Epizody(6)

V úvodnej časti desiatej série legendárneho seriálu posádka Červeného trpaslíka objaví opustenú a prázdnu vesmírnu loď Trójan a použije ju, aby sa dostala k lodi Kolumbus III, ktorá vyslala núdzové volanie o pomoc. Na palube tejto lode je aj Rimmerov (Chris Barrie) brat Howard (Mark Dexter), ktorý ho v detstve tyranizoval. Rimmer je však príliš pyšný na to, než aby bratovi pomohol predtým, než sa mu vyrovná a stane sa dôstojníkom. Má preto pätnásť hodín na to, aby zložil dôstojnícke skúšky, v ktorých už desaťkrát zlyhal. Ostatní zistia, že Rimmerova hlava je príliš plná zatrpknutých spomienok z minulosti a nedokáže sa sústrediť na vedomosti potrebné na skúšku. Keď však Trójan konečne vyrazí na záchrannú výpravu, Rimmer zistí, že Howard nie je tým, za koho sa vydáva.

Zoznam epizód: 1. Trójan
2. Otcovia a slnká
3. Citróny
4. Zamotaní
5. Milý Dave
6. Začiatok. (Incantator)

Ampi

Připomenutí staré dobré party z Červeného trpaslíka, pravda skutečně starší než na začátku seriálu, ale jejich humor je stále dobrý. Chybí Holly, ale je tu sice Pree, ale je to slabá náhrada. Chybí i Kochanska, ano je i připadaným náhradnicím jako Sim Crawford, profesorka Edgingtonová atd. prostor jim je dán malý. Možná je to slabší, přesto nadprůměrně dobré. A věta nakonec? Proletáři všech zemí, spojte se. ()

juta

Naprosto skvělý návrat ke kořenům. Starý dobrý Červený trpaslík, jak ho mám rád. Každý díl se jim povedl na výbornou, Lemons ale tak trochu vyčnívá, to byl božský díl. Doufám, že po této vydařené sérii přijde ještě další. Těším se na český dabing. ()

DJ_bart

"Je to švédská skříň. Je rozložená a vyžaduje montáž." "Na obalu se píše, že inbusovým klíčem trvá sestava tři hodiny." "To švédsky v překladu znamená týden." aneb bravurní návrat ke kořenům. ()

Nin

Přiblížilo se to kvalitou a atmosférou k původnímu seriálu, ale bohužel, v konkurenci současných komediálních seriálů už není výjimečným nahláškovaným dílem, ale "pouze" fajn odpočinkovkou. Neurazí, nenadchne, slušně pobaví. (7/10) ()

HAL

Nejsem si jistý jak moc jsem z Červeného trpaslíka už "vyrostl", přecejen po těch bezmála dvou desetiletích a nespočtu zopakování kdy už ho znám doslova nazpaměť u něj trochu víc funguje nostalgie než ta bezchybná vtipnost - čímž chci říct že být desátá série i úplně stejně kvalitní jako ty nejlepší díly starého Trpaslíka, tak by mě teď už stejně nemohly bavit tak moc jako ony klasiky. Nestane se pro mě až tak velkou legendou, ze které budu hláškovat své okolí až do smrti. Ale i tak jsem se zatraceně dobře bavil, a to i napodruhé (a v tradičním českém dabingu), takže rozhodně palec nahoru - je to lepší comeback než jsem mohl doufat. A to, že je těm chlápkům o dvacet pět let víc, tu absolutně nic neznamená. 8/10 ()

boshke

Dopředu jsem se nijak o desátou řadu nezajímal. Nebylo proč. Devítka, natočená s velkým časovým odstupem, stála za hovno. Jaká je tedy pravděpodobnost, že v desítce uvidíme nejen Listera, Rimmera, Koucoura a Krytona, ale i kvalitní a vtipné díly? Nemám tušení, (ne)možné se však stalo skutečností. Desátá série je pro mne stejným zjevením jako ta osmá po čím dál slabších sériích předešlých. Při stažení seriálu v lepší než základní kvalitě jsou zestárlé rysy a povislé tváře ještě patrnější. Ještě jasnější však je, že jejich humor nestárne. Kluci z Červeného trpaslíka jsou zpět v plné parádě a mně tím dělají obrovskou radost... 90% ()

korbitch22

Obrovské očekávání a vlastně obrovské překvapení, že je to naplnilo. Naprosto přirozené pokračování osudů téhle legendární party, tlemil jsem se jako mrtvej kůň bez mozku celou stopáž. Nejdokonalejší seriálový návrat historie a můžu jen tiše doufat, že si všechny díly udrží 100% kvalitu prvního dílu Trojan. Sice potrvá několik let, než hlášky z kultovní jako z předešlých sérií, ale X série dává zapomenout na divný Návrat na Zemi a snad mi konečně dá to , na co jsem přes deset let čekal a to důstojné zakončení pro mě nejlepšího seriálu všech dob. Nostalgicky i smíchem brečim! 27.10.2012 : Tak mám za sebou 4 díly X série a jsem mírně zklamaný, zatímco první díl byl naprosto úžasný, osatní jsou vesměs nevtipné a koncepčně nefunkční.Předchozí komentář se dá vlastně použít jen k prvnímu dílu, prozatím.Počkám do konce, jestli mě poslední 2 díly ještě neobměkčí, ale jsem si spíš jistý, že hodnocení určitě snížím. Hodnocení dílů: 1. ***** 2.**** 3.** 4.*** ()

