Krotitelé duchů: Odkaz

• USA Ghostbusters: Afterlife (více)

Režisér Jason Reitman a producent Ivan Reitman uvádějí další kapitolu z původního příběhu Krotitelů duchů. Ve filmu Krotitelé duchů: Odkaz se přestěhuje svobodná matka se svými dvěma dětmi na maloměsto, kde společně objeví svoje spojení s původními krotiteli duchů a tajemný odkaz, který po sobě zanechal jejich dědeček. (Falcon)

Kushina

Taková fajn pohádka pro děti s dětmi. Kdyby GB nebyly taková kultovní oldschool klasika, tak by po tom asi neštěknul ani pes. Ale je přeci skvělé užít si trochu nostalgie, především na konci. Film jako takový nebyl špatný, byla sranda, mělo to akci, proč ne. 60% ()

Heywood

Možná, že je dobré připomenout, že se jedná o sérii spíše pro zasmání a dílem pro dospělé a dílem pro děti. Proto syn původního režiséra s tatínkovou pomocí se pokusil o pokračování a není a nemůže být překvapením, že ty mladší ročníky jsou tu hlavními aktéři děje. Výběr herců byl výborný, temnost kamery dostatečná, nějaká ta lekavka byla, odkrývání tajemství nebylo nudné a kvalita duchů také nezklamala, když dnešní CGI umožňuje nemožné. 75% - jen ty dovětky a dohrávky po titulcích už začínají být opravdu otravné. Příště za to seberu 10% dolů. ()

Kalda69

Tak od tohohle jsem necekal nic prevratnyho a musim rict, ze jsem byl mile potesen. Takhle by se mely delat pokracovani a ne jak ta sracka z roku 2016. Pro me, ktery byl minimalne 10x v kine na jednicce a parkrat na dvojce, je tohle rozhodne guilty pleasure. (295/2809) ()

Stibak

Oproti tomu fekálnímu znásilnění z roku 2016 je to naprosté veledílo. Dávka nostalgie je tam tak akorát. Za tohle se nikdo stydět nemusí. :) ()

Grázl83

Čekal jsem odpad jako remake se ženskými, nicméně je to dobré, zábavné i dojemné. Jako milovník původní série jsem byl spokojen a dá se říct, že jde o velké překvapení. ()

brasek

Po hroznom Ghostbusters z roku 2016 prišlo to čo sa patrilo aby prišlo. Toto je tá správna pocta, toto je ten správny hold, toto je to správne pokračovanie aké si Ghostbusters zaslúži. Dobrý príbeh, skvelá zábava, nevnucujúce sa decká. ()

Diego75

Ač to dělám nerad, tak musím dát jen jednu hvězdičku, protože kromě dobrých vizuálních efektů, které jsou dnes u filmu samozřejmostí, nemůžu nic pochválit. Neočekával jsem sice humor jako v prvním kultovním díle, ale ani tak jsem se nepobavil. K hlavním postavám jsem si nevybudoval žádnou empatii a jedinou radost jsem měl z toho, když se na scéně objevil Bill Murray, který dal šťastnému konci trochu nostalgie. Nicméně věřím, že si tato záležitost najde své příznivce a jsem v celku rád, že jsem si zašel po dlouhé době do kina, i když se mi film nelíbil. ()

daleba

ANO, ANO, ANO!!! Opravdu Odkaz... Absolutně boží pocta původním filmům, pocta mladýho Reitmana tatínkovi, osmdesátky jsou pořád CÍTIT i díky spoustě narážek... A to krásné rozloučení s Haroldem Ramisem nemělo chybu! Čekal jsem všechno možný, ale nic takhle úžasnýho!!! ()

MiniRecenze

Ti, kteří na KD vyrůstali čekali na plnohodnotné pokračování této série. Krotitelky to nezvládli. Ale pokračování s podtitulem Odkaz, je pravým a plnohodnotným odkazem i pokračováním. 9/10 ()

