Do Varnsdorfu přijíždí kapitán Kříž (David Novotný) vyšetřit vraždu a brzy se ukazuje, že stopy směřují do místní vietnamské komunity. Kdosi se totiž pokoušel zamaskovat skutečný motiv. Otevřenými dveřmi do světa, v němž vládnou pravidla obchodu, rodinných klanů a hierarchií a který přehrazuje i jazyková bariéra, se mu stává mladá policistka (Ha Thanh Špetlíková). Nesourodá dvojice – emancipovaná žena, která se rozhodla žít podle vlastního rozhodnutí a stárnoucí sarkastický vyšetřovatel, pro nějž práce zůstala jediným opěrným bodem v životě – rozkrývá nejen tajemství zločinu, kde jedna vražda odkazuje k druhé, ale také vzájemně hledá cestu k poznání a respektování toho druhého. A oba čeká osudové rozhodování, zda se přiklonit na stranu pevných rodinných tradic nebo spravedlnosti. (Falcon)

sedm.1

Na jednu stranu jsem přesvědčen, že tuzemský divák by měl být rád za každý podobný příspěvek do žánru temněji laděné krimi, neboť převaha veškerých těch vztahových dramedií tu už přesahuje míru únosnosti, nehledě na to, že i jejich kvalita jde strmě dolu, na druhou stranu ovšem je nutno podotknout, že i tento typ filmů by měl mít nějaké ambice a úroveň, které by je nestahovali zbytečně dolu a svým komerčním neúspěchem pak neodrazovali další tvůrce od natáčení podobných žánrovek, které tu podle mě ale vážně chybí, a jejich zastoupení v podobě televizní seriálové tvorby nepovažuji za adekvátní. Miss Hanoi mě každopádně na začátku vystrašila, že budu svědkem dalších Bastardů, což nakonec tedy nebyla až tak pravda, ovšem tvůrci se ani tentokrát nedokázali vyvarovat mnoha nešvarům, které zbytečně znehodnocují kvalitu právě těchto typů filmů, jako sociální a rasistický podtexty, nucené vulgarismy, či nepřesvědčivé chování jak kladných, tak záporných postav. Krom toho je ale i až s podivem, jak si čeští scénáristé nedokážou poradit s napsáním prostě jednoduché, zároveň ale i napínavé a netuctové kriminálky. Zápletka Miss Hanoi je totiž fakt slaboučká, trestuhodně naivní, bez nápadu a s pointou tak mizernou, že tohle se jen fakt těžko rozdýchává. Atmosféra jinak též naprosto nepůsobivá, stylově nijaké a herecké výkony značně nevyrovnané, na jedné straně pár profíků, na druhé posbíraní (ne)herci z ulice, krapet nechápu proč a ať mi nikdo nemluví o navození věrohodnější autenticity. Takže opakuji, Miss Hanoi vzhledem k určitým okolnostem sice vítám, ovšem kvalita snímku je bohužel upřímně značně nevýrazná, i tak ale doufejme, že nejde zas na dlouhou dobu o ojedinělou vlaštovku. P.S. chtěl jsem dát 3*, za tu pointu jdu s hodnocením ale nekompromisně dolu! ()

bari68

Vcelku priemerná a ničím výnimočná kriminálka, ktorý nás zavedie do tajov vietnamskej komunity a ktorá ale ( u mňa) celkom iritovala (inak k tejto menšine nemám žiaden problém). Film držal na opiernom bode David Novotný, ktorý strihol úlohu ironizujúceho vyšetrovateľa na výbornú a bavil. Ha Thanh Špetlíková mu skvelo sekundovala a tvorili tak uveriteľnú dvojku. ()

Zagros

Česko-vietnamská kriminálka tady myslím ještě nebyla, proto jsem se na ni těšil. Nakonec jsem byl potěšen tak na půl. Zápletka neuchvátí a tradiční je i rozdělení rolí, vyšetřovaný případ a postup policistů. Starší kolega zaučuje mladou sympatickou kolegyni, přijde těžší případ a taky cynický kolega, který sype z rukávu jednu rádoby vtipnou urážku (ve skutečnosti rasistickou) za druhou. Naštěstí Davidu Novotnému se to dá všechno uvěřit a na Ha Thanh Špetlíkovou se dobře dívá, sice jí k herecké vyzrálosti něco chybí, ale každý nějak začínal. Jednoznačným plusem je prostředí vietnamské komunity a samotná Sapa. Je škoda, že obojí tvůrci nevyužili ještě více. Miss Hanoi dokáže vybudovat i nějaké to napětí a mě film spolehlivě udržel v pozornosti až do konce, za to mu náleží tři hvězdy. ()

klukluka

Čekal jsem to po pravdě horší. Nejhorší mi na tom paradoxně přišlo to, co za neforemnou hroudu tuku se stalo z Davida Novotného. Ošklivost často jedinýho echt Čecha na place kontrastovala s nejhezčími Asiaty v republice a skoro jako by dávala odpověď na otázku, čím jsme si to zasloužili, že nás v posledních dvaceti letech tahle národnostní menšina tak nekompromisně ekonomicky válcuje. Herecky mě Vietnamci taky neuráželi. Největší chyba Miss Hanoi spočívá podle mě v jalové pointě. Nedotaženosti typu modelky v negližé a fotografa stále připraveného k práci po příjezdu poloviny policejního sboru jsou v porovnání s tím jen drobnými vadami na kráse vcelku koukatelného filmu. ()

