(festivalový název)

• Nový Zéland

Komedie / Drama

USA, 2019, 102 min

• J*A*S*M

Zakončovací film 54. ročníku karlovarského festivalu. Chápu snahu nabídnout divákům po devítidenním maratonu náročných festivalových filmů něco odlehčeného, ale čeho je moc, toho je příliš. Americká komedie o polepšení nerudné hrdinky přesně podle šablony, v níž je pomalu více liberální agendy (doslovné, hlasité a otravně moralizující) než vtipu. Tohel nemělo na festivalu co dělat. #KVIFF2019(7.7.2019)

• Enšpígl

Nebýt Emmy Thompson, kterou mám velmi rád a herecky je pořád extra třída, dal bych odpad. Mindy Kaling bych za tenhle scénář dal týden uklízení v tureckým kriminále, opravdu neuvěřitelná amatérsky, ukecáná nuda. Krátce před tím jsem viděl film, kde velcí digitální aligátoři žrali lidi, modlil jsem se ať přejdou do tohohle filmu a sežerou všechny a Mindy Kaling ať sežerou rovnou dvakrát, protože herecky je zoufalá, ale scénaristicky je na úrovni vodovodní sítě v Pakistánu.(10.7.2019)

Kýčovitá komedie ze zajímavého prostředí, která se až moc zaměřuje na feminismus a rovnost obecně. Film se na to soustředí tak moc, že je vlastně plý sexismu a rasismu. Ale když jsem se to rozhodla ignorovat, zbytek filmu byl vlastně docela fajn. Žádný zázrak, ale ani propadá. Mindy byla na pěst, ale Emma Thompson výborná jako vždy. 3*(11.6.2019)

Tož nezasmiala som sa ani raz, ale poplakala som si. Pravdepodobne to bude tým, že Mindy je pre mňa jednoducho nevtipná. A že Thompson a Lithgow ma v minulosti rozplakali u mnoho krát, ich mimika, práca s hlasom a gestá sú... dokonalé. Plus plot bol dosť divný. Komička, ktorá je vraj perfekcionistka, ale ktorej zároveň už 10 rokov akoby nezáležalo na jej show. Miestnosť plná buď neschopných alebo komicky prudko nevyužitých scenáristov, ktorí sú vo filme asi len preto, aby ostatní mohli opakovať, že majú miestnosť plnú bielych mužov. A ukázali, ako je hlavná hrdinka zlá, keď ju nezaujímajú ich osobné životy a chce od nich nové vtipné nápady, lebo to je predsa katastrofa.(7.9.2019)

"Late Night" je už len typickou americkou dramédiou presne nalinajkovanou podľa klasického konceptu. Nič viac, nič menej. Má to pár dobrých momentiek, ale k tomu sa dostaneme. V prvom rade musím povedať, že aj keď sama Mindy Kaling napísala scenár, tak si do toho pridala veľké množstvo typických barličiek a výsledne to nemôžem ohodnotiť ako zaujímavý film. Pretože mu chýba niečo, čím by sa zvýraznil od ostatných. Nasleduje to rovnakú cestu. Je to tak predvídateľné, že vieme presne čo sa stane. A jediné, čo to môže držať je humor filmu. Ktorý je na mňa trošku mix. Je tu niekoľko skvelých fórov potom, čo Katherine vystúpi pred publikom stand up komédie. A ako začne hovoriť sama o sebe to začne humor dvíhať. A potom sú tam scénky, kde ma Emma Thompson skutočne pobavila tým, ako to celé podala. No potom sú tam aj vtipy, ktoré moc nefungujú. A viem, že to nie je jednoznačná komédia. No problém je, že ja nechcem, aby sa film snažil byť vtipný.Chcem, aby v skutočnosti vtipný aj bol. A je to občas dobré, občas nie moc dobré. Jediné čo filmu aspoň trošku dám mimo klišé zóny je fakt, že tu nemáme nejakú reálnu love story. To je celkom niečo nové. Niečo sa tu deje, ale jednoznačne to povedané nebude a ani nebude žiadna veľká pusa na záver filmu. Všetko ostatné ale patrí do klišé zóny. Plusy filmu? Ako som povedal, Emma Thompson tu má dobré momentky. Katherinino manželstvo je veľmi prirodzené (hoci tam musíme mať jednu násilnú momentku pri konci ako konflikt) a Thompson s Lithgowom ladia veľmi dobre. Ako postava sa mi Molly celkom páči. Myslím si, že má v sebe dostatok šarmu a optimizmu, ktorý mám rád. A v tomto smere Mindy Kaling ako herečka podala aj skvelý výkon. Herecké výkony sú samé o sebe okey a réžia je celkom fungujúca, no film potreboval lepší scenár, ktorý by nešiel tradičnými cestami. Chcelo to niečo viac a niečo inovatívnejšie. Hodnotenie: C+(6.9.2019)

