The Morning Show

(TV seriál)
  • USA The Morning Show
USA, (2019–2021), 19 h 45 min (Minutáž: 50–66 min)

Tvůrci:

Jay Carson

Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Steve Carell, Billy Crudup, Nestor Carbonell, Gugu Mbatha-Raw, Mark Duplass, Bel Powley, Karen Pittman, (více)

Série(2) / Epizody(20)

Pohľad do vnútra fungovania rannej televíznej show, aj na to, čo je za kamerami, pohľad na životy ľudí, ktorí pomáhajú Amerike každé ráno vstávať a prinášajú im denné spravodajstvo a príbehy. V seriáli je aj pohľad na jedinečné výzvy, ktorým musia čeliť muži a ženy, ktorí vykonávajú tento každodenný televízny rituál. (nemesis333)

kleopatra

The Morning Show opravdu stojí za vidění. V době, kdy není možné se vyhnout zprávám nejbrutálnějšího kalibru si někdo jakože stěžuje na jakési, cože to ... obtěžování? A tady to teď máme rozebraný do nejmenších součástek, z kterých jsou naše splašený hormony, profesní ambice, morální kompasy, svědomí a kostlivci ve skříních složený a to všechno nahlíženo z mnoha stran. Občas jsem něco měla za přehnaný, i tak mi ale běhal mráz po zádech. Scénář je diamant ... jak si pohrává s možným zlehčováním, aby pak nastala prda v tom, kam se to všechno řítí jak sněhová koule a každý se snaží si zachránit prdel, ber kde ber. Herecké výkony absolutně na doraz, hlavně Jennifer svou postavu hraje tak, že jsem z ní měla skoro strach. Co nabídne druhá série - po tomhle ? ()

DwayneJohnson

Nedokážu si absolutně představit, že bych snad nedej bože někdy dělal v show byznysu, jako aktéři tohohle velmi povedeného seriálu. Ten neustálý stres, intriky, strach o svoje místo, to je prostě něco, co bych nedokázal nikdy akceptovat. Když se však od tohohle oprostím a mrknu se na to zcela nezaujatě jsem nucen konstatovat, že se všech těch deset dílů mimořádně povedlo. Od hereckých výkonů, po scénář, nenacházím nic, co by mi nějak extra vadilo. Snad jen téma sexuálního harašení, ale beru to tak, že v USA je tohle hodně aktuální a já s tím nic nenadělám. Takže pokud chcete pohled do zákulisí TV show pěkně z obou stran, nezbývá mi nic jiného, než Ranní vysílání jednoznačně doporučit. Včetně dost povedeného závěru, který lavíruje na všechny strany, aby tomu nakonec dal velmi pěknou tečku. (oblíbené postavy Cory, Chip) ()

KevSpa

Tenhle seriál jsem dlouho odkládala, protože mi bylo jasné, že se nevyhnu aspoň malému srovnání s mým milovaným The Newsroom. Ale nakonec jsem to zhltla na posezení. Ne vše mi úplně sedlo, ale v druhé polovině už z toho byla hotová závislost. Herecké obsazení parádní, tedy až Aniston, která prostě hrát neumí. A to finále. ()

DaViD´82

Pilot odrazuje; rádoby sorkinovka "chodíme po pracovišti a kulometně mluvíme", postavy představují názory nikoli živoucí charaktery, celé to operuje s #MeToo tím nejlacinějším možným způsobem, stylizace "odvrácená tvář ranní show plné amerických úsměvů nad štěňátky" je vše jen ne sofistikovaná... Jenže pilot dělá seriálu medvědí službu, protože se tato vlajková loď Apple TV velmi záhy vyprofiluje v "Sunset Boulevard meets Damages", kde se na #MeToo nahlíží mnoha optikami a postavy ožívají. Předně to však začne fungovat jako intrikářské drama, které je taženo postavami a jejich konáním, nikoli deklamacemi. To vše navíc v atraktivním prostředí zpravodajského zákulisí, kde se přeci jen začne s dynamikou "načančané úsměvy pro ranní Ameriku versus vrážení si kudel do zad jakmile se vypíná kamera" pracovat sofistikovaně. Krásně chladné, pragmatické, loutkářské a skrze potlačované emoce vyhrocené. Škoda, že krom nepovedeného úvodu, má úvodní řada i nezdařilý závěr. Poslední dvě epizody to směřuje k jedné věci, aby se z ní vycouvalo na úkor výrazně horšího řešení "na poslední chvíli". Každopádně jako celek vynikající. Takhle nějak mohl dopadnout Newsroom, kdyby se Sorkinovi nerozpadl ve finální řadě kvůli idealismu a romantickým eskapádám pod rukama. A kdyby Sorkin byl více jako Beau Willimon. | S1: 4/5 | ()

misterz

Priznám sa, veľmi neobľubujem filmy z novinárskeho a televízneho prostredia. No toto je ale iný prípad. Zaujal ma hneď prvý diel, potom síce prišlo pár slabších, ale záverečné to trochu dorovnali. Miestami síce príliš ukecané, ale tak to už asi v tejto branži chodí. Toľko intríg kvôli sexuálnemu harašeniu.... Uvidíme, možno sa dám aj na druhú sériu keď vyjde. Slabší nadpriemer. 70/100 ()

• Jennifer Aniston a Reese Witherspoon se spolu v televizi objevily již v seriálu Přátelé (od r. 1994), kde si zahrály sestry. Pro Jennifer se navíc jedná o první televizní projekt, kterého se zúčastnila od dob tohoto seriálu. (oli009)
  • V Austrálii byl seriál vysílán pod názvem Morning Wars, protože název The Morning Show nese již několik let existující skutečná ranní talk show vysílaná v Austrálii. (oli009)