Epizody(3)

Posádka Červeného trpaslíka se po desetileté odmlce vrací s třemi novými díly. Lister, Rimmer, Kocour a Kryton se setkají s hologramem bývalé vědecké pracovnice Kateriny Bartikovské, která zbaví Rimmera velení a objeví způsob, jak otevřít dimenzionální bránu a poslat Listera do jiné dimenze pro ženu, s jejíž pomocí by obnovil lidskou rasu. Náhodou se celá parta dostane branou na Zemi. Tam její členové zjistí, že jsou hlavními postavami seriálu Červený trpaslík... (Weissik)

Xmilden

Nepovedená kaňka na skvělém legendárním britcomu, nemůžu tvůrcům upřít snahu o nápad, ale bohužel byl špatně proveden, nebyl vtipný, buď chyběl smích nebo se nebylo čemu smát. Nejlepší díl je prostřední, ale berte to prosím s rezervou, tahle mise se opravdu nepovedla. 30% ()

kinej

Není to tak hrozné jak tvrdí někteří, ale také to rozhodně není taková sláva jak tvrdí jiní. Řekl bych, že Back to Earth navazuje na upadající trend poslední série. Být tyto epizody zařazeny do jiné série, asi by zcela zanikly. Možná by jim to pomohlo, protože by se tak rozmělnily jejich nedostatky. Parodie není silnou stránkou tvůrců a tak mi odkazy na Blade Runner, přijdou jako pouhé napodobování, spíš než jako vtipné odakzy na tento velefilm. Ale najde se i pár dobrých fórů, sestříhat to do jedné epizody byl by to takový trpaslíkovský průměr. ()

paascha

I když je mi to opravdu líto, víc než 3 nedám. A to jen proto, že ČT mám opravdu moc rád. (Myslím Červeného trpaslíka, ne tu šaškárnu na Kavkách, co si čím dál méně raději platím proti své vůli!!!) Pokud má tento kousek sloužit jako sonda zájmu o pokračování seriálu, pak pro budou jen skalní fandové, a to asi není příliš věrohodné. Sorry ()

juta

Znovuoživení kultu, který měl velmi těžkou úlohu, ale dokázal se s ní poprat. Co mi zde chybělo byl chybějící smích, který k trpaslíkovi neodmyslitelně patří. Tady nebyl a proto ten zážitek ze sledování není stoprocentní. Jinak vtipné to je, chytré taky, děj není odfláknutý, takže jako rozjezd pro další série velmi uspokojující. ()

DJ_bart

"Proč nefunguje primární palubní počítač?" "Byl totiž celý zatopen. Lister nechal devět let napouštět vanu aniž by to někdo věděl." ____________ Návrat po víc než dekádě sice nedosahuje geniálních kvalit minulých řad - navíc bych si nikdy nemyslel, že někdy řeknu, že mi bude v britcomu tak chybět absence diváckýho smíchu v pozadí (pro někoho ošemetný aspekt, pro jiný zas neodmyslitelný žánrový element) - a ačkoliv vzbuzuje jisté ambivalentní rozpaky, přesto se jedná o víceméně příjemnou oddychovou feel good jednohubku (čítající přibližně hodinku, což je houževnatá minutáž) a výtečnou parodii na Blade Runnera. Hoši každopádně vůbec nezestárli a neztratili ani špetku svýho charismatu. ()

Jacinda

jak už zde někdo napsal, chybí upozornění kdy se má člověk smát. Nechápala jsem to dřív, ale ted mi to fakt chybí :-( takové smutné, prázdné a ponuré...a nevím kdy se mám smát. ()

Ruut

Napřed jsem nechápal a říkal si - to vážně chtějí postavit tenhe trojdíl na takové věci (+ obrovská kupa product placementu). Jenže závěrečná pětiminutovka posledního dílu přinesla hodně vysvětlení a smíření. A vlastně to beru jako elegantní můstek pro vznik nových sérií. Tak doufám že za rok ... ()

HAL

Co si kurva myslet o tom, že můj nejoblíbenější sitcom v nové sérii paroduje můj nejoblíbenější film - a přitom je celá ta nová série na poměry tradičního Trpaslíka těžce zmršená a ještě k tomu paroduje tu nejzmršenější verzi onoho filmu? To je jako dostávat blow job od deseti japonek uprostřed severokorejského lágru. Každopádně navíc jednu hvězdu dolů za prasácký dabing, který sice drží hlavní postavy na tradiční úrovni, ale všechny postavy kolem nich jsou dobrou motivací k tomu propláchnout si uši Cyklonem-B 4/10 ()