vsetko s emmou thompson je vynikajuce (ako i ona) ale pasaze s mindy kailing su nic moc extra (i vdaka faktu ze ten pribeh sme videli uz sto krat a lepsie) i tak ide o prijemnu jednohubku, ale nic viac...(14.9.2019)

• Rohy212

Filmové komedie z prostředí stand-up jsou často ty nejméně vtipné komedie. Zakončovací snímek KVIFF Late Night je toho důkazem. Šarm Emmy Thompson se scénáři daří přizabít ohranými vtipy o sexismu a fyzickou komedií s odpadky. Nadějné téma probíhá zcela předpověditelně. Jinak je to ale perfektně snesitelný film. 2,5*(7.7.2019)

• jefff

Byl by to dobrý film. Ostatně Emma Thompson hraje výtečně, ale nesměla by tam být extrémně nepříjemná, protivná a nesympatická Mindy, která si napsala scénář na tělo a naprosto debilně sází na atraktivní témata současné korektní doby. Navíc její herectví je na úrovni telenovel a sitcomů, ve filmu nemá co dělat.(8.7.2019)

Výborná komedie, u které jsem se dost pobavil a několikrát jsem se v kině smál nahlas! Mám rád filmy z prostředí zábavního průmyslu. Původně jsem chtěl jít na jiný film, který ale už v mém oblíbeném kině nepromítali. Proto jsem vybral tento. Už z traileru mi bylo jasné, že půjde o velmi povedený film s aspirací na nejvyšší hodnocení. Opravdu nemám nic, co bych mohl vytknout. Pokud by to bylo možné, hodnotil bych 10 *. Škoda, že tady to nejspíš skončí jen lehkým nadprůměrem.(18.7.2019)

Late Night je oddychovou komedií, která stojí a padá na hereckém esu v podobě Emmy Thompson, jež si celý film pochopitelně ukradla pro sebe. Mindy Kaling, která je zde podepsána i pod scénářem, jí tak jen zlehka sekunduje. Pokud se čas od času podíváte na Jimmyho Fallona, Conana O’Briena, zmíněnou Ellen, nebo jakýkoli jiný pořad tohoto formátu a máte rádi dojímavé komedie, je tento snímek přesně pro vás a vůbec neváhejte. Tvůrci si zde berou na paškál nějaké ty mediální kauzy dneška, ale i společenské problémy. Ty narážky někdy působí hodně “na sílu,” jindy jsou vydařené. Celému filmu by rozhodně prospěl lepší scénář a režie. Jinak ale rozhodně nejde o špatný počin. Late Night neurazí, zabaví a v rámci možností i pobaví…(11.7.2019)

Bylo to takový odlehčení na závěr Varů. Chvílemi jsem si připadal spíš, že koukám doma na seriál od HBO než že bych byl v kině. Mám rád filmy z prostředí médií a zábavního průmyslu. A tohle byla taková pohodová televizní komedie. [kviff 2019](9.7.2019)