Hanys_

Hodně slabá detektivka, sice obohacená tou vietnamskou komunitou, ale i tenhle potenciál byl docela nevyužitý. Dost mi vadil přehrávající Novotný, zápletka taky taková pofiderná.. Tak nějak to drží kvalitu tuzemských televizních (nova, prima) kriminálek. ()

Gogo333

Na film jsem byl zvědav. Asijské téma mi je blízké, navíc jde o český film, takže mě zajímal výsledek. Hlavní dvojice byla fajn, téma mohlo být trochu více do hloubky a celkově mohli přitvrdit. Trošku předvídatelné, ale dá se to. Film spíše připomíná epizodu z nějaké tv kriminálky, ale s hlavní dvojicí bych i koukal na další díl. ()

F.W.Colqhoun

[Z autorádia buráci metal.] Nemusíme poslouchat tohle. Já nejsem vybíravej. Co posloucháte vy? / Já nevím, třeba Lanu del Rey. / To je někdo tam od vás, jo? Ha Thanh Špetlíková je krásná žena, která to má s herectvím na štíru. David Novotný je typický středoevropský ošklivinec, který hrát umí, je-li co. Není to protiklad, ale spíš kvadratura - prostě jim to nejde dohromady. Klíšový nesoulad bohužel nekompenzují ostatní kvality Missky. Kriminální zápletka působí zcela nevěrohodně, nejen z toho důvodu, v jak obrovském, nikým neřešeném střetu zájmů hlavní hrdinka z řad policie se po celou dobu nachází. Když okolo sebe ve filmu tancují Slováci, Češi, Vietnamci a Romové, a jde o vraždu či dvě, ohledy žádají nikoho neurazit. Na koho tu špínu potom hodit, aby šla pochopit a omluvit, a zároveň to celé korespondovalo s obecnými předsudky diváka, zejména těmi kladnými? Hlavní hrdina představuje příklad prostořekého nekorektního Čecha, který svým hovadstvím maskuje zranitelnost a vrozenou bodrost; Cigán krade, ale jen z nouze; Slovenky jsou krásné a svlékají se za peníze. Pokud jde o zástupce vietnamské komunity, svými zvyky a kulturou pro našince stiženého zdravým rozumem naprosto neproniknutelné, klouže se po povrchu rodinné a profesní cti, pracovitosti a stánkařství. Úzkostlivá opatrnost, abychom se nedozvěděli nic překvapivého, je hmatatelná, takže jediné nové zjištění je, že SAPA je název jediné vietnamské oblasti, kde sněží. A u nás sněží, takže... Možná je to i pravda. Úkol vykřesat z toho něco potentního by byl obtížný i pro vynalézavějšího režiséra, než je Zdeněk Viktora, ošlehaný linkou nízkonákladových televizních seriálů. Vedení nesourodé herecké party se nedaří, obrazově je to hnus a úlohu univerzální hnědé omáčky podivuhodně zaměnitelné chuti plní generický soundtrack Jiřího Hájka. Občas pobavilo: Upřímně, trápí mě věci okolo Polanského případu [vraždy a znásilnění]. :-) ()

Disease

Jako detektivka vůbec ne špatné, po logické stránce není co vytknout. Výhrady mám k dabování některých herců, dost to tahalo za uši. A taky postava Davida Novotného jakožto hulváta trochu moc tlačila na pilu, což je nejspíš chyba špatně napsaných dialogů. ()

ArthasKarfa

Myslím, že po letech co je vietnamská kultura úzce spjatá s tou naší bylo na čase vytvořit podobný film, který ukazuje pohled nás Čechů na tuto subkulturu, která je čím dál víc ovlivněná naším sociálním a běžným životem. Detektivka výborně ukazuje právě naše vnímání lidí obecně nazývaných Asiati, které naše mysl nedokáže účinně rozlišovat podle státní příslušnosti. Dynamické propojení unaveného a předpojatého fízla Davida Novotného a mladé nezkušené policistky Ha Thanh Špetlíkové je výbornou omáčkou pro celý děj kriminálního příběhu. Oceníte nejen ryze českou osobitost postav, ale zároveň proniknete do sociálního kruhu lidí vietnamského původu. ()

