Morbius

• USA Morbius (více)

Na stříbrné plátno přichází jeden z nejpodmanivějších a nerozporuplnějších hrdinů filmového světa značky Marvel, jehož představitelem je Oscarem oceněný Jared Leto, který se ve snímku mění v charismatického antihrdinu Michaela Morbiuse. Doktor Morbius trpí vzácnou a smrtelnou krevní chorobou. S úmyslem zachránit druhé, kterým hrozí stejný osud, se Michael rozhodne k zoufale riskantnímu činu. Zdánlivý úspěch přinese lék, který je však dost možná nebezpečnější než sama smrtelná choroba, neboť promění léčitele v lovce. (Falcon)

BOURQUE

C-čkový scenár so stokrát spracovaným príbehom a postavami. Maximálne predpovedateľný vývoj príbehu a charakteru postáv. Morbius je jedným z najslabších snímok, v čom Marvel za posledné roky mal prsty. Jared Leto, ktorý vôbec nevypadá tak, že už je v piatom X, podľa môjho názoru za neúspech snímku nemôže. Osobné hodnotenie: 59% (*) ()

helloween93

Morbius za mě nikdy nebyla komiksová postava, která by měla mít svůj film. Navíc Leto opět ukazuje, že velký projekt neutáhne. Film je opravdu ztráta času a nejhorší komiksový film od dob Fantastic Four z roku 2015. Nechápu, jak mohl zrovna Espinosa vytvořit tak tupý film. Hloupý scénář, strašné dialogy i CGI odsoudili Morbia na dno komiksových adaptací. Kdo pičoval na Venoma, ten na něho po shlédnutí Morbia bude s láskou vzpomínat. ()

strikeman

Tak úplně naprostá tragédie, jak by se mohlo zdát ze zdejších hodnocení, to není. Nicméně nebýt digitálních efektů, po scénáristické stránce si při sledování divák připadá, jako by spíše sledoval nějakou 20 až 30 let starou komiksárnu, než snímek z roku 2022, takže okem současného konzumenta vlastně takový šablonovitý předvídatelný příběh bez překvapení... 65% ()

TostTom

No tak jsem se na to koukl a naplnilo to má očekávání. Strašná nuda, postavy nesympatické, motivace záporáka naprosto nesmyslná a finální souboj extrémně nudný a očekávatelný. Celkově se to celé táhlo a za moc to nestojí, přesně jak jsem čekal. ()

panvasik

Upřímně, myslel jsem, že to bude větší hrůza. Jsou to takové lepší 2*. Efekty mi pořád připadají docela dobré, ale různé chování, snad všech postav bylo debilní a ani nevím, kdo ty lidi sehnal, ty vole to bych i já některé ty herce mohl nahradit. 4/10 ()

Hapretor

Lepší než jsem čekal. Jared fakt dobrý. Konec debilní. Klasika podle šablony vlastně jakékoli hrané komiksovky. Na relax ok. Jednou ale stačí. ()

geek.ondra

Návrat do dob kdy byl komiksový film každému k smíchu a kdy od něj každý dával ruce pryč. Brak vystřižený jak z osmdesátek kde je absolutně všechno odfláklé a špatné. Snažení se přilákat na sebe pozornost falešnými teasy nebo nesplnitelnými sliby je už pak jen poslední kapka. Hvězdu dávám aspoň za snaživé herce. 3/10 ()

dudunecek

Střihač měl dovolenou? V tomhle filmu absolutně chybí nějaká kontinuita scén a celková gradace děje. Asi to je zapříčiněno tím, že tak půlku věcí vystřihli, protože Sony v marketingové kampani mazalo med kolem Marvel hub úplně všem. To, co zbylo je laciná, špatně napsaná variace na všem co jsme už během 20 let komiksovek viděli. Matt Smith je sympaťák i tady, Jared tu vůbec nemá prostor hrát, zbylé 3 postavy jsou jen do počtu. Hnusné CGI finále tomu nasazuje korunu.  Pokud máte IQ netopýra, berte. Pokud chcete vidět něco zábavnějšího, radši třeba čumte z okna. ()

gazogazo

Ošklivý ubohý a zvrácený film. Béčko ? Kéž by. Odnáším si ponaučení, že dokud jste krypl tak vás ta hot typka nebude chtít.. teda alespoň do té doby, než vám narostou svaly a budete chodit. Skoro mi tahle padesátková bizardnost připadá usměvavá. ()

Daiker

No zas taková hrůza to nebyla..... Venom 2 bylo větší dno. Nevím proč Sony umí točit jen průměrné komiksové filmy. Leto byl skvělá volba, zpracování už ne.... ()

Razzor_82

"Doktor Morbius tu má průšvih!" Další kopírka od kravaťáků ze Sony. Má to strašně plytký děj, otřepané efekty a trapný humor. Leto je charizmatický herec ale tenhle film bez děje sám nespasí. Akční scény jsou daleko za zenitem. Dost velké zklamání, 4/10 ()