Franki69

Jako velkej fanda původních Ghostbusters můžu říct, že mě pocta partě, která kdysi porazila v New Yorku Velikého Gozera Ničitele nakonec udělala radost. Zpočátku se to teda vleklo. A přesun Ghostbusters z kategorie „bláznivá duchařská komedie“ pro dospělé do škatulky „teenage“ taky moc nadějí nevzbuzovala. Opravdu bych pár úvodních sekvencí, kdy se parta dětských lovců duchů začne ve Smallvile dávat dohromady oželel. Ale film na poslední chvíli předtím, než začne prudit (tak kolem 40 minuty) naštěstí přeřadí na vyšší stupeň a dočkáme se. Velmi oceňuju stovky různých drobných i nakonec i nepřehlédnutelných odkazů, rekvizit, akcí a hlášek, které jsou přímo spjaté s prvním a druhým filmem. Reitmanovi si dali záležet, aby značku Ghostbusters nepohřbili a já jsem jako filmový fanda vděčný, že jsem zase mohl vidět létající světýlka, ektosliz, protonové pasti, ikonického cadillaka, duchoměřič a desítky dalších drobných pitominek, kterých jsem si stihl všimnout. Film byl fakt zábavnej a je mi jasný, že potěší spíš pamětníky jako jsem já než nepřipavené publikum, zejména to mladší. Takže, díky za tu srandu, dávám vděčných 80% ()

BlackAdder87

Zcela neobjektivních, nostalgických 5*. Uznávám, že tenhle film vybrabčil původní Krotile duchů, trošku víc než je zdrávo, ale mě zabrnkal přesně na tu správnou nostalgickou strunu. ()

stanyko

Skutocne prijemne prekvapenie. Ocakaval som hnusny woke remake a dostal som poctivu filmarcinu ako z 80 rokov s dobrym dejom, napatim a fajn postavami. Az po dopozerani som zistil, ze to tocil Reitmanov syn - zjavne nieco podedil. ()

Wade W.

Nudné, až na posledných 20 minút. Vtedy keď sa objaví pôvodná zostava krotiteľov duchov to začne mať aj vtip, byť takto celý film nešlo by o premárnený potenciál. ()

tchempi

Zatímco tatík Ivan (RIP) proslul komediálními fláky, synátor Jason dělal hlavně nezávislé artovky. Teď zabrousil do otcových vod, ale očividně se tam plácal a párkrát si lokl. Většina nových Krotitelů je pomalá a nudná, akce je málo a není kreativní. A scénář je děravý. Hlavní postavy (fakani) se chovají nepřirozeně - potkávají duchy, démony, neznámou techniku, ale ničemu se nediví, vše umí na první dobrou ovládat. Camea a odkazy na originál jsou do filmu naroubovány násilně. A vše korunuje další nepřirozenost - mezidruhové páření/párování. To je ale v novodobém soudružském Hnojiwůdu povinné. ()

Pan.Antonin

Trochu zklamání. Je to samozřejmě lepší než Feigův hrozný reboot, ale kvalit prvních Krotitelů to ani zdaleka nedosahuje a zaostává to i za druhým dílem. Rodinná linka totiž není příliš dobře napsaná (jinak bych s ní problém neměl), od speciálních efektů jsem měl větší očekávání, líbilo by se mi víc prostoru pro původní skvadru, ocenil bych spíše nového záporáka než návrat Gozera a hudební doprovod je hrozně nevýrazný (samotná znělka zazní až v závěrečných titulkách, což mi přijde jako škoda). Nicméně abych jen nekritizoval, nové postavy byly hodně dobře obsazené (Grace, Rudd, Wolfhard zahráli hodně dobře), potěšili mně malí maršmelouňáci a ocel požírající duch, a celkově musím říct, že je to ničím neurážející, pohodová podívaná, která rychle uplyne a zaslouží si tři hvězdy. ()

darthboal

Solidní oddechovka jemně navazující na původní díla s mladými začínajícími hvězdami. Bez žádných ultra korektních výkalů nebo nedejbože jako už jsme viděli a jak je nyní zvykem, kufr obracející remaky, rebooty a další rektáloviny. Prostě Odkaz ()

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

03.05.2023

Na čtyři Ceny Akademie nominovaný režisér, producent a scenárista Jason Reitman (Lítám v tom, Juno) nám před dvěma lety přinesl dlouho očekávané pokračování Krotitelů duchů, série, jejíž otěže… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD