Jsme diváky taneční kreace souboru Piny Bauschové. V hledišti sedí dva muži: jeden pláče, druhý se dívá. Touto symetrií, zprvu absurdní, posléze logickou, začíná film. Od prvního obrazu víme, že budeme sledovat dva příběhy, které se protnou v tomtéž stavu čekání. Mladý ošetřovatel Benigno už několik měsíců pečuje o mladou tanečnici Alicii, která po nehodě upadla do kómatu. Zamiloval se do nehybné a němé mladé ženy, vypráví jí o všem, co dělá. Na téže klinice potká svého souseda z divadla. Marco je spisovatel, přítel toreadorky Lydie, která je rovněž v komatu poté, co ji nabral na rohy býk. Oba muži čekají, zda se ženy probudí: jeden tajně miluje dívku, jež by za normálních okolností byla pro něj nedosažitelná, druhý nemusí svou lásku skrývat, ale tuší, že je ztracená. Jeden věří a doufá, druhý pochybuje. Almodóvar přechází od jednoho ke druhému zaznamenávaje banální rituály nemocniční péče, než dospěje k překvapivému rozuzlení. (oficiální text distributora)

BOURQUE

Nekompromisné zobrazenie ľudských osudov a charakterov z ozajstného života a to všetko s neuveriteľnou jednoduchosťou. J. Cámara exceluje a D. Grandinetti skvele asistuje. Film, ktorému patrí špeciálne miesto nielen v tvorbe P. Almodóvara. Osobné hodnotenie: 86% (****) ()

brumbrum

Pozeratelne. Napriek tomu, ze spod ruky Pedra Almodovara. Zial i tu sa mu nepodarilo prekrocit temny tien jeho minulosti, ked ho vraj v mladosti znasilnil daky horlivy reverend. Takze i tu najdeme uplne zbytocne a s dejom nijako nesuvisiace vsuvky o znasilnovani sestriciek misionarmi, debaty o buzerantoch a uplne bezkontextovo vystrelene vety do telefonu neznamou osobou neznamej osobe 'prave som sa dobre vysrala'; alebo inde zasa polemiky typu 'ten musi mat obrovsky penis, to sa pozna podla xichtu; ale kdeze, podla rozkroku'. Zmysel pre vycibrenu romantiku dokazuje i scena, ako sa zmenseny chlapik nadrzane vkradne do posvy spiacej zeny, ked jej uz preliezol po prsiach jak po horach. A tak mi zasa raz prislo smutno, ze si ludia tvoriaci filmy najprv nedaju dake liecebne session a pilulky, a namiesto toho tie z nicoho nic vyprdnuvsie srajdy vocpu do inak dobrych filmov. No skoda. Ale na rozdiel od inych zvratenych filmovych pocinov uchyla Pedra, je tento dopozeratelny bez grcpytlika. Pribeh ma skromnu kostru: pekna baba v kome, nemohuca, hola, velke prsia a pootvorene usta - tolko ju tipek mydli a masiruje, az jej spravi decko a nejde mu do hlavy, ze z toho nebol monologovy sobas ale kriminal. Aby sa to moc v tom i tak pridlhom case na platne neplietlo, problemove osoby samozrejme umru. Komedia to ani zdaleka nebola, clovek obcas tazko chape znacenie na filmovych portaloch.. Na 3* to v podstate vystacilo. ()

Miki68

Zvláštní. Po prvním shlédnutí jsem dal jen tři hvězdičky. Od té doby mi doma přibylo pár DVD s filmy Pedra Almódovara... A dneska neváhám s pěti... Almódovar je nevídaný zjev v celosvětové kinematografii. Emotivní, ale citově nevydírá, vtipný ale nikdy netlačí na pilu, empatický, jako málokterý muž. A zatím všechny jeho filmy (ať se nám mohou jakkoliv zdát námětem podobné) s sebou nesou hluboce lidské příběhy... ()

Cruchot

První půle na můj vkus až příliš rozvleklá, druhá naopak emotivně velmi silná. Hodně zajímavý film, který jen tak nevyšumí. ()

Merggie

Po obrazovej stránke vynikajúce. Scény hýria všakovakými farbami, krásny spev, originálny "film pre pamätníkov", absurdná zápletka, láska k žene, ktorá už dlho spí. Taká, ktorej môžete všetko povedať. O ktorú sa môžete neobmedzene starať, až kým sa nezobudí. Túžite ju prebudiť, ale ako? Možno pomôže láska. Skvelý film postavený na vzťahoch a na vynikajúcom scenári. Treba vidieť. ()

iNKa 1104

Almodóvar... Každý jeho film je svět sám pro sebe..... téma je do detailu vyleštěné, originální a osobité.... jeho filmy mají náboj synapticky přecházející v pohnutí postav a jejich osudů.... Mluv s ní je pro mě osobně zatím nejméně prožitý Almodóvarův film, protože mě jednoduše nijak nepoznamenal... asi je to zvláštní uzavřeností všech "živých" i "oněch komaticky živých" postav.... jejich prožívání, resp. retrospektivní návraty v prožívání, je odhaleno zlehka a pohrouženě, na Španělsko až Skandinávsky nezvykle - tiše a do sebe zaintovertněně, že mě-mé srdce prostě bilo-bylo stejně-stejné jako předtím... ale zkusím tu třešínku ochutnat v jiném sebenaladění a třeba ještě změním názor a budu s Ní mluvit.... (2nd - 08/07) ano mluvili jsme spolu... Na opakované shlédnutí vřelejší. Podobný účinek jako u filmu od Suzanne Bier "Things We Lost in the Fire" - až napodruhé a pak už pořád... ()

