The Morning Show (TV seriál)

USA, 2019, 9 h 45 min (Minutáž: 50–66 min)

Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Steve Carell, Billy Crudup, Nestor Carbonell, Gugu Mbatha-Raw, Mark Duplass, Bel Powley, Karen Pittman, Victoria Tate, Shari Belafonte, Joe Marinelli, Eli Bildner, Hannah Leder, Desean Terry, Jack Davenport, Janina Gavankar, Tom Irwin, Mindy Kaling, Marcia Gay Harden, David Morse, Ian Gomez, Augustus Prew, Kate Vernon, Philip Anthony-Rodriguez, Markus Flanagan, Mark Harelik, Robert Cicchini, Carolyn Zeller, Michelle Kim, Julian Morris, Cory Tucker, Cheyenne Jackson, Brett Butler, Kelly Clarkson, Joe Tippett, Natalia Warner, Ahna O'Reilly, Roman Mitichyan, Harley Graham, Kelly Sullivan, Jack Armstrong, Shelley Robertson, John Patrick Jordan, Martin Short, Adina Porter, Fred Melamed, Hannah Marshall, Andrea Bendewald, Elizabeth Greer, Ellen Gerstein, Hank Cheyne, Embeth Davidtz, Andrew Leeds, John Marshall Jones, Allan Graf, Deborah Geffner, Jacqueline Mazarella, Mike O'Malley, Alain Uy, Paul Guilfoyle, Richard Whiten, Ethan Cohn, Jeff Pomerantz, Dana Davis, Rachael Markarian, Cassie Dzienny, Romy Rosemont, John Paino, Oona Roche

Studio 60 a Newsroom pre tuto dekadu s komplexne stvarnenou MeToo kauzou. Serialu by ale povestny Sorkin touch neuskodil, no i bez neho je Morning Show napinava a protivna presne tam, kde treba. Apple si tymto zabezpecil relevanciu a dufam, ze v dalsej originalnej tvorbe nepolavi. Nedajte sa odradit prvou epizodou, kde este nie je zrejme, ci sa z toho nevykluje Telerano: The Movie. S vynimkou dvoch casti je Morning Show paradne vygradovany serial s viacrozmernymi postavami, v ktorom sa tvorcom podarilo vyhnut SJW agitke a drzat sa v medziach zdraveho rozumu, co si zasluzi dvakrat podskrtnut.(25.1.2020)

Některé reálie (např. koho zajímá ranní show?) trochu mimo mě, ale jinak velice silně a kvalitně udělaná sonda do problematiky kolem MeeeToo - ať si o tom myslíme cokoliv, tak tohle je dobře napsané a natočené, nic to nevnucuje, na nic si to nehraje. Každý si to může přelouskat podle sebe. Skvělé herecké výkony jsou extra bonus.(8.1.2020)

jestli bude Apple točit podobné série,pak bude Netflixu a HBO více než důstojným soupeřem prakticky od začátku.Morning show se rozjíždí celkem nevinně,ale postupem času začne nabírat na obrátkách a nakonec dojde k finále,které je jeden velký shitstorm a taková emocionální jízda až mě to samotného překvapilo.Nosným pilířem jsou v tomhle případě jednak herci (skvělá Jennifer Aniston,správně nejednoznačný Carell) a pak dobře napsaný scénář,který dokáže parádně budovat atmosféru a přitom nepůsobí nijak strojeně a uvěřitelné je tu každé gesto a každé slovo.I když si o celé aféře metoo myslím svoje a za mě přerostla do obludných rozměrů honu na čarodějnice,tady je to podáno natolik dobře,pochopitelně a nečernobíle,že když už seriál nevyvolá "pochopení",minimálně vyvolá diskuzi a to je dobře...80% + 10% za poslední díl,protože lepší finále série tu letos nebylo(22.12.2019)

• Arsenal83

V prvom rade je tu hranie, ktoré vyslovene lezie na nervy. Vynervovaná a afektovaná Witherspoon. Ešte horšie vyznieva Aniston, ktorá niekedy aj štyrikrát vo vete povie fuck, aby vyzerala krásne feministicky. No a potom Steve Carell. Tomu hneď v prvej časti nechali debilný výstup, kde rozmláti televízor. Čistý afekt, nič mu nebolo veriť a takúto scénu mohli radšej dať do The Office, tam by sme to ako v komédií možno aj uverili. No a samozrejme nosnou témou je postavená na niečom, čo zaujíma len fašistky z MeeToo. Všetci muži sú vlastne predátori a jediní tí dobrí su homosexuáli alebo latentní teploši. Odporný ľavicový neomarxizmus sa žiaľ od skazeného Hollywoodu rozšíril aj medzi slušných ľudí, takže si nájde svoju cieľovku. Celý seriál ale dobre zhrnul jeden zo zahraničných recenzentov: "Normálna, príčetná, dospelá žena sa nechá dobrovoľne pretiahnuť vo Vegas, pričom neexistuje jediná známka toho, že by niekto porušil jej práva. Na druhý deň jej v práci ale daný muž už nevenuje pozornosť, na čo sa ona brutálne naserie, ale dostane povýšenie. Ako pomstu sa bude tváriť, že šlo o sexuálne obťažovanie a zničí všetkých naokolo. Napriek tomu je v seriáli predstavovaná ako obeť."(23.1.2020)

1. série: Nenápadné v kontextu obecného. Tahoun toho, co však nabídlo AppleTV+. Začne se v celku jednoduše, ne nijak originální nebo napínavě. Obecně uspokojivý příběh s uspokojivými výkony. Později je docela zajímavé jak se to rozjede. Postavy se více vykreslí. Ukáže se, že mají větší historii, charakterní rysy a vše okolo. A hned to vypadá lépe. S postavami cítíte a předpovídáte, co by se jim asi mohlo stát. To celé v silné dramatické roli Aniston, nekonvenční Witherspoon a velmi záludného a dokonalého Crudupa. V této roli se neuvěřitelně našel a jeho charakter je tak skvěle vyobrazen, že i strká do kapsy všechny ostatní. A ono to drama tam. To MeToo už je docela dost ohrané, zde však nejde pouze o to. Jedno z mála věcí, co lidi na AppleTV nezajímá, a přitom je to skoro to jediné dobré, co nabídli. Napínavá čekačka na dohru začíná.(25.12.2019)

• - Jennifer Aniston a Reese Witherspoon se spolu v televizi objevily již v seriálu Přátelé (od r. 1994), kde si zahrály sestry. Pro Jennifer se navíc jedná o první televizní projekt, kterého se zúčastnila od dob tohoto seriálu. (oli009)

• - Za první dvě série činil plat Jennifer Aniston (Alex) a Reese Witherspoon (Bradley) 2 miliony amerických dolarů za epizodu a to pouze za jejich hraní v seriálu bez započtení jejich platů exekutivních producentek. (hansel97)

• - V Austrálii byl seriál vysílán pod názvem Morning Wars, protože název The Morning Show nese již několik let existující skutečná ranní talk show vysílaná v Austrálii. (oli009)