Odhalení

• USA The Act

Epizody(8)

Antologický seriál "Odhalení" vypráví zarážející kriminální příběhy inspirované skutečnými událostmi, které jsou bizarnější než jakákoli fikce. První řada sleduje Gypsy Blanchardovou, dívku, která se snaží vymanit z toxického vztahu se svou přehnaně ochranitelskou matkou. Její touha po nezávislosti otevře Pandořinu skřínku ukrývající děsivá tajemství, která nakonec vedou k vraždě. Co když vám člověk, který vás podle svých slov miluje víc než cokoli jiného na světě, ve skutečnosti ubližuje? Právě to se stalo Gypsy Rose Blanchardové, mladé ženě z Missouri. Jako dítě vyrůstala v domnění, že trpí závažnou formou rakoviny, svalové dystrofie, epilepsie a dalších nemocí. Její matka Dee Dee zasvětila svůj život tomu, aby o ni mohla pečovat. Pak ale Gypsy Rose odhalila šokující pravdu. Ukázalo se, že nikdy nebyla nemocná... (HBO Europe)

lubica1995

zbytočne natiahnutý seriál. Kľudne stačili tri diely. Ako skutočnosť, ktorá sa stala..viem pochopiť dievča, že takto reagovalo. Tvorcovia seriálu však úplne umelo naťahovali diely, v ktorých sa nič podstatné neudialo. Patricia Arguette ako matka bola úžasne uveriteľná. Vo viacerých filmoch a seriáloch ju mám odpozeranú a skutočne každú úlohu zahrá dôveryhodne. ()

Jankocour

Skvěle natočené, šla z toho hrůza. Hlavně z toho pokryteckého dobroserství. Možná mohlo být o trochu kratší, ale režie a herecké výkony výborné. ()

rabbi

Úžasný krimi případ. Miluju filmy/seriály podle skutečných událostí. Tady se vám to ani nechce věřit. Každopádně herecké výkony jsou naprosto skvělé. Dávám čtyři kvůli podle mě zbytečným průtahům . 83% ()

Stinger78

Krátké a úderné. Matinka si z dcerušky udělá hračku a za odměnu dostane kudlou. Podané je to ale tak, že si člověk u sledování řekne - dobře ji tak, koledovala si o to. Škoda jen toho závěru, který mi oproti zbytku přišel hodně plytký a docela nudil. Nicméně dobrý počin, dávám čtyři. ()

Colomba666

Skvělé zpracování, až ke konci ani nevíte, zda držet palce jedné, nebo druhé straně, jelikož s ohlédnutím na celoživotní persekuci ze strany matky, bych možná bývala i slečnu pochopila, ale určitě se to dalo vyřešit i jinak, než takhle brutálně. Celý příběh mohl dopadnout o něco lépe pro obě ženy, kdyby slečna nerandila s psychopatem, což bylo evidentní od první chvíle. ()

Thalin

Nad faktem, že je tohle podle skutečné události, zůstává opravdu rozum stát. Opravdu, jak tu padlo, tohle se může stát jen v Americe. Přehnaně pečlivých a starostlivých matek je dost, ale dohnat to do takového levelu, že ze zdravého dítěte udělá matka krypla a všechny, včetně dcery přesvědčí, že je to nemocná chudinka, aby uspokojila svou duševní poruchu a potřebu, to už je opravdu extrém. A přitom by stačilo jedno pořádné vyšetření od doktorů a pravda by se ukázala mnohem dřív. Postava matky je odporná potvora a zároveň nemocná osoba, nad kterou člověk nestačí žasnout a nejraději by ji sám zapíchnul. Ale stejně pořád čeká, co ještě vyvede. Joey hrála svou roli taky velmi přesvědčivě. Chudák holka totálně v pasti pod rukou své matky, která ji dusila opičí láskou a rádoby péčí. Celé je to mrazivé, člověk jen vrtí hlavou nad tou absurditou a nespravedlností, ale taky nad neuvěřitelně debilním systémem, který tam mají. Protože bez něj by to takhle dlouho nemělo šanci procházet. Na můj vkus to bylo ale trošku zbytečně roztahané, epizod mohlo být klidně méně a jen by to ději prospělo. A trošku mi dělal problém i hlásek Gypsy. Nevím, jestli i v reálu zněla jako sedmileté ublížené dítě, ale chvilkama mi to drásalo ušní bubínky. ()

