začne nervozitou šišlat taky a nazve ho "shit head"). ()

Sabrewulf

Bohužel se tento díl utápí v céčkovitosti. Přesto tam najdu tři skvělé scény: *Omládnutí MacLeoda, *Metro, *Počítání průstřelů. ()

okkac

Sice největší WTF pokračování v dějinách filmu, ale moje guilty pleasure. Connery asi pochopil, že hraje v blbosti a proto úžasně přehrává. ()

Nivenx

Tento díl mi asi ze všech Highlanderů nejvíce seděl a nejvíce si z něho pamatuji a to jen asi proto, že to je scifi, které jako žánr mám mnohem radši, tak blabla Skotské vizuály. Ale bohužel jako výsledek to dopadlo mnohem hůře jak první díl. 45% ()

dr.fish

Nuž, tak jsme se dozvěděli, jak se nesmrtelní dostali na Zemi a dostali se trochu do jiné dimenze. To by nevadilo, kdyby celý film nebyl naprostý blábol. Chvílemi jsem nevěděl, jestli se nedívám na Žhavé výstřely, pak to šlo zase do vážna, zmatek a chaos. Tohle se nepovedlo velmi. 40% ()

Aargh odpad!

Odpornost, jakou jsem už dlouho neviděl. Umírněné historické fantasy bylo nahrazeno strašlivou sci-fi slátaninou, která postavila na hlavu celý děj prvního dílu. Tajemný příběh o několika vyvolených, kteří spolu bojují v průběhu staletí, tvůrcům očividně nebyl dost dobrý, takže ho "vylepšili" nápadem, že nesmrtelní přiletěli z jiné galaxie z planety, odkud je vyhostil zlý diktátor (nápad jak vystřižený z toho nejstupidnějšího béčka). Aby toho ještě nebylo málo, zbytek děje je přesunut do rádoby temné budoucnosti, ve kterém svět ovládá nadnárodní korporace, vlastnící umělou ozónovou vrstvu (!!). Toto všechno je rozemleto v tunách dalších klišé, nesmyslů, nudných postav a stupidních soubojů (surfující highlander vs. letadýlko). Bod bych mohl dát jedině za vtipkující postavu Ramireze, ovšem ihned ho musím Connerymu zase odečíst za to, že svou přítomností vůbec podpořil vznik takového hrůzného zprznění prvního Highlandera. Fuj! ()

Jirgen

PŘEŽÍT MŮŽE JEN JEDEN ! Je to prostě klasika :) Druhý díl je podstatně slabší než jednička, ale ještě jí drží nad vodou Sean Connery ... Jsem to do téhle doby ještě neviděl a myslím si, že kdybych to viděl o 10 let dříve tak by to pro mě byl nářez. Jenže bohužel časy se mění a ani Higlander není nesmrtelný ... Ale přesto průměr 3* ()

A.Beech

Neviem čo za dementa vymýšľalo popis k filmu (oficiálny text distribútora?!), ale každopádne vieme z neho úplne všetko. A k samotnému filmu: Pár scén zaujímavých. Connery to však drží nad vodou. Absolútna nenáväznosť na prvý film. Ako keby chýbal medzi nimi ešte jeden diel! V jednotke "niekto" zomrie a v dvojke sa znova objaví? Ako? Tento film je celkovo úplne niekde inde. ()

Avathar

Úplne iný film, ako jeho predchodca. Z fantasy sa odrazu stalo sci-fi a vysvetlenie "zrodu" Nesmrteľných je naozaj na smiech. Film ešte ako-tak zachraňujú vcelku dobré akčné scény a obstojné herectvo Conneryho a Lamberta. Na 3* hviezdičky to však byť nemôže. Ale snaha bola... ()

2mig1

z tajemnýho horala se stal jakýsi mimozemšťan a sympatická poetika prvního dílu šla do kelu... dvojka highlandera má pro mě stejně podivnou proměnu oproti prnímu dílu, jako měla dvojka šílenýho maxe.. jedna hvězda za minipřipomínku queenů a náramně vtipnou scénu v letadle, která by však daleko líp zapadla v bláznivý střele.. ()

lennyd

Země už není taková jako bývala. Když se na konci dvacátého století začala rozpadat ozonová vrstva, MacLoad pomůže vytvořit bezpečnostní štít, který celou planetu chrání před zničujícími paprsky. Po letech ale ekologická teroristka Louise zjistí překvapivou věc - štít už není potřeba, ozónová vrstva je opět v pořádku, ale Společnost, díky svým obrovským ziskům z provozu štítu tajemství nenechá uniknout. A tak kontaktuje zestárlého MacLoada, aby jí pomohl. Ten díky zabití dvou nájemných vrahů opět získává svoji sílu, a za pomoci starého přítele Ramireze se pokusí štít zničit .. První Highlander - ač taky nebyl kdovíjak intelektuálně zajímavý film, měl alespoň své kouzlo. Samotný námět, hudba - to vše udělalo z prvního Highlandera film, na který se nezapomíná. Naopak na to, že jsem viděl Highlandera dvojku, bych chtěl co nejdříve zapomenout - slátanina od začátku do konce (několik příběhových linií se prolíná bez ladu a skladu - jednu z nich si po letech Christopher Lamber střihl znovu v béčkovém Absolonu, a nutno říct, že ten dopadl mnohem lépe), po vizuální stránce se film od jedničky taky nepolepšil, a ani ta hudba už není to co bývala. Jednu hvězdičku dávám jen za přítomnost Seana Conneryho, a hlavně za bezpečnostní video v letadle, což je bezkonkurenčně nejlepší scéna tohoto filmu.. ()

noriaki

Pochopitelně ne všechno je ideální, například herecké výkony. A taky efekty. Ty nejsou ani tak povedené, jako žalostné. No, a scénář je zklamání, dokonce i opravená režisérova verze je prostě divná. To jak si v devadesátých letech představovali postapokalyptickou budoucnost je sice úsměvné, ale taky plné klišé. Atmosféra šla určitě vytvořit jinak, než že produkce vyplivne zmrvenou kopii světa Blade Runnera. A kdybych se přenesl i přes tohle, tak jsou tu ještě záporné postavy, které jsou mimózní i v porovnání s Harkonneny z Lynchovy Duny. Jediné dva plusy jsou Sean Connery a Virginia Madsen. Jedničku jsem označil za podařený trash, takhle tedy vypadá ten, který se nepovede. ()