mira007

Není to nic strhujícího ale spíš svěžího neokoukaného a jako krimi je to sotva průměrné, ale mne to dostatečně pobavilo za pět hvězd protože: 1) dotyk s vietnamskou kultůrou poprvé v přijatelném zábavném i poučném obalu ( žádné zesměšňování nebo naopak politická překorektnost ) 2) funguje to i jako konverzační komedie 3) Ha Thanh Špetlíková je jako policajtka zatraceně sexy a jako herečka táhne celý film ( taky to je hodně odvážná holka, protože já myslel, že vietnamská kultura a rodina nedovolí ani líbací scény a tady najednou milostná scéna a dokonce nahá sprchovací ) 4) mé srdce estetika potěšila krásná Diana Minarovičová, která si tu střihla malou odvážnou roli nahé modelky ( většinou jsou na role full frontal nude najímány nějaké no name děvy, ale tady rovnou profiherečka Městského divadla Trenčína - jen tak dál ) 5) 5***** protože ač je to smutné, ale tohle je pro mne nejlepší český film poloviny roku 2018 , po všech těch komediích typu Zoufalé ženy je tohle o dvě třídy zábavnější, zajímavější a já nelituji investovaných peněz za vstupné. ()

bobstock

Jako díl z krimi cyklu každou neděli na jedničce bych bral, ale jako suverénní film, natož ještě do kina opravdu ne. Pokud nejste fakt zamilovaní do Ha T. Špetlíkové či Davida Novotného byl bych za peníze zklamán. Navíc David byl jediný, který filmu dával jakýsi život.. dost sarkastický. :) 45% ()

inachisio

Scénář pana Novotného byl na filmu asi nejlepší. Zahráno také dobře i námět nebyl špatný, ale z ničeho nejsem nadšená. ()

Derny

Zasadit detektivní příběh do vietnamské komunity je skvělý nápad. Navíc prostředí oprýskaných baráků a tržnic kdesi v Severních Čechách bylo taky moc fajn. A potom už následuje jen podřezávání větve, na které scenárista stojí. Vlastně se podíváte na kriminálku, ve které po celou dobu nevíte nic. Nic o oběti, o vrahovi oběti, o vrahovi vraha, skutečném pachateli, podezřelých ani o tom, proč se ten který detektiv chová, jak se chová. Herectví zde taky nebylo nikterak oslňující. A i přesto hned, díky přehrávání některých na jedné straně a pár slabým chvilkám ve scénáři, hned víte, co bude v další půlhodince, na rozdíl od detektivů. Ta hodinka a půl bylo jako dívat se do zdi. Nic z toho. ()

BOURQUE

Klasický krimi a na Česko-(Slovenské) pomery je to blízko k priemeru. Priestor pre dosiahnutie lepšieho výsledku však tu bol (Vietnamská menšina a štvrť), ale ako by pán Viktora sa bál točiť jednotlivé scény s hlbšími a širšími rozmermi. Osobné hodnotenie: 65% (**) ()

Ombak▼Penari

Nebylo to zlé, ale chyběla tomu větší hloubka a zajímavější okamžiky. Špičkování mezi vyšetřovateli bylo sice zajímavé, ale vyznělo poněkud do prázdna a případ samotný zase postrádal vyhrocenější okamžiky. Nápad dobrý, jen to zpracování chtělo více dotáhnout. ()

Faila

Podle popisku bych čekala skvělý biják, ale bohužel nic z toho, co je v něm uvedeno, jsem ve filmu neviděla. Snahu tedy cením, ale postavy mi přišly velmi nepropracované, vlastně jsem se o nich nedozvěděla téměř nic, stejně jako o ničem dalším. Přitom prostředí je velmi zajímavé a vzhledem k tomu, jak moc k ČR patří, bych uvítala víc filmů o něm nebo z něj. Stejně tak téma má co říct a rozhodně stojí za to se mu věnovat. Některé dialogy mi přišly perfektní, jiné zcela na hlavu padlé. Herecké výkony také dost kolísaly. Celkově mě tenhle film moc nebavil, ale díky konci jej vnímám o dost pozitivněji. ()

Olík

Dobře, dejme tomu, že samotný nápad zasadit kriminální drama mezi naše vietnamské spoluobčany je sám o sobě super. Co však dál? Špatně napsané, špatně zrežírované, špatně zahrané. Něco mezi Magnuskem a epizodou průměrného televizního seriálu. Špetlíková je neuvěřitelná kočka, o tom žádná, ale po herecké stránce to zase taková hitparáda není. Novotnému neurvalý vyšetřovatel taky moc neseděl. A ostatní?…..ten starej policajt, snad ani nebyl herec. Nevím, jak se na to dívá Ho Chi Minh, ale podle mne by celovečerní film měl vypadat jinak. ()

Wallis3 odpad!

To si asi Viktora a spol. vyšel procházkou do tržnice a tu dostal ten revoluční nápad natočit kriminálku z vietnamského prostředí. Jenže se ukázal jako nýmand, co si myslí, že když tam nacpe přehrávající rákosky, strašně moc dilemat, a hlavně zase nějakou tu psychologii, jak už to u českých patlalů bývá, tak že vyplodí majstrštyk! Ne, ne a zase ne! ()

Luk Skywalker

Jelikož nejsem fanda kriminálek, tak mě stačí nesložitá zápletka. Pohled do vietnamské komunity zajímavý, ten konec nevím jestli by v reálu nastal, ale budiž je to film. ()