DJ Obelix

Jak já se toho bál a nakonec se ukázalo, že zbytečně. Trpaslík byl na chvíli zpět, byl jiný, ale stejně výborný. Je až s podivem, kterak člověku chybí "trapný smích diváků," který v tomto dílku již neexistuje. Ale hlavně, že vtipy a hlášky fungují. Zatím dávám 4, ale už při sledování originálu jsem si v duchu přeříkával dané texty s hlasem výborného českého dabingu a věřím, že až ho uvidím na ČT, tak hodnocení ještě zvednu! ()

Aknah

Oproti kultovnímu seriálu, který má osm senzačních sérií a spoustu humoru, mi tohle připadá jako velmi slabý odvar, na vtipy už asi nebyla síla,každopádně mi tady chyběly... byla to spíš sentimentální třídílná zbytečnost, která nemusela bejt vůbec natočená, scéna s Kočanskou mi přišla úplně navíc... konec nebyl zrovna takový jaký sem si představovala, tudíž mě to moc nepobavilo, ani nepřekvapilo, stačil by mi bohatě konec s Rimmerem... ač to nebylo ukončené. A když už bylo natočený Zpátky na zemi, tak se mi nelíbil ten výmysl,ohledně seriálových postav. Jen za kouzlo herců a původní režii dávám průměr. ()

boshke

Proč nezkazit jméno kultu natočením nových tří dílů pofidérní kvality? "Proč ne?", odpověděli si autoři a pustili se do toho... Nevěřím, že někdo mohl tuto trilogii přivítat s nadšením, ani skalní fanoušci. Klasický humor, avšak s mnohem menší koncentrací, především však hodně, hodně slabý příběh... Ne, děkuji. A, prosím, další díly už ne... 40% ()

Fingon

Hodnocení po prvním dílu: Do zápasu s chobotnicí mi to přišlo strašně divné, ale pak mě to klasickým způsobem chytlo a poté, co jsem se dovztekal, že už díl skončil, jsem začal vřískat o nášup. Hodnocení po druhém dílu: čtyřhvězdičkové hodnocení zůstává, ale trochu s odřenýma ušima. První polovina byla tentokrát lepší než druhá, jsem zvědavý, jak to dopadne. Hodnocení po třetím dílu: Paradoxně mi teď ty tři díly dohromady připadají jako ohlédnutí za celým seriálem. Vracejí se nejen postavy, ale jsou reflektovány i zápletky a scény z předchozích osmi sérií. Je to velmi hloubavé dílo, ale přinejmenším jednou se zasmějete i v poslední části. Já se zasmál. A teď ještě jednou s českými titulky a okamžitě po sobě. ()

swamp

Když jsem se dozvěděl o rozmnožení seriálu o tři další epizody, byl jsem u vytržení. Ovšem po nějaké době jsem si začal říkat, že ani nemůžu chtít, aby zkrátka pokračovali v geniálně zajetých kolejích - vždyť se nejedná o další sérii, ale o vzkaz fanouškům, že 'Red dwarf není mrtev, ať žije Red dwarf'. Už z prvních záběrů mi bylo jasné, že nové epizody jsou spíše o nostalgii, sentimentu, ale zároveň ukázky schopnosti tohoto skvělého seriálu. Rekonekce celé čtyřčlenné posádky v původním obsazení mi přijde téměř neuvěřitelná, Listerovy dredy, Krytonova dovolená, Kocourovy oblečky a neustále uštěpačné poznámky Rimmera - ano, to je přesně to, v co jsem tajně doufal. Velké díky pánům Naylorovi a Grantovi. ()

Zodd

Ze začátku to působí jako parodie na Star Trek 4, ale to se nakonec neděje. Na metahumor si nestěžuji, naopak ho mohlo být více, takhle víceméně promarněný potenciál. Ale pořád mě to bavilo více než díly, které přišly potom. Tady to opravdu mělo skončit. ()

SeBig

Je to hrozně zamotáne vyvinula se další řada otázek kam se poděl Holly atd.. Vubec jsem to nepochopil ale davám to do sáčku a musím říct že tahle trilogie byla fakt perfektní zase jsem se smál herci byli skvělý přál bych si aby ten seriál byl nekonečnej protože je to fakt suprovy. Konec je opět otevřenej SPOILER: čekal jsem že se vrátěj na zem né že tam budou na skok KONEC SPOILERU. Ale bylo to dobry musím to uznat že se to fakt povedlo CHCI DALŠÍ DÍLY!!! ()