Epizody(6)

V úvodnej časti desiatej série legendárneho seriálu posádka Červeného trpaslíka objaví opustenú a prázdnu vesmírnu loď Trójan a použije ju, aby sa dostala k lodi Kolumbus III, ktorá vyslala núdzové volanie o pomoc. Na palube tejto lode je aj Rimmerov (Chris Barrie) brat Howard (Mark Dexter), ktorý ho v detstve tyranizoval. Rimmer je však príliš pyšný na to, než aby bratovi pomohol predtým, než sa mu vyrovná a stane sa dôstojníkom. Má preto pätnásť hodín na to, aby zložil dôstojnícke skúšky, v ktorých už desaťkrát zlyhal. Ostatní zistia, že Rimmerova hlava je príliš plná zatrpknutých spomienok z minulosti a nedokáže sa sústrediť na vedomosti potrebné na skúšku. Keď však Trójan konečne vyrazí na záchrannú výpravu, Rimmer zistí, že Howard nie je tým, za koho sa vydáva.

Zoznam epizód: 1. Trójan
2. Otcovia a slnká
3. Citróny
4. Zamotaní
5. Milý Dave
6. Začiatok. (Incantator)

Tommassi3

Skvostný britský scifi seriál, který zejména u nás platí za obrovský fenomén a kult, trpí jednou zásadní potíží, totiž neschopností tvůrců se s ním rozloučit, což potvrzují i slova Douga Naylora, který několikrát prohlásil, že si neumí představit, že jednou bude psát závěrečnou epizodu.. Nicméně ta desátá řada se opravdu veskrze hodně povedla, když svou kvalitou dala zavzpomínat na nejlepší časy slavné nadčasové série, přičemž zejména dík návratu ke kořenům, zvláště to vytěžování charakterů a staršími epizodami načrtnutých motivů mě nesmírně potěšilo, byť toto samozřejmě vyžaduje velkou divákovu znalost dříve natočeného, na druhou stranu ovšem velmi šikovně a funkčně vtahuje do děje.. Velká spokojenost.. ()

J009

Čekali jsme tolik let a konečně jsme se dočkali pokračování, a musím říct že nadmíru povedeného, výborně jsem se bavil(tlemil jak hovado). Jediná škoda je, že je pouze 6 dílů, tak snad na další díly nebudeme muset čekat tak dlouho ()

ledzepfan

Po druhém díle si klíďopíďo zahraju na věštce a předpovím, že zbytek série bude stejně kvalitní jako první dva díly(a vy všichni neviděljsemcelousériinebuduhodnotit se klidně třeba poserte) ()

Molikop

Desátá série je hrdým pokračováním původních episod tohoto skvělého seriálu. Oproti 9. sérii která spoustu z fanoušků zklamala a odradila, vytvořili autoři další díly plné vtipu a zábavy, tak jako na počátku seriálu. ()

baribal

Po původním seriálu šlo "zpátky na zemi" naprosto mimo mě, nechtěl jsem si kazit vzpomínky a bral jsem tak seriál za "pohřbený". Ale tato série dokázala dokázala trpaslíka vzkřísit a řekl bych, že toto je celkem rarita, kdy po zpackané sérii seriál definitivně nepohřbili a dovolili mu se vrátit v plné síle. Rimmer, Lister, Kryton a Kocour vypadají jako dřív, snad nejviditelnější rozdíl mezi starými díly a těmito novými je v animacích, kdy se hlavní skupina někam přesunuje v kosmiku a pak samozřejmě v interiéru a to zejména u počítačů. Ale to hlavní zde hraje brilantní humor a o maximálním hodnocení nemusím ani chvilku váhat. JASNÝCH PĚT! ()

SaNcHeZ_cz

Hodnocení po prvním díle: Návrat je to vskutku velmi příjemný, ba až nečekaný. Pokud se všech šest dílů bude nést na stejné notě, přidám pátou hvězdu. Zatím tedy s rezervou. ()