Kingjiri

V devadesátkách by asi Morbius nebyl jakožto akčně-komiksovej biják žádnej velkej propadák, ale v dnešní době už fakt nemá co nabídnout. Vizuál byl nezajímavej (místama předigitalizovanej), příběh už béčkovější a primitivnější být nemoh a Espinosa tentokrát nedokázal zaujmout ani akcí, která mnohdy byla nepřehledná a chaotická. Uplnej průšvih Morbius neni, spíš jde o takovej extrémně nudnej film, na kterej po shlídnutí hned zapomenete, natož abyste si ho chtěli někdy pustit znova. I ten druhej Venom byl o něco lepší, jelikož měl střídmější stopáž, nadhled a občas nějakej vtípek. Tady bohužel neni vůbec nic z toho. Díky kasovnímu neúspěchu se nejspíš neni potřeba obávat, že by vznikla dvojka, která by dle potitulkovejch scén dopadla asi dost katastrofálně. ()

Pichloza

Katastrofa v podobě komiksových filmů od Sony pokračuje. Bohužel někteří tenhle Sonyho přístup k Venomovi a Morbiusovi milujou a bohužel někteří  nevzdělanci co ten film nesnášej a co nevědí o rozdílu mezi MCU a Sony universe hážou tenhle film na hlavu Feigemu a MCU. Morbius je stejně jako předchozí venomové asi jedna z nejhorších věcí co jsem na komiksovém poli zatím viděl a upřímně mi začíná být Jareda Leta celkem líto co se týče jeho komiksových rolí. Nějak na ně nemá štěstí a tady nejen že má špatný scénář, ale taky mu scény většinou krade právě Matt Smith. Co se týče toho scénáře tak je to jako kdyby to scénarista napsal na koleni. Všechno je tu děsně předvídatelný(kdybych to neviděl z youtubu tak sázím boty že by mi furt došlo že Smith bude záporák a bude mít stejné schopnosti jako Leto) a zároveň děsně zkrátkovitý až je spousta věcí ve filmu buď neuvěřitelných(svoje schopnosti se naučili dřív než Strange, Spiderman a další) nebo naprostu stupidních(Milův obrat v nenávisti k Michaelovi, romantická linka). Technická stránka je taky průser. Hudba je nevýrazná a mndlá a CGI je většinou kolosální hnus(Milova ruka v metru, upírské tváře, finální souboj). Abych, ale jen nekritizoval tak pochválím Matta Smitha, který si každou scénu kradl pro sebe a poté nějaké kreativní náznaky v akci. Za mě 1/10 P.S. Post credit scény jsou jedna z největších stupidit co jsem kdy viděl. ()

Davidkkk

Morbius je produkt, kterej vidět nechceš. Béčkovost komiksovek z 00 před vypuknutím éry MCU je tu promítána v plné parádě a přirovnání k filmům jako 𝗚𝗵𝗼𝘀𝘁 𝗥𝗶𝗱𝗲𝗿 (2007) či 𝗙𝗮𝗻𝘁𝗮𝘀𝘁𝗶𝗰 𝗙𝗼𝘂𝗿 (2005) jsou dost výstižná. Hodně odfláklý film, který prokouknete během prvních pár minut, milion nelogičností a potitulkové scény, ze kterých by nejen skalní fanoušek Marvelu blil. Kdybych měl ale něco pochválit, tak překvapivě Leta, vůči kterýmu mám běžně averzi. Je fajn a hrát umí. Asi lepší než sourozenecký první 𝗩𝗲𝗻𝗼𝗺 (2018) ze stejného univerza, ale kdyby mi to někdo pustil znovu, tak mu nafackuju. ()

papaguy

Úplně nový typ antihrdiny, úpíry jak jste je ještě nezažili, eRková akce. Houby! Snímek je sice trochu drsnější a temnější. Je ale až tak temný, že prakticky žádná krev není vidět. Je smutné, když se jako vizuálně nejsilnější moment jeví postprodukčně vyrobené neonové šmouhy z oranžového vězeňského obleku, tak dlouho létající po jinak tmavé obrazovce, až se divákovi vypálí do kortexu. __ Matt Smith mi hrozně připomínal Zeleného Goblina. Uznávám, že Smith nemůže za to, že mi op het eerste gezicht připomíná jiného herce. Jenže jsem se následně celou dobu neubránil srovnávání Morbiuse se Spidermanem. A vůbec, Marvel by s tímhle rutinérským "oživováním" nových postav měl už přestat.:-) Stejně je to jen záminka, aby v dalším díle nová postava bojovala třeba s Venomem, Spidermanem, Strangerem nebo jiným doktorem. A při tom v některém z mnoha multiverz zachraňoval, nebo do*ebával svět, popř. obé zároveň. ()

NitroXcz

Tento film nejde brát vážně, Sony v trailerech láká diváky na něco, co ve filmu ani není. Proto jen těžko hledám slova abych napsal smysluplnou recenzi, a tak se vás ptám, jaké je vaše Morbius jméno ? ( ͡° ͜ʖ ͡°) ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny

23.01.2023

Každý rok se v předvečer velkého finále oscarové sezóny sejdou v Los Angeles členové nadace Zlatá malina, aby „ocenili“ ty nejhorší filmy uplynulého roku. Hlasování o tyto ceny se účastní zhruba 700… (více)