Rok 2034. Život na Zemi, jejíž ozónová vrstva se na konci 20. století začala rozpadat, existuje pod mohutným ochranným štítem, jehož provoz řídí mocná multinárodní Společnost. Zestárlý Connor MacLeod, odsouzený k věčnému životu na Zemi za účast v nezdařené revoltě proti generálu Katanovi na planetě Zeist, se setkává s mladou ekologickou teroristku Louisou Marcusovou, jejíž skupina odhalila úzkostlivě střežené tajemství - ozónová vrstva znovu existuje jako dřív a ochranný štít funguje pouze proto, aby Společnosti přinesl vysoký zisk. MacLeod v zuřivém zápase zlikviduje dva vrahy poslané Katanou a znovu nabývá mladistvého vzhledu. Pomocí zvláštní psychické síly zavolá svého starého přítele Ramireze. MacLeod s Ramirezem a Louisou nejdříve z vězení osvobodí Alana Neymana, který před lety pomáhal MacLeodovi štít vybudovat. Společně se pokusí zničit už nepotřebnou ochranu před kosmickým zářením... (Intersonic)

eraserhead666

Na tomhle jsem svého času ujížděl, když jsem na tom byl v 92 v kině, bralo mě to tak, že jsem na to šel druhý den znovu. Svižnější, akčnější, ne tak utahané jako prví Highlander. Dnes z odstupem času zjišťuji, jak strašná, místy nelogická hloupost to je (udělat z Highlandera mimozemšťana je fakt úlet), nic to ale nemění na tom, že mě to pořád baví více než první Highlander a tu a tam se k tomu pokaždé rád vrátím. Už pro Virginii Madsen, to je prostě samice mého gusta. ()

SOLOM.

Určitě je to slabší než jednička a to především co se scénáře týče. Popravdě začátek mě vůbec nebavil a měl jsem sto chutí to vypnout. Taky moc nechápu tvůrčí krok posunout film do budoucnosti. Nápad s planetou „nesmrtelných“ byl dobrý, ale to bylo tak všechno. Naštěstí se po zázračném omládnutí vrací starý dobrý Lambert a průměrnou kvalitu zachraňuje jak jinak než Connery. Kdyby se tu však neobjevil, tak se film koupal v odpadních vodách. Ani se nedivím, že chtěl být Mulcahy vyškrtnutý z titulků – taky bych se za takové zprznění „jedničky“ styděl. Dám průměrné hodnocení, ale se zavřenýma očima. ()

HellFire

Takové slušné céčko, které funguje mnohem lépe jako komedie než fantasy dobrodružství a velký podíl na tom má stejně jako v případě jedničky příšerný postprodukční dabing a dialogy, které jakoby psal počítač (nemluvě o vysokém hlásku hlavního hrdiny – nemohl jsem uvěřit, že tohle tvůrcům prošlo). Jelikož ale film vznikl v době, kdy byly počítače v plenkách, nemohu scénář dávat za vinu umělé inteligenci, tudíž ho museli opravdu vymyslet a sepsat pánové Widen a Bellwood (jejichž kariéra po uvedení Highlandera 2 prakticky skončila). Na jedné straně stojí skutečně zajímavá premisa (lidstvo žije uzavřeno pod planetárním štítem, který chrání obyvatele před ničivou silou Slunce, protože planeta je bez ozónu), na straně druhé musíme sledovat toporné výkony a podivuhodně poskládané scény (takhle nějak si představuji že to dopadá, když nepoužijete storyboardy), neustálé flashbacky a poslouchat ony již zmíněné dialogy. Třešničkou na dortu jsou Michael Ironside, který si naprosto užívá svou roli padoucha a John C. McGinley, který ztvárnil ředitele korporace, která spravuje štít. Za to Connery si opravdu neuměl vybírat role. Zde má prakticky jen cameo. Zhlédnuto v režisérské verzi. ()

Bauer

Hmmm, tak po povedené jedničce tady máme Highlandera, a když už já osobně ho tu mám, tak rovnou zase Director's cut. No nevím ale je to jedno z těch pokračováních, co nemělo nikdy vzniknout!!! Film se snaží navodit atmosféru, jako měla jednička ale bohužel to se nedaří. Celková výprava působí jak bečkový film, ba dokonce možná i céčkový. Přesně takový ve kterém bych si představil Christophera Lamberta. Jen nevím, co tam dělal Sean Connery, který aspoň dal film nějaký vtip a hlavně je to lákadlo. Navíc tady nebyla ani úžasná hudba od skupiny Queen. A padouch? No působil velmi směšně!! Radši se nebudu ani rozepisovat o scéně v metru, kdy se mi na tváři objevil jistý úsměv! Blbina největší!! ()

oLí

Je tu opět Lambert, Mulcahy i Connery. Přibyla hezounká Virginia Madsen a záporáka si střihl skvělý Michael Ironside. Přesto je toto pokračování o hodně horší, než by si většina fanoušků původního filmu přála. [4/10 prosinec 2010] ()

Morholt

Slátanina, která naprosto diskvalifikovala highlanderskou sérii z kolébky kultovních klasik, do které měla po jedničce silně nakročeno. Slušná režie. 30% ()

mm13

Vlastne žiadne prekvapenie, veď ani prvý Highlander nebol skvost; ťažil zo spoľahlivých hereckých výkonov, žánrovej ojedinelosti a bombovej hudby! Plus bol tajuplný, a nazdávam sa, že práve tu je v prípade pokračovania hlavný kameň úrazu. Mulcahy a spol. to namiesto rozvinutia a prečistenia pôvodného námetu len znova celé prevarili, kvôli čomu vyplávalo na povrch ešte viac rozporov a čo bolo vďaka vyššie vymenovaným plusom nepodstatné, tu už vyslovene prekáža a rozčuľuje. Nehovoriac o tom, ako sa to celé vlečie, tú nudu nevykrýva ani Sean Connery, ktorý to ako správny profesionál dáva naplno, akoby sem skutočne prišiel z iného sveta (či filmu). Bieda, ľutujem, že som tomu po rokoch dal šancu. ()

m.krudenc

Tento film drží přiměřeně jedině charismatický Sean Connery. Není to úplně nejhorší, ale za jedničkou silně pokulhává. ()

Marek1991 odpad!

