Epizody(6)

V úvodnej časti desiatej série legendárneho seriálu posádka Červeného trpaslíka objaví opustenú a prázdnu vesmírnu loď Trójan a použije ju, aby sa dostala k lodi Kolumbus III, ktorá vyslala núdzové volanie o pomoc. Na palube tejto lode je aj Rimmerov (Chris Barrie) brat Howard (Mark Dexter), ktorý ho v detstve tyranizoval. Rimmer je však príliš pyšný na to, než aby bratovi pomohol predtým, než sa mu vyrovná a stane sa dôstojníkom. Má preto pätnásť hodín na to, aby zložil dôstojnícke skúšky, v ktorých už desaťkrát zlyhal. Ostatní zistia, že Rimmerova hlava je príliš plná zatrpknutých spomienok z minulosti a nedokáže sa sústrediť na vedomosti potrebné na skúšku. Keď však Trójan konečne vyrazí na záchrannú výpravu, Rimmer zistí, že Howard nie je tým, za koho sa vydáva.

Zoznam epizód: 1. Trójan
2. Otcovia a slnká
3. Citróny
4. Zamotaní
5. Milý Dave
6. Začiatok. (Incantator)

Mikita

Nevěřila jsem, že se můžu ještě tetelit blahem a těšit se na NOVÉ díly Červeného trpaslíka. Po 3 dílech už jsem nadšená. Jde o to, zvyknout si na absenci dabingu a na oplácanost hlavních představitelů a jste skoro zpátky v čase, kdy byl Trpaslík vtipným dílkem, které jste sledovali stále dokola. 10tá série nabízí skvělé hlášky i vypointování každého dílu. Už jsem dlouho nezažila pocit, že jsem měla chuť, pustit si znovu díl seriálu okamžitě po zhlédnutí. A voilá. Ten dětinský pocit je zpět. Srážím hvězdičku jen za to, že Rimmer zbytečně krotí mimiku svých nozder. ()

Kaluž

Zatímco devátá série byla jakýmsi nedopečeným předkrmem, ty pravé umaštěné hody nastaly až letos návratem legend v jubilejní desáté řadě. Trio Dave, Arnold a Kryton baví jako za starých časů a Kocour mě sere pořád stejně. Už se těším na český dabing. „Je rok 1971. Švéd vrazí s autem do stromu. Co způsobilo nehodu?“ ()

Hanyou

Zatím se opravdu bavím. Měla jsem trochu strach, že už to nebude ono, že to ztratí něco ze svého původního kouzla, ale naštěstí se nestalo. Pořád jsou to staří dobří kluci z Trpaslíka. Jen tak dál. ()

MATADOR

Po 9. sérii konečně návrat ke kořenům, tak jak má být. Sice to na původní díly nemá, ale kvalita a zábavnost je na tak vysoké úrovni, že jsem se těšil na každý nový díl! ()

Helo

Ano je to o dost lepší než Zpátky na Zemi, ale i tak to nedosahuje kvalit původních dílů. Chybí mi tady ten klasický humor, pro který byl starý Trpaslík tak skvělý. Tady to je sice stále pořádně vtipné, ale už to prostě není Trpaslík. Kdyby však měly přibýt další díly, tak nepohrdnu. ()

togaf

Při ohlášení desáté řady mi zatrnulo, po té zpackané devítce není divu. Ale zbytečně! Červený trpaslík je zpět a v plné parádě. Nemyslela jsem, že to někdy řeknu, ale: Chybí mi český dabing. Hlavně Craig Charles má dooost divný hlas. ()

GILLWANDER

Konečne... Po dlhých rokoch sú opäť všetci späť. Zišli sa aby ešte raz dostali diváka do kolien, čo sa im v minulosti dosť často darilo. Opäť prvotriedny britský humor, ktorý nepozná hranice. Dokonca si na samotného Ježiša posvietili...Som rád, že sa im ešte na staré kolená podarilo oživiť dávnu atmosféru z červeného trpaslíka. Ďakujem chlapci...90% ()

M.i.k.e

miluju trpsalíka a byť aktuální série není tak úderná a vtipná jako ty původní,pořád je to trpaslík plný hlášek,kde převláda nostalgie při pozorování zestárlé posádky...85% ()

(mOnkey)

„Tak je zpátky, v plné formě, anebo ne?“ Není a už zřejmě nikdy nebude, na druhou stranu tomu k dokonalosti až tolik nechybí, takže nevylučuju, že tomu s přibývajícími zhlédnutími udělím plný počet. Zpátky na Zemi to naštěstí hravě nechává tři miliony let za sebou. ()

Jonash87

Oproti prvním 8 sériím, z nichž jsem každý díl viděl hned několikrát, prostě zklamání. Jako zakončení celé ságy to je sic pěkné, příběhy jednotlivých postav se uzavírají, ale kam se poděl humor? Nebo možná tam ve stylu starších dílů byl, ale už jaksi vyčpělý, očekávatelný. Škoda, a to jsem velký fanoušek a Red Dwarfa hodnotím jako nejlepší britský seriál... 70 % ()

Wiikii

Musí se uznat, že Red Dwarf má neotřený humor, který je spíše anglického rázu a to je dobře. A ještě lepší je, že po dlouhé době se vrací ke své slávě, protože posledních pár let to nebylo to pravé.. Desátá série se opravdu povedla a vůbec by my nevadilo kdyby se začala natáčet i jedenáctá... HODNOCENÍ: 92% (5*) ()

Skleena

Přiznám se - už jsem nevěřil. Zvlášť po té prokleté deváté sérii... ale povedlo se, a buďme za to vděční. Tahle sestava má totiž potenciál na další dvě tři řady, a to bez ostudy - doufejme, že budou v podobné formě i scénáristi, kteří v tomto případě opravdu vstali z popela. ()

Attta

Krom zbytečně přemodernizované lodě ani není co bych vytknul. Humor opět nabral na obrátkách jako ve starých dílech a skvěle jsem si to užil. Oproti 9. řadě musím uznat, že se tvůrcům podařilo natočit skvělé zakončení seriálu a proto dávám 5 hvězd. Oblíbené části: Los, Ježíš. PS: Nevím jeslti někdo postřehl, ale chyběl mi tam trochu Holly! ()

Tsukikage

Výborné pokračování mého velice oblíbeného Červeného trpaslíka. Bez okolků bych ho přirovnal třeba k první sérii, i když tady není žádná z sérií špatná, ba právě naopak seriál neztratil nic ze svého humoru ani po tolika letech. I když jsem z počátku pozoroval, že jsou mí oblýbení herci již staří, posléze se to jaksi vytratilo, což je jasný důkaz, že humor omlazuje a je tedy nadčasový. ()

wohna

What a comeback! Už od prvního dílu desáté série to do nás posádka pere v plné dávce! Normálně bych si počkal na konec seriálu, než bych hodnotil, ale tady se vůbec nebojím a po třech dílech dávám plný počet hvězd, protože jsem si jist, že kvalita Trpaslíka neklesne! ()

exitak

Yes! Po dlouhé pauze jsme se dočkali velmi důstojného pokračování. Má to vše co měli staří tobří kluci z trpaslíka. Už jen český dabing a bude to úplně bez chybi :-) ()