Scalpelexis

Naprosto fenomenální comeback! Po tolika letech by člověk nevěřil, že je možné natočit srovnatelné díly, ale klukům z Trpaslíka se to povedlo - ba dokonce i většinu předčili! Postavy nám sice zestárly, na vtipu a síle vtípků vůbec neubrali. Trojan a Citróny jsou díly ze zlatého fondu. Švéďáci! ()

rikitiki

Kluci jsou zpátky a to skoro s plnou parádou. Skoro, protože už zestárli, jejich vztah se podobá partnerskému soužití postarších manželů, kteří už nemají potřebu vybojovávat si pozici, ohromovat nebo napravovat toho druhého - jsou prostě spolu. Celkové vyznění je smutnější, protože Listerova bezcílnost vypadá ve středním věku už uboze. Aspoň, že Rimmer dostal snad už definitivně úlevnou šanci vyrovnat se se svou rodinou. A pořád je to hodně vtipné! /21. 7. 13./ ()

Pítrs85

Zpátky na Zemi byla krásně nostalgická minisérie, ale přeci jen to nebyl Red Dwarf v pravém slova smyslu. Tím je až iksko neboli desátá řada tohoto kultovního seriálu. Chlapci nám sice zestárli (až na Kryťáka :)), ale co nezestárlo a asi ani nikdy nezestárne je tolik typický humor, pro který máme Listera, Rimmera, Kocoura a Kryťáka tolik rádi. Vše je na svém místě (včetně "papundeklových" interiérů) a tak je to taky správně. Tleskám jednomu z nejlepších televizně-seriálových návratů a i když existují jisté indicie, že desátá série je tou poslední, budu doufat v řadu jedenáctou, dvanáctou, třináctou... :) Jasných 5* ()

Thomick

"You're a guinea pig!" - "And you're a baboon four eyes." --- Zhruba půl na půl, co se rozdělení na skvělý a slabší díly týče. Kvarteto z trpaslíka už po letech čte "lidský" časopisy, dívá se na televizní pořady jako z našeho světa, chodí k něčemu jako zubaři, hraje něco jako xbox apod. Neni to tak půvabně archaický, jakkoliv efekty přirozeně nepokročily. V takovym prostředí se potom daleko líp vyžije Lister - a taky že v tomhle přídavku jen sotva hláškujícího Arnieho (kam se poděly ty skvostný "rimmerovský" přirovnání?) válcuje na celý čáře. Dostal mnohem víc prostoru a já jsem za to víceméně rád. Každopádně kocour je tu jedna velká křeč a ... jenom tak na okraj ... po geniálních návštěvách unikátních míst z původních řad - viz Paralelní vesmír - nás teď, milí tvůrci, světem, kde je všecko špatně, vážně neohromíte. :)) ()

Lucasion

Rimsy and Listy is back! Hoši z Trpaslíka jsou zpátky. Neuvěřitelný kult, který se dočkal v roce 2009 drobného zakončení v podání 3 dílů. Red Dwarf X jich má klasicky 6 a všechny stojí za to. Zatímco "Back to Earth" přinesla nový design a kraťoučký příběh, co spíše stavěl na vážnosti. Tak série 10. přináší gegy v plné síle. Příběhy jsou narvané plnohodnotnými hláškami a vy se musíte smát od začátku do konce. Vynikající vizuální zpracování, které umocňuje Červeného Trpaslíka 21. století. Samozřejmě řada hlášek se stále stejnými úchvatnými herci. Zkrátka šestice naprosto geniálních a výborných dílů. Precizní zpracování a já vstávám, tleskám a zadržuji slzu, že už to je za námi. The End...The Smeg it is! (100 %) ()

TheJokerCZ

Moje oblíbená parta je zpět a to v plné parádě! Kam se hrabe devátá řada na tohle. Perfektní! Snad nebudu nucen snížit své hodnocení, ale po čtyřech dílech to vypadá na opravdu parádní podívanou. Po šesti epizodách jsem velmi spokojen a když tak koukám na zdejší hodnocení, nebudu sám. 9/10 ()