Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Alec Baldwin se objevuje po boku Penelope Ann Miller jako legendární super hrdina, který se snaží bojovat proti zločinu ve filmu, který je označován jako "nejvtipnější akční dobrodružství po Indiana Jonesovi!" (NBC News). Ukrytý v přestrojení pod splývavou kápí se "Stín" vydává na zatím nejnebezpečnější cestu za spravedlností: musí vynaložit veškerý svůj důvtip, aby zvítězil nad posledním potomkem Čingis Chána, který atomovou bombou ohrožuje svět. Následuje souboj naplněný oslnivými speciálními efekty, humorem i dávkou děsu, které vás očarují! (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (46)

nemorino 

všechny recenze uživatele

Keď som si tento film kúpil na VHS v dobe keď ho distribuoval Intersonic tak som od neho neočakával veľa. No prekvapil ma či už po hereckom obsadení, vyobrazení doby 30 rokov minulého storočia, dejom a aj vizuálnymi efektami. Dokonca sa mi páčil aj český dabing Intersonicu, čo sa už však nedá povedať o predabovaní. Jednoducho ten dabing na DVD od Mido filmu nemá iskru. Napriek tomu odporúčam vidieť. ()

LiVentura 

všechny recenze uživatele

Velmi propracovaný komiks s typicky americkými rysy hrdinství a vlastenectví... zběhlý Američan uteče do Mongolska, kde se stane šéfem bandy místních hrdlořezů, vybuduje si silný post, je povolán do tajemného chrámu, kde jej "Mistr" zasvětí do skrytých tajemství "boje s nepřítelem"... Je vyvolen, aby chránil svět a zároveň vykoupil své hříchy z mongolských končin pod hávem a v masce tajemného hrdiny "Stína".. :-) ()

Reklama

Visáč 

všechny recenze uživatele

Baldwin v roli superhrdinu postráda charizmu a dej nedokáže strhnúť ani vo chvíľach, keď mu ide o život. John Lone v stereotypnej fumanchuovskej karikatúre je ďalší fail tejto po právu zabudnutej komiksárny. Vcelku slušná výprava dokáže sem-tam vykúzliť retro atmosféru New Yorku, ale ináč je to bieda. Potlesk aspoň pre Jerryho Goldsmitha a Penelope Ann Miller, ktorej to v dobových kostýmoch fakt sekne. ()

Hellboy 

všechny recenze uživatele

S tímhle filmem je to těžké: herci přehrávají, ale to se dá vzhledem k předloze čekat, scéna i hudba vykrádají film Batman (1989), ačkoliv netopýří muž je ve skutečnosti inspirován Shadowem, no ale zase triky jsou velmi povedené. Největší problém je režie. Russell Mulcahy to naprosto šíleným způsobem nezvlád, v jeho rukou se film rozpadá a je směšný. Ale je pravda, že prapodivný scénář mu to vůbec neulehčuje. Stín (Alec Baldwin) je hrozně nesympatická postava, už od prvních minut filmu... Člověk, který naprosto nezaslouženě přišel k superschopnostem, nic pořádně neumí a pořád selhává, zachraňuje lidi, kteří mu poté musí sloužit, bojuje proti potomkovi Čingischána, kterému nedělá problém přizpůsobit se 20. století, ohrožuje svět atomovou bombou a v jednom kuse si dokazuje jak je skvělej tím, že nutí ostatní lidi páchat sebevraždy... Po režijní stránce bych to přirovnal ke Spiritu (2008) - stejně nezvládnuté (kromě toho, že je to obojí podle komiksu ze 30. let). A třeba jedna jiná komiksová adaptace - Dick Tracy (1990) - je minimálně o třídu lepší. Ohledně (komiksové) předlohy: The Shadow vznikl v roce 1930 a původně se jednalo o hrdinu rozhlasových vysílání, načež si získal ještě větší popularitu na stránkách brakových knížek. V roce 1938 se ojbevil první Shadowův novinový strip a později se objevily i klasické comic books. Kromě tohoto filmu se objevil na plátnech kin ještě několikrát: The Shadow Strikes a pokračování International Crime (1937 a 38), série filmů The Shadow (1940) a série The Shadow Returns (1946). Chystá se i film pro nové století, ale jeho osud je nejasný. ()

choze 

všechny recenze uživatele

"Kdo ví, jaké zlo se skrývá v srdcích mužů?" Shadow je fenomén, který měl vliv mj. na Batmana, Green Horneta nebo V z V jako Vendetta. Poprvé se ďábelsky zachechtal v roce 1930 coby tajemný vypravěč rozhlasové show (jednu dobu ho namlouval Orson Wells) a jeho popularita následujícího roku vyústila v pulpový měsíčník Shadow Magazine psaný kouzelníkem Walterem B. Gibsonem a patřící k nejúspěšnějším vůbec. Následoval Shadow Comics a samozřejmě filmy, první z roku 1937, poslední pak z roku 1994. O jeho režii měl už dlouho předtím zájem Sam Raimi, ale nepodařilo se mu získat autorská práva a tak vymyslel a v roce 1990 natočil vlastní alternativu, DARKMANA (kdo viděl oba filmy, jistě zalitoval, že Raimi nerežíroval i druhý). MUŽ STÍNů stál 40 milionů a provázela jej velkorysá propagační kampaň, neboť studio z něj chtělo mít letní blockbuster, který by stejně jako BATMAN odstartoval celou sérii nejen filmů, ale i oblečení a hraček. Film ale zavrhli jak kritici, tak diváci a v kinech si nevedl zdaleka tak dobře, jak se čekalo, takže ze zmíněných plánů rychle sešlo stejně jako u podobně retroladěného i ambiciózního Rocketeera o tři roky dřív. Mulcahy holt není Burton, Koeppův scénář je obvyklý vyměklý komiksový retard pro děcka s trapnými vtípky a triky i akce jsou slabé (i když ten oživlý nůž se mi dost líbil). A srovnám-li to s ultraatmosférickou Proyasovou VRÁNOU z téhož roku... ()

Galerie (44)

Zajímavosti (2)

  • Předlohou hlavního hrdiny je stejnojmenná postava The Shadow, která se objevila nejdříve v povídkách vysílaných v rádiu, později byly její příběhy i dramatizovány, publikovány a dostalo se i na komiksy. Adaptaci příběhu zpracovala i společnost DC Comics. (dokec)
  • Hlas The Shadowa v radiovém vysílání obstarával po dobu přibližně jednoho roku Orson Welles. (dokec)

Reklama

Reklama