Fredericus

Některé výjevy pěkné (Caetano Veloso nezapomenutelně interpretující Cucurrucucu paloma), ale po celou dobu mně byl tento film cizí. ()

charmin

V podstate ani nemam velmi co vytknut filmu. Moje obrovske plus mal za namet - no komu by uz napadlo tocit film a vymyslat zapletky o ludoch, kt. su v kome. Milujem taketo netradicne filmy, milujem (pre mna) neznamych hercov,milujem lahky zvrat v deji,milujem stastny koniec (no nie HAPPY END), ale stale mi tam chybalo nieco (ale to je lne moj vlastny osobny pocit), preco filmu nedavam 5*. Osobna pozn. : nadpisy vztahov, resp ich pomenovania mi najskor prisli dost...dementne??:D ale na konci filmu som bola velmi velmi milo prekvapena a zistila som ze taka "dementnost" sa mohla zrodit len v mojej hlave.. ()

Rockerman

Pedro Almodóvar asi fakt neumí natočit špatný film. Je to opět síla. Skvělý zážitek! Od pěti hvězd mě odradilo jen to, že jsem od P.A. viděl ještě lepší filmy. Odvolávám, je to za 5!!! ()

truby

Nebylo to špatné, ale od pana Pedra jsem viděl lepší kousky než je tenhle. Celé to od začátku směřovalo k jediné myšlence, na které to bylo postavené: mluv s ní. Asi od poloviny filmu bylo jasné, jak rozhovor s ní dopadne. Nesedlo mi ani grafické pojetí, umělecká tvář filmu, třeba ony černobílé pasáže němého filmu. Bylo to ležérní, utahané. Škoda. ()

frbulka

Když jsem viděla ty dva muže, jak sedí u lůžek "svých" žen, jeden s ní mluví a druhý neví jak, bylo to dojemné a zvláštní zároveň. Oba si k nim hledali cestu, ale nakonec vše bylo úplně jinak, jak už to u Almodóvara bývá. Před devíti lety jsem neuměla tento křehký snímek ocenit, teď jsem to snad aspoň částečně dokázala. A Pedro Almodóvar má pro mě ještě jednu schopnost - z lidí, které bych v našem reálném světě asi neoznačila za pohledné, dělá svým tvůrčím talentem a citem fyzicky krásné a zajímavé osoby (Rosario Flores a Darío Grandinetti) - a to nemyslím práci maskérů. ()

joker30

Silný film o veciach o ktorých ludia asi radsej mlcia alebo si ich ani radsej nepredstavuju ale su tu. To je proste Pedro! ()

kersten

Veľmi citlivo poňatý film, ktorý rozhodne zaujme plus krásna hudba. Jeden z 1001 filmov ktoré musíte vidieť než zomriete. ()

Pekisan

Pribeh o medziludskych vztahoch? Si robis srandu. Prvy chlap, co furt reve, chodi so zenskou, lenze ona s nim vlastne nechodi, o com on nevie. Druhy chlap sa chce ozenit so zenskou. Lenze ona o tom tiez nevie, lebo je v kome:))) A prekvapivy zaver: 2 zo 4 umru a zvysok sa da dokopy:))))))))Scenaristicka bomba. Jedine co stalo za to bola Leonor Watling a scena so zmenseninou. ()

jsemzuzu

Dlouho jsem odolávala a opět mě Pedro Almodóvar nezklamal. Já ho žeru !!! Nádherný film, skvělá hudba, herecké výkony. Ta jedinečnost v každém jeho filmu mě nepřestává udivovat a bavit. ()

anitae

Žádná z postav mě nevzala za srdce, ani ošetřovatel, tanečnice v kómatu, spisovatel, tereadorka, ani němý film o zmenšujícím se muži...třeba časem změním názor. ()

mardun

Tento film mne potěšil účastí Rosario Flores, výborná španělská zpěvačka ze starého muzikantského rodu. Matka Rosario byla ještě slavnější flamenco zpěvačkou Lola Flores, která měla přezdívku Pharaona.  Skvělý film, který jsem viděl vícekrát a nikdy nezklame. Almodovar si ve svých filmech umí náležitě pohrát s lidskými příběhy a je radost je pozorovat na plátně. ()

Carthorias

Kamera moc pěkná, choreografie např. býčích zápasů též, intermezzo a němým filmem zábavné. Všechno to ale shazuje odporná postava jednoho z hlavních hrdinů, kterou se Almodovar snaží polidštit. Morální relativizování má svoje hranice, a ty zde byly překročeny o několik délek ()

pabelito

"Láska môže mať síce mnoho podôb, ale Pedro Almodóvar je len jeden." Ikona španielskej kinematografie vo svojej najlepšej forme. ()

Miniprofil Pedro Almodóvar

Miniprofil Pedro Almodóvar

04.01.2007

Oskar leze

Oskar leze

05.07.2006

Takhle se u nás doma říká, když z temné oblačné oblohy vykoukne na svět zlaté sluníčko. No, a tentokrát vykouklo na svět filmu a jeho nejprestižnějšího ocenění. Pravidla, na jejichž základě jsou do… (více)