Korbitch

Velice nadějná pilotáž, která svým zpracováním naznačuje, jak by se mohl vyvíjet trpajzlik v následujících letech. Mám bohužel ale teorii, že pokud se první díl vůbec jmenoval Konec, bude v této sérii díl pojmenovaný Začátek nejspíš opravdu tím úplně posledním. ()

Vxxx

Myslím že po 9. sérii: Zpátky na Zemi bych dala pět hvězdiček i sáčku s čajem. Každopádně desátá řada mile překvapila a ohromila :) Paráda :) Tak kde jsi, 11. řado? ()

Jillen

1. díl - ***** 2. díl - ***** 3. díl - *** 4. díl - ***** 5. díl - **** 6. díl - **** ...zatím poslední série se nadmíru povedla a pevně věřím, že do budoucna bude chuť tvořit další. Střízlivé hodnocení a jsem zvědav, co tomu přidá/ubere dabing. ()

Džejkop

Skoro jako za starých zlatých časů (rozuměj série jedna až šest). Naylorovi k tomu chybí jen ždibíček, kterým je například absence Hollyho. Šarm a společenská grácie filcky znovu na scéně, dynamika hlavních postav je zpět. ()

Tony.cs

Je k smíchu, jak sem po prvním díle všichni napálí hodnocení. Ale těchto uživatelů lepší si nevšímat, protože jejich objektivita je nulová. Také miluji Trpaslíka a po prvním díle bych mu také nejradši vrazil hodnocení, a to plné. Vtipy vtipné. Navyknul jsem na dubbing a tak trošku neskousávám originál, ale to se časem zlepší. Prostředí... no na Trpaslíku je to sice takové tmavé a špinavé, ale i tak je to jiné než dřív. Jinak je naše stará dobrá posádka zase ve formě a já si připoměl jak umí tenhle seriál pobavit. Hodnocení si nechám, až to skouknu celé, aby to bylo opravdu objektivní a ne euforické "juchůůůů už to jde hodnotit...jeb tam s tim!" ... no a je to jasný. PLNEJ !!! ()

gogos

1. díl Hoši z Trpaslíka se vrací v plné síle! Doug Naylor potvrdil, že když se chce, stále to jde. Posádka je možná trochu oplácanější a proplešatělejší, ale pořád ve skvělé komické formě. Každý, kdo se trochu obával návratu, musí být nadšen! Švédi forever! 5* 2. díl Druhý díl je možná malinko slabší, než první, ale stále si drží vysokou úroveň. Lister v hlavní roli nemá chybu! 4,5* 3. díl Další díl a opět perla za perlou. Nádhera 5* ()

Naslund

Po tom failu, kterým byla předchozí třídílná série jsem očekával hodně málo a on se z toho vyklubal starý dobrý trpaslík. Některé díly bych zařadil mezi to nejlepší a některé mezi lehčí podprůměr, ale ve výsledku hurá, už není jen 52 dílů, ale 58. Tak jen doufám, že sranda bude pokračovat dál. ()

kaylin

Setkání s Ježíšem, Listerovo kázání vlastnímu synovy, Rimmerova pravda o otci, Kocour a jeho posedlost šňůrkami, Kryton a jeho posedlost ručníky. Nechybí konverzační, ale ani situační komika. Když Kryton leští a suší příbory, prostě nejde se nesmát. To děje nám více vstupují automaty na jídlo a jejich role není rozhodně okrajová. Setkáme se i s dalšími rasami, dokonce si prožijeme i jednu galaktickou bitvu. I když je sem tam použit digitální trik, který ukazuje, že tohle je přece jen novější verze starého známého, je to právě to staré známé, co nás dostane. I když je hercům už docela dost (Chris 53 let, Craig 49 let, Robert 57 let a Danny 53 let) na jejich energii to není vůbec vidět. A vlastně ani na nich samotných. Nevím čím to, ale jako kdyby od deváté série omládli. Přeji jim úspěch a doufám, že se dočkáme ještě jedenácté série. Snad nezůstane ani u ní. "Červený trpaslík" dál bude lákat nové diváky a já tomu budu jen rád. Tenhle humor a tihle lidé si je zaslouží. ()