Chorý film, ktorý je výsledok nevkusného obdobia, nechal si však aj v takzvanej budúcnosti znaky doby, ako hudbu Queen z automatu, dlhé vlasy chlapcov, účesy z daného obdobia, ale aj mnoho iných vecí. Temné, ale proste nápad s ochranným štítom nad zemou, ktorý má nahrádzať ozónovú vrstvu bol jedinou vecou, ktorá bola vo filme originálna, inak je to šialené. Od chvíle ako začal som čakal, kedy sa začne niečo normálne diať a nedočkal som sa toho vôbec dokonca. Opäť sa potvrdilo, že pokračovania majú s kvalitou veľký problém. ()

corpsy

Asi som iný, ale mne to nepripadá až také strašné. Film má síce nedostatky, a je ich dosť ( triky, herecké výkony - až na Conneryho - , dialógy ), nejaké tie nelogičnosti a absurdnosti ( MacLeod má na fotke ženu, s ktorou žil v 16stom storočí !!!), ale má moje sympatie. Nebyť týchto nedokonalostí, dám mu hviezdičku naviac. A ani mi nevadí, že urobili z MacLeoda ufóna. Sci-fi spektákel s úžasnou výpravou. ()

Andersis

Mám DVD režisérskou verzi s vynechanými scénami, které asi vynechané být měli. A navíc mi to s Highlander:Zůčtování vůbec nedává smysl. ()

MartinezZ odpad!

Nejen hovadsky mimózní, nesmyslné a osmdesátkově-pankáčsky-sci-fi trapné, ale navíc to logicky popírá předchozí první díl. Sračka, neskutečná. ()

JJ.Gibson odpad!

Tak bohužel v pořadí druhý Highlander nemá s původním filmem nic moc co společného. Vrací se sice starý známý Ramirez v podobě Seana Conneryho, ale to je tak jediné malé plus tohoto vyprahlého béčka. H2 má prapodivný příběh a snaha autorů neporušit pravidla H1 byla docela kostrbatá! Prostoduché dialogy střídali více či méně povedené bojové sekvence, povětšinou teda méně a jakkoli byl charismatický Lambert v prvním dílu, tak to zde poměrně zabíjí tupým "nesmrtelným" výrazem. Rozhodně jsem pokračováním velmi zklamán a to mě ještě čekají další tři, uff uff... ()

PKD

Jak si úspěšně podělati tak squelle vytvořenou mytologii představenou v 1.filmu? No, přece dvojkou. Ještě že je tu III a další. Vznikl tu tak zajímavý paradox,, kdy v tomto snad jediném př., předělání fantasy do SF, je pro mne něco nepřijatelného. Blbinka na jednou kouknutí...jistě. Ale od pokr. Horala bychom měli chtít víc. Ani ta kukadlová Virginia ´Irulan´ Madsen mi to tenkráte nevytáhla nijak vysoko.:( No, jak jest zmíněno výše...ještě že tu jsou další příspěvky do H universa, které to nenápadně zmizíkují.;-) ()

kaylin

Tak jo, myslím, že tahle série už mě opravdu nemá čím oslovit. Tohle ještě šlo, až na tu strašnou debilitu s tím, že jsou mimozemšťané. Ale kam se tohle ještě může vyvinout? Ne, nejspíš opravdu nikam. Tady jsou alespoň zajímaví herci, na kterých to stojí, sem tam dobrý efekt, ale jinak už opravdu nic moc. Takový zbytkový závan 80. let. ()

BoredSeal

(Blu-Ray verze Director´s Cut neboli Renegade) - je to neuvěřitelné, ale přestože jednička nevydělala dost peněz v kinech (až později na VHS, jak to zpravidla s kultovními filmy bývá), našli se šílenci, kteří natočili dvojku už ne za necelých 20 melounů USD, ale rovnou 35 a světě div se, zase to v kinech propadlo. Celá mytologie jedničky (přestože režisérská verze ledacos utlumila) je tady změněná z jediného důvodu a to, aby se vrátil Sean Connery a aby měl Lambert zase s kým bojovat. Šíleného Clancy Browna se snaží zastoupit specialista na zloduchy Michael Ironside, jehož škleby připomínají krajana z Kanady Jima Carreyho. Zápletka dvojky s štítem proti ultrafialovém záření je celkem v pohodě a na kulisách města jsou ty prachy z rozpočtu kurevsky vidět - a za prostředí a nihilisticky násilnou jízdu metrem přidávám hvězdu. Film tentokrát není dostatečně srandovně dementní, aby vás bavil (starý MacLeod je úlet, ale už se tu orgasmicky nesténá jako v jedničce) a už je jen blbý. ()

Martin741

Patlanina, pribehovo je to strasna omacka bez kuska zaujimaveho miesta. V Kinach film komplet zhorel, nezaplatil sa a nebolo ani na vyplaty. Priserna nuda za 7 % ()