Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Alec Baldwin se objevuje po boku Penelope Ann Miller jako legendární super hrdina, který se snaží bojovat proti zločinu ve filmu, který je označován jako "nejvtipnější akční dobrodružství po Indiana Jonesovi!" (NBC News). Ukrytý v přestrojení pod splývavou kápí se "Stín" vydává na zatím nejnebezpečnější cestu za spravedlností: musí vynaložit veškerý svůj důvtip, aby zvítězil nad posledním potomkem Čingis Chána, který atomovou bombou ohrožuje svět. Následuje souboj naplněný oslnivými speciálními efekty, humorem i dávkou děsu, které vás očarují! (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (46)

Lacike 

všechny recenze uživatele

Divne zastaralo pojatý komix. Síce natočený v papundeklových časoch Batmana ale snažiaci sa ešte o staršiu retro atmosféru. Výsledok pôsobí brakovo. Hlášky príliš nefungujú, postavy sú bez akejkoľvek hĺbky, proste také komické karikatúry. A akcia je príliš statická a ničím neohúri. Páčila sa mi len hudba a to, že je to ešte do veľkej miery analógový hmatateľný film. Celkovo to pôsobí jak nepodarená rozprávka pre malé deti. Ale dokážem celkom pochopiť, že to nejakým ľudom zo zvrhlým vkusom a slabosťou napríklad pre Uwe Bolla, sadne. 4/10. ()

Divočák 

všechny recenze uživatele

Poprávu zapomenutá komiksová adaptace. Mulcahymu látka nedrží po rukama, film postrádá jakýkoliv silnější moment, slušného záporáka a kape z něj naivita na každém kroku. Baldwin se navíc do role superhridny vůbec nehodí a Mongolové bez povšimnutí pobíhající New Yorkem působí nanejvýš trapně. Slabé tři. ()

Reklama

nemorino 

všechny recenze uživatele

Keď som si tento film kúpil na VHS v dobe keď ho distribuoval Intersonic tak som od neho neočakával veľa. No prekvapil ma či už po hereckom obsadení, vyobrazení doby 30 rokov minulého storočia, dejom a aj vizuálnymi efektami. Dokonca sa mi páčil aj český dabing Intersonicu, čo sa už však nedá povedať o predabovaní. Jednoducho ten dabing na DVD od Mido filmu nemá iskru. Napriek tomu odporúčam vidieť. ()

Hellboy 

všechny recenze uživatele

S tímhle filmem je to těžké: herci přehrávají, ale to se dá vzhledem k předloze čekat, scéna i hudba vykrádají film Batman (1989), ačkoliv netopýří muž je ve skutečnosti inspirován Shadowem, no ale zase triky jsou velmi povedené. Největší problém je režie. Russell Mulcahy to naprosto šíleným způsobem nezvlád, v jeho rukou se film rozpadá a je směšný. Ale je pravda, že prapodivný scénář mu to vůbec neulehčuje. Stín (Alec Baldwin) je hrozně nesympatická postava, už od prvních minut filmu... Člověk, který naprosto nezaslouženě přišel k superschopnostem, nic pořádně neumí a pořád selhává, zachraňuje lidi, kteří mu poté musí sloužit, bojuje proti potomkovi Čingischána, kterému nedělá problém přizpůsobit se 20. století, ohrožuje svět atomovou bombou a v jednom kuse si dokazuje jak je skvělej tím, že nutí ostatní lidi páchat sebevraždy... Po režijní stránce bych to přirovnal ke Spiritu (2008) - stejně nezvládnuté (kromě toho, že je to obojí podle komiksu ze 30. let). A třeba jedna jiná komiksová adaptace - Dick Tracy (1990) - je minimálně o třídu lepší. Ohledně (komiksové) předlohy: The Shadow vznikl v roce 1930 a původně se jednalo o hrdinu rozhlasových vysílání, načež si získal ještě větší popularitu na stránkách brakových knížek. V roce 1938 se ojbevil první Shadowův novinový strip a později se objevily i klasické comic books. Kromě tohoto filmu se objevil na plátnech kin ještě několikrát: The Shadow Strikes a pokračování International Crime (1937 a 38), série filmů The Shadow (1940) a série The Shadow Returns (1946). Chystá se i film pro nové století, ale jeho osud je nejasný. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Brrr, len čo si spomeniem na dávne doby, čo som MUŽA TIEŇA videl prvý raz, prechádzajú mnou nepríjemné pocity. Ťažko povedať, ako sa Austrálčanovi Russellovi Mulcahyovi (HIGHLANDER 1 - 2) podarilo nakrútiť takýto nepodarený film a neviem, ktorej múdrej štúdiovej hlave napadlo obsadiť do titulnej komiksovej úlohy nesympatického Aleca Baldwina. Ale neriešim to. Nuda, čudné triky, riedky dej a ako skoro vždy príšerný Tim Curry... ()

Galerie (44)

Zajímavosti (2)

  • Hlas The Shadowa v radiovém vysílání obstarával po dobu přibližně jednoho roku Orson Welles. (dokec)
  • Předlohou hlavního hrdiny je stejnojmenná postava The Shadow, která se objevila nejdříve v povídkách vysílaných v rádiu, později byly její příběhy i dramatizovány, publikovány a dostalo se i na komiksy. Adaptaci příběhu zpracovala i společnost DC Comics. (dokec)

Reklama

Reklama