Mermaidee

Případ jsem vzdáleně zaznamenala, ačkoliv už si nepamatuji, jak přesně skončil, o to je pro mě seriál napínavější. Z mého pohledu je natočený velmi dobře, fyzická podoba se skutečnými aktéry navíc není zanedbatelná. Nikde se mi zatím nepovedlo dohledat, kolik má mít příběh dílů, takže vážně doufám, že to nebude víc jak 10 a neudělají z toho Lost. Jinak je to další skvělý počin Hulu a nemůžu jinak, než dát pět hvězd. ()

dieWildeK

Viděla jsem zatím jen první díl, případ neznám, ale natočené je to výborně. Ta matka mi leze šíleně na nervy :-) ()

Evanlyn

Celkově to beru jako naprosto geniální nápad. Ten případ je sám o sobě zajímavej. Opravdu mě překvapilo, jak reálně seriál natočili. Musela jsem se podívat na dokument, kde vystupuje samotná Gypsy Blanchard. Jinak bych to asi nedokázala racionálně ohodnotit. Líbilo se mi, že skutečné scény z policejní stanice natočili přesně a až neuvěřitelně věrohodně. Ale i přes to, že Joey King hraje Gypsy úžasně - neuvěřitelně napodobuje její dětský hlásek, něco mi na tom vadí. A nemyslím seriál. Jednoduše si nemyslím, že je možné seriál natočit věrohodně. I přes nespočet dokumentů z nemocnice a videí...myslím, že nejde reálně napodobit vztah Gypsy s její matkou, protože k němu nejsou téměř žádné podklady. Jediným svědkem je jednoduše Gypsy Rose sama o sobě. A jelikož se seriál točil bez jejího souhlasu, můžeme asi předpokládat, že od ní tvůrci žádné informace nedostali. ()

planetta

Na vynikajucich hereckych vykonoch stoji tento serial. Patricia Arquette, Joey King alebo Calum Worthy tu predvadzaju herectvo prvej ligy. ()

Unlikelyhero

Munchausen Syndrome by Proxy v praxi, neskutečná chameleónka Patricia Arquette, důležitý seriál,ke koukání mě inspiroval Rexlex, který se přímo touto causou zabýval. Pro pochopení alespoň základů této složité a hnusné nemoci je tam vše. Kdyby mi samotný skutečný příběh tak nelezl na nervy, včetně toho sice patřičného, ale neskutečně otravného kňourání hlavních postav, tal bych plný počet. ()

FatalDay

Chápem, že bez zdramatizovania by to bolo asi dosť nudné, ale vadilo mi, že som nevedel, že čo je pravda a čo je vymyslené, alebo pritiahnuté za vlasy. ()

sadsammy

Skvělá práce. Začnu z toho, že příběh je naprosto výborný i když velmi smutný a podle skutečných událostí. Ale bohužel jsem to furt přemotávala, protože strašně pomalu se všechno rozvíjelo, ale jisté nemohu říct nic špatného ohledně hry herců, obzvlášť hlavních dvou postav. Nevím koho jsem nesnášěla víc Gypsy nebo její blaznívou matku Dee Dee. Bohužel se takové věci stávají a nevím jak bychom mohli tohle zastavit, ano je to vína i malé holky a také vína nemocné matky, které si navzájem nesmírně milujou, že potom zcela od této lásky chceš zvracet a zabit. Hezký to zpracováné, žádné namítky, jen by to chtělo trochu rychlejší vyprávění. ()

Wercing

Seriál je natočen dle skutečného příběhu, což Vám po jeho zhlédnutí na optimismu úplně nepřidá. Vhledem k tomu, že jsem měla možnost vidět i dokumentární zpracování HBO (Maminka mrtvá a nejdražší), tak musím seriálu smeknout poklonu. Drží se velmi precizně fakt a reality, herecké výkony jsou neskutečné a ač se obsahově jedná o děsivé téma, tak Vás "baví" od začátku do konce. ()

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

24.11.2023

V roce 1962 vznikl dnes již klasický americký thriller Mys hrůzy podle předlohy „The Executioners“ spisovatele Johna D. MacDonalda z roku 1957 (u nás vydané pod titulem „Mys strachu“). V příběhu o… (více)

PF 2020

PF 2020