• Frodule

Ne. Prostě ne. Nemůžu dát o hvězdičku víc. Scénář je průměrný, zápletka i rozuzlení jsou jednoduché. Bez gradace. Vtipům se zasmějete jen zřídka. Paradoxně čím víc se snaží být film anti-hollywoodský, tím méně se jím stává. Mandy bohužel opravdu neumí hrát a pro Emmu je takový film škoda. Nejzajímavější jsou její kostýmy. Chápu, že se snaží podpořit, ženské autorky, režisérky aj., ale "for godness sake" snad musí sama poznat (s její bohatou zkušeností v oblasti komedie), že tohle není ono. Ach jo. Nemůže někdo Emmě nabídnout film, ve kterém by musela překonat samu sebe, což by jí opět umožnilo zaválet tak, že bychom si z toho sedli všichni na zadek?(6.9.2019)

Pohodovka na proprseny podvecer, coz dneska byl...zadny vrchol kinematografie...ale proste pohodovych 65%...misty dobry hlasky...(13.7.2019)

Nebylo snadné se ve snímku zorientovat. Protože je prošpikovaný právě vzkazy o „rasové nerovnosti“, diskriminaci nebo „nechtěném konzervativismu“, chvíli mi trvalo zjistit, jestli autoři tyto myšlenkové proudy obhajují nebo je kritizují. Nakonec mám ze snímku dojem, že se pokouší o druh společenské satiry, proto si také tvůrkyně vybraly jako hlavní motiv příběhu moderování satirické noční „talkshow“ a jako hlavní postavu zvolili ženu. Hlavní postava, moderátorka Katherine Newburyová, v níž jistě diváci ocení vytříbené herecké umění Emmy Thompsonové, byla zřejmě tvůrci příběhu záměrně sepsána jako Angličanka. Postava symbolizující tradiční hodnoty, konzervativní prostředí Anglie – kterým právě hlavní proud společnosti věnuje stále menší pozornost a dává jim stále menší důležitost. Není tedy divu, že její „Noční talkshow“ má stále menší sledovanost a vedení televize jí chce zrušit. Snímek je asi lépe rozumově pochopitelný pro americké publikum, které žije v prostředí, o němž snímek je. Ale i Evropan v něm nalezne řadu vtipných momentů, kterým bude ochoten se upřímně zasmát...(14.7.2019)

• Reif

Ke svému drastickému hodnocení jsem sáhl ve chvílích totálního diváckého vyčerpání po celotýdenním festivalovém filmovém maratonu, a sám jsem čekal, že za pár dní se můj postoj k filmu zklidní. Ale není tomu tak, jen vzpomínka na "zážitek" v malém sále bolí. Nevtipná komedie o jakože vtipných komicích, kde většina humoru spočívá v tom, že Katharine je BÍLÁ a STARÁ (něco přes padesát) a že její nová scénáristka je indická žena, což se zopakuje v průběhu snímku 789x, kdyby si divák náhodou nevšiml. Do toho se rozhodl film vytěžit do poslední kapky hlavní podmínky amerického kýče, totiž neustálé omlouvání se, vracení se k sobě a rádobyhlubokomyslné projevy s tklivou kytarou v pozadí. #KVIFF2019(18.7.2019)

• tucnakomet1

U Nishy Ganatry víme, že není zrovna nadanou režisérkou a Late night ji rozhodně reputaci nezlepší. Mindy Kaling je na tom s nadáním podobně jak už zmiňovaná Ganatry - podprůměrně - její herecký výkon stejně jako její scénář (neustále poukazující na sexismus, rasismus apod.) bylo špatné a ze spodní hranice hodnocení to zachraňuje asi jen skvělá Emma Thompson. Námět, scénář, režie i většina přehrávajících herců je hrůza.. Snímek ve mně nezanechal vůbec nic. 45%(22.7.2019)